Kto sprzedał Polskę?

tagentv

Opublikowany 27 gru 2018

Jak władza w socjalistycznej Polsce łagodnie przejęła dobra narodu?
Specjalne kasty mają jedną cechę – zdradzą każdego w imię mamony.


od mg: więcej – https://7777777blog.wordpress.com/2018/03/27/i-ogolnopolska-konferencja-partii-ii-rzeczpospolita-polska-14-15-kwietnia-2018-grota-bochotnicka-bochotnica-ul-pulawska-6-24-120-kazimierz-dolny/#comment-81824

4 myśli w temacie “Kto sprzedał Polskę?

 1. „Czw Kwi 23, 2009 4:26 pm

  Robert Majka – Aby nie zapomnieć

  (…) agentura wpływu działająca w latach siedemdziesiątych, a później ze zwiększoną swoją mocą w latach osiemdziesiątych, aż do czasów współczesnych, realizuje jeden i ten sam plan strategiczny.

  Pozbawić Polaków możliwości samostanowienia o swoim losie w kontekście silnego państwa polskiego.

  Takie są ich plany od roku 1920 w stosunku do państwa polskiego.

  I nikt i nic mnie nie przekona, że jest inaczej.

  Stąd także ze środowisk bliskich zniewoleniu Polaków płynie pomruk prześmiewców, którzy wszystko i wszystkich wyśmiewają za podnoszenie tematu związanego z działającą nadal agenturą wpływu.

  Polska będzie wówczas silna, gdy Polacy dowiedzą się o swojej przeszłości, kto był człowiekiem godnym zaufania, a kto kanalią.

  Polska bez agentów wpływu na dzisiejsze losy jej obywateli, to silne państwo polskie.

  Innej drogi nie ma, jeśli chcemy żyć w normalnym kraju, jeśli chcemy być podmiotem w swoim państwie, a nie przedmiotem manipulacji.

  Przez kogo manipulowani…?

  Odpowiedzcie sobie Państwo sami.

  Pokazały to fakty historyczne na przestrzeni lat.

  Z czego czasami ludzie żyjący w Polsce i poza granicami kraju nie zawsze zdają sobie sprawę.

  Są też i inne wątki AFERY BERGU, zacznijmy na początek od tych faktów.

  Postanowiłem ten wątek historyczny przypomnieć Państwu na forum SW. Może kogoś to zainteresuje?

  Miłej lektury. Pozdrawiam.”

  http://swkatowice.forumoteka.pl/temat,65,robert-majka-aby-nie-zapomniec,strona,0.html

  Polubienie

 2. M.K TV ( COS DO SMIECHU – ALE TO PRAWDA )

  „Roman Kołderka

  Z życia wzięte! Mam kolegę, facet ma własną firmę, dobrze zarabia.. Opowiedział mi kiedyś historię o swojej babci. Odwiedzał ją często, pomagał jej, robił zakupy, kupował węgiel, zostawiał czasem parę złotych… Pewnego dnia wspomniał rodzicom, że pomaga babci etc… Mama była lekko w szoku, wytłumaczyła synowi, że babcia ma rentę sybiracka, czy jakoś tak…. Otrzymuje ok 3.5tys na rękę i nie jest w stanie takich pieniędzy przejeść. Kolega podpytal babcię, co robi z pieniędzmi.. Powiedziała, że oddaje proboszczowi… Okazało się, że w tej wiosce było całe koło gospodyń wiejskich i babki się przescigaly w tym, która ile i co da najwięcej!! Okazało się, że babcia przepisała dom i dwa hektary ziemi na proboszcza! (…)

  „Hitler i ZUS” Lektor PL

  Hitler i Fundusz Zdrowia. Lektor PL

  Polubienie

 3. „2019-01-13 23:06:02

  Około 80% Polskich złóż metali w rękach obcego kapitału.

  Główny Geolog Kraju: większość koncesji w obcych rękach

  Mariusz Orion Jędrysek – Geolog

  Około 80 proc. powierzchni koncesyjnej w Polsce na metale znajduje się w rękach obcego kapitału – powiedział w poniedziałek wiceminister środowiska i główny geolog kraju Mariusz Orion Jędrysek. Jego zdaniem niektóre koncesje zostały wydane wbrew interesom skarbu państwa.

