Selfmastery.pl – Samodzielny Rozwój Osobisty

Selfmastery.pl

O mnie http://selfmastery.pl/o-mnie/
Kontakt ze mną http://selfmastery.pl/contact/
Masters Newsletter http://selfmastery.pl/
Magda :)

Przesłane filmy

2:58

001. Skuteczny Rozwój Osobisty – 3 Filary Selfmastery.pl

Opublikowany 24 maj 2017

Dla skutecznego i kompleksowego rozwoju osobistego niezbędne są 3 elementy:
1) Zrozumienie zamiast powierzchownych rozwiązań – czyli zaawansowany i głęboki rozwój.
2) Samodzielność, która gwarantuje, że po wyjściu z eventu motywacyjnego, przeczytaniu książki, spotkaniu z kimś inspirującym zaczniesz działać.
3) Narzędzia, które pomogą i ułatwią Ci to działanie.
Żeby to wszystko miało sens musi dotykać Twoich wartości, dążeń, pasji, najgłębszej i często najmocniej ukrytej wiedzy o samym sobie. Właśnie taki jest zaawansowany rozwój osobisty i główny cel Selfmastery.pl – pomóc Ci ją odkryć i żyć w zgodzie z nią na co dzień, bo właśnie to jest gwarancją spełnienia, satysfakcji i szczęścia. Po więcej informacji wejdź na http://www.selfmastery.pl :)

12:14

002. Jak Doskonalenie Się Blokuje Twój Rozwój?

Opublikowany 6 cze 2017

Jakie jest sedno rozwoju, co powinniśmy tak naprawdę rozwijać? Jak znaleźć sens we wszystkich, często sprzecznych sposobach na szczęście i spełnienie? I co doskonalenie się ma z tym wspólnego? Rozwiązanie tego zajęło mi kilka lat – setki godzin czytania, zastanawiania się nad paradoksami, miesiące samoobserwacji, kontemplacji i doświadczeń. Wniosek jest zaskakujący – rozwój rozumiany jako doskonalenie się ma więcej wspólnego z wyczerpującym i nieskutecznym kieratem niż ze szczęściem i spełnieniem. Istnieje coś co zadziała i co daje największą możliwą satysfakcję wewnętrzną.

14:58

003. Mistrzostwo

Opublikowany 19 cze 2017

Niezależnie od tego w czym chcesz być dobry – czy to jest biznes, relacje czy sport, istnieje uniwersalny proces, który możesz wykorzystać żeby to osiągnąć. Jeżeli zależy Ci na trwałym efekcie sprawdzi się tylko ścieżka mistrzostwa. Zobacz jak ułatwić sobie dojście do sukcesu i zrobić to mądrze.

14:31

004. Jak Działa Life Coaching?

Opublikowany 26 cze 2017

Wokół coachingu krąży masa legend i dziwnych teorii, ale o co w tym tak naprawdę chodzi i co to jest? Proponuję świeże spojrzenie na Coaching z odrobiną sceptycyzmu, ale też otwartości. Czym jest Coaching, kto go potrzebuje, na czym polega, jakie mity wokół niego krążą, jak możesz go wykorzystać i za co tak naprawdę płacisz?

10:39

005. Jak Zwiększyć Poziom Energii, Zbudować Rezerwy I Mieć Z Tego Radość?

Opublikowany 3 lip 2017

Dzisiaj opowiem o dwóch źródłach energii, które pomogą Ci zamienić przymus zabrania się za coś na realną chęć i przyjemność z robienia tego, co jest dla Ciebie ważne. Dowiesz się jak skutecznie wzmacniać swoją energię, budować rezerwy i jak mobilizować się na bieżąco bez poczucia przymusu.

6:12

006. Jak Być Naprawdę Wolnym?

Opublikowany 10 lip 2017

Dzisiaj opowiem o dyscyplinie i wolności. O tym jak są połączone i jak dzięki dyscyplinie możesz stworzyć więcej wolności dla siebie.

35:42

007. Jak Zdemaskować Manipulatora i Chronić Się Przed Toksycznymi Ludźmi?

Opublikowany 17 lip 2017

Dzisiaj opowiem o 30 toksycznych zachowaniach ludzi, którzy próbują nami manipulować. Mniejsza o definicje, o to czy chodzi o psychopatę, socjopatę czy osobę z narcystycznym zaburzeniem osobowości, najważniejsze jest zidentyfikowanie toksycznego zachowania i umiejętność chronienia się przed nim i na tym skupię się w dzisiejszym filmie. Film „Moja miłość” – francuski film z 2015 r. Reżyseria: Maïwenn „Jak Stella zdobyła miłość” (1998) – prosta naiwna historia, ale pokazuje co ma pokazywać.

15:38

008. Jak Odzyskać Kontrolę Nad Sobą i Swoim Życiem?

Opublikowany 24 lip 2017

Dziś opowiem o kontrowersyjnej i ekstremalnie praktycznej teorii. O tym jak dzięki ekstremalnej odpowiedzialności przejąć kontrolę nad własnym życiem niezależnie od okoliczności. O tym czym różni się odpowiedzialność od obwiniania i jak wykorzystać ekstremalną odpowiedzialność do spełnienia swoich marzeń i do bycia lepszym liderem dla siebie i innych.

18:28

009. Dlaczego Lepiej Przestać Oceniać i Jak To Zrobić?

Opublikowany 31 lip 2017

Dziś opowiem o tym jak ocenianie innych odbija się na Tobie mimo, że na pierwszy rzut oka tego nie widzisz. O tym dlaczego lepiej tego nie robić i o praktycznym sposobie, który pomoże Ci przestać. Wejdź na http://www.selfmastery.pl zapisz się do Newslettera, a ja co tydzień będę wysyłać Ci nowe darmowe video. Dzięki temu z czasem zyskasz dostęp do nowych materiałów i dodatkowych filmów dostępnych tylko dla osób zapisanych do listy.

25:22

010. Od Czego Zależy Poczucie Własnej Wartości i Jak Je Budować?

Opublikowany 7 sie 2017

Dziś opowiem o poczuciu własnej wartości – o tym czym jest, dlaczego jest ważne i czym w praktyce różni się wysoka samoocena od niskiej. Będzie też o tym na jakie obszary trzeba zwrócić uwagę żeby skutecznie budować i wzmacniać poczucie własnej wartości.

26:49

011. Wstęp Do Medytacji – Jak Zacząć i Dlaczego Warto?

Opublikowany 14 sie 2017

Dziś opowiem o medytacji. O tym czym jest i o tym jak mają się oczekiwania względem medytacji do rzeczywistości. Opowiem też o 11 największych korzyściach jakie przynosi i o tym jak zacząć medytować.

24:14

012. Jak Radzić Sobie z Perfekcjonizmem?

Opublikowany 21 sie 2017

Dziś opowiem o perfekcjonizmie. O tym jak perfekcjonizm działa, jak to, że jesteś perfekcjonistą wpływa na Ciebie, Twoje życie i na ludzi w Twoim otoczeniu. Opowiem też o cechach charakterystycznych perfekcjonisty i o tym na co warto zamienić perfekcjonizm, żeby rozwijać się skuteczniej i mieć większą radość ze swoich osiągnięć.

24:27

013. Jak Skutecznie Wyznaczać i Osiągać Cele?

Opublikowany 28 sie 2017

Dzisiaj opowiem o skutecznym i prostym sposobie definiowania i osiągania celów, które nie będą tylko kolejnym zadaniem na Twojej liście. Opowiem też o kilku elementach, które sprawią, że ich realizacja stanie się nie tylko łatwiejsza ale też dużo bardziej prawdopodobna.

17:16

014. Jak Zbudować Samodyscyplinę?

Opublikowany 4 wrz 2017

Dzisiaj opowiem o samodyscyplinie. O tym dlaczego jest taka ważna w osiąganiu sukcesu i realizowaniu celów, czym różni się od motywacji, o tym jak możesz rozwijać dyscyplinę, co w tym trudnego i co jest prawdziwym rezultatem tego procesu.

22:53

015. Jak Poprawić Koncentrację? – Jak Działa Uwaga?

Opublikowany 11 wrz 2017

Dzisiaj opowiem o tym jak działa uwaga. O tym jak umiejętność kierowania uwagą i koncentracją wpływa na Twoje życie i jak możesz ją wzmacniać.

19:07

016. Potęga Inteligencji Emocjonalnej – Od Czego Zależy Powodzenie?

Opublikowany 18 wrz 2017

Dzisiaj opowiem o inteligencji emocjonalnej, o tym co to tak naprawdę jest i jak ją rozwijać, o tym jak inteligencja emocjonalna ma się do racjonalnej i jak emocje wpływają na nasz rozwój – sukcesy i porażki.

