Protest przeciwko konferencji w Polsce, manifestacja w Oświęcimiu, Prezydent II RP Jan Potocki

info2rp pl
Opublikowany 15 sty 2019

Spotkanie o godzinie 10.00 na Dworcu dnia 27.01.2019

ABW usiłuje zastraszyć II RP – Prezydent II RP Jan Zbigniew hrabia Potocki

Opublikowany 16 sty 2019

Wystąpienia Prezydenta II RP www.info2rp.pl

34 myśli w temacie “Protest przeciwko konferencji w Polsce, manifestacja w Oświęcimiu, Prezydent II RP Jan Potocki

 1. Opublikowano by emjot

  Obrady Rady Rabinów Europy w Warszawie: Co robić, by społeczność żydowska w Polsce rosła w siłę?

  W poniedziałek i wtorek w Warszawie na dwudniowej konferencji spotkali się rabini z całej Europy skupieni w organizacji Rabbinical Center of Europe (RCE).

  Jak informuje PAP, dyrektor generalny RCE rabin Menachem Margolin stwierdził, że „bardzo cieszy się z odrodzenia społeczności żydowskiej w Polsce” i chce — „aby społeczność żydowska w Polsce rosła w siłę”.

  Podkreślił, że społeczność żydowska „bardzo ceni” wszystko, co zostało dla niej zrobione przez obecny rząd.

  – Te działania to np. funkcjonowanie muzeum żydowskiego w Polsce czy pieniądze przekazane na renowację cmentarza żydowskiego. Wierzymy, że dzięki takim działaniom (…) żydowskie życie w Polsce może kwitnąć i może dawać wiele Polsce, tak jak dawało wiele w przeszłości – powiedział rabin Margolin.

  Szef RCE dodał, że w całej Europie rośnie zjawisko antysemityzmu

  – Tak naprawdę jedyne instytucje, które mogą sobie poradzić (z antysemityzmem – przyp. red.), to są władze. Dopóki rząd będzie zdeterminowany, żeby zapewnić polskim Żydom spokojny rozwój i bezpieczeństwo, dopóty będą oni bezpieczni – powiedział.

  Foto: Facebook/Rabbinical Center of Europe -RCE

  za: dzieje.pl

  za: http://dzienniknarodowy.pl/obrady-rady-rabinow-europy-warszawie-robic-by-spolecznosc-zydowska-polsce-rosla-sile/

  za: http://forumdlazycia.wordpress.com/2018/06/06/obrady-rady-rabinow-europy-w-warszawie-co-robic-by-spolecznosc-zydowska-w-polsce-rosla-w-sile/

  Polubienie

  1. Wrzodak Z.

   Pompeo wyznaczył Warszawę

   Co za skandal, Mike Pompeo sekretarz stanu w USA, bez uzgodnień ze swoimi poddanymi w Polsce, oświadczył, że narada wojenna o Iranie ma odbyć się w W-wie w lutym.

   Pampeo wyznaczył Warszawę!!!

   Amerykański sekretarz stanu Mike Pampeo wskazał na Warszawę, jako stolicę spotkania wielu krajów w sprawach dotyczących Iranu. Ma odbyć się globalna narada w połowie lutego, krajów zaprzyjaźnionych z USA, inaczej mówiąc podbitych przez nich. Nie wiadomo czy na naradę przybędzie min. prezydent Rosji Putin, kanclerz Niemiec Merkel czy Macron. Według Pampeo, narada ma zająć się Iranem w Warszawie. Media światowe trąbią od południa dnia dzisiejszego o informacji Pompeo w sprawie narady w Warszawie, a dopiero wieczorem jest reakcja Ministra Szczerskiego z kancelarii rezydenta Dudy.

   Ewidentnie wskazuje to, że podwładni Pompeo politycy w Polsce zostali zaskoczeni informacja swojego mocodawcy, który zażądał takiego spotkania u swoich wasali z Warszawy, nie informując ich o tym wcześniej.

   Pomijając organizacje narady, to kontekst polityczny jest dla Polski zabójczy, ponieważ Warszawa kojarzona będzie na bliskim wschodzie jako kraj wrogi światu arabskiemu. Świat arabski z bliskiego wschodu, przeciwko któremu jest poświęcona ta narada, jeszcze bardziej znienawidzi Nas, jako bezwzględnych głupców w promowaniu kolejnych antyarabskich zapędów w interesie Izraela na bliskim wschodzie. Interesem USA jest prowadzić takie wojenne narady jak najdalej od własnego terytorium i od tego są niewolnicze kraje i ich wasalskie rządy.

   Nie dość, że po tej naradzie wrogość do Polski będzie ogromna, to jeszcze inną politykę w stosunku do Iranu prowadzi min. UE w tym szczególnie Francja i Niemcy. Nadmienić należy, że Rosjanie już Nas nienawidzą za bycie wasalem USA, bycie taką antyrosyjską tubą wojenną na polecenie USA. Konsekwencją poddańczego państwa jakim jest obecnie Polska, może być na przyszłość, kompletna kompromitacja polityki polskiej na arenie międzynarodowej. Takie działanie poddańcze dobitnie świadczą, że Polska nie ma własnej polityki zagranicznej, ba nie ma własnych rządów, Rządy są tylko wykonawcami poleceń okupanta, który uzurpuje sobie mieć na własność cały świat.”

   źródło: http://wrzodakz.neon24.pl/post/147143,pompeo-wyznaczyl-warszawe

   Polubienie

 2. Ręce precz od Iranu!

   

  irna.jpg
  Wiadomość o tym, że w Polsce odbędzie się konferencja na temat „pokoju na Bliskim Wschodzie” organizowana de facto przez USA (z Izraelem w tle) – wywołała falę komentarzy w internecie. Na razie w mediach głównego nurtu panuje wymowne milczenie, brak krytycznych komentarzy. Jednak wszyscy dobrze wiedzą, że konferencja jest wymierzona w Iran, o czym świadczy stanowcza reakcja Teheranu. Poniżej garść komentarzy internautów na portalu Interia.pl:

  „Podobnie zaczynało się z Irakiem. Najpierw konferencja na forum ONZ z przedstawieniem bzdur o broni chemicznej mających uzasadnić inwazję na Irak, a potem wojna z efektami takimi jakie mamy. Bilansu pełnego strat pewnie nie poznamy nigdy. A mówi się o setkach tysięcy zabitych ludzi w czasie wojny i po wojnie, o torturach w imię „demokracji”, powstało ISIS, z którym walka trwała kilka lat, rozpoczął się eksodus miejscowej ludności. Bo ktoś naprodukował za dużo bomb i nie miał już miejsca w magazynach na następne. Teraz też wiemy jaki zły jest Iran. Od jego przeciwników. Od tych, którzy chcą dorwać się do irańskiej ropy. Jeśli ktoś wierzy w bajki o zamiarze demokratyzacji Iranu, to niech zauważy to, że nikt nie przejmuje się dyktaturami w państwach, w których nie ma żadnych dóbr naturalnych do grabieży. Tam nikt nie widzi potrzeby zaprowadzenia „demokracji”.

  „Co powie USA, to musimy zrobić… Od 89 roku służymy im jak pieski na każdy aport…. W podziękowaniu sprzedali nam wycofane z eksploatacji F16 (ale biznes?) zakładają (przenoszą) bazy w Polsce, bo Europa Zachodnia nie chce już mieć tych baz, za te bazy i ich utrzymanie płacimy miliony dolarów z naszych podatków. Nie lepiej za te pieniądze powołać do życia prawdziwe polskie wojsko? I do dnia dzisiejszego dalej obowiązują wizy! Nie wspomnę że zaraz wysłaliśmy żołnierzy do Iraku i Afganistanu jako mięso armatnie w najgorsze regionu tych krajów. Nasze rządy czy to SLD czy PO czy PiS dalej zapatrzeni na USA jak na jakiś bogów”.

  „Ważne jest to, że na pewno kolejnej wojny nie będzie. Za to może być kolejna „misja” z przekazem „Niesiemy wam demokrację bez względu na to czy chcecie czy nie”. Oczywiście polscy politycy, żeby nie narazić się na zarzut podżegania do wojny, nie wyślą żołnierzy na wojnę, ale właśnie na „misję”. Nie wypowiedzą też wojny, bo wojna byłaby agresją na suwerenne państwo mające swoje prawa międzynarodowe. Dlatego słowo „misja” da obejście dla słowa „wojna” w imię cudzych interesów. A co jeśli nie spełnimy cudzych oczekiwań? Pewnie okaże się, że po skłóceniu z Rosją, ktoś nam powie, że nie będzie zapełniał nam zbiorników gazu skroplonego w gazoporcie. A wtedy znajdziemy się z ręką w nocniku. Taki będzie efekt szczekania na wszystkich i wszystko, bo ktoś w czasie tresury powiedział „daj głos”.

  „Obawiam się, że USA chcą napaść na Iran, a Polska będzie w tym uczestniczyć. Tak samo jak USA pod wymyślonymi pretekstami napadły na Irak, a Polska wysłała tam wojsko od pierwszych godzin, nawet nie pytając narodu o zdanie. Ponad 90% Polaków było przeciwko uczestnictwu polskich żołnierzy w inwazji na Irak i Afganistan, a kolejne rządy i tak robiły, co USA chciały”.

  „PiS za tak fatalnie i służalczo prowadzoną politykę wobec Izraela i Ameryki zapłaci przy wyborach wysoką cenę, bo Polacy podziękują im za takie rządy, że wpieprzają się wszędzie tam gdzie nie powinni!”

  „Jestem ciekawy kiedy w końcu my Polacy zaczniemy decydować o własnej ojczyźnie i naszych międzynarodowych kontaktach? Bo jak na razie to decydują Żydzi”.

  „I całkowicie popieram Iran maja rację w czasie wojny naszym dawali schronienie. USA szczyt niech robią u siebie i niech nie wciągają Polski w swoje gierki. Jak widać nasze władze wszędzie robią sobie wrogów na własne życzenie i może należało by zapytać społeczeństwo co o tym myśli”.

  „Teraz znowu USA i Izrael wyprzedadzą się Polsce z jakiegoś podstarzałego badziewia wojskowego za setki miliardów złotych i wyślą na wojenkę z Iranem? A czy to nasza wojna? Przypomnę, że ,,do listopada 1942 r. schronienie w Iranie znalazło ponad 115 tys. Polaków z byłego ZSRR. W tym około 78,5 tys. żołnierzy oraz 37 tys. cywilów. Wśród ewakuowanych było niemal 18 tys. dzieci. Polacy byli traktowani przez Irańczyków z niezwykłą empatią”. Do dziś w Iranie są zadbane polskie cmentarze z krzyżami i narodowym godłem”.

  „Persowie zawsze darzyli nas, Polaków, szacunkiem. Mamy wspólną przeszłość sprzed tysięcy lat kiedy nasi przodkowie mieszkali obok siebie w przyjaźni. I oni o tym wiedzą a u nas mało kto, bo nasz koszerny okupant forsuje swoją wersję historyczną. I z lubością przypisuje nam swoje grzechy”.

  „Piszmy jak najwięcej naszych komentarzy. Niech władza wie, że nie popieramy jej polityki zagranicznej. Po co nam zadzierać z Rosją, po co z Iranem. W dodatku Iranowi powinniśmy deklarować naszą wdzięczność, bo jest za co. A tymczasem rząd zachowuje się haniebnie i odium za to spada na wszystkich. Mają rację tu piszący, by sobie rząd w Tel Awiwie zafundował tę konferencję. Sprzyjanie Ukrainie (a wiemy, ze sobie rok banderowski urządzili), i atakowanie Rosji, która nas nie zaczepia, to polityka zagraniczna, za która kiedyś zapłacimy. Jest mi też zwyczajnie przykro, że nie umiemy okazać wdzięczności wobec Iranu”.

  za: http://mysl-polska.pl/1789

  Polubienie

 3. 60+ sekund: prezydent nie żyje a Owsiak ma dość

  Martin Lechowicz
  Opublikowany 15 sty 2019

  W trakcie finału WOŚP w styczniu 2019, na scenie nożem potraktowano prezydenta Gdańska Adamowicza. Zabił go pomyleniec, który pieprzył coś do mikrofonu o polityce.

