ONZ przyjmuje rezolucję ws. Izraela. Netanjahu wzywa ambasadorów

Dodano

ONZ

 

Premier Izraela Benjamin Netanjahu ostro skrytykował przyjęcie w piątek przez Radę Bezpieczeństwa ONZ rezolucji żądające od Izraela wstrzymania budowy osiedli na okupowanych terytoriach palestyńskich. Do MSZ Izraela wezwano dzisiaj ambasadorów 11 państwa, które nie sprzeciwiły się rezolucji.
Za rezolucją głosowało w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w sumie 14 państw i to właśnie przedstawicieli 10 z nich, wezwano dzisiaj do MSZ Izraela. Wezwano także ambasadora Stanów Zjednoczonych, które podczas głosowania wstrzymywały się od głosu, co umożliwiło przyjęcie rezolucji. – Z informacji, które posiadamy, nie mamy wątpliwości że transaminacja Baracka Obamy zainicjowała rezolucję i stoi za nią, koordynując to tak, by została przyjęta – oskarża dyplomację Stanów Zjednoczonych premier Izraela.

Rezolucja „stronnicza” i „haniebna”

Rezolucja dotyczy zabronienia Izraelowi budowania osiedli żydowskich na okupowanych terytoriach palestyńskich, na Zachodnim Brzegu Jordanu. Władze Izraela przyjęcie dokumentu określiły jako „stronnicze i haniebne”, a premier Benjamin Netanjahu stwierdził, że Rada Bezpieczeństwa ONZ nie jest odpowiednim miejscem do rozwiązania tego problemu.

Jest to pierwsza od 1979 roku przyjęta Radę bezpieczeństwa ONZ rezolucja, potępiająca Izrael za budowę osiedli żydowskich. Dokument określa osadnictwo jako nielegalne, naruszające prawo międzynarodowe i utrudnia osiągnięcie pokoju w regionie.

/ Źródło: BBC / theguardian.com
/ zma
Adam K. IP

Izrael powstał za pieniądze zrabowane ofiarom obozów koncentracyjnych. Zaczynał jako państwo komunistyczne. Istnieje nielegalnie i jest w stanie permanentnej wojny z sąsiadami. To żydzi rozpoczęli erę współczesnego terroryzmu wykonując szereg zamachów, z których najgłośniejszym był ten na hotel King Dawid. Arabowie nauczyli się od żydów. Gdyby nie polityka Izraela, nie byłoby dzisiaj ISIS. Izrael jest państwem terrorystycznym. Ta rezolucja powinna być uchwalona już dawno temu.

źródło: http://dorzeczy.pl/swiat/17860/ONZ-przyjmuje-rezolucje-ws-Izraela-Netanjahu-wzywa-ambasadorow.html

Reklamy

Komentarzy 11 to “ONZ przyjmuje rezolucję ws. Izraela. Netanjahu wzywa ambasadorów”

 1. mgrabas Says:

  oto co powiedział wprost, bez owijania w bawełnę, jeden z rezydentów żydowskiego okupanta Polski – mason, syjonista, polskojęzyczny żyd Kalksteinpodczas wizyty u swoich mocodawców w Izraelu

  Przesłany 21.11.2011

 2. mgrabas Says:

  ŚW.FILOMENA 28 lis 2016

  Na mapach GOOGLE żydowska Trzecia Świątynia już stoi na Wzgórzu Świątynnym na miejscu Kopuły na Skale !!!

  http://gloria.tv/article/H7u6u1PrXaZ13oce6aABprNFM

 3. mgrabas Says:

  „Przez Redakcja – 3 grudnia 2017

  Żydzi i muzułmanie będą walczyć z polską „ksenofobią”


  Po lewej naczelny rabin Polski foto: Cezary Piwowarski via wikimedia.commons.or/User:Cezary_p (CC BY 3.0) / Po prawej muzułmanie

  Rabin Michael Schudrich zapowiedział w rozmowie z dziennikiem „Polska The Times”, iż będzie wspierał mieszkających w Polsce muzułmanów w ramach walki z „ksenofobią”, stwierdzając wprost, iż taka współpraca ma już miejsce.

  Naczelny rabin narzeka, iż w Polsce „antysemici” mają stawać się coraz głośniejsi, a postawy „antysemickie” i „ksenofobiczne” znajdują się na porządku dziennym. Schudrich jest zwłaszcza zaniepokojony wydarzeniami na ostatnim Marszu Niepodległości.

  Michael Schudrich przyznał w rozmowie z dziennikiem „Polska The Times”, że społeczność żydowska bardzo dobrze współpracuje ze środowiskiem muzułmanów w Polsce, stąd Żydzi przebywający w naszym kraju już od dłuższego czasu współpracują w muzułmanami w kwestii walki z polską „ksenofobią”.