13:58

017. Jak Znaleźć Swoją Pasję?

Opublikowany 25 wrz 2017

Dzisiaj opowiem o zupełnie innym podejściu do pasji, o micie jednej konkretnej pasji, o tym dlaczego pasja to nie to czym się zajmujemy i o tym od czego zacząć szukanie i jak ją rozwijać.

16:11

018. Flow – Stan Szczytowej Efektywności

Opublikowany 2 paź 2017

Dzisiaj temat abstrakcyjny, filozoficzny i konkretny – wszystko w jednym. Będę opowiadać o fenomenie stanu flow. O tym jakie to uczucie, o tym czego potrzebujemy żeby doświadczać momentów szczytowych częściej i o korzyściach jakie niesie stan przepływu. Opowiem też o tym jak flow zmienia postrzeganie świata i o tym jak wpływa na jakość naszego poznania.

20:25

019. Twój Obraz (…) Siebie

Opublikowany 9 paź 2017

Dzisiaj opowiem o koncepcji, która jest bramą do samorozwoju. Zrozumienie tej koncepcji dotyka wszystkiego czego dotyczy rozwój osobisty – od samoakceptacji, przez sukcesy, porażki aż do każdej trwałej zmiany którą chcesz wprowadzić w swoje życie. Opowiem o obrazie (…) siebie, o tym co to takiego, jak powstaje, jakie ma znaczenie i o tym jak możesz go wykorzystać do wprowadzania trwałych zmian.

19:05

020. Jak Zmieniać Złe i Budować Dobre Nawyki?

Opublikowany 17 paź 2017

Dzisiaj temat, który wydaje się prosty i oczywisty, ale niedocenienie niuansów związanych z tym jak działają nawyki może Cię drogo kosztować. Dlatego opowiem więcej o tym czym są nawyki, jak działają, po co w ogóle ich potrzebujemy, o tym jak je zmieniać i jak możemy budować nowe nawyki od zera.

18:45

021. Jak Radzić Sobie z Gniewem?

Opublikowany 23 paź 2017

Dzisiaj temat uniwersalny, globalny i ponadczasowy – opowiem o gniewie. O tym skąd jest tyle gniewu wokół nas, co najczęściej kryje się za gniewem i o tym jak sobie z nim radzić w codziennym życiu. Będzie też proste ćwiczenie, które pomoże Ci lepiej zrozumieć Twój własny gniew.

24:48

022. Jak Budować Pewność Siebie?

Opublikowany 30 paź 2017

Dzisiaj opowiem o pewności siebie w dwóch różnych kontekstach, które się przeplatają. W życiu codziennym i pewności siebie w wyborze własnej drogi, w dążeniu do tego czego tak naprawdę w życiu chcesz. Opowiem też krótko o tym jak budować pewność siebie w obu tych obszarach.

17:08

023. Jak Radzić Sobie Ze Strachem Przed Porażką?

Opublikowany 6 lis 2017

Dzisiaj opowiem chyba o największym zabójcy marzeń i dużych celów – o strachu przed porażką. O tym skąd się bierze, o tym czego tak naprawdę się boisz, o tym co tracisz przez ten strach i jak możesz sobie z nim radzić.

24:27

024. Jak Przestać Przejmować Się Tym Co Myślą o Tobie Inni?

Opublikowany 13 lis 2017

Dzisiaj opowiem o tym co tak naprawdę inni o Tobie myślą, o tym czemu pozwalasz żeby czyjeś myśli kontrolowały Twoje zachowanie, o tym jak sam pogarszasz sprawę i jak przestać się przejmować tym co myślą inni na Twój temat.

20:52

025. Jak Zaakceptować Siebie Bezwarunkowo?

Opublikowany 20 lis 2017

Dzisiaj opowiem o bezwarunkowej samoakceptacji. O tym dlaczego tak ciężko nam się zaakceptować, o największym nieporozumieniu które dotyczy tej koncepcji, o tym na czym polega paradoks samoakceptacji, o tym co się stanie kiedy się bezwarunkowo zaakceptujesz i jak to zrobić w praktyce.

16:27

026. Dlaczego Twój Rozwój Osobisty Nie Działa?

Opublikowany 27 lis 2017

Dzisiaj opowiem o jednej, najważniejszej rzeczy która sprawia, że mimo oglądania, czytania i słuchania Twój rozwój osobisty nie działa.

21:24

027. Jak Wykorzystać Zjawisko Oporu do Życia Według Swojej Wizji?

Opublikowany 4 gru 2017

Dzisiaj opowiem o zjawisku, które dotyczy każdej osoby, która się rozwija i chce coś w swoim życiu stworzyć albo zmienić – opowiem o oporze. O tym co to takiego i jak działa, o tym jak system w którym działa opór wpływa na Twoje zachowania i rezultaty i o tym jak możesz zrozumienie tej koncepcji wykorzystać do stworzenia nowego systemu wspierającego Cię w dążeniu do Twojej życiowej wizji.

24:14

028. Jak Stworzyć Inspirującą i Motywującą Wizję Swojego Życia?

Opublikowany 11 gru 2017

Dzisiaj opowiem o tym, co w praktyce daje określenie swojej życiowej wizji, jak to zrobić dobrze, o najczęstszych błędach i o tym jak ich unikać i o jednej rzeczy, która przełamie początkowe obawy i strach.

20:33

029. Jak Skutecznie i Mądrze Korzystać z Afirmacji?

Opublikowany 18 gru 2017

Dzisiaj kontrowersyjny i często spłycany temat – afirmacje. Opowiem o tym czym afirmacje są w powszechnym rozumieniu, o moich wahaniach i doświadczeniach w związku z używaniem ich w takiej formie. Opowiem też o tym jak dzięki mojej technice trzech elementów używać ich mądrze i skutecznie na swoją korzyść. Przy okazji też o tym jak dobrze technicznie je formułować.

23:48

030. Jak i Po Co Praktykować Wdzięczność?

Opublikowany 25 gru 2017

Dzisiaj świąteczny temat – opowiem o wdzięczności. O tym co jest sednem praktyki wdzięczności, o tym jak wdzięczność może pomóc Ci w rozwoju, za co tak naprawdę możesz być wdzięczny i o tym jak możesz na co dzień praktykować wdzięczność.

28:28

031. Mentalność Ofiary – Na Czym Polega i Jak Się z Nią Uporać?

/a>Opublikowany 1 sty 2018

Dzisiaj będę mówić o mentalności ofiary. O tym co to takiego i jak powstaje, po czym możesz rozpoznać mentalność ofiary, o jej plusach, minusach i konsekwencjach, i o tym jak z ofiary zamienić się w aktywnego i odpowiedzialnego twórcę własnego życia.

26:46

032. Jak Zbudować Trwałą Motywację Do Działania?

Opublikowany 8 sty 2018

Dzisiaj opowiem o motywacji – o tym co to takiego, o dwóch rodzajach motywacji i o tym jak zbudować środowisko dla stale rosnącej, trwałej motywacji w drodze do długoterminowych celów i odległych marzeń.

21:43

033. Jak Budować i Wzmacniać Swoją Asertywność?

Opublikowany 15 sty 2018

Dzisiaj opowiem o tym jak być bardziej asertywnym. Zacznę od tego czym jest asertywność, co na głębszym poziomie znaczy Twoje tak albo nie, o głównym powodzie braku asertywności, o kluczowych korzyściach z bycia asertywnymi o tym jak możesz rozwijać swoją asertywność.

21:15

034. Jak Zrealizować Swój Potencjał? | Egoizm Czy Altruizm?

Opublikowany 22 sty 2018

Dzisiaj kontrowersyjny temat – opowiem o tym dlaczego egoizm jest konieczny w rozwoju i realizacji naszego potencjału. O tym czy jest w ogóle możliwe połączenie egoizmu z altruizmem, o tym co tracimy tkwiąc w tej dychotomii altruizm vs. egoizm i o rozwiązaniu korzystnym dla nas (…) i otoczenia.

23:41

035. Jak Zachować Cierpliwość w Drodze Do Swoich Celów i Marzeń? | Cierpliwość TERAZ!

Opublikowany 29 sty 2018

Dzisiaj temat cierpliwości. Opowiem o tym skąd się bierze nasza niecierpliwość, o trzech odcieniach cierpliwości i o tym jak ją rozwijać.