  Po tym zdarzeniu Jurek Owsiak miał dość. Zrezygnował z bycia prezesem WOŚP. Skończyła się epoka orkiestry i Owsiaka.

  Ludność Polski wpadła w nastroje histeryczne. Co bardziej znane osoby przypomniały sobie, że Paweł Adamowicz był świętym i zgodnie planują budować pomniki i nazywać jego imieniem ulice. Ci z kolei, którzy od lat wołali o kary, śmierć i męki dla wrogów ojczyzny, nie przestali ani na chwilę. Wręcz przeciwnie, wyrażają radość. I dalej nikt im nic nie robi.

  Jak to wszystko skomentować w 60 sekund?
  Nie da się. Sorry.

  Polubienie

   1. „15/01/2019 — grypa666 @ 06:40

    Tragedia tragedią, ale kim był śp. Paweł Adamowicz?

     

    Sqrviel, anty-Polak, lokaj Sorosa przeciw Białym, Europie i Polakom… pełno-etatowy mega malwersant i cynik

    Podejrzewam, żadnych twardych dowodów poza żenującą ochroną i wykorzystaniem imprezy agenturalnego Owsiaka:

    fałszywa flaga z wykorzystaniem jebniętego frajera sterowanego przez ż-suszpy
    na scenie jak w hollułót przed oczyma narodu, a gdy o ciszę chodzi, to robią to cichcem że nawet niewiemy po latach
    przed przełomową zmianą narracji politycznej wobec stęchlizny świadomościowej z przebijaniem się prawdy tu i ówdzie we łbach motłochu
    podobna sytuacja do 10 IV z instant bohaterem z opinii skurwysyna
    qrefsko upolityczniona po mordzie, retoryka lewacko-prawacka guvnego nurtu z polit-poprawnym zakazem mówienia źle o szubrawcu PA
    dyżurny bramkowy syjonistów, Piotr Wroński u Marcina Roli apologetycznie obwinia “wszystkich polityków” a nie suszpy, zanim zaczęło się dochodzenia.

    (…)
    Rodzina i pszyjaciele wiedzieli jaki sqrviel, czy nie?
    Korzystali z tego na naszej krwawicy!

    Sporo o szuji anty-Polaku Pawle Adamowiczu na PiotrBein.wordpress.com:

    01/10/2016 Piotr Bein: Merowie i KK — szabas gnojne lokaje Sorosowi, szkodniki Polakom

    27/01/2014 Info gospodarcze 22 stycznia 2014

    Prawdziwe info prawno-gospodarcze 20.6.2013

    03/04/2013 Wiadomości gospodarcze 29.3.2013

    24/12/2012 Gang finansowy trzymający UE dyma POLSKICH przedsiębiorców

    21/07/2012 Informacje gospodarcze 19.7.2012

    17/06/2012 Przedsiębiorcy gdańscy naciskają na wonTuSSkowo — prezydent miasta prowokuje zamieszki

    ALEKSANDER JABŁONOWSKI APELUJE O OPÓR NARODOWY PO ATAKU ADAMOWICZA NA ŻOŁNIERZY NA WESTERPLETTE

    Prezydent Gdańska nie życzy sobie obecności Wojska Polskiego podczas uroczystości na Westerplatte
    Prezydent Adamowicz rejteruje: Apel Pamięci na Westerplatte odczyta oficer Marynarki Wojenne

    Hańba prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi!!! Będą zachęcać dzieci do seksu i masturbacji

    Adamowicz: Ponad 50 procent gdańszczan nie chce uchodźców

    PB: To po co wciskał?

    źródło: http://piotrbein.wordpress.com/2019/01/15/tragedia-tragedia-ale-kim-byl-sp-pawel-adamowicz/

    Polubienie

    1. „Posted by Marucha w dniu 2019-01-15 (Wtorek)

     Ksiądz, który nie chciał się modlić za Pawła Adamowicza, będzie ukarany. Komunikat kurii.

     Ks. Jacek Dunin-Borkowski, który pisał na Twitterze, że „nie widzi żadnego powodu”, by modlić się za prezydenta Gdańska, zostanie ukarany – poinformowała kuria warszawsko-praska.

     „Zarówno duchowni, jak i świeccy są oburzeni wpisem księdza Jacka Dunin-Borkowskiego na portalu społecznościowym. Nie po raz pierwszy kapłan ten w sposób niegodny zachowuje się w przestrzeni Internetu” – czytamy w komunikacie kurii.

     [A co to kurwa obchodzi żydów i niewierzących, także tych kuriewnych? Dla nich modlitwa to przecież śmieszny zabobon… – admin]

     „Ksiądz Dunin-Borkowski dwukrotnie otrzymał już upomnienia kanoniczne. Ponieważ nie zastosował się do nich, władza diecezjalna nałoży na niego środki karne przewidziane prawem kościelnym” – napisano.

     Kary wynikające z Prawa kanonicznego to m.in. suspensa, czyli zawieszenie w wykonywaniu czynności kapłańskich – wszystkich lub niektórych, np. sprawowania Eucharystii.

     Po ataku nożownika na prezydenta Gdańska duchowny napisał na Twitterze: „Modlę się za moją chorą mamę. Adamowicz jest mi obojętny. Gdyby nie był celebrytą, ogłaszalibyście akcję? Modlicie się za moją mamę? Adamowicz jest znany przez swoje draństwa. Nie widzę żadnego powodu, żebym się za niego modlił. Wy, jak chcecie. Czy Jezus modlił się za Heroda?”.

     Wpis został skasowany, ale ks. Dunin-Borkowski zapewnił na swoim profilu, że „za wszystkie wypowiedzi bierze pełną odpowiedzialność”.

     Wczoraj abp Stanisław Gądecki pytany na konferencji prasowej o księdza, powiedział że mamy do czynienia z „mrocznym zaćmieniem człowieka”.

     – Jeśli to prawda, co pan mówi, to człowiek zostaje kapłanem, by wznosić modlitwę za każdego człowieka, nawet za zabójcę. To może paradoksalne, ale zabójca potrzebuje większego współczucia niż zabity – ocenił abp Gądecki.

     http://wiadomosci.onet.pl/

     za: http://marucha.wordpress.com/2019/01/15/ksiadz-ktory-nie-chcial-sie-modlic-za-pawla-adamowicza-bedzie-ukarany-komunikat-kurii/

     Polubienie

  1. „Fxx.dll 15 stycznia 2019 at 20:42

   Ten facet który dźgnął go nożem chyba zbyt serio wziął sobie do serca główne hasło całej imprezy “róbta co chceta”.

   A tak nawiasem ujmując całe to wydarzenie jest świetnym pretekstem do wprowadzenia cenzury w internecie i zamordyzmu ideologicznego. Kto nie będzie zgadzał się z główną linią programową (nie ważne czy lewicy czy prawicy) to po prostu będzie ścigany.

   Cała ta sytuacja ma paradoksalnie pewien plus. Politycy zdali sobie sprawę, że są… śmiertelni.

   źródło: http://detektywprawdy.pl/2019/01/15/swiatowy-kongres-zydow-o-prezydencie-gdanska-adamowiczu-byl-prawdziwym-przyjacielem-spolecznosci-zydowskiej/#comment-115544

   „admin 15 stycznia 2019 at 20:49

   “A tak nawiasem ujmując całe to wydarzenie jest świetnym pretekstem do wprowadzenia cenzury w internecie i zamordyzmu ideologicznego. Kto nie będzie zgadzał się z główną linią programową (nie ważne czy lewicy czy prawicy) to po prostu będzie ścigany.”
   Też o tym myślałem, zwłaszcza że wchodzi Acta2. Google się pyta o zgody po wejściu na wyszukiwarkę.

   źródło: http://detektywprawdy.pl/2019/01/15/swiatowy-kongres-zydow-o-prezydencie-gdanska-adamowiczu-byl-prawdziwym-przyjacielem-spolecznosci-zydowskiej/#comment-115544

   Polubienie

  2. „Posted by Marucha w dniu 2019-01-15 (Wtorek)

   Owsiak wielkim dobrodziejem jest! Kropka!

   Początek stycznia – jak co roku – przynosi Polakom emocje związane ze zbiórką Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W opozycyjnych wobec rządu telewizjach pełno jest ochów i achów wobec „Jurka”, zachwytów nad unikalnością akcji i jej wartością i dla dzieci, i dla osób starszych i dla całej Polski.

   Z kolei środowiska prawicowe patrzące nieufnie na Owsiaka i jego dewizę: „Róbta co chceta!” podszczypują organizatora zbiórki jak mogą, z dużą dozą emocji negatywnych.

   I tak oto zderzą się z sobą dwie Polski – owsiakowa, rozentuzjazmowana do białości, wymachująca czerwonym serduszkiem i ta niechętna, sceptyczna, nie ufająca „Jurkowi”. Znów zaiskrzy na twitterach, fesjbukach a nawet w oficjalnych wypowiedziach polityków. No bo jakże by politycy mieli nie wykorzystać tego sporu?

   Dlaczego tylko w Polsce?

   Moje pytanie – jako urodzonego sceptyka – brzmi: dlaczego taka akcja jak zbiórka Owsiaka odbywa się tylko w Polsce? Dlaczego nikt nie organizuje zbiórki pieniędzy na zakupy sprzętu medycznego w Niemczech, Ameryce, w Anglii? Ba nawet w Czechach czy Bułgarii? Nikt nigdzie nie prowadzi takiej akcji.

   Czy to znaczy, że my Polacy jesteśmy tak wyjątkowi, że tylko my wpadliśmy na tak genialny pomysł? No i że – ma się rozumieć – sam guru akcji „Jurek” Owsiak to ktoś na kształt nowego Gandhiego czy innego Proroka? Jak to jest możliwe, że żaden inny naród nie wpadł na taki pomysł jak my i że nigdzie nie pojawił się ichniejszy Owsiak?

   A może to jest oznaka, że jesteśmy wyjątkowo… naiwni. Że tylko Polaków można nabrać na takie plewy jak robi to nasz „Jurek”? No bo dlaczego żaden inny naród…?

   Zapotrzebowanie

   Skoro taka akcja jak WOŚP się pojawiła to znaczy, że było na to zjawisko tzw. społeczne zapotrzebowanie. Że Polacy potrzebowali kogoś takiego jak Jerzy Owsiak.

   Do czego potrzebowali Polacy Jurka Owsiaka?

   Ano potrzebowali do tego, żeby poczuć się dobrze, poczuć że zrobili coś dobrego i potrzebnego. To dobra potrzeba i patrząc pod tym kątem należałoby zbiórkę WOŚP docenić. Skoro bowiem inicjatywa odwołująca się do potrzeby dobra odniosła sukces, to znaczy że nie jest z nami , Polakami jeszcze tak źle.

   Z jednej strony zatem sukces WOŚP dobrze świadczy o sercu Polaków, o naszej wrażliwości, która jednak nie znikła.
   Z drugiej jednak strony nie sposób nie zauważyć jawnej płycizny akcji Owsiaka, żeby nie powiedzieć jawnej tandety. Tego, że posługując się dobrymi hasłami właściwie robi z potrzeby działalności społecznej karykaturę.

   [Że nie wspomnimy o tym, iż „Jurek” Owsiak dorobił się na swojej dobroczynności około 40 milionów zlotych… Nic tak się nie opłaca, jak poświęcać się dla innych. – admn]

   Co to za dobroczynność kiedy za jednorazową wrzutkę parę złotych do puszki można uwolnić się od potrzeby czynienia dobra cały rok? I co to za dobroczynność, w której wcale nie idzie o pomoc jakimś konkretnym, potrzebującym osobom, a o zakupy sprzętu medycznego czyli o czysto komercyjną działalność.

   Na akcji Owsiaka najbardziej zarabiają producenci i dostawcy sprzętu, o co oczywiście nie można mieć do nich pretensji, ale przecież żaden to powód do chwały zarobić na inkubatorach czy aparatach do badania słuchu niemowląt.

   Powstaje bowiem pytanie co jest celem akcji, a co tylko jej marketingowym uzasadnieniem dla ludu? Nikt przecież nie wziąłby udziału w akcji pod hasłem: „Zbieramy na nowy samochód dla Jurka”. Ale jak się rzuci hasło: „Zbieramy na sprzęt dla niemowląt” i odpowiednio zareklamuje akcję w telewizornii to wolontariusze i ofiarodawcy będą się tłoczyć drzwiami i oknami. Zbiorą nie tylko na nowy samochód, ale i na parę inkubatorów (czy na odwrót).

