Niesamowite! Węgry wprowadzają ustawę „W obronie Polski”! Oto jej treść.

19/02/2018

Ta ustawa to ewenement w najnowszej historii Europy! Tak zdecydowanie w obronie Polski nie stanął jeszcze żaden kraj. Powiedzenie „Polak, Węgier – dwa bratanki” idealnie znajduje w tej sytuacji zastosowanie.

(…)

Węgrzy chcą pomóc Polsce tak mocno, że rozpoczęli pracę nad ustawą w obronie Polski. Jej treść jest zdumiewająca, bo zgodzi się z nią prawdopodobnie każdy Polak, który wspiera rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Żadne państwo jak dotąd nie zdobyło się na taką odwagę. (…) Szczegóły ustawy poniżej.

Projekt rezolucji złożył szef Komisji Spraw Zagranicznych Republiki Węgier Zsolt Nemeth. Jego treść została opublikowana na stronie parlamentu. Napisano, że Węgry uważają za nieuzasadnione, iż Parlament Europejski i Komisja Europejska zainicjowały wszczęcie wobec Polski postępowania na podstawie art. 7 Traktatu o UE.

– Wzywamy rząd Węgier, by poparł Polskę, nie pozwolił uszczuplić zagwarantowanych w traktacie podstawowym praw Polski i nie popierał propozycji, które ograniczyłyby zasadnicze prawa wynikające z członkostwa Polski w UE” – napisano w projekcie rezolucji.

Zaapelowano w nim także do węgierskich posłów Parlamentu Europejskiego, by nie popierali propozycji instytucji Unii Europejskiej, która opowiada się za postępowaniem przeciw Polsce wszczętym na podstawie artykułu 7. Traktatu o UE. Zaznaczono, że parlament Węgier widzi w postępowaniu wobec Polski niebezpieczny precedens, gdyż tą decyzją Komisja Europejska wykracza poza swój zakres kompetencji strażnika traktatów.

źródło: http://newsweb.pl/2018/02/19/niesamowite-wegry-wprowadzaja-ustawe-obronie-polski-oto-tresc/

Reklamy

Komentarze 4 to “Niesamowite! Węgry wprowadzają ustawę „W obronie Polski”! Oto jej treść.”

 1. mgrabas Says:

  „20 lutego 2018 11:37

  Islandia: Zakaz obrzezania dzieci

  Islandzki parlament rozpoczął obrady nad projektem zakazu obrzezania chłopców. Zgodnie z jego założeniem tego typu okaleczenie dzieci podlegałoby karze do sześciu lat więzienia. Usunięcie napletka byłoby możliwe dopiero za zgodą głównego zainteresowanego, kiedy osiągnie odpowiedni wiek, by świadomie podjąć tę decyzję. Byłby to pierwszy przypadek zakazu tej semickiej tradycji w europejskim państwie.

  Według autorów praktyka obrzezania jest barbarzyńska, gdyż przeprowadza się ją bez znieczulenia, a często także bez zachowania standardów sterylności. Co gorsza, procedurę przeprowadza osoba duchowna, a nie chirurg. Jak zauważają twórcy projektu, praktyka jest niezgodna z międzynarodową konwencją praw dziecka.

  Przeciwko ustawie protestują środowiska żydowskie i muzułmańskie w całej Europie. Ustawa ta, wraz z wprowadzanym w Polsce zakazem uboju rytualnego i zakazem noszenia burek we Francji i Danii, ma stanowić dowód na narastające w Europie zjawisko islamofobii i antysemityzmu. Zdaniem przeciwników byłby to niebezpieczny precedens, który by uniemożliwił społecznościom wyznawców islamu i judaizmu życie zarówno na Islandii, jak i na kontynencie europejskim. W ich przekonaniu ma to być sposób na pozbycie się mniejszości z Europy.