26:55

036. Jak Być Szczęśliwym? | Starożytna i Nowoczesna Mądrość

Opublikowany 5 lut 2018

Dzisiaj temat szczęścia. Opowiem o tym jak ma się to, co myślimy na temat szczęścia do prawdy o szczęściu, o starożytnym i nowoczesnym podejściu do szczęścia i o połączeniu obu w taki sposób, który pomaga być szczęśliwszym na co dzień i w życiu w ogóle.
Link do testu VIA: http://www.authentichappiness.sas.upenn.edu/user/login?destination=node/434

24:30

037. Jak Być Bardziej Optymistycznym? | Jak z Pesymisty Stać Się Optymistą?

Opublikowany 12 lut 2018

Dzisiaj temat optymizmu. Opowiem o tym jak nasza interpretacja niepowodzeń i sukcesów ma się do naszego optymizmu i pesymizmu, o tym czym optymista różni się od pesymisty, o plusach i minusach optymizmu i o prostej technice, która pomoże Ci wzmacniać swój optymizm.

27:07

038. Jak Przestać Porównywać Się Do Innych?

Opublikowany 19 lut 2018

Dzisiaj temat porównywania się z innymi. Opowiem o tym dlaczego to robimy, o tym do kogo się porównujemy i co tak naprawdę porównujemy, o konsekwencjach porównywania się z innymi i o tym jak wykorzystać porównywanie się na swoją korzyść.

26:54

039. Jak Radzić Sobie z Krytyką?

Opublikowany 26 lut 2018

Dzisiaj temat krytyki. Opowiem o konstruktywnej i destruktywnej krytyce, o tym kiedy jesteśmy szczególnie wrażliwi na krytykę, o najbardziej powszechnych reakcjach na krytykę i o prostej zmianie perspektywy, która pomoże Ci przyjąć każdą krytykę z godnością i czegoś się na niej nauczyć.

23:55

040. 11 Ponadczasowych Koncepcji, Które Przeniosą Twój Rozwój Na Wyższy Poziom

Opublikowany 5 mar 2018

Dzisiaj temat 11 ponadczasowych koncepcji i nawyków, które pozwolą Ci rozwijać się najefektywniej jak to tylko możliwe i wzmacniać pożądane efekty niezależnie od tego jak je definiujesz.

23:33

041. Jak Działa Homeostaza? | Sposób Na Trwałe Zmiany

Opublikowany 12 mar 2018

Dzisiaj temat homeostazy. Opowiem o tym, co to takiego, jak działa, o jej roli we wprowadzaniu trwałych zmian i cofaniu się do punktu wyjścia za każdym razem kiedy myślisz, że udało Ci się je wprowadzić i o tym jak przełamać ten schemat.

25:34

042. Mindfulness i Jedna Najważniejsza Rzecz, Którą Ciągle Pomijasz

Opublikowany 19 mar 2018

Dzisiaj temat mindfulness albo uważności, jak kto woli. Opowiem o tym czym jest mindfulness, jak różni się od formalnej medytacji, o tym czemu uważność jest ważna dla Twojego ciała i umysłu, jak ją praktykować, i o tym jakie są korzyści i mity dotyczące praktyki uważności.

27:51

043. 3 Podstawowe Techniki Medytacyjne Dla Początkujących

Opublikowany 26 mar 2018

Dzisiaj temat medytacji dla początkujących. Opowiem o tym czym jest medytacja, o technicznej stronie medytacji, o 3 prostych technikach dla początkujących, o tym co jest najważniejsze na początku, o oczekiwaniach względem medytacji i o tym czego tak naprawdę możesz oczekiwać przez pierwsze miesiące.

25:04

044. Po Co i Jak Rozwijać Otwartość Umysłu?

Opublikowany 2 kwi 2018

Dzisiaj temat otwartości umysłu. Opowiem o tym czemu otwarty umysł jest ważny, co to w ogóle znaczy – mieć otwarty umysł, o tym dlaczego otwartość jest takim wyzwaniem i jak ją rozwijać.

22:22

045. Intuicja | Jak Ją Usłyszeć i Używać?

Opublikowany 9 kwi 2018

Dzisiaj temat intuicji. Opowiem o tym dlaczego intuicja jest ważna, czym w ogóle jest, jak działa, jak rozpoznać głos intuicji pomiędzy myślami, o największych wyzwaniach związanych z używaniem intuicji i o tym jak ją rozwijać.

29:08

046. Jak Używać Podświadomości Do Osiągania Swoich Celów?

Opublikowany 16 kwi 2018

Dzisiaj temat podświadomego umysłu i jego związku ze świadomym osiąganiem Twoich celów. Opowiem o podświadomym i świadomym umyśle, o tym jak razem działają, o tym dlaczego harmonijny związek pomiędzy nimi jest taki ważny i o tym jak dokonywać zmian w podświadomości żeby wspierać się w osiąganiu swoich świadomych celów.

29:12

047. Jak Wpływać Na Podświadomość Dzięki Twórczej Wizualizacji?

Opublikowany 23 kwi 2018

Dzisiaj temat wizualizacji. Opowiem o znaczeniu wizualizacji w Twoim życiu, o jej sile wpływu na podświadomy umysł, o tym jak praktykować wizualizację, o jednej, najważniejszej często pomijanej rzeczy, która sprawia, że wizualizacja działa i o tym do czego w praktyce możesz używać wizualizacji.

28:43

048. Zrozumieć i Pokonać Nieśmiałość

Opublikowany 30 kwi 2018

Dzisiaj temat nieśmiałości. Opowiem o tym czym jest nieśmiałość, dlaczego może być niebezpieczna, jak ogranicza i o tym jak ją pokonać.

24:13

049. Jak Radzić Sobie Ze Stresem?

Opublikowany 7 maj 2018

Dzisiaj temat stresu. Opowiem o tym jakie stres ma tak naprawdę znaczenie i czy jest taki zły jak się wydaje, o tym dlaczego to, że dotyka prawie wszystkich obszarów Twojego życia to może być świetna wiadomość, o tym jak zamienić negatywny stres w coś pozytywnego i o tym jak umiejętnie wykorzystywać stres do swoich celów.

26:41

050. Jak Pokonać Prokrastynację?

Opublikowany 14 maj 2018

Dzisiaj temat prokrastynacji. Opowiem o tym czym jest prokrastynacja, o tym co powoduje, że zamiast robić to co sobie obiecałeś ciągle przekładasz to na wieczne jutro, o konsekwencjach prokrastynacji i o tym jak ją pokonać.

23:03

051. Jak Zbudować Siłę Woli?

Opublikowany 21 maj 2018

Dzisiaj temat siły woli. Opowiem o tym czym jest siła woli, jak jest połączona z Twoim poczuciem szczęścia, co ją osłabia i jak się z tym uporać i o tym jak budować siłę woli w najmądrzejszy możliwy sposób.

23:03

052. 9 Sposobów Na Jakie Ograniczasz Swój Potencjał

Opublikowany 28 maj 2018

Dzisiaj temat potencjału. Opowiem o tym jak Ty przez swój pozornie niewinny sposób myślenia utrudniasz sobie realizację swojego potencjału i o tym jak go uwolnić przez prostą zmianę perspektywy i świeże spojrzenie na to, co myślisz.

22:35

053. Czym Jest Ego i Jak Działa?

Opublikowany 4 cze 2018

Dzisiaj temat ego. Opowiem o tym czym jest ego, jak działa i o tym jak mądrze je wykorzystywać.

24:58

054. Zrozumieć Ludzką Naturę | Model Dynamiki Spiralnej

Opublikowany 11 cze 2018

Dzisiaj wstęp do tematu dynamiki spiralnej. Opowiem o tym czym w ogóle dynamika spiralna jest, do czego się przydaje, opowiem o poziomach tego modelu i o tym jak odnosi się do Twojego rozwoju i w czym może Ci pomóc.

22:02

055. Jak Pokonać Lenistwo?

Opublikowany 18 cze 2018

Dzisiaj temat lenistwa. Opowiem o roli motywacji, energii, celów, Twojego sposobu myślenia i nawyków w byciu leniwym, o kilku podstawowych sposobach żeby pokonać lenistwo i o jednej najważniejszej rzeczy, która pomaga prawie w 100% pozbyć się lenistwa na stałe.

27:06

056. Introwertyk i Ekstrawertyk | Jak Rozwijać w Sobie Cechy Obu Typów Osobowości?

Opublikowany 25 cze 2018

Dzisiaj klasyczny temat – introwertycy i ekstrawertycy. Myślę, że to jest najbardziej podstawowa wiedza jaką każdy powinien mieć o sobie jeżeli zależy mu na pracy nad sobą, najlepszym wykorzystywaniu swoich mocnych stron i przekraczaniu swoich ograniczeń. Dlatego dzisiaj chcę zacząć od definicji introwertyka i ekstrawertyka, opowiem o głównych różnicach pomiędzy tymi dwoma typami osobowości, trochę o ich silnych stronach i słabościach, o tym dlaczego dobrze umieć przesuwać się na tej skali w jedną albo w drugą stronę w zależności od tego czego potrzebujesz i jak to robić.