   Róbta co chceta czyli osłona polityczna

   Kwestie celu zbiórki, a także jej finansowych aspektów budzą wątpliwości od początku akcji. Wbrew propagandzie uprawianej przez promotorów akcji WOŚP kwoty zebrane podczas zbiórek nie mają jakiegoś znaczącego wpływu na stan wyposażenia polskich szpitali. Rynek sprzętu medycznego w Polsce to ok. 4 mld zł, Owsiak przeznacza na zakupy sprzętu ok. 65-70 mln czyli mniej więcej 1,5 % tego co ,kupuje się w Polsce dla szpitali i innych placówek medycznych.

   Z jednej strony to nie mało jak na jedną akcję, ale nie bierze się pod uwagę kosztów – czasu antenowego telewizji, wszystkich „światełek do nieba” i tego co dają samorządy dla zorganizowania „finałów WOŚP” w różnych miastach. Gdyby wszystkie te elementy policzyć mogłoby się okazać (i pewnie by się okazało) że skórka nie warta wyprawki.

   Nikt też nie analizuje celowości zakupów dokonywanych przez WOŚP, nikt nie sprawdza warunków zakupu i umów z dostawcami i producentami sprzętu. Fundacja Jerzego Owsiaka została założona z kapitałem założycielskim w wys. 2 tys. zł, a rok w rok przynosi zyski rzędu milionów. W roku 2012 wykazała 17 mln zł zysku. Przy kosztach funkcjonowania samej fundacji na poziomie 4 – 5 mln zł.

   Z zebranych kwot organizuje Owsiak także słynny „Przystanek Woodstock” imprezę rockową dla młodzieży z całej Polski krytykowaną za rozmaitego typu ekscesy młodych ludzi dokonywane pod hasłem głoszonym przez „Jurka” niegdyś – „Róbta co chceta”.

   Ponieważ było wiadomo od początku, że zarówno wskazane aspekty finansowe, merytoryczne ale także i etyczne staną się powodem do krytyki zbiórki WOŚP, jej organizator (czy organizatorzy) poszukali swego rodzaju osłony właśnie w poparciu środowisk liberalnych czy lewicowych. Przesłanie Owsiaka jest bowiem z gruntu konkurencyjne w stosunku do rozmaitych akcji charytatywno-wychowawczych organizowanych przez środowiska chrześcijańskie, w tym przez kościół katolicki. Akcja Owsiaka daje środowiskom niechętnym kościołowi do ręki wiele argumentów. Katolicka organizacja „Caritas” prowadzi działania charytatywne? Tak ale Jurek też prowadzi takie działania.

   Kościół pomaga? WOŚP – też pomaga i to jak wesoło. Niczego nie wymagając oprócz pomocy w zbiórce. Potem możecie nawet tarzać się w błocie.

   Nigdzie na świecie…

   Lewicowa i liberalna ideologia, którą niesie z sobą akcja WOŚP zapewnia jej ochronę przed jakąkolwiek krytyką. Każdy kto zapyta o rozliczenia finansowe, o sens akcji zbierania na sprzęt i robienia wokół tego tak gigantycznego szumu medialnego, kosztów reklamy w telewizji – natychmiast zostaje wrogiem publicznym środowisk lewicowo-liberalnych. Sam zaś Owsiak został wykreowany przez środowiska lewicowe na świeckiego świętego naszych czasów. Otrzymał status „świętej krowy”, kogoś kto nie podlega krytyce. Polakom wmówiono i wmawia się nadal, że akcja Owsiaka jest samym dobrem i że uczestnictwo w niej jest wręcz obowiązkiem i przynosi chlubę.

   Tymczasem elementarna refleksja pokazuje, że jest to akcja wręcz tandetna, żerująca na ludzkim lenistwie. Dająca lekkie usprawiedliwienie i spokój sumienia za niewielki wysiłek nagradzany zresztą poczuciem udziału w akcji powszechnej i akceptowanej. Akcja i zbiórki nie mają w istocie znaczącego wpływu na zaopatrzenie polskich szpitali w sprzęt. Mają za to wpływ na stan finansów Jerzego Owsiaka, który wraz z rodziną całkiem nieźle z tej zbiórki żyje.

   Krytyczne spojrzenie – w Polsce zagłuszane przez popierające Owsiaka media – zdaje się jest jednak bliższe prawdy niż zachwyty nad unikalnością WOŚP. Przemawia za tym prosta obserwacja, o której była już tu mowa.

   Nigdzie na świecie – NIGDZIE – taka akcja jak zbiórka Owsiaka nie występuje. Mówiąc krótko – tylko my Polacy pozwoliliśmy sobie wyprać umysły do tego stopnia, żeby zbierać na zakupy sprzętu, „inwestować” w Amber Gold czy kupować za tysiące złotych garnki warte parę złotych. Pewnie jesteśmy wyjątkowi.

   Janusz Sanocki
   http://prawy.pl/

   za: http://marucha.wordpress.com/2019/01/15/owsiak-wielkim-dobrodziejem-jest-kropka/

   Polubienie

  3. „23/01/2019 — grypa666 @ 02:32

   [Dyskusja] Co to za “pochówek” katolicki żydomasona Adamawicza?

   PB: wg naszej dogmy prawosławnej, nie wolno palić zwłok

   Ambroży Mejer: Dziękuję – materiał jest b. interesujący – super.  Pójdzie w świat. Nic nie było słychać o otwartej gdzieś trumnie – zwłoki zostały skremowane, a więc nie było pochówku w kościele jak fałszywie głoszono, a hierarcha na to pozwolił. Przechowanie urny i położenie go w kościele nie jest pochówkiem – to chyba pierwsza urna z prochami w KK – jak to jest z wiarą o zmartwychwstaniu, choć dogmaty się teraz zmieniają. Pogrzeb jest z chwilą spalenia, analogicznie to samo znaczy jak opuszczenie trumny do mogiły, wtedy jest pochówek. Tak głosi instrukcja KK, kanon kościelny o kremacji odczytany 4 lata temu z ambon KK.

   Odnośnie sposobu kremacji:  Gdyby Kraków przyjął zwyczaj kremacji, redukując swe cmentarze do pustki „ogrodów pamięci” – bez nagrobków, pomników czy grobowców – wierni nie przeżywaliby już podczas Dnia Zadusznego tych chwil religijnej refleksji. Kremacja poprzez likwidację pogrzebów i cmentarzy zmierza do usunięcia religii z obrzędów. Bliższe uzasadnienie tego jest w załączeniu.
   Ksiądz ukarany za wpis o Adamowiczu. – YouTube

   Musimy płakać! | J. Międlar  o Adamowiczu – YouTube

   KOMENTARZE NORMALNYCH OSÓB, KTÓRE NIE ULEGŁY OGÓLNONARODOWEJ PSYCHOZIE, POPRAWNOŚCI I OGÓLNEMU OGŁUPIENIU, CZYLI ZDEBILENIU

   wt., 22 sty 2019 o 01:13 Piotr Bein: REWELACJA Spec od samoobrony: Adamowicz żyje? Jego i atakującego nienormalne zachowanie, brak krwi na nożu. Media sfałszowały jego nazwisko Sławomir Miłosz, które podał przez mikrofon

   On Monday, January 21, 2019, 10:52:08 AM PST, Piotr Bein: … np. krytyka przestępstw Adamowicza przez PO czy kogokolwiek nie jest mową nienawiści oto co staranniej zebrałem na Grypa666:

   Adamowicza zabójstwo?

   [Dyskusja] Tragedia tragedią, ale kim był śp. Paweł Adamowicz

   Edyta Pazura o zakłamaniu tych, co walczą z mową nienawiści 

   UWAGA! Homopropaganda i gender na lekcjach o „mowie nienawiści”

   Zarzuty dla szefa ochrony gdańskiego finału WOŚP. Składał fałszywe zeznania

   Tomasz Lis w szale: „Zobaczymy, czy symbolem Polski będzie serce, czy nóż”

   Prof. Piotr Jaroszyński: “Mowa nienawiści” — analiza pojęcia socjo-manipulacji

   Grzegorz Braun: Żałuję, że Adamowicz nie stanie przed sądem ludzkim

   Przesłuchanie Pawła Adamowicza przez komisję śledczą ds. Amber Gold 12.9.2017 

   Katarzyna TS: Święty Adamowicz, patron eurokołchozu

   J. Międlar: Hodowanie konfidentów i szkolny ołtarzyk dla Adamowicza

   Musimy płakać! | J. Międlar [WIDEO]

   Fejkowe konto i pochwała zabójstwa Adamowicza. Ile takich kont wykorzystano do propagandowej manipulacji?

   „Wszystkich was należy pozabijać i spalić wasze świątynie”. Groźby pod adresem ks. Isakowicza-Zaleskiego

   Lewicowy terror w Polsce! Ponad 100 prokuratorów skierowanych do walki z tzw. przestępstwami z nienawiści

   J. Międlar: Interes „arcypasterza”, czyli prawo kościelne a pochówek Adamowicza

   „Wszystkich was należy pozabijać i spalić wasze świątynie”. Groźby pod adresem ks. Isakowicza-Zaleskiego

   Lewicowy terror w Polsce! Ponad 100 prokuratorów skierowanych do walki z tzw. przestępstwami z nienawiści

   J. Międlar: Interes „arcypasterza”, czyli prawo kościelne a pochówek Adamowicza

   „Wszystkich was należy pozabijać i spalić wasze świątynie”. Groźby pod adresem ks. Isakowicza-Zaleskiego

   Lewicowy terror w Polsce! Ponad 100 prokuratorów skierowanych do walki z tzw. przestępstwami z nienawiści

   J. Międlar: Interes „arcypasterza”, czyli prawo kościelne a pochówek Adamowicza

   Stanisław Michalkiewicz: zabójstwo Adamowicza – rozprawa z nienawiścią

   Jacek Międlar do min. Brudzińskiego: „Dlaczego nie łapiecie tych, którzy grożą śmiercią mojej rodzinie?”

   Tomasz Gryguć: Adamowicz. Początek roku politycznego

   Janusz Zagórski: Zaprogramowany morderca zabójcą prezydenta Gdańska?

   Nagranie z TVN24

   J. Międlar: Zapanował obłęd!

   Infantylni i poprawnopolityczni w akcji

   Owsiak na liście kandydatów do Pokojowej Nagrody Nobla 2019

   Schetyna w Sejmie: „Pawła zabiła nienawiść obłąkana i świetnie zorganizowana”. Kaczyński nieobecny podczas minuty ciszy

   Tragedia tragedią, ale kim był śp. Paweł Adamowicz

   Wypełzł Macierewicz/Singer mówić gawiedzi co myśleć:  Lobby rosyjskie przejmuje Polskę… Jesteśmy przeżarci agenturą…

   Paweł Adamowicz żyje! DOWODY! To była fałszywa flaga! Teatr dla gojów! 

   To już jest przemysł nekrofilski! Deklaracja organizacji żydowskich po zabójstwie Pawła Adamowicza

   Janusz Zagórski: Zabójstwo Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

   —————————————

   On Monday, January 21, 2019, 1:24:07 AM PST, Ambroży Mejer:

   Przesyłam co świeżo otrzymałem w załączeniu – pod własny osąd.

