Polska: Rząd pełza przed Żydami

28 lutego 2018 16:54

W związku z zastrzeżeniami władz „Izraela” dotyczącymi polskiego prawodawstwa, do Palestyny udaje się delegacja wysłana przez Warszawę w celu „konsultacji” z Żydami noweli ustawy o IPN. W jej skład mają wchodzić między innymi jeden z wiceministrów spraw zagranicznych RP czy też Bronisław Wildstein. Nad Morze Śródziemne udadzą się również historycy z IPN-u.

Jak podaje portal Wirtualna Polska, kręgi żydowskie odnotowały z satysfakcją wypowiedź polskiego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro o interpretacji ustawy o IPN po jej nowelizacji. Ziobro podkreślał publicznie, że akt prawny w nowej odsłonie nie zakazuje krytyki poszczególnych osób narodowości polskiej uwikłanych w proceder mordowania ludności żydowskiej.

Natomiast według „Times of Israel” minister spraw zagranicznych syjonistycznego tworu Juwal Rotem przekonywał, że decyzja polskich władz w sprawie ustawy o IPN to sukces izraelskiej dyplomacji. Rotem miał bowiem dać wiarę doniesieniom „Jerusalem Post” o rzekomym „zamrożeniu” obowiązywania wspomnianego aktu prawnego. Niedawno w podobnym tonie wypowiadał się prominentny polityk PiS i zarazem wiceminister kultury Jarosław Sellin, który również wyraził publicznie wątpliwość w obowiązywanie aktu prawnego do momentu rozstrzygnięcia jego zgodności z ustawą zasadniczą przez Trybunał Konstytucyjny.

Tymczasem, zgodnie z przewidzianym vacatio legis ustawa po nowelizacji ma wejść w życie 1 marca. Na jej mocy zabronione będzie nie tylko głoszenie, iż naród polski jako zbiorowość uczestniczył w systemowym mordowaniu Żydów podczas II wojny światowej, ale też publicznie zaprzeczanie ludobójstwu i innym zbrodniom ukraińskich nacjonalistów popełnionym w latach 1925-1950.

(na podstawie wp.pl)

 

Reklamy

Komentarze 2 to “Polska: Rząd pełza przed Żydami”

 1. mgrabas Says:

  „Posted by Marucha w dniu 2018-01-30 (wtorek)

  Patryk Jaki: Izrael chce zablokować ustawę reprywatyzacyjną

  – Od roku przyjmuję przedstawicieli ambasady Izraela z protestami przeciw ustawie reprywatyzacyjnej, w tym również panią ambasador — powiedział w „Sednie Sprawy” w Radiu Plus Patryk Jaki zapytany, czy ustawa reprywatyzacyjna jest konsultowana z Izraelem.

  – Nie mogę zdradzać szczegółów. Natomiast rzeczywiście ta ustawa nie budzi zadowolenia Izraela – stwierdził wiceminister pytany, czego dotyczą protesty.

  – Izraelowi zależy żeby ustawa nie weszła w życie? — zapytał z kolei dziennikarz prowadzący rozmowę.

  – Tak, albo żeby weszły w takiej formie, gdzie płaci się 100 procentach i najlepiej oddaje się nieruchomości w naturze, na co nigdy nie możemy się zgodzić — odpowiedział wiceminister Jaki.

  Radio Plus
  http://www.magnapolonia.org

  Czy jest jeszcze w Polsce jakaś dziedzina życia, o której możemy decydować bez „konsultowania” z Izraelem?
  Jak daleko może posunąć się w arogancji ambasador Izraela, zanim nie zostanie kopnięta w dupę?
  Jeśli po ostatniej fali bezczelnych, hucpiarskich ataków na Polskę, jej mieszkańcy nie obudzą się, to znaczy, że zasługują w pełni na swój los.
  Admin

  za: http://marucha.wordpress.com/2018/01/30/patryk-jaki-izrael-chce-zablokowac-ustawe-reprywatyzacyjna/

  • mgrabas Says:

   „Marzec 2, 2018

   To nawet nie skandal, to ZDRADA! Potajemnie zmieniana jest pod dyktando Izraela ustawa reprywatyzacyjna!