22:28

057. Jak Przestać Narzekać?

Opublikowany 2 lip 2018

Dzisiaj temat narzekania. Opowiem o tym czym tak naprawdę jest narzekanie, co może oznaczać, o tym dlaczego nigdy nie pomoże Ci w zmianie czegokolwiek ani w osiągnięciu celu chyba, że odpowiednio je wykorzystasz zanim pozbędziesz się nawyku narzekania i o tym jak możesz poradzić sobie z narzekaniem i przesunąć się bardziej w stronę pozytywnego podejścia do swojego życia.

21:53

058. Jak Przestać Się Martwić?

Opublikowany 9 lip 2018

Dzisiaj temat martwienia się. Opowiem o tym czym jest martwienie się, skąd się bierze, o zaskakującej przyczynie tego, że martwienie się wychodzi Ci tak dobrze, o tym jaki wpływ na Twoje życie ma martwienie się i o tym jak przerwać nawyk przesadnego martwienia się o wszystko.

23:29

059. Niższe Ja i Wyższe Ja

Opublikowany 16 lip 2018

Dzisiaj temat niższego i wyższego Ja. Opowiem o tym czym niższe i wyższe Ja jest, o tym jakie to uczucie być w stanie niższego ja i jak to różni się od stanu wyższego Ja, o tym co powoduje że wpadasz w pułapkę niższego ja i co Cię tam zatrzymuje, o tym jak każdy z tych stanów wpływa na Twoje decyzje i o paradoksalnej prawdzie na temat świadomego szukania stanu wyższego Ja.

20:02

060. Czym Wyróżnia Się Osoba Realizująca Swój Potencjał?

Opublikowany 23 lip 2018

Dzisiaj temat potencjału. Opowiem o tym skąd ostatnio taka popularność pomysłu na realizowanie potencjału człowieka, co to znaczy i co może w tym przeszkadzać, o jednej najważniejszej różnicy pomiędzy życiem osoby, która realizuje swój potencjał i tą która tego nie robi i o tym jak to wpływa na życie obu.

23:03

061. Jak Stworzyć Trwały i Dobry Związek?

Opublikowany 30 lip 2018

Dzisiaj temat budowania trwałych związków. Opowiem o typowym podejściu do związków większości ludzi, o tym jak Twój sposób postrzegania związków, miłości, Twojego partnera i siebie na nie wpływa, o tym jak wygląda dobry związek i o co warto zadbać żeby stworzyć taką relację w swoim życiu.

21:05

062. Jak Radzić Sobie z Samotnością w Drodze Do Mistrzostwa?

Opublikowany 6 sie 2018

Dzisiaj temat samotności w drodze do rozwoju, samoaktualizacji, mistrzostwa, samorealizacji nieważne jak to nazwiesz. Opowiem o tym czym jest ta samotność, skąd się bierze, o tym jak z czasem zmienia się to uczucie i jak sobie z nim radzić.

25:34

063. Jak Przestać Zadowalać Innych Swoim Kosztem?

Opublikowany 13 sie 2018

Dzisiaj temat zadowalania innych swoim kosztem. Opowiem o tym, co powoduje, że próbujesz zadowalać wszystkich wokół i im się przypodobać włączając w to kompletnie obcych, o tym, co starasz się przez to osiągnąć, jakie są konsekwencje takiego zachowania i o tym jak przestać zadowalać wszystkich wokół z wyłączeniem samego siebie.

24:38

064. Jedno Najważniejsze Narzędzie Niezbędne Do Pełnego Rozwoju

Opublikowany 20 sie 2018

Dzisiaj temat jednej ekstremalnie ważnej rzeczy, która będzie Ci potrzebna w drodze do mistrzostwa i samoaktualizacji. Opowiem o jednym strategicznym kroku w który warto zainwestować swoją energię żeby zobaczyć duże zmiany w wielu obszarach swojego życia naraz.

22:20

065. Jak Dobrze Poradzić Sobie z Rozstaniem?

Opublikowany 27 sie 2018

Dzisiaj temat radzenia sobie z rozstaniem. Opowiem o dwóch głównych powodach Twojego rozstania, o tym dlaczego rozstanie może być czymś dobrym dla Ciebie i o tym jak wykorzystać rozstanie i uczucia, które teraz prawdopodobnie czujesz na swoją korzyść, do przyspieszenia Twojego rozwoju.

21:14

066. Jak Pokochać Siebie Bezwarunkowo?

Opublikowany 3 wrz 2018

Dzisiaj temat dobrej relacji z (…) sobą. Opowiem o tym co to znaczy pokochać czy polubić siebie, o tym dlaczego czasem mamy kłopot z pokochaniem siebie (…) bezwarunkowo takimi jakimi jesteśmy teraz i o tym jak przejść na swoją stronę, jak być dla siebie dobrym przyjacielem i jak zacząć lubić siebie od dzisiaj, od teraz.

21:27

067. Potężne Narzędzie Które Pomoże Ci w Rozwoju i Codziennym Życiu

Opublikowany 10 wrz 2018

Dzisiaj temat potężnego narzędzia, którym dysponujesz i którego teraz najprawdopodobniej nie używasz z powodu swojego upartego umysłu zasilanego przez ego, a które może pomóc Ci w rozwoju i w codziennym życiu. Opowiem o perspektywie, o tym czemu perspektywa jest istotna, o tym jak może Cię wspierać w zmianach, relacjach, wyzwaniach, w radzeniu sobie z emocjami, osiąganiu celów, pozytywnym myśleniu i o tym jak rozwijać umiejętność celowej zmiany perspektywy i używać jej na swoją korzyść.

19:09

068. Jak Radzić Sobie z Silnymi Negatywnymi Emocjami?

Opublikowany 17 wrz 2018

Dzisiaj temat radzenia sobie z silnymi emocjami. Opowiem o tym jak zwykle dla większości ludzi wygląda proces radzenia sobie z silnymi negatywnymi emocjami i co ten mechanizm radzenia sobie z nimi wywołuje w dłuższej perspektywie, czemu akurat tak reagujemy i czego rzeczywiście chcemy w tej trudnej sytuacji o tym jaki jest sposób na to żeby skutecznie poradzić sobie z takimi emocjami i dlaczego to bywa takie trudne.

19:21

069. Jak Radzić Sobie z Uczuciem Zawiści / Zazdrości?

Opublikowany 24 wrz 2018

Mimo, przeziębienia mam nadzieję, że wytrwacie ze mną do końca filmu, bo dzisiaj temat radzenia sobie z zawiścią, zazdrością. Często używamy tych określeń zamiennie chociaż to są dwa różne uczucia. Opowiem dzisiaj o tym jakie informacje dla nas mogą nieść te uczucia i czemu się pojawiają, co rzeczywiście dzieje się kiedy je czujemy, o tym jak zazdrość i zawiść mogą nam utrudniać osiągnięcie tego czego chcemy i o tym jak wykorzystać te uczucia żeby zbliżyć się do swojego sukcesu niezależnie od tego jak go definiujesz.

22:12

070. Czym Medytacja Nie Jest?

Opublikowany 1 paź 2018

Dzisiaj temat medytacji a konkretnie będę mówić o tym czym medytacja nie jest. Opowiem o ważnych i moim zdaniem najbardziej powszechnych niejasnościach, nieporozumieniach dotyczących rozumienia medytacji, które czasem sprawiają, że mimo, że wydaje nam się, że wiemy czym medytacja jest to i tak mamy trudność z jasnym określeniem tego czy to co robimy to rzeczywiście jest medytacja czy nie i czy przypadkiem nie mylimy jej z czymś innym.

24:06

071. 3 Fazy Rozwoju Osobistego

Opublikowany 15 paź 2018

Dzisiaj temat trzech faz rozwoju osobistego. Opowiem o tym jakie konkretnie fazy czy etapy mam na myśli, o charakterystycznych cechach tych faz, o największych wyzwaniach na każdym etapie i o tym jak poradzić sobie z tymi wyzwaniami i pójść dalej ze swoim indywidualnym rozwojem osobistym.

20:53

072. Warunki Rozwoju | Klasyczny Pozorny Konflikt

Opublikowany 22 paź 2018

Dzisiaj temat klasycznego konfliktu połączonego z rozwojem, który niezrozumiany może zupełnie zatrzymać Twój rozwój i wzrost. Opowiem o tym jaki konflikt mam na myśli, o tym gdzie i jak możesz go zobaczyć w swoim codziennym życiu, czemu właściwie ten konflikt jest pozorny i dlaczego jego wpływ na Twój rozwój nie jest wcale taki oczywisty jak mogłoby się wydawać, i o tym co jest potrzebne żeby przekroczyć ten konflikt i rozwijać się efektywnej respektując wszystkie swoje potrzeby.