   Andrzej L
   Date: niedz., 20 sty 2019 o 20:30
   Subject: KAGANIEC

   Do wiadomości – A .  Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link

   Polityczne Santo Subito  

   Fatalny wpływ ma na to bieżąca polityka. To dla jej potrzeb kreuje się wybitne postacie z osób, które żadną miarą na to nie zasługują. Wygląda to mniej więcej tak, że nikt dokładnie nie analizuje, nie sprawdza, co dana osoba zrobiła za życia, czego dokonała i jakim człowiekiem była. Do wielkości wystarczy mniej lub bardziej tragiczna śmierć i oczywiście odpowiednio duże nagłośnienie tego faktu w mediach. Ten mechanizm już jest stosowany w przypadku zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza

   Od 1989 roku mamy z tym rosnące problemy. Pierwszą taką osobą za wcześnie wyniesioną do rangi nieskazitelnego bohatera stał się Lech Wałęsa. Co prawda Wałęsa żyje, ale to niestety sprawia, że sam niszczy swoją legendę. Mimo, że żyje, Wałęsa jest postacią, której biografię przejęli polityczni zwolennicy oraz przeciwnicy i wykorzystują ją do swoich doraźnych celów politycznych, a Wałęsa nad tym nie panuje. Czy podobny los czeka pamięć po Pawle Adamowiczu? Niestety, wszystko wskazuje, że tak. Prawdziwa wielkość jest owocem dojrzewania w czasie, a nie doraźnym propagandowym zabiegiem. I już na koniec tę myśl polecam pod rozwagę wszystkim przekonanym o bezwarunkowej wielkości Jerzego Owsiaka.
   Edyta Pazura o zakłamaniu tych, co walczą z mową nienawiści

   Edyta Pazura, żona Cezarego Pazury, postanowiła opowiedzieć, jak ci, którzy obecnie walczą z mową nienawiści, obrażali ją publicznie za to, że poparła akcję Różaniec do granic. Relacjonuje, jak nie mogła przez to spać, ani zajmować się dziećmi. Z błotem mieszał ją m.in. Jerzy Stuhr czy Karolina Korwin-Piotrowska. Okazuje się, że Ci, którzy walczą z tzw. hejtem stosują podwójne standardy i są przeciwko nienawiści tylko tam, gdzie to im pasuje. P. Edyta także doświadczyła fali wyzwisk, gróźb i życzenia śmierci, a stało się to pod wpływem szczucia celebrytów, którzy dzisiaj promując akcję Stop hejt.

   PO też oskarżała Adamowicza, hejtują źli

   Żałoby, demonstracje, wielkie słowa – tak wygląda celebra śmierci Pawła Adamowicza w wykonaniu polityków Platformy. A jeszcze cztery miesiące temu ci sami ludzi sugerowali, że miał pieniądze z niejasnych źródeł i widzieli nie na liście świeckich świętych, tylko… za kratkami. W krytyce Adamowicza celował jego konkurent w walce o stołek w Gdańsku, czyli Jarosław Wałęsa. – Istnieje zagrożenie, że Adamowicz trafi do więzienia

   –Wielu osobom w świecie biznesu, w spółkach miejskich zależy na tym, żeby prezydentem nadal był Adamowicz, żeby nic się nie zmieniło. On jest otoczony ludźmi, którzy mu przytakują, którzy mówią, że jest najlepszy, najmądrzejszy. Oni wszyscy są zależni od tego, żeby on trwał na urzędzie, więc wmawiają mu, że jest mężem opatrznościowym, który musi wygrać i wszystkich uratować.


   Komu zależy na destabilizacji Polski ws. ataku na Adamowicza?

   Zamachowiec Adamowicza został ZMASAKROWANY

   Plotka Polska

   Opublikowany 14 sty 2019 
   Stefan W., który wczoraj wieczorem zaatakował na scenie WOŚP prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, wcale nie spędził nocy w areszcie, tak jak podtrzymywały media. Okazuje się, że 27-letni napastnik musiał w asyście policji pilnie trafić do jednego z gdańskich szpitali, gdzie konieczne było udzielenie mu specjalistycznej pomocy. Stefan W. wczoraj wieczorem wkroczył na gdańską scenę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie zaatakował nożem prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Udało mu się również wyrwać mikrofon prowadzącemu i krzyczeć do ludzi zgromadzonych pod sceną, a dopiero potem został obezwładniony przez osobę z obsługi technicznej, a następnie firmę ochroniarską. Ku zdziwieniu wszystkich okazuje się, iż 27-letni mężczyzna wcale nie trafił do policyjnej celi. Właśnie w mediach pojawiła się informacja, zgodnie z którą w asyście policji przetransportowano go do szpitala, gdzie musiał otrzymać pilną pomoc. Rzekomo został on zmasakrowany podczas interwencji służb. Stefan W. nie trafił w nocy do aresztu Jan informuje Wyborcza.pl, Stefan W. przewieziony miał zostać w nocy na SOR do jednego z gdańskich szpitali. Towarzyszyła mu asysta policji, a przyczyną miał być jego nagły atak drgawkowy. – Miał też złamany nos i uraz ręki, obrażenia otrzymał prawdopodobnie jeszcze na scenie w chwili, gdy był obezwładniany, a być może także przy sprowadzaniu go z podestu – miał powiedzieć portalowi jeden ze śledczych. Jakby tego było mało, po zakończeniu czynności w szpitalu policja przewieźć miała napastnika do jednego z gdańskich szpitali psychiatrycznych, gdzie odbyć się miały konsultacje dotyczące jego stanu psychicznego. Napastnik z Gdańska miał problemy psychiczne? Wyborcza.pl dotarła do nieoficjalnych informacji, jakoby Stefan W. jako nastolatek (miał mieć około 14 lat) poddawany był leczeniu psychiatrycznemu w gdańskim szpitalu. Wiarygodność tych informacji potwierdzać miałoby również to, iż 27-latek w czasie odsiadywania kary w więzieniu także miał być kierowany na liczne konsultacje psychiatryczne. Pojawiły się nawet głosy, iż podczas odbywania kary więzienia mężczyzna miał być izolowany od innych więźniów. Nie jest jednak pewne, dlaczego dokładnie taka sytuacja miała miejsce i czym była spowodowana.

   UJAWNIONO zeznania mordercy Adamowicza! „Tylko Ziobro może…”

   S. Michalkiewicz: zabójstwo Adamowicza – rozprawa z nienawiścią

   Anita Gargas – Paweł Adamowicz SAM NIE WIE ile ma mieszkań!

   Ksiądz wyznał, że nie będzie modlił się za Adamowicza. “Jest znany przez swoje draństwa” 
   Czy żałoba usprawiedliwia zakłamywanie prawdy? 

   Opublikowany 20 sty 2019 Przez prawie 2 miesiące umierał starszy człowiek głodujący pod Urzędem Gdańska w obronie mieszkania, z którego go wyeksmitowano, bo nie było go stać na zawyżony czynsz. Konał z głodu na oczach gdańskich urzędników i prezydenta miasta. Na pogrzebie nie było fanfar, honorów, telewizji, prasy, i nikt nie robił z niego bohatera. Choć bohaterem był – w czasach komuny działał w Komitecie Obrony Robotników gdzie przez 7 lat drukował ulotki. Funkcja ta była bardzo ryzykowna i niebezpieczna. Gdańsk „nagrodził” go za to eksmisją z mieszkania na bruk. Komunę przeżył, eksmisji już nie. – Jak może dziać się dobrze w kraju, który z ludzi niegodziwych robi bohaterów, a tych prawdziwych wyrzuca na bruk -?

   Adamowicz „Czy to była egzekucja?” Opublikowany 20 sty 2019  Bardzo możliwe ze byliśmy świadkami egzekucji, mordu politycznego na Adamowiczu podczas finału WOŚP.”

   źródło: http://piotrbein.wordpress.com/2019/01/23/dyskusja-co-to-za-pochowek-katolicki-zydomasona-adamawicza/

   Polubienie

 4.  

  Eckhardt: Nie zostanie kamień na kamieniu

  Nie żebym oczy i uszy przecierał ze zdumienia. Co to, to nie. Za stary jestem. Ale kiedy widzę i słucham tych wszystkich politycznych zagończyków, którzy tak ochoczo brali udział w ogólnonarodowym mordobiciu, kiedy z taką psychodeliczną rozkoszą wchodzili w słowną naparzankę, która od toksyn aż syczała, których zjadliwe posty, to była mowa nienawiści par excellence, a którzy teraz tak teatralnie załamują nad nią ręce, roniąc krokodyle łzy – to przyznam, że robi mi się niedobrze.

  Słucham dzisiaj w TOK FM jednego z eurodeputowanych:
  – Chciałbym wiedzieć, jakiego typu media docierają do więźniów w Polsce? – pyta prowadzącego audycję.
  – Jest tylko TVP – odpowiada dziennikarz.
  – No to on był ofiarą tej mowy nienawiści…
  On, znaczy się ten, który zamordował Pawła Adamowicza. Ręce opadają. Po eurodeputowanym następny mędrzec, dawny minister spraw wewnętrznych: Przyczyny, które doprowadziły do śmierci Adamowicza nie ustały – mówi. Po czym następuje jazda na konkurencję polityczną. Inteligentna, ale jazda.

  Tymczasem rząd tradycyjnie. Stał się dramat, jest kontrola. Jak w przypadku escape roomów. Państwo reaktywne. Ogarniające rzeczywistość dopiero wtedy, kiedy – przepraszam za dosadność – trup się ściele. Teraz nie bardzo wiedzące, co zrobić, więc na wszelki wypadek w TVP ciepło o zamordowanym i ostro o tych, którzy nie zapewnili mu bezpieczeństwa. Więc kontrolą w nich, kontrolą.

  Ci drudzy. Jeszcze niedawno nie widzieli dla Adamowicza miejsca koło siebie. Przewracali oczami, życzliwie radzili. Żeby się odsunął i zrobił miejsce synowi „legendy”, bo wiecie rozumienie, te mieszkania, procesy, sami rozumiecie Adamowicz. Tymczasem Adamowicz się nie posunął. Pokazał im ich miejsce w szeregu. Dzisiaj jego najlepsi przyjaciele. W awangardzie pochodów przeciw nienawistnikom i nienawiści. Diabły w ornatach.

  Co będzie? A co ma być? Jeszcze dobrze nie obeschną róże na grobie Adamowicza, a skoczą sobie do oczu. Już zresztą skaczą. Obrońcy pokoju w Polsce. Czeka nas jedna z najzajadlejszych wojen o pokój, jaką widzieliśmy. Karki będą chrupać, a kości chrzęścić. Donośnie, bo podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego i Sejmu. Wizja zdobycia lub utraty władzy zrobi swoje. Bojownicy o pokój stoczą więc wojnę, po której z pokoju nie zostanie kamień na kamieniu.

  I tyle będzie, choć chciałbym się mylić. I to bardzo.

  Maciej Eckhardt

  źródło: http://konserwatyzm.pl/eckhardt-nie-zostanie-kamien-na-kamieniu/

  Polubienie

  1. „admin 16 stycznia 2019

   Śmierć Adamowicza walką o wartości i teatrem lewicy.

   Nie wiem czy wiecie, ale znaczną część aktorów stanowią Żydzi. Oni się w tym specjalizują.

   To, co ma miejsce od niedzieli jest podobną scena do tzw Pogromu kieleckiego.

   Przypomnijmy jakie były fakty wbrew informacjom aparatu UBecko komunistycznego, od którego pochodzi cała elita obecnego sejmu wraz z idolami mediów.

   Oficjalna wersja pogromu kieleckiego jest następująca: 1 lipca zniknął ośmioletni wówczas Henryk Błaszczyk. Jego ojciec, szewc Walenty Błaszczyk, zaniepokojony przedłużającą się nieobecnością syna około godziny 23.00 zgłosił na Milicję Obywatelską fakt zaginięcia dziecka. Dwa dni później, 3 lipca wieczorem chłopiec wrócił do domu, a około północy Walenty Błaszczyk, będący pod wpływem alkoholu, pojawił się na komendzie milicji informując, że jego syn przez trzy dni był przetrzymywany w piwnicy przez Żydów, skąd udało mu się uciec. Chłopiec wskazał milicjantom dom, w którym był przetrzymywany, a w którym mieścił się tzw. Komitet Żydowski.

   Rankiem 4 lipca udał się tam na rewizję duży patrol milicji. Milicjanci informowali po drodze przechodniów, gdzie, po co i dlaczego idą, co spowodowało, że przed budynkiem zaczął gromadzić się tłum mieszkańców. Około godz. 10 rano budynek obstawiły oddziały Ludowego Wojska Polskiego i Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, które nie rozproszyły jednak wrogiego tłumu.