  „Dosłownie kilka dni temu widziałem się z muftim Tomaszem Miśkiewiczem, kontaktowaliśmy się też po tym ostatnim obrzydliwym występie wymierzonym w Ośrodek Kultury Muzułmańskiej na Ochocie.” – wyjaśnił Schudrich.

  Zapytany przez dziennikarza, czy będzie pan wspierał polskich muzułmanów w takich sytuacjach, odpowiada: „Oczywiście, już tak jest. I na pewno będzie. Każda forma ksenofobii wymaga w odpowiedzi solidarności nas wszystkich – niezależnie o jaką grupę polskich obywateli chodzi.”.

  28 listopada Lesław Piszewski (Przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP) oraz Naczelny Rabin RP Michael Schudrich wysłali oficjalny list wyrażają ubolewanie i solidarność ze społecznością muzułmańską, z powodu ataku do jakiego doszło 27 listopada na Ośrodek Kultury Muzułmańskiej na warszawskiej Ochocie.

  Po obrzuceniu kamieniami Ośrodek Kultury Muzułmańskiej, Mufti Ligi Muzułmańskiej Nedal Abu Tabaq był gościem radia RMF FM. W najlepszy sposób przygotował się do postawienia siebie w roli ofiary. Stwierdził w wywiadzie, że za kilka, maximum za kilkanaście lat będzie musiał mieć numer jak Żydzi w obozach podczas II wojny światowej.”

  źródło: http://ndie.pl/zydzi-i-muzulmanie-beda-walczyc-z-polska-ksenofobia/

 4. mgrabas Says:

  „USA”: Trump uznał Jerozolimę stolicą Izraela

  „Amerykański” rezydent Donald Trump poinformował oficjalnie podczas konferencji prasowej o przeniesieniu „amerykańskiej” ambasady z Tel-Awiwu do Jerozolimy i następnie podpisał odpowiednie dokumenty w tej sprawie. Tym samym „Stany Zjednoczone uznały”, że Jerozolima stanowi stolicę tworu syjonistycznego. Trump oświadczył, że nadszedł najwyższy czas, aby tak się stało, gdyż „Jerozolima jest nie tylko sercem trzech wielkich religii, ale także sercem jednej z najbardziej udanych demokracji na świecie”.

  Relokacja ambasady „USA” nie odbędzie się od razu i według szacunków może potrwać nawet 3-4 lata. Jest to spowodowane kwestiami logistycznymi oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom ambasady w jej nowej lokalizacji. Warto również dodać, że uchwała o uznaniu Jerozolimy jako stolicy tworu syjonistycznego została przyjęta przez amerykański parlament już w 1995 roku, jednak kolejni rezydenci co pół roku opóźniali jej realizację w obawie przed napięciami na Bliskim Wschodzie.

  Jak można było się spodziewać, reakcje na Bliskim Wschodzie na wieści o przeniesieniu ambasady były negatywne. Jedynym, aczkolwiek oczywistym, wyjątkiem jest pozytywna reakcja premiera „państwa” położonego w Palestynie Benjamina Netanjahu, który ostatnimi czasy boryka się z bardzo poważnymi zarzutami. Znamiennym jest fakt, że przeciwko posunięciu „USA” mocno protestował najważniejszy sojusznik „amerykański” w regionie, czyli Arabia Saudyjska. Według Saudyjczyków zburzy to dotychczasowe osiągnięcia izraelsko-palestyńskiego procesu pokojowego oraz wywoła gniew muzułmanów na całym świecie. Z kolei turecki rezydent Recep Tayyip Erdogan zapowiedział zerwanie wszelkich stosunków z Izraelem jeżeli Trump podejmie decyzję w tej sprawie.

  Palestyński prezydent Mahmud Abbas zaapelował do papieża Franciszka oraz przywódców państw arabskich o próbę odwiedzenia rezydenta „USA” od podjęcia tej decyzji. Hamas z kolei ostrzegł Trumpa przed takim posunięciem i wezwał Palestyńczyków do podjęcia działań przeciwko tej „brutalnej decyzji”.

  (na podstawie autonom.pl i fort-russ.com opracował Tomasz Szymkowiak)

  Komentarz Redakcji: Wiernopoddańczość „USA „wobec tworu syjonistycznego nikogo nie powinna dziwić. Jako ewentualne rozwiązanie tej kontrowersyjnej decyzji proponujemy przeniesienie stolicy tworu syjonistycznego do Waszyngtonu.

  na podstawie: http://xportal.pl/?p=32021

 5. mgrabas Says:

  „hawaii 2 paź

  Jabłonowski i Potocki – Odbudujmy II Rzeczpospolitą Polskę!

  źródło: http://gloria.tv/video/3e7h94oTKrTa2rp6Sqn6BYKqQ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s