24:32

073. Czym Są i Jak Działają Przekonania? | Nieświadome Uczynić Świadomym

Opublikowany 29 paź 2018

Dzisiaj temat przekonań. Opowiem o tym czym są przekonania, czym się charakteryzują, jak powstają, jak wpływają na cele, które chcesz osiągnąć i zmiany które chcesz wprowadzić i o tym jak możesz zacząć je identyfikować i przyglądać się temu jak wpływają na Twoje życie.

19:45

074. Czym Jest Sens Życia i Jak Go Odnaleźć?

Opublikowany 5 lis 2018

Dzisiaj temat sensu życia. Opowiem o tym czym jest sens życia i czemu to nie jest to co pewnie myślisz, że jest, jak możesz znaleźć sens życia i co się zmieni kiedy go znajdziesz i o tym czemu tytuł tego filmu jest kompletnie bez sensu.

23:24

075. Jak Poradzić Sobie z Przeszłością?

Opublikowany 12 lis 2018

Dzisiaj temat radzenia sobie z przeszłością. Opowiem o tym czym przeszłość jest, o tym jaka jest relacja pomiędzy przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, o tym jak Twoja przeszłość może wpływać na Twoje obecne życie i o tym jak uwolnić swoje przeszłe doświadczenia, które powstrzymują Cię przed pójściem naprzód.

24:04

076. Jak Poznać Swoją Ciemniejszą Stronę?

Opublikowany 19 lis 2018

Dzisiaj temat, który pomoże Ci zobaczyć wartość w przyjrzeniu się swojej ciemniejszej stronie. Opowiem o tym czym jest Cień i jak powstaje, o tym jak Cień ma się do Twojego postrzegania siebie jako dobrego, życzliwego i skupionego na pozytywnych rzeczach człowieka, czemu takie ważne i wartościowe jest to żeby mu się przyglądać i o tym jak regularnie oświetlać go światłem swojej świadomości.

19:34

077. Siła Codziennej Rutyny

Opublikowany 26 lis 2018

Dzisiaj temat siły Twoich codziennych, rutynowych czynności. Opowiem o wpływie Twojej rutyny na Twoje życie nie tylko w kontekście Twoich celów, ale też sensu Twojego życia i stawania się osobą, którą chcesz zostać w przyszłości. Opowiem o tym czemu rytm jest taki ważny w Twoim życiu, o tym czemu warto przyglądać się swoim nawykom i wyborom uważniej i to tym jak kształtować swoje życie w bardziej świadomy sposób.

22:34

078. Jak Być Efektywnym w Życiu i We Wszystkim Co Robisz?

Opublikowany 3 gru 2018

Dzisiaj temat efektywności. Opowiem o tym czym właściwie jest efektywność, o jednym często pomijanym aspekcie efektywności, który jest kluczowy szczególnie kiedy chcesz realizować duże, ambitne cele, o tym czego rzeczywiście potrzebujesz żeby móc być efektywnym w czymkolwiek zechcesz i o tym co może Ci to utrudniać i jak sobie z tym poradzić.

20:06

079. Pułapki Popularnego Rozwoju Osobistego

Opublikowany 9 gru 2018

Dzisiaj temat pułapek i niebezpieczeństw, które może nieść ze sobą rozwój osobisty. Opowiem o ciemniejszej stronie popularnego rozwoju osobistego, bo myślę, że świadomość istnienia tych pułapek przyda się do pogłębienia Twojego własnego rozwoju i wyciągnięcia z niego dla siebie jeszcze więcej.

21:29

080. Jak Przenieść Swoją Komunikację Na Głębszy Poziom?

Opublikowany 17 gru 2018

Dzisiaj temat komunikacji. Opowiem o tym jak sprawić żeby Twoja komunikacja była znacząca i bardziej efektywna pod kątem budowania prawdziwego porozumienia z ludźmi, o złotej zasadzie głębokiej komunikacji, o jednym najważniejszym celu komunikacji i o ośmiu prostych zasadach, które pomogą Ci porozumiewać się efektywniej.

4:36

081. Dziękuję Wam Za 2018 Rok

Opublikowany 23 gru 2018

Dzisiaj wyjątkowy i wyjątkowo krótki film. :)

21:19

082. Błędy w Myśleniu i Ich Wpływ Na Twoje Decyzje

Opublikowany 7 sty 2019

Dzisiaj temat błędów poznawczych. Opowiem o tym, co to takiego, jak powstają błędy poznawcze, kiedy warto odpuścić sobie ich śledzenie a kiedy warto ich poszukać w swoim myśleniu i o kilku błędach poznawczych, które moim zdaniem najbardziej wpływają na Twoje postrzeganie świata a przez to na Twoje decyzje.

22:32

083. Jak Uzdrowić Relacje? | Trójkąt Dramatyczny Karpmana

Opublikowany 14 sty 2019

Dzisiaj temat Trójkąta Dramatycznego Karpmana. Opowiem o tym co to takiego, o rolach w jakie możesz wchodzić w ramach tego Trójkąta i czym one się charakteryzują, o tym jak ich odgrywanie może wyglądać w Twojej rzeczywistości, o tym czemu w ogóle w nie wchodzisz i o tym jak wyzwolić się z Trójkąta Dramatycznego.

19:54

084. Teoria vs. Praktyka | Balans Dla Rozwoju

Opublikowany 21 sty 2019

Dzisiaj temat relacji pomiędzy teorią i praktyką. Opowiem na czym polega ta relacja, o znaczeniu luki pomiędzy teorią i praktyką i o tym jak zbalansować obie żeby ulepszyć obie.

25:18

085. Jak Być Autentycznym?

Opublikowany 28 sty 2019

Dzisiaj o tym jak być autentycznym. Opowiem o tym, co to właściwie znaczy być autentycznym, skąd się bierze nasz brak autentyzmu i o tym jak stawać się coraz bardziej sobą.

25:03

086. Nawyki Które Rozwijają Samoświadomość | Od Nieświadomego Do Świadomego

Opublikowany 4 lut 2019

Dzisiaj temat nawyków, które rozwijają samoświadomość. Opowiem o nawykach, które wspomagają rozwój samoświadomości, o tym czemu są ważne i o tym do czego ostatecznie ma prowadzić Twój rozwój samoświadomości.

21:38

087. Jak Radzić Sobie z Dezorientacją i Niepewnością?

Opublikowany 11 lut 2019

Dzisiaj temat radzenia sobie z dezorientacją i niepewnością. Opowiem o tym skąd bierze się Twoje poczucie dezorientacji i niepewności, co z tego wynika i o tym jak sobie z nim radzić.

22:30

088. Jak Zacząć i Kontynuować Działanie?

Opublikowany 18 lut 2019

Dzisiaj temat działania. Opowiem o tym co jest najważniejsze kiedy podejmujesz działanie, o dwóch najczęstszych błędach jakie popełniasz kiedy chcesz zacząć działać, o tym, co nas zwykle powstrzymuje przed działaniem i jak nie tylko zacząć, ale też kontynuować działanie.

26:41

089. Wewnętrzna Gra vs. Zewnętrzna Gra

Opublikowany 25 lut 2019

Dzisiaj temat relacji wewnętrznej i zewnętrznej gry w Twoim życiu. Opowiem o tym czemu nacisk tylko na zewnętrzne zmiany nie zadziała, czym jest wewnętrzna i zewnętrzna gra i o tym jakie znaczenie ma wewnętrzna gra w różnych sferach Twojego życia.

23:22

090. Dlaczego Warto Przestać Oglądać Telewizję? i Jak To Zrobić?

Opublikowany 4 mar 2019

Dzisiaj temat telewizji. Opowiem o tym dlaczego warto przestać oglądać telewizję i o tym jak to zrobić.

26:55

091. Minimalizm

Opublikowany 11 mar 2019

Dzisiaj temat minimalizmu. Opowiem o tym, co to takiego, o korzyściach jakie może przynieść minimalizm, o paru pułapkach i mitach jakie towarzyszą minimalizmowi i o tym jak możesz go wykorzystać w swoim życiu.

21:35

092. Jak Zadbać o Sen? i Dlaczego To Ważne?

Opublikowany 18 mar 2019

Dzisiaj temat snu. Opowiem o tym czym jest sen i jak działa, jakie korzyści przynosi, z czym wiąże się skracanie snu i o tym jak zadbać o lepszy sen.