   Według zeznań Chila Alperta (zastępcy przewodniczącego Komitetu Żydowskiego), który przebywał wówczas wewnątrz, żołnierze po przybyciu ostrzelali okna budynku. Następnie kilku żołnierzy wraz z milicjantami po wyważeniu drzwi weszło do środka i przeprowadziło rewizję wśród mieszkańców. Oficerowie Konieczny, Jędrzejczak i Repist odebrali broń mieszkańcom, którzy mieli na nią pozwolenie. W trakcie rewizji żołnierze zaczęli strzelać do osób znajdujących się wewnątrz, w trakcie tej strzelaniny zginęło kilkoro mieszkańców domu, w tym Seweryn Kahane, przewodniczący Komitetu Żydowskiego. Wejście żołnierzy do budynku i strzelanina rozpoczęły pogrom.

   Przez cały czas komendant Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego mjr Władysław Sobczyński nie wykonał żadnych działań mogących powstrzymać pogrom.

   Po przybyciu na miejsce robotnicy przerwali słaby kordon żołnierzy, zaatakowali pozostałych w domu Żydów i pogrom rozpoczął się na nowo. W tym czasie akty przemocy wymierzone w ludność żydowską zdarzały się na terenie całego miasta. Pod domem na ul. Planty i w jego okolicach zabitych zostało ponad dwadzieścia osób. Kilku mieszkańców Kielc narodowości polskiej zostało pobitych, gdyż wzięto ich za Żydów. Zginęło też trzech Polaków, którzy prawdopodobnie wystąpili w obronie napadniętych Żydów.

   Pogrom w Kielcach był faktem. To nie ulega żadnej wątpliwości. Ale kto naprawdę wywołał zamieszki? Czy faktycznie był efektem spontanicznej reakcji tłumu? Czy przeciwnie – całość została perfekcyjnie przygotowana i od początku do końca przeprowadzona zgodnie z planem?

   Anatol Fejgin – wysokiej rangi funkcjonariusz zbrodniczej Głównej Informacji Wojskowej Wojska Polskiego oraz dyrektor X Departamentu Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, zbrodniarz stalinowski żydowskiego pochodzenia w wywiadzie opublikowanym w „Reporterze” (nr 4/1990) powiedział na temat pogromu kieleckiego: „Wszystkie chwyty są dozwolone, gdy chce się wygrać. (…) Jeszcze nie czas o tym mówić. Liczyliśmy na błąd naszych przeciwników. Musieli go w końcu zrobić. Nie mogliśmy jednak dłużej czekać. Potrzebny był jakiś przyspieszacz. Stąd pogromy i inne fortele”. Wyznanie to zostało odebrane jako pośrednie przyznanie się do tego, o czym nieoficjalnie mówiono od dawna – że pogrom kielecki był świadomie i celowo zorganizowany przez bezpiekę, która starannie zaplanowała jego przebieg, wykorzystując do jego przeprowadzenia prowokatorów oraz funkcjonariuszy UB i wojsko.

   Na przełomie czerwca i lipca 1946 r. przyjechały do Polski ostatnie transporty repatriantów żydowskich ze Związku Sowieckiego, w sumie ok. ćwierć miliona ludzi. Spośród nich wkrótce wyjechało 150 tys. właśnie z powodu pogromów inspirowanych tak przez NKWD, jak i przez organizacje syjonistyczne, którym również zależało na zwiększeniu liczby żydowskich mieszkańców Palestyny (acz z zupełnie innego powodu niż ZSRR).

   http://polskaniepodlegla.pl/magazyn-patriotyczny/item/2801-wielkie-klamstwo-ub-zdemaskowane-prawda-o-pogromie-kieleckim-wychodzi-na-wierzch

   Oto co powiedział biskup Kaczmarek o owym pogromie:

   “„w wielkiej mierze ponoszą odpowiedzialność Żydzi, stojący w Polsce na przodujących stanowiskach w życiu państwowym, a dążący do narzucenia form ustrojowych, których ogromna większość narodu nie chce”, zwracając uwagę na znaczącą rolę Żydów w aparacie stalinowskiego terroru, jakiemu zostali poddani wówczas Polacy.”

   biskup przeprowadził własne śledztwo, którego wyniki zawarł w raporcie wręczonym ambasadorowi USA. Napisał w nim m.in.: „Żydzi są nielubiani, a nawet znienawidzeni”, gdyż „są głównymi propagatorami ustroju komunistycznego, którego naród polski nie chce, który mu jest narzucany przemocą, wbrew jego woli. (…)”. I dalej: „Z tego postanowiły skorzystać pewne komunistyczne czynniki żydowskie w porozumieniu z opanowanym przez siebie Urzędem Bezpieczeństwa, aby wywołać pogrom, który by dało się potem rozgłosić jako dowód potrzeby emigracji Żydów do własnego kraju, jako dowód opanowania społeczeństwa polskiego przez antysemityzm i faszyzm i wreszcie jako dowód reakcyjności Kościoła (…)”, przypisując tym samym autorstwo pogromu kieleckiej bezpiece. Nawiasem mówiąc, bp Kaczmarek został później oskarżony przez komunistów o szpiegostwo na rzecz Stanów Zjednoczonych oraz Stolicy Apostolskiej, faszyzację życia społecznego, nielegalny handel walutami oraz kolaborację, a po aresztowaniu w 1951 r. był przesłuchiwany i torturowany przez ubeków głównie żydowskiego pochodzenia.

   Do pogromów doszło na Słowacji, Węgrzech i na Ukrainie – wszędzie według bardzo podobnego scenariusza. Również powody organizacji tamtejszych pogromów były identyczne jak w Polsce – odwracały uwagę międzynarodowej opinii publicznej od sowieckich zbrodni.

   „Na łamach popularnego węgierskiego dziennika »Magyar Nemzet« z 15 marca 1991 r. przytoczono wymowne oceny węgierskiego historyka Marii Schmitd. Stwierdzała ona, że to ręka sowieckich tajnych służb kryła się za histerią wokół mordów rytualnych, wzniecaną w Słowacji w kwietniu 1946 r., na Węgrzech w maju 1946 r. (obok Kunmadars także w Mezökövesd i Hajduhadhaza) oraz w Polsce w lipcu 1946 r. Zdaniem Marii Schmidt: »Sowieckie kierownictwo chciało uwolnić się od żydowskich warstw religijnych, burżuazyjnych i mieszczaństwa, które traktowali jako bazy ‚kapitalizmu’

   Prawdziwy przebieg pogromu:

   Prawdziwy przebieg zdarzeń

   Faktem jest, że 4 lipca Henryk Błaszczyk, wówczas ośmioletni chłopiec, powiedział, że był przetrzymywany przez Żydów w piwnicy, z której udało mu się uciec. Po latach, już jako dojrzały mężczyzna w jednym z programów poświęconych pogromowi przyznał, że w pierwszych dniach lipca 1946 r. przebywał u rodziny na wsi, a gdy wrócił do miasta, ojciec kazał mu powiedzieć, że był przetrzymywany przez Żydów. Faktem jest, że 4 lipca do domu przy ulicy Planty 7, gdzie przebywali Żydzi dwukrotnie wkroczyli milicjanci, wojsko, KBW, oficerowie wywiadu wojskowego i sześciu współdziałających z nimi cywilów. Dom był otoczony kordonem wojska oddzielającego budynek i jego mieszkańców od tłumu na zewnątrz. Nikt z cywilów i osób „niepowołanych” nie miał możliwości wtargnięcia do środka. Hipotezę, że była to przeprowadzona z premedytacją akcja, zdają się potwierdzać następujące po sobie wydarzenia. Żydzi wyraźnie byli mordowani według jakiegoś planu. Najpierw wojsko nastraszyło ich, strzelając w okna, po wejściu żołnierze wylegitymowali obecnych i odebrali im broń, a następnie zaczęli strzelać do obecnych w środku. Pierwszymi ofiarami byli: rabin Kahande, najbogatszy kielecki kupiec żydowskiego pochodzenia, który głosił plan reaktywowania w mieście prywatnego handlu, i adwokat, który upominał się o zwrot żydowskiego mienia zagrabionego w czasie wojny. W dodatku przez wiele godzin świadomie nie zorganizowano odsieczy dla Żydów osaczonych w otoczonym przez wojsko i grupy cywilów budynku. Organizacja pomocy i stłumienie zamieszek nie powinny stanowić żadnego problemu, tym bardziej, że w późniejszych latach komuniści udowodnili wiele razy, że nie mieli z tym żadnych problemów.

   Jak widzimy Żydzi byli podzieleni podczas wojny, kiedy to była żydowska milicja mordująca Żydów, jak i po wojnie kiedy Żydzi komunistyczni zapewne pochodzenia chazarskiego mordowali bogobojnych Żydów.

   Problem polega na tym, że zarówno obecni Żydzi są oszukiwani przez swa diasporę jak i hierarchowie katoliccy.

   Syjonizm i katolicyzm to dwie strony tego samego medalu. Dobrym tego przykładem jest sam Putin – komunista wyznania prawosławnego poddany papieżowi. Jednak takich przykładów nie chcą widzieć ani katolicy ani Żydzi. Komunizm z syjonizmem i katolicyzmem się miesza.

   Jakże różne przykłady na ocenę rzeczywistości mamy w ocenie zabójstwa Pawła Adamowskiego.

   “Ksiądz Dunin-Borkowski dwukrotnie otrzymał już upomnienia kanoniczne. Ponieważ nie zastosował się do nich, władza diecezjalna nałoży na niego środki karne przewidziane prawem kościelnym” – napisano. Kary wynikające z Prawa kanonicznego to m.in. suspensa, czyli zawieszenie w wykonywaniu czynności kapłańskich – wszystkich lub niektórych, np. sprawowania Eucharystii.

   Po ataku nożownika na prezydenta Gdańska duchowny napisał na Twitterze: “Modlę się za moją chorą mamę. Adamowicz jest mi obojętny. Gdyby nie był celebrytą, ogłaszalibyście akcję? Modlicie się za moją mamę? Adamowicz jest znany przez swoje draństwa. Nie widzę żadnego powodu, żebym się za niego modlił. Wy, jak chcecie. Czy Jezus modlił się za Heroda?”.

   Książ myślący zdroworozsądkowo nie zna polityki Watykanu ani za grosz. Gdyby znał, to wiedziałby, że Żydzi są w samym klerze. Przecież PIS popierany przez katolików prowadzi do komunizmu, a koszty życia i zadłużenie państwa czyli obywateli rosną. Szkoda, że Ksiądz Dunin-Borkowski nie chce poznać całej prawdy.

   Ma racje w swej wypowiedzi, ale nie zna całej prawdy.

   Jak Polacy biorą udział w żydowskim teatrze pokazuje ten wiec:

   Wiec Przeciw Nienawiści:

   Zwiedzione masy. KODowi się nie udało poruszyć Polaków, ale jak widać potrzeba było do tego eventu.

   KODowcy wyglądali jak działacze partii Korwin w kilkanaście osób tupiący nóżkami bezradnie wobec wszechogarniającego socjalizmu. Śmierć Adamowicza może dać zalążek uciszaniu wobec tzw mowie nienawiści.

   Jednak są jeszcze ludzie kochający prawdę. Powstają też takie oto memy:

   źródło:

   http://www.facebook.com/650366548500313/photos/a.651080241762277/910845069119125/?type=3&theater

   Pani vice prezydent Gdańska natomiast powiedziała:

   – Chcę jeszcze raz z całą mocą podkreślić, że nie ma zgody na agresję i przemoc w naszym życiu codziennym. Pan prezydent Adamowicz wielokrotnie stawał bezkompromisowo po stronie dobrych wartości i dzisiaj chciałby to samo powiedzieć.

   Oto dobre wartości byłego prezydenta:

   Po uprzywilejowaniu marszu homoseksualistów przez obecnego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, przyszedł czas na kolejne kroki w kierunku wprowadzania propagandy dla mieszkańców miasta. Rzecz jasna, propagandę najłatwiej zacząć od dzieci.

   I tak Rada Miasta na najbliższym posiedzeniu ma zająć się tak zwanym modelem na rzecz równego traktowania. Jak bardzo równe jest traktowanie obywateli Gdańska, wiedzą nasi wolontariusze, którym najpierw nie pozwolono na odbycie legalnej kontrmanifestacji, a gdy odwołali się sądownie, uniemożliwiono jej przeprowadzenie w ostatniej chwili, na polecenie rzecznika do spraw „równego traktowania”. (http://stopaborcji.pl/stop-pedofilii-manifestacja-w-gdansku/)”

   To za sprawą p. Adamowicza i za jego poparciem odbył się Marsz Równości homoseksualistów:

   O tym onet.pl i wp.pl czy tVN Wam nie powiedzą, gdyż wykorzystują tę śmierć do celów politycznych czyli szerzenia wpływów lewicy bezbożnej.