   Według projektu ustawy reprywatyzacyjnej przygotowanego przez ministerstwo sprawiedliwości zaprezentowanego jeszcze w październiku przez wiceministra Patryka Jakiego, korzystający z niej uzyskaliby prawo do rekompensaty wynoszącej od 20 do 25 % wartości nieruchomości i tylko pod warunkiem, iż są Polakami a w chwili nacjonalizacji odebrany grunt też należał do obywatela polskiego.

   Ale to już przeszłość, informuje Wirtualna Polska. Na skutek krytyki płynącej z Izraela i Stanów Zjednoczonych wspomniany projekt przepadł.

   – To była decyzja premiera Morawieckiego, który był przeciwny uchwalaniu ustawy w takim kształcie. Projekt miał trafić do kosza – wyjaśnia WP jeden z ministrów.

   Do rządu trafiła już opinia dotycząca ustawy reprywatyzacyjnej z propozycją kompromisu między Polską a Izraelem – informuje portal. Prokuratoria generalna (nie mylić z prokuraturą – Prokuratoria Generalna to państwowa jednostka organizacyjna powołana do zapewniania ochrony prawnej interesów Rzeczypospolitej Polskiej, w tym Skarbu Państwa) która opinię sporządziła, potwierdziła istnienie dokumentu (aczkolwiek jednocześnie przyznano, że treść jest utajniona – nałożono na nią klauzulę niejawności).

   Dziennikarze Wirtualnej Polski ustalili jednak, że zmiana ma polegać na możliwości uzyskania nie 20 do 25 % wartości nieruchomości, ale całej wartości. Co więcej, można będzie odzyskać jednak samą nieruchomość, a nie tylko ekwiwalent pieniężny, jak zakładał utrącony projekt.

   – To daleko idące zapisy. Mogą się spotkać z oporem. Dla Izraela istotny jest zapis dotyczący obywatelstwa. Być może powinien być zmieniony – precyzuje informator ze stref rządowych.

   A więc kolejną zmianą będzie zapewne usunięcie wymogu posiadania obywatelstwa polskiego. Chociaż z drugiej strony placówki dyplomatyczne RP w Izraelu bardzo hojnie je przyznają. Jak informowała w tym tygodniu Telewizja Republika (a jest to medium jednak pro-PiSowskie) , powołując się na dane z książki Gabriela Kayzera pt. „Klincz? Debata polsko- żydowska” – w 2017 r. (a więc już za rządów PiS) wydano w konsulacie w Tel-Awiwie aż 3530 (rok wcześniej – 2665). To w dodatku rekordowa jak do tej pory liczba.

   Po południu Prokuratoria Generalna wydała komunikat, w którym stwierdzono iż „opinia prawna Prokuratorii Generalnej dotyczy wyłącznie podstawowych założeń projektu ustawy reprywatyzacyjnej zawiera uwagi prawno-legislacyjne do projektowanych rozwiązań prawnych. Jest to opinia typowa dla tego rodzaju spraw. Opinia nie zawiera uwag o charakterze pozaprawnym i nie odnosi się do stosunków z innymi Państwami. Kwestie te nie są objęte właściwością Prokuratorii Generalnej”. Potwierdzono jednocześnie niejawność opinii, dodając że „Prokuratoria Generalna nie udzielała i nie udziela informacji o treści opinii”.

   Czytaj również:

   Wiceszef MSZ podczas wizyty w USA wyraził wdzięczność za żydowską krytykę ustawy o IPN
   – Przyznał, że Polska popełniła kilka „błędów PR-owych” w związku z wprowadzeniem nowego ustawodawstwa i wyraził wdzięczność za krytykę ze strony społeczności żydowskiej. Zapewnił, że ocaleli z Holokaustu i inni goście żydowscy w Polsce nie są zagrożeni karami wynikającymi z ustawy, a Polska ma bardzo surowe prawo karzące antysemityzm.

   za: wp.pl

   za: http://dzienniknarodowy.pl/nawet-skandal-zdrada-potajemnie-zmieniana-dyktando-izraela-ustawa-reprywatyzacyjna/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s