26:55

093. Jak Rozwijać Umiejętność Krytycznego Myślenia?

Opublikowany 25 mar 2019

Dzisiaj temat krytycznego myślenia. Opowiem o tym czym jest krytyczne myślenie, czemu jest ważne, co będzie Ci potrzebne żeby je rozwijać i jak to robić.

26:01

094. Jak Być Kreatywnym?

Opublikowany 1 kwi 2019

Dzisiaj temat kreatywności. Opowiem o tym czym jest kreatywność, o największym micie jaki dotyczy kreatywności, o największych twórczych blokadach, które sprawiają, że nie jesteś kreatywny, o tym jak znów zacząć tworzyć i o najwyższej formie kreatywności w życiu.

29:30

095. Współczucie w Zmianach i w Rozwoju

Opublikowany 8 kwi 2019

Dzisiaj temat dwóch najbardziej zaniedbywanych i kontrowersyjnych aspektów rozwoju – współczucia i nagradzania się.

24:27

096. Jak Wprowadzać Zmiany Przez Świadomość?

Opublikowany 15 kwi 2019

Dzisiaj temat wprowadzania zmian przez świadomość. Opowiem o naszym typowym sposobie wprowadzania zmian, o tym na czym polega różnica pomiędzy zwykłą zmianą a zmianą przez świadomość, o dwóch rzeczach, które pomogą Ci wprowadzić zmianę albo poprawić niechciane zachowanie dzięki świadomości i o tym czemu i jak to działa.

21:49

097. Jak Osiągnąć Prawdziwy Sukces? | Redefinicja Sukcesu

Opublikowany 21 kwi 2019

Dzisiaj temat sukcesu. Opowiem o standardowym rozumieniu sukcesu, o tym czemu jest taki atrakcyjny i jak wiąże się z rozwojem, o tym co rzeczywiście stoi za sukcesem i czemu wbrew pozorom nie daje trwałego spełnienia ani satysfakcji i o innym podejściu do sukcesu.

13:27

098. Najprostszy i Najszybszy Sposób Na Głęboki Rozwój i Duże Zmiany | Sekretna Formuła

Opublikowany 29 kwi 2019

Dzisiaj opowiem o najszybszym, najprostszym i najbardziej efektywnym sposobie na głęboki rozwój i zmiany. O drodze na skróty do tego czego chcesz.

25:09

099. Jak Być Produktywnym?

Opublikowany 6 maj 2019

Dzisiaj temat produktywności. Opowiem o tym jak poprawić swoją produktywność w tym, co jest dla Ciebie ważne.

22:53

100. Autosabotaż | Dlaczego Sam Sobie Utrudniasz? i Jak To Zmienić?

Opublikowany 13 maj 2019

Dzisiaj temat autosabotażu. Opowiem o tym co to takiego, o tym dlaczego czasami sam sobie utrudniasz zdobycie tego na czym Ci zależy i o tym jak radzić sobie z autosabotażem.

24:26

101. Autosabotaż w Samorealizacji *)

Opublikowany 13 maj 2019

Dzisiaj drugi film z serii o autosabotażu. Opowiem o autosabotażu w drodze do samorealizacji.

*)

od mg: dlaczego w drodze do SAMO-realizacji???
„wychowywanie” do egocentryzmu to nie jest najlepszy pomysł

jeśli selfmastery.pl ma ambicję wskazać ludziom prawdziwy rozwój w Człowieczeństwie,
a nie karlenie w iluzji „rozwoju”,
może warto zmienić kierunek i to jak najszybciej – z SAMOrealizacji na WSPÓŁrealizację

Człowiek to nie JA
PEŁNIA Człowieczeństwa to MY – mężczyznaIkobieta

i stworzył Bóg człowieka: mężczyznę i kobietę

słowo-klucz do zrozumienia: czym jest prawdziwe człowieczeństwo? – to nie słowo samorealizacja lecz słowo razem

21:30

102. Jak Przetrwać Cykl Sabotażu w Relacjach?

Opublikowany 27 maj 2019

Dzisiaj temat sabotażu w relacjach.

21:30

103. Dlaczego Trudno Być Szczęśliwym?

Opublikowany 3 cze 2019

Dzisiaj temat szczęścia, ale trochę inaczej niż zwykle. Opowiem o tym czemu bycie szczęśliwym może być trudne.

27:49

104. Jeden Prosty Sposób Na Lepsze Życie

Opublikowany 9 cze 2019

Dzisiaj smutno-szczęśliwy temat. Będzie o tym, jak wykorzystać ostateczną perspektywę do ulepszenia swojego życia.

28:56

105. Najważniejszy Błąd Jaki Możesz Popełnić w Swoim Rozwoju

Opublikowany 23 cze 2019

Dzisiaj opowiem o największym błędzie jaki możesz popełnić w swoim rozwoju.


od mg: z mojej strony łapka w dół, za – według mnie – całkowicie błędne wnioski i wręcz szkodliwe sugestie odwodzące od ścieżki prawdziwego rozwoju! :(
prawdziwy rozwój prowadzi do świadomości, że nikt nie jest ani cały ani kompletny – tak myślą tylko egocentrycy i socjopaci
nikt nie jest samotną wyspą, wszyscy ponosimy odpowiedzialność, na miarę swoich możliwości, za sytuację innych
podstawą prawdziwego rozwoju nie jest „pozytywny obraz siebie”
fundamentem jest poznanie prawdy o sobie, umiłowanie siebie i podjęcie decyzji o wzięciu odpowiedzialności za swój stan w kontekście całej sytuacji, w której się jest, dlatego pozdrawiam wszystkich i proszę o poparcie na 1polska tego postulatu:
http://1polska.pl/postulaty/o_likwidacje_nadajnikow_mikrofal_z_pobliza_ludzi_256

28:43

106. Podstawowe Rzeczy Które Warto Robić Do Końca Życia

Opublikowany 30 cze 2019

Dzisiaj przypomnienie podstaw. Opowiem o rzeczach, które moim zdaniem dobrze jest robić do końca życia i o zaskakującej korzyści jaką może przynieść takie zobowiązanie.

26:27

107. Kim Jesteś?

Opublikowany 8 lip 2019

Dzisiejszy temat jest o Tobie, o mnie i o wszystkich…


od mg: nie zgadzam się ze stwierdzeniem jakoby nie było indywidualnego ja

p.s. mam lepsze pytanie: jakim jestem?

26:39

108. Jak Radzić Sobie z Trudnościami i Je Wykorzystywać?

Opublikowany 15 lip 2019

Dzisiaj temat przezwyciężania życiowych przeciwności w konstruktywny sposób.


od mg: Bóg jest stały i niezmienny :)

28:43

109. Jak Odłożyć Na Później Natychmiastową Gratyfikację?

Opublikowany 22 lip 2019

Dzisiaj opowiem o natychmiastowej gratyfikacji. O tym jak wpływa na nasze życie i o tym jak nauczyć się korzystać z odroczonej gratyfikacji bez całkowitej rezygnacji z przyjemności tu i teraz.

27:34

110. Dlaczego Ludzie Podcinają Ci Skrzydła?
i
Jak Sobie z Tym Radzić?

Opublikowany 29 lip 2019

Dzisiaj temat radzenia sobie z ludźmi, którzy podcinają Ci skrzydła. Opowiem o tym czemu to robią, jak sobie z nimi radzić i o tym czemu w ogóle wydaje Ci się, że tak bardzo potrzebujesz ich wsparcia.

21:41

111. Czym Jest Karma?

Opublikowany 8 lip 2019

Dzisiaj temat karmy.

22:19

112. Jak Sobie Zaufać?

Opublikowany 12 sie 2019

Dzisiaj temat zaufania do siebie.

21:41

113. Coaching Czy Terapia?

Opublikowany 19 sie 2019

Dzisiaj temat różnic pomiędzy coachingiem i terapią.

21:57

114. Paradoksy w Zmianie i w Rozwoju

Opublikowany 26 sie 2019

Dzisiaj temat paradoksów w zmianie i w rozwoju.

25:49

115. Jak Skuteczniej Się Zmieniać?

Opublikowany 2 wrz 2019

Dzisiaj o tym jak skuteczniej wprowadzać zmiany.

20:56

116. To Co w Twoim Życiu Najważniejsze

Opublikowany 9 wrz 2019

Dzisiaj temat wartości.

22:14

117. Mapa To Nie Terytorium | Co To Znaczy Dla Ciebie, Twoich Relacji i Twojego Rozwoju?

Opublikowany 22 wrz 2019

Dzisiaj opowiem o tym jak zniekształcasz rzeczywistość i o tym jak to wpływa na Ciebie, na Twoje relacje i na Twój rozwój.