   Przykład bezpardonowego wykorzystania owej śmierci przez rzekomych przyjaciół ideologicznych Adamowskiego:

   “”To mógł być każdy z nas. Tusk, Kaczyński, Duda, Janda, Stuhr, Owsiak, Pawłowicz dźgnięci przez szaleńca. Odpoczywaj w pokoju Panie Prezydencie! Wypuszczone zostały demony” – napisał Stuhr na Facebooku.”

   Maciej Stuhr zdecydowany antypolak mówi o potencjalnej nienawiści wobec takich ludzi gdyż wie, że Polacy powoli, bardzo powoli przeglądają na oczy, a wiec sprytnym ruchem jest zabezpieczyć się mówiąc o agresji na podstawie jednego przypadku. Z jednego robi się regułę. Panie Stuhr, żyj Pan długo, a najlepiej w Jezusie Chrystusie. Polacy do tego stopnia kochają ludzi, że jako jedynym naród w Europie przyjęli te nację, która stała się gospodarzem w tym kraju.

   Oczywiście wierzę w usunięcie od władzy Adamowicza, bo jego już na pewno tam nie ma.

   Ale coraz częściej czytam takie oto komentarze jak ten pod filmem o zabójstwie:

   ”Zastanawiam się tylko czy to nie było sfingowane,bo każdy worek krwi pod płaszcz mógł wsadzić,a Adamowicz był umoczzony w wiele przekrętów w Gdańsku może chciał odejść i pożyć w końcu, wiecie że w tym kraju wszytko jest możliwe! Jeżeli stało się tak jak podają media to niech spoczywa w pokoju[*]

   Jednego jestem pewien, czego nie da się wytłumaczyć Polakom: nie możemy wchodzić w ŻADNE zrywy polityczne jak Solidarnośc, która była pod kontrolą Żydów, jak wiece pokoju itp.

   Przykład pogromu kieleckiego i wielu innych skoków przez płotki prostackich ludzi pochodzenia chazarskiego pokazuje, że to nie nasz świat, nie nasza bajka, nie nasze podwórko.

   Zrobiono z jednej śmierci wielkie show, kiedy giną masowo nienarodzone dzieci, ludzie na drogach, czy bezdomni z zimna. Nikt tutaj nie jest wrażliwy, nie robi się pochodów.

   Dzisiaj jeszcze dowiadujemy się, że ktoś groził Tuskowi. Przypadek? Może jutro specjaliście od tirów Frasyniukowi?

   Pewnie nie dowiemy się co na prawdę się wydarzyło. Ale póki co wygląda mi to na wstęp do ustaw ograniczających wolność jak w USA 9/11.

   Być może ta wypowiedź jest kluczową:

   “Część komentatorów uważa, że polityczny hejt w przestrzeni publicznej mógł być inspiracją dla mordercy.”

   http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/tvp-nakreca-hejt-po-smierci-adamowicza-to-wosp-odpowiadal-za-bezpieczenstwo/1nm7jpx

   To zamknęłoby usta i blogi wielu głosicielom prawdy. Prawda nie dość że nie jest modna jak to podkreślam, to jeszcze jest nazywana mową nienawiści.”

   źródło: http://detektywprawdy.pl/2019/01/16/smierc-adamowicza-walka-o-wartosci-i-teatrem-lewicy/

   Polubienie

   1. Paweł Adamowicz żyje – Analiza faktów! Zamachu nie było! NWO.

    Armia Jasnej Strony Mocy . Leh
    Opublikowany 16 sty 2019

    Film z kanału : Jasna Strona Mocy 6
    Opublikowany 16 sty 2019, źródło: http://youtu.be/YZzRwj1tbKs
    Kanał JSM 6 http://www.youtube.com/channel/UCfvUhC1ckFgIrJHtrIb7F1w
    Centrala JSM: kontakt@jasnastronamocy.info tel. 796 785 683

    Wszystkie nasze filmy na: http://www.jasnastronamocy.info i http://www.vimeo.com/jasnastronamocy

    Jasna Strona Mocy nabiera MOCY!


    od mg: tu jest: kopia tego ocenzurowanego przez YouTube nagrania, a tu jest: ciąg dalszy i jego kopia

    Paweł Adamowicz żyje! DOWODY! To była fałszywa flaga! Teatr dla gojów!

    Paweł Adamowicz żyje Analiza faktówZamachu nie było…

    Wszystkie filmy JSM są na stronie http://www.jasnastronamocy.info/

    NASZE MOTTO BRZMI: WOLNOŚĆ I SZCZĘŚCIE WYNIKA Z WIEDZY – ŻYCIE TO WALKA! My jesteśmy Słowianami, Lehitami, Bożym Narodem, aktualnie okupowanym przez Watykan.

    Kontakt Centrala JSM
    Telefon: 796 785 683 (odbiera asystent Sanjayi)
    Poczta: kontakt@jasnastronamocy.info

    Polubienie

   2. „Posted by tadeo w dniu 17 stycznia 2019

    A JAK UMARŁ PAN BOGATY

    Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba

    A jak umarł Pan bogaty
    To mu nieśli wieńce, kwiaty
    Order dali mu po śmierci
    By mu złocił się na piersi

    A jak umarł chłop z fabryki
    Nie płakali, bo był nikim
    Odszkodowań nie ma wtedy
    Trumnę trzeba brać na kredyt

    A jak padło dziecko z głodu
    Nie ruszyło to narodu
    Dalej po bogaczu kwilił
    Taki to był nastrój chwili

    Po bogactwie cień zostaje
    I choć śmierć nasz grosz wydaje
    Nie kupimy skrawka nieba
    Na niego zasłużyć trzeba.

    źródło: http://tadeuszczernik.wordpress.com/2019/01/17/a-jak-umarl-pan-bogaty/#comment-73486

    Polubienie

 5. „by rzeczpospolitapolska | 14 stycznia 2019 · 18:22

  Jak IIIŻydo-RP/Polin odwdzięcza się Iranowi?


  11.01.2019r. sekretarz stanu USA, Mike Pompeo, oświadczył w rozmowie ze stacją Fox New, że Stany Zjednoczone planują zorganizować w dniach 13-14 lutego w Polsce międzynarodową konferencję poświęconą „pokojowi i stabilności” na Bliskim Wschodzie, ze szczególnym uwzględnieniem wpływów Iranu w regionie.

  Oczywiście, gdy przedstawiciel bandyckiego państwa mówi o „pokoju i stabilności” należy to rozumieć wręcz przeciwnie, że chodzi o wojnę i destabilizację, co USA udowadniają systematycznie, każdego dnia, własną imperialną polityką, realizowaną w interesie światowego, żydowsko-anglosaskiego, finansowego lobby, od końca II wojny światowej.
  I jeszcze to: „USA planują zorganizować w Polsce”
  Dla myślących narodowo i obdarzonych polityczną świadomością Polaków jest to z pewnością oburzające, ale chyba nikogo nie zaskakuje. Przecież tak postępuje się z podbitą kolonią, w której funkcjonują wasalne, uzurpatorskie, rządy – u nas żydo-rządy, a tym jest w istocie IIIŻydo-RP/Polin dla USA i dla światowego Żydostwa – dla Międzynarodowego Żyda. A jeśli ma ktoś wątpliwości, to proszę, oto kolejna próbka zachodniej demokracji w zintegrowanej z Zachodem Polsce:
  “Fakt” ujawnił list skierowany do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka przez ambasador Stanów Zjednoczonych, Georgette Mosbacher, dotyczący interwencji ws. ustawy uderzającej w Ubera. Dziennik opisuje kulisy spotkania amerykańskiej dyplomacji w resorcie infrastruktury, która miała blokować odkupienie przez Polskę spółki PKP Energetyka. – za: http://dzienniknarodowy.pl/ambasador-usa-zablokowala-upno-pkp-energetyka-szokujace-kulisy-spotkania-ministrem-adamczykem/

  „podczas gdy Iran ratował Polaków w czasie II wojny światowej, obecnie (Polska) jest gospodarzem rozpaczliwego antyirańskiego cyrku” – Mohammad Dżawad Zarif

  Szef MSZ Iranu, Mohammad Dżawad Zarif, skrytykował na Twitterze Polskę za wspólną organizację ze Stanami Zjednoczonymi międzynarodowej konferencji na temat Bliskiego Wschodu, a zwłaszcza Iranu. Nazywa ją „rozpaczliwym antyirańskim cyrkiem”.

  Na Twitterze napisał: „Przypomnienie dla gospodarza/ uczestników antyirańskiej konferencji: ci, którzy brali udział w ostatnim antyirańskim show USA są albo martwi, albo zhańbieni, albo zmarginalizowani. Iran jest silniejszy niż kiedykolwiek”.

  A jeszcze nie tak dawno przecież – przed integracją z Zachodem, z opanowanym przez syjonistów Zachodem – Polska miała z państwami Bliskiego Wschodu bardzo dobre, przyjazne, stosunki polityczne i gospodarcze.

  Dariusz Kosiur”

  źródło: http://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/01/14/jak-iiizydo-rp-polin-odwdziecza-sie-iranowi/

  Polubienie

  1. „wincenty 14 stycznia 2019 o 18:28

   Gang zbrodniarza wojennego Trumpa składa do Pentagonu prośbę o przygotowanie planów potencjalnego ataku na Iran.

   http://www.theguardian.com/world/2019/jan/13/white-house-asked-pentagon-plans-strike-iran

   źródło: http://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/01/14/jak-iiizydo-rp-polin-odwdziecza-sie-iranowi/#comment-159321

   „nikita 14 stycznia 2019 o 18:36

   TO JEST WIELKI SUKCES POLSKI”. M. BŁASZCZAK O KONFERENCJI DOT. BLISKIEGO WSCHODU W WARSZAWIE

   http://fakty.interia.pl/to-jest-wielki-sukces-polski-m-blaszczak-o-konferencji-dot-b-video,vId,2632731

   źródło: http://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/01/14/jak-iiizydo-rp-polin-odwdziecza-sie-iranowi/#comment-159322

   nikita 15 stycznia 2019 o 10:39

   Patrzcie na to

   M.K TV
   Kanał nie zawiera filmów.

   http://www.youtube.com/channel/UC2Nb1MU7R0QlCTxPawjXNyw/videos?disable_polymer=1&spfreload=10

   M.K TV
   130 filmów

   http://www.youtube.com/results?search_query=M.K+TV

   Wczoraj było te 130 filmów i to już nie pierwszy raz zlikwidowane.
   Ale brauny, michalkiewicze, sumlińskie, w izraelu24 itd. są przez żydo/youtube promowane i wciskane wszędzie.

   źródło: http://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/01/14/jak-iiizydo-rp-polin-odwdziecza-sie-iranowi/#comment-159391

   Polubienie

 6. „Posted by Marucha w dniu 2019-01-22 (Wtorek)

  Po co nam ten konflikt z Iranem?

  11 stycznia br. sekretarz stanu USA Mike Pompeo, w wywiadzie udzielonym telewizji Fox News zapowiedział, że Stany Zjednoczone zorganizują w Polsce (13-14 lutego) międzynarodowy szczyt poświęcony sytuacji na Bliskim Wschodzie, w tym – w szczególności – roli, jaką pełni w regionie Iran.


  Autorka z szefem agencji IRNA

  Konferencję natychmiast skrytykował szef irańskiej dyplomacji Mohammad Dżawad Zarif, nazywając wydarzenie „rozpaczliwym antyirańskim cyrkiem”.

  Minister spraw zagranicznych Iranu napisał na Twitterze:

  „Przypomnienie dla gospodarza/ uczestników antyirańskiej konferencji: ci, którzy brali udział w ostatnim antyirańskim show USA są albo martwi, albo zhańbieni, albo zmarginalizowani. Iran jest silniejszy niż kiedykolwiek”.

  Informacja o planowanej konferencji wywołała ogromne poruszenie i niepokój wśród Polaków, o czym można było przeczytać na portalach społecznościowych i forach internetowych. Polskie społeczeństwo w licznych komentarzach wyraziło zdecydowany sprzeciw wobec antyirańskiej prowokacji.