  – Około 80 proc. powierzchni koncesyjnej w Polsce na metale znajduje się w rękach obcego kapitału. Chodzi na razie o poszukiwania, ale one zostały wydane w ten sposób, że muszą dawać koncesje na eksploatację, co jest zrozumiałe. Jeżeli ktoś inwestuje w poszukiwania, to nie można mu potem odmówić koncesji na eksploatację – powiedział Jedrysek na konferencji prasowej w resorcie środowiska.

  Koncesje wydane wbrew interesom państwa

  – Niektóre z tych koncesji zostały wydane – w mojej opinii – w sposób zupełnie sprzeczny z interesem skarbu państwa – dodał. Jak zaznaczył chodzi o niektóre koncesje związane z miedzią i srebrem, a także pierwiastkami ziem rzadkich.

  – Pojedyncze koncesje bardzo proszę, ale wtedy, kiedy zostaną udokumentowane złoża, pokazane, że firma inwestuje, dopiero następne koncesje powinny być wydawane i najlepiej w formie przetargu – powiedział Jędrysek.

  Jako najbardziej sporną „w sposób kuriozalny” wydaną nazwał koncesję na złoże miedzi Bytom Odrzański. KGHM Polska Miedź walczyła o koncesję z kanadyjską spółką Leszno Copper, ale koncesję przyznano Leszno Copper. „Sprawa o tę koncesję toczy się przed sądem” – powiedział Jędrysek.

  Jego zdaniem „podobnie w sposób dość dziwny” wydano niektóre koncesje w okolicach Olkusza

  – Podobnie konflikt mamy na styku Bogdanka – firma PD Co, która otrzymała kilka koncesji na poszukiwania węgla kamiennego w okolicach Lublina – dodał. Jak zaznaczył Bogdanka starała się o eksploatację w bezpośrednim sąsiedztwie. – Nie otrzymała tej koncesji, sprawa także toczy się w sądzie – wymienił Jędrysek.

  Główny geolog kraju zapowiada powstanie służby geologicznej

  – Chcę, żeby powstała służba geologiczna, będzie ona wydzielona z Państwowego Instytutu Geologicznego, tu nie będzie żadnych zwolnień – zapowiedział w poniedziałek wiceminister środowiska i główny geolog kraju Mariusz Orion Jędrysek.

  – Przede wszystkim chcę, żeby powstała służba geologiczna. Ona będzie wydzielona z Państwowego Instytutu Geologicznego, w którym został w 2006 roku wydzielony pion służby, a więc tu nie będzie żadnych zwolnień, jak to niektórzy mówią, czystek, jeśli chodzi o pracowników. Tu chodzi o to, żeby jedni, którzy będą pracowali w służbie, mieli przede wszystkim obowiązki względem państwa, bez stricte obowiązków naukowych, jak konieczność habilitacji – powiedział podczas konferencji prasowej w resorcie środowiska Jędrysek.

  – Natomiast będzie jednostka naukowa dalej taka, jaka jest – Państwowy Instytut Badawczy i Państwowy Instytut Geologiczny (PIG-PIB), który będzie wykonywał zlecenia naukowe dla państwowej służby geologicznej – dodał.

  Zaznaczył, że służba ta będzie „tą częścią, która będzie gromadziła, przetwarzała, zdobywała informację geologiczną i powodowała, że państwo w oparciu o tę informację będzie mogło podejmować odpowiednie decyzje”.

  Zapowiedział też szybkie zmiany w prawie geologicznym, „które obniżą ryzyko inwestycyjne”.

  Wiceminister skrytykował poprzedni rząd za działania w dziedzinie gazu łupkowego. – Niestety wydano wszystkie koncesje w sposób dowolny, nie zmieniając prawa w odpowiedni sposób, nie powołując organu państwa, który by to nadzorował, czyli polskiej służby geologicznej, co spowodowało, że inwestorzy przestali poszukiwać (gazu łupkowego), zaczęli spekulować – ocenił.

  /PAP, Polskie Radio”

  źródło: http://publiszer.pl/okolo-80-proc-polskich-zloz-metali-w-rekach-obcego-kapitalu/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s