21:36

118. Percepcja Rzeczywistości Która Zbliża Do Rzeczywistości

Opublikowany 30 wrz 2019

Dzisiaj temat postrzegania i rozwijania trafniejszej percepcji rzeczywistości.

21:41

119. Negatywna Strona Pozytywnego Myślenia

Opublikowany  2019

Dzisiaj temat negatywnych aspektów pozytywnego myślenia.

23:07

120. Jak Wybaczyć?

Opublikowany 21 paź 2019

Dzisiaj temat wybaczania.

„mgrabas

u chrześcijan przebaczanie jest obowiązkiem :)
mega.nz/#F!sFYU1K5D!mdbTL5St5-hAY1oIZtQMIg

link do kmentarza

„mgrabas

znowu YouTube ocenzurował mój komentarz, w którym napisałem, że u chrześcijan przebaczanie jest obowiązkiem :) i podałem link do bezcennego materiału o nie/miłosierdziu, nie/przebaczaniu i nie/pojednaniu”

link do kmentarza

„mgrabas

tu jest link do tego materiału:
7777777blog.wordpress.com/2016/05/16/co-moze-uczynic-zmiane/#comment-60786

link do kmentarza

19:43

121. Jak Radzić Sobie z Wewnętrznym Krytykiem?

Opublikowany 28 paź 2019

Dzisiaj temat radzenia sobie z wewnętrznym krytykiem.

24:22

122. Jak Być Atrakcyjnym?

Opublikowany 4 lis 2019

Dzisiaj temat atrakcyjności.

22:26

123. Jak Uniknąć Wypalenia?

Opublikowany 18 lis 2019

Dzisiaj temat wypalenia.

„mgrabas

zdrowe jest życie zgodne z regułą 8,8,8
(8h snu, 8h pracy i 8h relaksu fizycznego i relacji międzyludzkich)
a 1 dzień w tygodniu powinien być bez jakiejkolwiek pracy
(w tym celu aby móc poświęcić szczególną uwagę Bogu)”

link do komentarza

24:25

124. Q&A – Jak Odnaleźć Swoją Pasję?Twój Plan Rozwoju, Medytacja

Opublikowany 25 lis 2019

Dzisiaj pierwsze Q&A czyli Wasze pytania i moje odpowiedzi.

28:14

125. Proces Zmiany, Ego, Cierpliwość w Realizowaniu Celów

Opublikowany 2 gru 2019

Dzisiaj drugie Q&A czyli Wasze pytania, moje odpowiedzi.

14:19

126. Film Który Zmieni Twoje Podejście Do Rozwoju Na Zawsze

Opublikowany 9 gru 2019

Dzisiaj film o kompletnej zmianie spojrzenia na rozwój i o przyszłości Selfmastery.

„mgrabas

jesteś kolejnym mózgowcem, który z intelektu uczynił sobie bożka
nie na tym polega człowieczeństwo

link do komentarza

23:51

127. Jak Dążyć Do Zrozumienia i Ciągle Poszerzać Swoją Perspektywę?

Opublikowany 16 gru 2019

Dzisiaj temat zrozumienia i „poszerzania swojej perspektywy”. Opowiem o tym jak sama podchodzę do swojego rozwoju, jak dbam o to żeby otwierać się na „nowe perspektywy” i o tym dlaczego to jest takie ważne.

20:19

128. Dlaczego Twoje Postanowienia Noworoczne Nie Działają?

Opublikowany 6 sty 2020

Dzisiaj… ciekawy temat postanowień noworocznych. 😊

21:37

129. Prawdziwa Podróż Bohatera

Opublikowany 13 sty 2020

Dzisiaj temat podróży bohatera czyli drogi do samopoznania.

‚Bohater o tysiącu twarzy’ – Joseph Campbell
‚Potęga mitu’ – Joseph Campbell

20:19

130. Archetypy | W Głębi Umysłu

Opublikowany 20 sty 2020

Dzisiaj temat archetypów.

24:00

131. Jak Bycie Przesadnie Miłym Zrujnuje Ci Życie?

Opublikowany 27 sty 2020

Dzisiaj temat bycia przesadnie miłym i konsekwencji jakie to będzie miało dla Ciebie i dla nas wszystkich.

26:53

132. Uwolnij Się Od Uzależnień

Opublikowany 10 lut 2020

Dzisiaj temat uzależnień.

24:59

133. Zapomniana Sztuka Kontemplacji

Opublikowany 17 lut 2020

Witajcie! Dzisiaj temat zapomnianej sztuki kontemplacji.

26:20

134. Zazdrość w Relacjach

Opublikowany 2 mar 2020

Dzisiaj obiecany temat – zazdrość w relacjach.

27:58

135. Syndrom Oszusta | Jak Działa? Skąd się Bierze? Co Powoduje? i Jak Sobie z Nim Radzić?

Opublikowany 16 mar 2020

Dzisiaj temat o którym mało się mówi, a który dotyczy naprawdę bardzo wielu osób, opowiem o syndromie oszusta.

23:58

136. Prawo Przyciągania

Opublikowany 6 kwi 2020

Witajcie kochani! Dzisiaj temat prawa przyciągania. Opowiem o tym jak ludzie sobie przeważnie wyobrażają, że to prawo działa, o tym jak naprawdę działa i na czym polega, o tym dlaczego posługiwanie się nim może być ogromną pułapką, ale też o tym jak dobrze skorzystać z tej teorii i jak ja z niej korzystam – czyli będzie trochę z mojego doświadczenia. W tym odcinku gościnnie wystąpi pies. :)

20:04

137. Koncentracja, Kontemplacja, Medytacja

Opublikowany 13 kwi 2020

Dzisiaj temat koncentracji, kontemplacji i medytacji. Będzie o tym, co je łączy i co je różni.

22:47

138. Jak Bardzo Kontrolujesz Swoje Życie?

Opublikowany 4 maj 2020

Dzisiaj temat kontroli i odpuszczania kontroli.

29:38

139. Jak Stać Się Niezależnym Emocjonalnie?

Opublikowany 18 maj 2020

Dzisiaj temat niezależności emocjonalnej, czyli będzie o tym jak dojrzeć a nie tylko się zestarzeć.

21:01

140. Neurotyzm | Powód Twojego Nieszczęścia

Opublikowany 1 cze 2020

Dzisiaj temat neurotyzmu. Opowiem o tym czym jest neurotyzm, kim jest neurotyk, jak wygląda jego życie i o tym jak poradzić sobie z neurotyzmem.

24:59

141. Jak Wpływać Na Ludzi w Swoim Otoczeniu Bez Manipulacji? | Kontekst Osobisty

Opublikowany 22 cze 2020

Dzisiaj temat sztuki pozytywnego wpływania na ludzi w kontekście Twojego codziennego życia. Czyli będzie o tym jak możesz wpływać na ludzi w swoim otoczeniu bez manipulacji.

23:35

142. Jak i Dlaczego Ulegamy Wpływom? | Kontekst Społeczny

Opublikowany 7 lip 2020

Dzisiaj temat wpływu społecznego. Opowiem o tym dlaczego ulegamy wpływom, o regułach, które sprawiają, że łatwiej nas podejść i o tym jak bronić się przed niepożądanym wpływem.

Polecane książki:
Wywieranie wpływu na ludzi‚ prof. R. Cialdini;
Pre-swazja‚ prof. R. Cialdini.

23:49

143. Jak Odkryć Swój Życiowy Cel?

Opublikowany 27 lip 2020

Dzisiaj bardzo ważny temat – temat życiowego celu. Opowiem o tym, jak zbliżyć się do odkrycia swojego życiowego celu i o tym, co będzie potrzebne żeby wreszcie zacząć żyć swoim życiem.

21:49

144. Dlaczego Nie Realizujesz Swojego Życiowego Celu? | Największe wyzwania

Opublikowany 17 sie 2020

Dzisiaj temat transformacji jaka jest konieczna żebyś mógł zacząć realizować swój życiowy cel. Opowiem o najważniejszych, moim zdaniem, wyzwaniach jakie czekają Cię po drodze i o tym jak sobie z nimi poradzić.

26:17

145. Dlaczego Nie Realizujesz Swojego Życiowego Celu? | Mniejsze Wyzwania Na Drodze Do Życia Swoim Życiem

Opublikowany 31 sie 2020

Dzisiaj ciąg dalszy tematu transformacji jaka jest konieczna, żebyś mógł zacząć realizować swój życiowy cel. Opowiem o drobniejszych przeszkodach na drodze do życia swoim życiem.