  Mosze Kantor z Europejskiego Kongresu Żydów powiedział, że nie ma dowodów na szkodliwość obrzezania i wezwał rządy europejskich państw do „tolerancji i otwartości na inne kultury”. W podobnym tonie wypowiedział się Ahmad Seddeeq, imam z Islandii. W jego przekonaniu ustawa zaprzecza wolności wyznania i wynika z czystej ignorancji. W sukurs żydom i muzułmanom przyszedł liberalny kardynał Reinhard Marx, według którego zakaz obrzezania jest „niebezpiecznym atakiem na religijną wolność, który musi wzbudzać poważny niepokój”.

  Już w 2013 roku Rada Europy wydała rezolucję, wzywającą kraje Starego Kontynentu do uregulowania kwestii obrzezania w zgodzie z najlepszym interesem dzieci. Spotkało się to z krytyką władz żydowskiego państwa w Palestynie, które uznały ją za rasistowską i prowokującą nienawiść. Szacuje się, że co trzeci mężczyzna na świecie jest obrzezany, w większości przypadków z powodów religijnych. Na samej Islandii żyje 250 Żydów i półtora tysiąca muzułmanów.

  (na podstawie theguardian.com opracował RS)

  źródło: http://xportal.pl/?p=33155

  • mgrabas Says:

   „Posted by Marucha w dniu 2018-02-21 (środa)

   Żydzi porównali przeciwników obrzezania do faszystów

   Przywódcy gmin żydowskich w krajach skandynawskich w odpowiedzi na projekt ustawy dotyczącej zakazu obrzezania w Islandii przypomnieli metody działania nazistów w czasach III Rzeszy – przekazuje portal Jewish News.

   Na adminie obrazek ten robi obrzydliwe wrażenie.

   Liderzy kilku wspólnot żydowskich napisali list otwarty do islandzkich posłów, którzy chcą wprowadzić zakaz obrzezania chłopców do 18 roku życia, jeśli nie ma wskazań medycznych do przeprowadzenia tego zabiegu. Zgodnie z nowym prawem byłoby to przestępstwo zagrożone karą do 6 lat pozbawienia wolności.

   Przedstawiciele mniejszości żydowskich uprzedzili w swoim liście, że uchwalenie dokumentu może zmusić wyznawców judaizmu do opuszczenia kraju [no i bardzo dobrze, niech wyjadą do swojej Rzydolandii, nikt po nich nie zapłacze, a wielu odetchnie z ulgą – admin]

   Jeśli parlament Islandii go przyjmie, to kraj stanie się „pierwszym państwem, który zakazał najważniejszego rytuału w tradycji judaistycznej”.

   Podkreślili również, że to już nie pierwszy przypadek w historii, kiedy władze ograniczają wolność religijną Żydów. Inicjatywę islandzkich polityków porównali do sytuacji, która miała miejsce w faszystowskich Niemczech — pisze portal.

   Islandzcy parlamentarzyści zapewnili w odpowiedzi, że nie chcą ograniczać wolności religijnej obywateli, a dbają po prostu o zdrowie dzieci. Ich zdaniem prawo dziecka do nietykalności cielesnej jest ważniejsze od religii. Mężczyzna po osiągnięciu pełnoletności będzie mógł sam zdecydować, czy chce zostać obrzezany, czy też nie.

   Obrzezanie to obrzęd religijny, przeprowadzany przede wszystkim przez wyznawców judaizmu i islamu, polegający na usunięciu napletka z zewnętrznych narządów płciowych chłopca.

   [Dodajmy: obrzęd barbarzyński, wywodzący się z czasów życia koczowniczego przy kupie gnoju pełniącej rolę ogniska domowego, budzący obrzydzenie u większości normalnych ludzi – admin]

   http://pl.sputniknews.com

   źródło: http://xportal.pl/?p=33155

   • mgrabas Says:

    „ENKI said
    2018-02-21 (środa) @ 09:55:17

    Nacechowanie przez zranienie?