  Do studzenia emocji wydelegowano ludzi z otoczenia Andrzeja Dudy. Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski zapewnił na antenie radiowej Trójki, że lutowa konferencja poświęcona sytuacji na Bliskim Wschodzie nie jest skierowana przeciwko Iranowi. W podobnym tonie wypowiedział się szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. W rozmowie z PAP zapewniał, że konferencja ministerialna dot. Bliskiego Wschodu, którą w lutym wspólnie zorganizują w Warszawie Polska i USA, nie jest wymierzona przeciwko komukolwiek, ma na celu twórcze poszukiwanie dróg do pokoju.

  [Chuj wielki i bąbelki, wasze pierdolone ekscelencje ministerialne… „Konferencja” będzie po prostu sabatem czarownic, jednostronną nagonką na Iran. – admin]

  Przeciętny Kowalski być może uwierzyłby w te bajki o „pokoju” i „dialogu”, gdyby chwilę później nie doczytał, że w ostatnich dniach Biały Dom poprosił Pentagon o przygotowanie planów ataku na Iran.

  Gospodarzom zaplanowanej na luty konferencji pragnę przypomnieć treść polskiego Kodeksu karnego:

  „Art. 117. Wojna napastnicza: § 1. Kto wszczyna lub prowadzi wojnę napastniczą, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności. § 3. Kto publicznie nawołuje do wszczęcia wojny napastniczej lub publicznie pochwala wszczęcie lub prowadzenie takiej wojny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

  Tymczasem na linii Warszawa-Teheran zazgrzytało jak nigdy dotąd. Polska niszczy 500 lat serdecznej przyjaźni – powiedział w wywiadzie udzielonym dziennikowi „Rzeczpospolita” (z dn. 17 stycznia) Masud Edrisi Kermanszahi, ambasador Iranu w Polsce.

  Dyplomata powiedział:

  „Na pewno rezultat tej konferencji nie będzie pozytywny. Podobnie było z innymi tego typu spotkaniami organizowanymi w przeszłości przeciwko Iranowi. Zakończyły się niepowodzeniem. I tak będzie tym razem. Pozostanie zła sława, którą okryje się Polska. I nieprzyjemne wspomnienia w irańskim społeczeństwie. Jeżeli polskie władze sądzą, że poprzez organizowanie tego spotkania osiągną jakieś cele związane z żywotnymi interesami Rzeczypospolitej, to się mylą. Były państwa i byli przywódcy, którzy kierowali się tego typu rachubami wobec Iranu, ale kończyło się to niepowodzeniem, a najczęściej – klęską”.

  I dodał:

  „Uważam, że stanowisko Polski wobec Iranu jest inne niż Stanów Zjednoczonych. Jednak treść zaproszenia na konferencję w Warszawie pokazuje, że Polska ma podejście do Teheranu inne, niż wynikałoby z założeń polityki UE. Organizując tę konferencję, Amerykanie chcą wywołać konflikt wewnątrz Unii – między nową Europą, czyli Polską i innymi państwami, które wstąpiły później, a starą Europą. Po to, by zaszkodzić unijnej polityce wobec nas. I Polska dała się w to wciągnąć”.

  Przypomnijmy, Polska i Iran utrzymują stosunki dyplomatyczne od drugiej połowy XV wieku. Połączyła nas idea jednoczenia się przeciwko rosnącemu w siłę Imperium Osmańskiemu, które zagrażało wielu krajom – z tym Polsce i Persji. Między naszymi krajami rozpoczęła się wymiana delegacji dyplomatycznych i handlowych. Na przestrzeni lat zainteresowanie Polaków i Persów okazało się być bardzo żywiołowe i przerodziło we wzajemną fascynację.

  Oba kraje wyróżniały się tolerancją religijną, co ułatwiało porozumienie. Katolicka Polska była tzw. „krajem bez stosów” (wolność religijną wszystkim mieszkankom Rzeczypospolitej Polskiej gwarantował akt z 1573 roku), a szyicka Persja tolerowała wyznawców innych religii monoteistycznych: chrześcijan i żydów (także dzisiaj irańska konstytucja gwarantuje wyznawcom chrześcijaństwa i judaizmu miejsca w irańskim parlamencie). Przejawem perskiej tolerancji była m.in. akceptacja misjonarzy chrześcijańskich. Wystarczy wspomnieć, że w XVIII wieku polski jezuita Tadeusz Krusiński przebywał na perskim dworze 20 lat, gdzie był nie tylko tłumaczem, ale i bliskim doradcą samego szacha.

  Z kolei na polskich dworach panowało przekonanie o pochodzeniu ze starożytnych Sarmatów, czyli irańskich ludów koczowniczych, znanych jako wybitni wojownicy i ludzie honoru. Właśnie do takiego wzorca kulturowego i etycznego odwoływali się ówcześni przedstawiciele rycerstwa i szlachty polskiej, którzy uważali się za potomków Sarmatów.

  Na przełomie XVI i XVII wieku, wśród przedstawicieli polskiej szlachty panował trend, zgodnie z którym kolekcjonowanie sztuki perskiej było w dobrym tonie. Po tym okresie w polskich zbiorach do dziś zachowały się liczne arcydzieła z Persji.

  Persowie nie zawiedli Polaków w chwilach próby. Kiedy w 1795 r. doszło do III rozbioru Polski, Iran jako jeden z dwóch krajów na świecie nie zgodził się na utratę przez Polskę niepodległości. Podczas II wojny światowej Irańczycy przyjęli na swojej ziemi 120 tysięcy Polaków deportowanych z ZSRR.

  Liczne relacje polskich świadków tamtych czasów, potwierdzają, że naród irański ofiarował swoje serce umęczonym polskim tułaczom z Syberii. Irańczycy do dziś pielęgnują pamięć o tamtych wydarzeniach.

  Wystarczy wspomnieć, że 31 października 2017 roku w Teheranie odbyła się premiera irańskiego filmu dokumentalnego „Madame” w reż. reżyser Narges Kharghani. Bohaterką filmu jest Maria Bajdan – jedna z Polek, która w czasie wojny dotarła do Iranu. Niedaleko miejsca premiery otwarto wystawę fotografii przedstawiających polskie rodziny z tamtego okresu, w tym dzieci idące do Pierwszej Komunii. Autorem unikatowych zdjęć jest wybitny irański fotograf Abolghasem Jala (1915-1979).

  W roku obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, mieliśmy okazję spłacić dług wdzięczności wobec Iranu. 8 maja 2018 r. Donald Trump – wbrew sojusznikom z Europy – ogłosił, że jednostronnie zrywa porozumienie nuklearne z Iranem, a jego decyzję pochwaliły Izrael i Arabia Saudyjska. Chodzi porozumienie z początku 2016 roku, pomiędzy Iranem a tzw. Grupą 5+1, czyli pięcioma stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa – Stanami Zjednoczonymi, Francją, Wielką Brytanią, Chinami i Rosją oraz Niemcami. Umowa miała na celu ograniczenie programu nuklearnego Teheranu w zamian za zniesienie sankcji. Irańskie władze wywiązały się ze zobowiązań będących warunkiem zniesienia restrykcji, co wielokrotnie potwierdziły Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) oraz amerykański Departament Stanu.

  W odpowiedzi na decyzję prezydenta USA, ówczesny ambasador Iranu w Polsce Ramin Mehmanparast określił sankcje nakładane na Iran jako „absolutnie niesprawiedliwe i krzywdzące”. Dyplomata zaapelował, by społeczność międzynarodowa w porę zareagowała na deptanie międzynarodowych ustaleń przez tych, którzy czują się silniejsi.

  Zwracając się do Polski – która w maju 2018 r. została niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ – ambasador Iranu wyraził oczekiwanie, że „Polska będzie promować przestrzegania reguł i ustaleń gremiów międzynarodowych, w tym ustaleń ONZ”.

  Nadzieje Teheranu – że Warszawa skłoni Waszyngton do przestrzegania porozumienia nuklearnego – spełzły na niczym. Warto odnotować, że solidarność z Irańczykami okazała za to międzynarodowa społeczność katolicka. W odpowiedzi na zerwanie porozumienia nuklearnego z Iranem, ponad 160 organizacji katolickich z różnych krajów świata opublikowało wspólne oświadczenie adresowane do Kongresu USA. Sygnatariusze wyrazili swój protest przeciwko prowadzonej przez Donalda Trumpa polityce wobec Iranu, określając decyzje prezydenta USA, jako „tragedie ogromnych rozmiarów” i zagrożenie dla pokoju światowego. Inicjatorem dokumentu była „Pax Christi International”, międzynarodowe dzieło na rzecz pokoju.

  Tymczasem Polska nie tylko nie zareagowała na rażące łamanie prawa międzynarodowego, ale – co gorsza – przyjęła rolę „organizatora” konferencji wymierzonej przeciwko Iranowi. Państwo polskie tej hańby nie zmyje już nigdy. Ostatnia nadzieja w Narodzie Polskim, który w obliczu ohydnej zdrady rządzących – pchających Polskę na cudzą wojnę napastniczą – wykrzyczy (nie tylko w internecie) stanowcze NON POSSUMUS.

  Agnieszka Piwar
  Myśl Polska, nr 5-6 (27.01-3.02.2019)
  http://mysl-polska.pl

  Polska, w ciągu swej historii, bywała krajem głupim i naiwnym – ale nigdy podłym. 
  Od kiedy staliśmy się „częścią Zachodu”, stała się również podła. Przejawem tego jest między innymi niszczenie pomników radzieckich żołnierzy, ale i udział w bandyckich awanturach USRaela, awanturach skierowanych przeciwko narodom, które nam nic złego nie zrobiły, a niekiedy wręcz wyrządziły nam wiele dobra.

  Nie piszcie, że to wina „rządów”, że Polacy nie mają nic do gadania. Bo mają. Tyle, że gówno ich obchodzi wszystko, oprócz procesów fizjologicznych.
  Admin

  za: http://marucha.wordpress.com/2019/01/22/po-co-nam-ten-konflikt-z-iranem/

  Polubienie

  1. „Posted by Marucha w dniu 2019-01-22 (Wtorek)

   MSZ Rosji wytłumaczyło odmowę uczestnictwa w warszawskiej konferencji

   Rosja nie weźmie udziału w warszawskiej konferencji ws. Bliskiego Wschodu w dniach 13-14 lutego, którą organizują Stany Zjednoczone i Polska, poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej.

   „Z niepokojem przyjmujemy dalsze próby USA narzucenia swoich jednostronnych geopolitycznych interesów poprzez inicjatywy przedstawione jako opinia całej społeczności międzynarodowej. Kolejnym tego typu «politycznym projektem» jest «Ministerialna konferencja na temat pokojowej i bezpiecznej przyszłości na Bliskim Wschodzie» zorganizowana w dniach 13-14 lutego br. w Warszawie.

   Strona rosyjska po dokładnym przejrzeniu wstępnego porządku obrad i programu forum otrzymanego od organizatorów postanowiła nie brać w niej udziału” — czytamy w komunikacie rosyjskiego resortu dyplomatycznego.

   Tematyka warszawskiej konferencji nie obejmuje całego kompleksu problemów w regionie, w szczególności zignorowano konflikt arabsko-izraelski, wskazuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej.

   „Tematyka konferencji, pomimo jej ambitnej nazwy, nie obejmuje całego kompleksu głównych problemów Bliskiego Wschodu. W szczególności ignorowany jest kluczowy arabsko-izraelski konflikt i jego rdzeń — problem palestyński. Jako konkretne punkty porządku obrad wskazano walkę z terroryzmem i ekstremizmem, zapewnienie bezpieczeństwa na morzu i w cyberprzestrzeni, sytuację w Jemenie i Syrii, rolę Iranu w regionie, w tym tworzenie i rozprzestrzenianie przez Iran broni rakietowej” — podkreślił resort.