26:49

146. Największa Pułapka Duchowości | Cień Duchowości

Opublikowany 14 wrz 2020

Dzisiaj temat od którego Twój PRAWDZIWY rozwój duchowy może się wreszcie zacząć. Opowiem o tym jak Twoja, tak zwana duchowość, może zamiast zbliżać Cię do prawdy o sobie, przeszkadzać Ci w zmierzeniu się z nią i w wejściu w autentyczny świat duchowości.

26:18

147. Najlepsze Narzędzie Do Samodzielnego Rozwoju

Opublikowany 5 paź 2020

Dzisiaj opowiem o dziecinnie prostym, ale tak skutecznym i wszechstronnym narzędziu do samodzielnego rozwoju, że aż trudno uwierzyć, że nie korzystają z niego wszyscy.

Opublikowany 26 paź 2020

Dzisiaj opowiem o tym jak w praktyce możesz rozpoznać swój Cień i jego działanie w swoim życiu. W następnym filmie będzie o tym czemu w ogóle warto się tym tematem poważnie zająć i jak zacząć.

149. Czemu Warto Zająć Się Swoim Cieniem i Jak Zacząć?

Opublikowany 16 lis 2020

Dzisiaj będzie o tym czemu w ogóle warto się tym tematem zająć na poważnie i jak zacząć.
Unikanie Przez Duchowość | Spiritual Bypassing: http://www.youtube.com/watch?v=HJlzvLoegGE

25:16

150. Jak Tworzy Się Słabych Ludzi?

Opublikowany 7 gru 2020

Dzisiaj kontrowersyjny temat. Opowiem o tym, co najmocniej osłabia Twoją chęć i zdolność realizowania pełnego potencjału. Czyli o tym, jak tworzy się słabych ludzi, jakie to ma konsekwencje i co możemy z tym zrobić.

5:33

151. Podziękowania, Podsumowanie i Plany na 2021 r.

Opublikowany 28 gru 2020

Dzisiaj chcę krótko podsumować najważniejsze dla mnie tematy, które pojawiły się na Selfmastery w 2020 r. Chcę też podzielić się z Wami planami na 2021 r. i… bardzo Wam podziękować. :)

26:52

152. Co Jest Nie Tak Ze Społeczeństwem?

Opublikowany 11 sty 2021

Dzisiaj temat społeczeństwa. Opowiem o tym jak gładko i płynnie stajemy się posłusznymi członkami społeczeństwa, o tym co to dla nas znaczy, o kilku prostych faktach, które wydają się nam wszystkim umykać i o tym, co możemy z tym zrobić.

19:56

153. Jak Mieć Maksimum z Życia i Zdobyć Świat Bez Zmieniania Świata?

Opublikowany 2 lut 2021

Dzisiaj opowiem o brakującym elemencie, koncepcji, która moim zdaniem może być niezłym barometrem naszej autentyczności. A w związku z tym, dobrze zrozumiana i zastosowana pozwoli Ci żyć pełnią życia i realizować swoje prawdziwe cele i plany, mniejszym kosztem.

23:34

154. Manipulujesz czy Żyjesz? | Przywiązanie do Efektu vs Niezależność od Efektu

Opublikowany 23 lut 2021

Dzisiaj kontynuacja tematu niezależności od efektów. Podam parę przykładów takiej niezależności, opowiem o korzyściach jakie przynosi i o konsekwencjach tego, co zwykle robimy, czyli przywiązywania się do rezultatów. Na koniec powiem o tym, czemu niezależność od efektów to nie to samo, co odcięcie się czy oddzielenie się od nich.
Film o niezależności od rezultatów: https://www.youtube.com/watch?v=7v0eCAG7N_w


26:47

155. Jak Żyć Intencjonalnie?

Opublikowany 15 mar 2021

Dzisiaj opowiem o czymś, co może bezpowrotnie zabić naszą zdolność do intencjonalnego życia.

26:56

156. Jak Rozproszenia Wpływają Na Twoje Życie?

Opublikowany 12 kwi 2021

Dzisiaj pogłębimy temat rozproszeń. Opowiem o tym jak rozproszenia działają na Twoją zdolność skupienia się, uczenia i tworzenia. O tym jak burzą Twój spokój, zabijają Twoją kreatywność, satysfakcję z pracy, utrudniają Ci odpoczynek, rozwiązywanie problemów i podejmowanie decyzji i wreszcie jak odwracają uwagę od głębi tego kim naprawdę jesteś.
Film o intencjonalnym życiu: https://www.youtube.com/watch?v=KqpcPEbP0ws&t=295s


22:26

157. Jak Raz Na Zawsze Poradzić Sobie z Rozproszeniami?

Opublikowany 3 maj 2021

Dzisiaj opowiem o tym jak radzić sobie z rozproszeniami w praktyce.
Film ‚To Co w Twoim Życiu Najważniejsze?’: http://www.youtube.com/watch?v=xSVIzTIoYck

Film ‚Jak Być Produktywnym?’: http://www.youtube.com/watch?v=ThN1qNnm1Ek


25:40

158. Jak Stać Się Najlepszym w Swojej Dziedzinie?

Opublikowany 31 maj 2021

Dzisiaj opowiem o tym jak stać się najlepszym w swojej dziedzinie.


26:34

159. 4 Niuanse Które Otworzą Ci Drogę do Prawdziwego Rozwoju

Opublikowany 5 cze 2021

Dzisiaj temat niuansów w rozwoju, które dobrze zrozumiane, połączą wiele moich poprzednich filmów, teorii, technik i metod w jedną całość a przez to nadadzą im głębszy sens i mam nadzieję, że otworzą Ci drogę do pełniejszego i prawdziwego rozwoju. Poniżej spis filmów wymienionych w materiale:
Film na temat życiowego celu:
http://www.youtube.com/watch?v=5M3gKUGUFHY
Film o sensie życia:
http://www.youtube.com/watch?v=I9aWFrvoEXM&t=16s
Film o radzeniu sobie z trudnościami i wykorzystywaniu ich:
http://www.youtube.com/watch?v=IwsVPiIXxTY
Filmy na temat rozproszeń:
http://www.youtube.com/watch?v=KqpcPEbP0ws, http://www.youtube.com/watch?v=v7Brc-pzRdM, http://www.youtube.com/watch?v=bvqMzWkIrpE&t=5s
Film o tym jak tworzy słabych ludzi
http://www.youtube.com/watch?v=rYS2oj3P19g
Filmy o cieniu:
http://www.youtube.com/watch?v=I00DVyvY4FY&t=1091s, http://www.youtube.com/watch?v=k5AcBllcuwg&t=725s


25:26

160. Klucz do Dobrych Relacji

Opublikowany 2 lip 2021

Dzisiaj opowiem o czterech stylach przywiązania, czyli o tym jak zarządzamy bliskością w relacjach. Film o niezależności emocjonalnej: http://www.youtube.com/watch?v=9Z2xDw3ofGc


22:33

161. Jak Zrozumieć To Co Się Dzieje w Twojej Relacji?

Opublikowany 25 sie 2021

Opowiem o tym jak osoby o różnych stylach przywiązania wpływają na siebie wzajemnie w relacjach i o tym jak przez to wyglądają ich relacje.


23:40

162. Jak Stać Się Dobrym Partnerem w Dobrej Relacji?

Opublikowany 11 wrze 2021

Dzisiaj trochę dziwny kadr i kontynuacja tematu stylów przywiązania, a konkretnie opowiem o tym jak możesz zbliżyć się do bezpiecznego stylu przywiązania i stać się dobrym partnerem w dobrej relacji.

24:29

163. Po Co Poznawać Siebie?

Opublikowany 29 lis 2021

Dzisiaj opowiem o wartości i znaczeniu samopoznania.


7:58

164. 5 Dobrych Pytań Na Nowy Rok

Opublikowany 3 sty 2022

Dzisiaj…nie opowiem o celach😊
Pełną treść filmu, razem z pytaniami znajdziesz tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=qf1JlBonLdQ

źródło: http://www.youtube.com/channel/UCMOux3S1JMUrsVe5dozRW4A/videos?flow=list&view=0&sort=da&live_view=500


od mg: wszystkie nagrania tego kanału są udostępnione w wersji audio (MP3) tu http://chomikuj.pl/mgrabas/selfmastery.pl

2 myśli w temacie “Selfmastery.pl – Samodzielny Rozwój Osobisty

  1. „17 cze 2019, 20:47

   Witajcie wszyscy,

   W tym tygodniu filmu wyjątkowo nie będzie. Zachęcam do przypomnienia sobie starszych nagrań i jak zawsze dziękuję za Wasze wsparcie, subskrypcje i wszystkie komentarze:) Do zobaczenia za tydzień 24 czerwca.

   Pozdrowienia

   Magda Adamczyk”

   źródło: selfmastery.pl@gmail.com

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s