    Obrzezanie w judaizmie
    Wikipedia : W USA obrzezania noworodków dokonuje się w szpitalach bez użycia jakiegokolwiek znieczulenia, co wedle najnowszych badań może wywołać szok, a nawet zapadnięcie w śpiączkę. Rytualne żydowskie obrzezanie dokonywane było dawniej przez mohela, najczęściej laika w sprawach medycznych. Obecnie mohel ma najczęściej wykształcenie medyczne. W przypadku obrzezania metodą z zastosowaniem ustnego ssania przez mohela, istnieje ryzyko zakażenia wirusem opryszczki, co w przypadku noworodków może być groźną infekcją.

    Na Forum żydów polskich jest opis niby historyczny, nawet obrazek: trzej wykonawcy obrzezania i narzędzia ale brak opisu czynności:
    „…obrzezanie odbywa się w synagodze zazwyczaj po modlitwach, w obecności całej społeczności. Mężczyzna, który w trakcie obrzędu trzyma dziecko na kolanach nazywa się sandak….”
    Jest tu raczej „tyle co wolno opowiedzieć o obrzezaniu”.
    Po co kielich? Co się dzieje z krwią dziecka? Co robi matka? Co robi ojciec? Co robią obecni? Czy ktoś pije krew, kto pije?
    http://www.fzp.net.pl/judaizm/wszystko-co-chcielibyscie-wiedziec-o-obrzezaniu

    Dokładniejszy opis znajdujemy w artykule „Obyczaje i przesądy żydowskie”
    Posted by Marucha w dniu 2012-03-28
    1. Obrzezanie.
    Każde dziecko żydowskie płci męskiej musi być obrzezane ósmego dnia po narodzeniu. Aktu obrzezania dokonywa specjalny obrzezywacz (mohel) przy pomocy dwóch innych, którzy zwą się perea i mecyc.
    Mohel operuje nożem obosiecznym, albo u żydów prawowiernych ostrym gładzikiem rytualnym, co dowodzi, że obrządek ten sięga jeszcze epoki przedhistorycznej kamienia gładzonego… Mecyc zaś operuje ustami.
    Mohel naciąga napletek niemowlęcia, wsadza między zęby grzebienia i tnie, rzucając go na piasek, trzymany w specjalnej misie, zastępującej piasek pustyni albo stepu. Perea na zranionym w ten sposób członku niemowlęcia dokonuje operacji najboleśniejszej, zwanej „priak”,
    „obnażanie”, gdyż paznokciem obdziera dokoła członka skórę.
    Mecyc zaś bierze zraniony członek w usta i ranę wysysa, zasypując proszkiem…
    Dla kantora przygotowuje się kubek z winem. Kubek ten winien mieć dwanaście kantów.
    Kantor zagłusza wrzask dziecka psalmem XX (XIX): „Niechaj cię wysłucha Pan w dniu utrapienia”.
    Mohel wyssawszy krwawiący członek, wyssaną krew spluwa do kieliszka z winem, potem macza palec w owem winie i dwa lub trzy razy wkłada do ust noworodka, także matce jego dają nieco do wypicia tego wina.
    http://marucha.wordpress.com/2012/03/28/obyczaje-i-przesady-zydowskie/

    Rezolucja 1952 Rady Europy
    2 października 2013, zgromadzenie parlamentarne Rady Europy przyjęło rezolucję nr 1952 apelującą do krajów członkowskich UE o przeciwdziałanie «łamaniu prawa dzieci do integralności cielesnej». Jedną z form łamania tego prawa ma być właśnie obrzezanie.
    Rezolucja powstała na bazie raportu autorstwa Marlene Rupprecht, działającej w imieniu Komisji spraw społecznych, zdrowia i zrównoważonego rozwoju. W tym raporcie obrzezanie jest traktowane na równi z okaleczaniem narządów płciowych kobiet, piercingiem, tatuowaniem oraz chirurgią plastyczną dzieci.

    Komentarz
    1.Najważniejszy wydaje mi się aspekt psychologiczny obrzezania; szok niemowlęcia spowodowany bólem, pozostaje na całe życie zapisany w świadomości. I ma skutki, ten uraz pozostawia trwały ślad w charakterze człowieka. I w charakterze społeczności takich „zranionych” .