   Widocznie, jak uważa MSZ Rosji, ​​„mowa o próbach zmobilizowania kogokolwiek na antyirańskim podłożu, stworzenia przesłanek do ostatecznego zerwania porozumienia nuklearnego z Iranem, przekierowaniu wysiłków na rzecz rozwiązania kryzysu syryjskiego i jemeńskiego na antyirański kurs”.

   http://pl.sputniknews.com

   za: http://marucha.wordpress.com/2019/01/22/sz-rosji-wytlumaczylo-odmowe-uczestnictwa-w-warszawskiej-konferencji/

   Polubienie

   1. „Posted by Marucha w dniu 2019-01-22 (Wtorek)

    Dwa amerykańskie niszczyciele wpłynęły na Bałtyk. Na spotkanie wyszły im rosyjskie korwety

    Na Morze Bałtyckie wpłynęły dwa amerykańskie niszczyciele rakietowe Aegis typu Argleigh Burke. Rosjanie wysłali swoje dwie nowe korwety z Floty Bałtyckiej, żeby obserwowały ich działania.


    W poniedziałek dwa amerykańskie niszczyciele rakietowe Aegis typu Argleigh Burke, USS Gravely i USS Porter, wpłynęły na Bałtyk. W ubiegłym tygodniu pierwszy z nich obserwowany był podczas przepływania przez Cieśniny Duńskie w stronę Morza Bałtyckiego. Później zawinął w ramach zaplanowanej wizyty do portu w Kopenhadze. Od kilku dni okręt ten jest jednostką flagową Standing NATO Maritime Group 1, jednej ze stałych morskich grup natychmiastowego reagowania NATO.

    Działania Amerykanów spotkały się z reakcją Rosjan, którzy wysłali do przechwycenia okrętów US Navy dwie korwety nowej klasy Stereguszczij, „Bojkij” i „Soobrazitielnyj”, wchodzące w skład rosyjskiej Floty Bałtyckiej. Rosyjskie jednostki towarzyszyły amerykańskim niszczycielom na morzu.

    „Siły Floty Bałtyckiej wzięły „Gravely” i „Porter”, niszczyciele U.S. Navy, które wpłynęły na południową część Morza Bałtyckiego, pod eskortę. Rosyjskie korwety „Bojkij” i „Soobrazitielnyj” monitorują działania okrętów USA” – poinformowało w poniedziałek w oficjalnym komunikacie Narodowe Centrum Kierowania Obroną, rosyjskiego resortu obrony.

    Każdy z amerykańskich niszczycieli może przenosić do 56 taktycznych rakietowych pocisków manewrujących Tomahwk. USS Gravely i USS Potter są kolejnymi okrętami, które znajdują się w pobliżu rosyjskich wód terytorialnych, najwyraźniej w ramach pokazu siły.

    Ponadto, w minioną sobotę na Morze Czarne wpłynął inny amerykański niszczyciel klasy Arleigh Burke, USS Donald Cook. Jego działania są ściśle monitorowane przez rosyjskie okręty wojenne.

    Zdaniem rosyjskiego senatora Aleksieja Puszkowa, amerykańskie okręty przybliżając się do granic Rosji zachowują się prowokacyjnie. Uważa, że ani na Morzu Czarnym, ani na Bałtyckim, nie maja one żadnych zadań do wypełnienia.

    W kwietniu 2016 roku USS Donald Cook był uczestnikiem dwóch incydentów, do których doszło podczas polsko-amerykańskich manewrów na Bałtyku. Gdy ćwiczono lądowanie polskiego śmigłowca na pokładzie niszczyciela, dwa rosyjskie Su-24 kilkukrotnie przeleciały w bliskiej odległości od niego. Jeden z manewrów uznano za „niebezpieczny”, ponieważ w czasie przelotu polski śmigłowiec tankował paliwo.

    Później nad amerykańskim okrętem pojawił się śmigłowiec Ka-27, który jakiś czas krążyła bardzo blisko niego. Mniej więcej 40 minut później nad okręt znów nadleciały dwa Su-24, które wykonały łącznie 11 przelotów nad niszczycielem. Amerykanie twierdzili, że rosyjscy piloci symulowali atak na okręt i nie odpowiadali na wezwania do zaprzestania takich działań. [Szkoda jeszcze! Mają się słuchać obcych wojsk! Może jeszcze wezwą Rosję do jednostronnego rozbrojenia? – admin]

    Unian.info / rmf24.pl / Kresy.
    http://kresy.pl

    Zob. też http://pl.sputniknews.com/swiat/201901219638089-usa-rosja-sputnik/

    W Polsce oczywiście będzie obowiązywała narracja, że pojawienie się amerykańskich okrętów było odpowiedzią na kolejną agresję Rosji wobec Ukrainy, Litwy, Łotwy i Estonii.
    Admin

    za: http://marucha.wordpress.com/2019/01/22/dwa-amerykanskie-niszczyciele-wplynely-na-baltyk-na-spotkanie-wyszly-im-rosyjskie-korwety/

    Polubienie

  2. nawet koncesjonowana przez okupanta Polski „opozycja”: Brązowy, Wilk, Winnicki, (jest ich dużo więcej) dla własnej popularności, mówi część prawdy!

   Prawica MEDIA
   Opublikowany 14 lut 2019


   od mg: na nagraniu widać, że Brązowy nie jest wkurzony tylko jest zadowolony (nawet bardzo!)

   Polubienie

 7. Wstyd hańba i kompromitacja w AUSCHWITZ – Zakaz POLSKOSCI – Piotr Rybak

  Suwerenny PL
  Opublikowany 28 sty 2019

  „Narodowcy przyjechali do Auschwitz w Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. „Czas walczyć z żydostwem” Cytuje GW!
  http://natemat.pl/262217,piotr-rybak-i-narodowcy-przyjechali-do-obozu-auschwitz-w-dzien-pamieci

  W Auschwitz zabijało… słowo? I zakazana modlitwa | J. Międlar

  Jacek Międlar
  Opublikowany 28 sty 2019

  SKANDAL! Polskie rodziny ofiar odgrodzone barierkami w Auschwitz-Birkenau.

  PrawicowyInternet
  Opublikowany 28 sty 2019

  Autorka Julia Duras z #Kukiz15: http://bit.ly/2MzylnB
  Stowarzyszenie Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych http://bit.ly/2FSODav

  Opis: „Kazano ściągać zegarki, paski… Kazano zdejmować flagi Polski z drzewców. Relacja z piekła na Ziemii. Stowarzyszenie Rodzin Polskich Ofiar Obozow Koncentracyjnych.

  OŚWIECIM

  info2rp pl
  Opublikowano 27 sty 2019

  Po wejściu na teren obozu.

  Polubienie

  1. Tak URZĘDNICY niszczą LOKALNĄ AKTYWNOŚĆ w Szczecinie!

   PrawicowyInternet
   Opublikowany 28 sty 2019

   Dariusz Matecki: władze miasta przekazały Klubowi Strzelecko-Kolekcjonerskiemu M16 w bezpłatne użytkowanie stary, zniszczony schron na #Stołczyn, który stał pusty przez kilkanaście lat. Nie ma tam mediów, były tam libacje, podpalenia. Stowarzyszenie chciało z własnych środków dostosować budynek i zrobić w nim strzelnice sportowe.

   ❌ Co robi Miasto? Rzuca im pod nogi kłody i urzędnicy błędną interpretacją przepisów mogą doprowadzić nie tylko do wycofania się stowarzyszenia z remontu budynku ale również do poważnych obciążeń finansowych organizacji, która nie prowadzi działalności gospodarczej

   ❌ Stowarzyszenie jest wspierane przez lokalną społeczność zamieszkującą osiedle Stołczyn Stołczyn po sąsiedzku, która wystosowała list w obronie Klubu:
   http://www.facebook.com/klubM16/photos/a.278670112819629/291530814866892/?type=3&theater

   ❌ Apel do Prezydenta Szczecina o interwencję!
   http://bip.um.szczecin.pl/chapter_11201.asp?soid=6AB445A32E284BC8AD2A3CFC1CA8C514

   ❌ O sprawie pisze również Radio Szczecin:
   http://radioszczecin.pl/1,383782,stowarzyszenie-chce-zrobic-strzelnice-miasto-nal

   Polubienie

  2. Sid, Olo 28 stycznia 2019 | 11:34

   „Prokuratura w Oświęcimiu wszczęła śledztwo w sprawie niedzielnego marszu Piotra Rybaka i narodowców w Oświęcimiu. – Prowadzone jest pod kątem nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym i rasowym – powiedział „Wyborczej” Mariusz Słomka, zastępca prokuratora rejonowego w Oświęcimiu.”

   źródło: http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,24406322,jest-sledztwo-ws-marszu-rybaka-i-nacjonalistow-w-oswiecimiu.html

   Polubienie

  3. Oświęcimski marsz, o którym usłyszała cała Polska

   eMisjaTv
   Opublikowano 29 sty 2019

   W 74. rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu śmierci „Auschwitz-Birkenau” grupa polskich patriotów postanowiła zorganizować marsz poświęcony polskim ofiarom nazistowskich zbrodni.

   Zdaniem organizatorów powielana od lat wersja historii bagatelizuje męczeńską śmierć wielu naszych rodaków. Na dowód wskazują, że państwowe obchody mają miejsce tego dnia na terenie Brzezinki (Birkenau), gdzie ginęli głównie Żydzi. Budowę tego obozu rozpoczęto dopiero pod koniec 1941 r., tymczasem transporty Polaków do Auschwitz trafiały już od połowy 1940 r.

   Jeszcze przed rozpoczęciem marszu docierały sygnały, że część ludzi nie dojedzie, lub się spóźni ze względu na wnikliwe kontrole drogowe policji. Nie dotarł m.in. pojazd z nagłośnieniem, którego na trasie z Wrocławia zatrzymywano aż cztery razy! Na wysokości Rudy Śląskiej funkcjonariusze z nieoznakowanego radiowozu zarekwirowali dowód rejestracyjny, zatrzymując tym samym całą oprawę marszu.

   Na placu przed dworcem PKP w Oświęcimiu, skąd planowano start pochodu, czekała na patriotów grupka ludzi eksponujących flagi UE i Izraela oraz baner z napisem „Faszyzm Stop”. Po krótkiej wymianie zdań zwaśnione strony rozdzieliła policja.

   Marsz pokonał trasę kilku kilometrów i zatrzymał się w miejscu wskazanym przez policję. Nie udało się dojść do bram Muzeum Auschwitz ze względu na stumetrową strefę ochronną objętą zakazem pikietowania.

   Pochód zakończono płomiennymi przemówieniami uczestników i organizatorów. Nie był to jednak koniec uroczystości. Wyznaczono dwie kilkudziesięcioosobowe delegacje, których celem było oddanie hołdu pomordowanym Polakom oraz złożenie kwiatów pod historyczną ścianą śmierci.

   Mimo wcześniejszych ustaleń z dyrekcją Muzeum przybyłych na miejsce ludzi nie wpuszczono na teren byłego obozu. Minęło kilkadziesiąt minut zanim straż placówki otworzyła bramki. Kiedy okazało się, że należy poddać się jeszcze wnikliwej kontroli osobistej, a wszelkie przedmioty nie będące okryciem wierzchnim zostawić w depozycie, niektórym zgromadzonym zaczęły puszczać nerwy.

   W tym czasie dyrekcja Muzeum podjęła decyzję o opróżnieniu placówki z dziennikarzy. Na miejscu zostali jedynie ci, którym udało się zniknąć z oczu ochrony lub nie okazać wcześniej sprzętu.

   Choć wielokrotnie tego dnia patrioci poczuli się znieważeni, organizatorzy uroczystości i tak uznali ją za sukces. Ich zdaniem godnie uczczono pamięć pomordowanych przodków, zaprotestowano przeciw rewizji historii, a ponadto pod ścianą śmierci rozbrzmiał polski hymn i Rota.

   Od tego roku Marsz Pamięci Niemieckiego Obozu Auschwitz ma mieć charakter cykliczny.

   Polubienie

  1. Morawiecki szykuje się na wojnę – kupił za 2 miliardy złotych system rakietowy!

   Suwerenny PL
   Opublikowany 10 lut 2019

   Polska będzie mieć system rakietowy HIMARS – powiedział dziś Mateusz Morawiecki. Szef rządu razem z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem ogłosili dziś szczegóły podpisania umowy w obecności żołnierzy 1.Warszawskiej Brygady Pancernej w Wesołej

   http://wiadomosci.onet.pl/kraj/premier-i-szef-mon-oglosili-kupno-systemu-rakietowego-himars/w7eln6m

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s