    2.Przymusowe szczepienie niemowląt po urodzeniu wydaje mi się właśnie naśladowaniem tego obyczaju rytualnego obrzezania; w ten sposób niemowlęta nieobrzezane są upodobniane do niemowląt obrzezanych, i podobnie masowo nacechowane przez traumę.”

    źródło: http://marucha.wordpress.com/2018/02/21/zydzi-porownali-przeciwnikow-obrzezania-do-faszystow/#comment-736914

 2. mgrabas Says:

  „2 marca 2018 20:31

  Węgry: MSZ broni Polaków na Ukrainie

  Licząca oficjalnie 144 tysiące członków polska społeczność na Ukrainie może liczyć na wsparcie szefa węgierskiej dyplomacji Pétera Szijjártó, który wstawił się za mniejszościami narodowymi w tym kraju. Minister spraw zagranicznych Węgier skrytykował prowadzoną przez Kijów politykę ukrainizowania członków mniejszości narodowych poprzez ograniczanie ich praw językowych.

  Szef węgierskiego MSZ negatywnie odniósł się do uchylenia przez władze w Kijowe tzw. ustawy Kiwalowa-Kolesniczenki, która nadawała językom mniejszości rangę zbliżoną do ukraińskiego wszędzie tam, gdzie dana mniejszość stanowiła min. 10% ludności. Obecnie zwiększono próg do 33% ogółu społeczności w danej jednostce administracyjnej, co oznacza znaczne uszczuplenie praw mniejszości narodowych na Ukrainie.

  „Rząd ukraiński postawił przed sobą dwa narodowe zadania. Pierwsze to niedopuszczenie, by mniejszości narodowe mogły się uczyć w języku ojczystym, a drugie, by nie mogły mówić w językach ojczystych” – powiedział Szijjártó. „Obecnie władze wycofują ustawę, która umożliwiała mniejszościom narodowym naukę własnego języka. W praworządnym państwie nie ma miejsca na rzeczy, które odbywają się na Ukrainie” – zaznaczył szef węgierskiej dyplomacji.

  Ustawa nadająca określone uprawnienia mniejszościom narodowym uchwalona została na Ukrainie jeszcze w 2012 roku. Zapowiedzi jej uchylenia stały się bezpośrednim katalizatorem „rosyjskiej wiosny” w Donbasie i ruchów zjednoczeniowych z krajem macierzystym wśród Rosjan na Krymie.

  Z kolei ustawa o szkolnictwie, przeforsowana przez post-majdanowe władze Ukrainy, znacząco ogranicza zasięg używania języków mniejszości narodowych w szkolnictwie. Wywołuje to sprzeciw Budapesztu, który widzi w tym zagrożenie dla przetrwania mniejszości węgierskiej na Zakarpaciu. Zmiany w szkolnictwie zagrażają też polskim szkołom na Ukrainie. Poważne zastrzeżenia do nowych zapisów zgłaszała również Rumunia.

  Oficjalnie liczba Polaków na Ukrainie wynosi 144 tysiące. Jednak wg nieoficjalnych szacunków, osób poczuwających się do związków z polskością czy też uświadamiających sobie polskie pochodzenie może być ponad milion.

  W obronie Polaków na Ukrainie występowali również nacjonaliści z Jobbiku, którzy przypominali zarówno o banderowskich zbrodniach popełnionych na ludności polskiej, jak i o obecnej dyskryminacji naszych rodaków nad Dnieprem.

  Sama mniejszość węgierska na Zakarpaciu jest nie tylko przedmiotem dyskryminacji ze strony ukraińskiego rządu, ale też jest nękana przez banderowców. 15 marca 2016 roku w centrum Ungwaru (Użhorodu) przeszła organizowana między innymi przez Azow manifestacja, której jednym z haseł było „Madziarzy na noże!”. Regularnie atakowane są także węgierskie miejsca pamięci, na przykład pomnik upamiętniający pochód Arpada na przełęczy Wereckiej.

  (na podstawie Vgolos.com.ua)

  źródło: http://xportal.pl/?p=33293

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s