„Polska”: Zakaz handlu w niedzielę przegłosowany

25 listopada 2017 21:22

„Sejm” przegłosował wczoraj „ustawę” o zakazie handlu w niedzielę. Osłowie ustalili, że od 1 marca 2018 roku będą dwie niedziele handlowe w miesiącu, w 2019 roku jedna, a od 2020 roku będzie obowiązywał całkowity zakaz.

Za „ustawą” głosowało 254 osłów, przeciwko 156, a 23 wstrzymało się od głosu. „Ustawa” trafi teraz do „senatu”. Jeżeli „senatorowie” nie zgłoszą żadnych obiekcji, „ustawa” trafi do podpisu u rezydenta.

W przyszłym roku sklepy będą otwarte pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca, a w 2019 tylko w ostatnią niedzielę. Natomiast od 2020 roku będzie można prowadzić działalność handlową tylko w dwie niedziele przed „Bożym Narodzeniem” i jedną przed „Wielkanocą”, a także w dwie inne, które zostały wskazane w „ustawie”.

W „sejmie” nie zabrakło oczywiście głosów krytycznych. – Po co ideologiczna ustawa, która narzuca Polakom sposób spędzania wolnego czasu? – powiedział oseł „PO” Jacek Protasiewicz. „Nowoczesna” z kolei proponowała zmianę tytułu „ustawy” na „ustawa o ograniczeniu wzrostu gospodarczego”. – Jeśli nasz wzrost jest uzależniony od konsumpcji, a my wycinamy z tej konsumpcji jeden dzień, to nazwijmy rzeczy po imieniu – stwierdziła osłanka „Nowoczesnej” Paulina Henning-Kloska.

(na podst. medianarodowe.com oprac. Tomasz Szymkowiak)

Komentarz Redakcji: Podsumowując, sejmowa debata nad zagadnieniem miała dość burzliwy przebieg. Obywatelski projekt ustawy o zakazie handlu w niedzielę, dający szansę małym polskim sklepom został jednak odrzucony wcześniej przez „PiS”. Krytykowała go także Nowoczesna.

na podstawie: http://xportal.pl/?p=31837


od mg: zamiast narzucać Polakom kolejny element ideologicznego państwa policyjno-religijnego, wystarczyłoby za pracę w niedziele płacić podwójnie, a osobom, które sobie nie życzą pracować w niedzielę pozostawić taką możliwość, w ten sposób wszyscy byliby zadowoleni, no może oprócz fanatycznych świrów, którzy chcą innym dyktować jak mają żyć, a jak nie, niestety żydowski okupant w ten sposób skłóca nas, Polaków, a my mu na to pozwalamy!

Reklamy

Komentarze 2 to “„Polska”: Zakaz handlu w niedzielę przegłosowany”

 1. mgrabas Says:

  Czasy Końca Prawo Niedzielne Powrót Jezusa-Film Fabularny Lektor

  Published on Oct 1, 2014

  w Ameryce posłużą się władzą państwową, by narzucić społeczeństwu świętowanie niedzieli, a naśladując metody pierwszego zwierzęcia uczynią jego posąg. Wszyscy, którzy ulegną temu naciskowi — wbrew przykazaniu wskazującemu na Pana jako Stwórcę — oddadzą pokłon zwierzęciu, którego „śmiertelna rana była wygojona” OBJ. 13,12. Księga Objawienia Jana zapowiada konflikt na tle pieczęci Bożej i piętna bestii. W czasach końca ma powstać totalitarny system, zwany obrazem bestii, który narzuci światu piętno symbolizowane liczbą 666 (zob. Obj. 13, 11-18 ). Trzecią z mocy, które utworzą wielkie przymierze w czasach końca, jest bestia z ziemi, czyli fałszywy prorok. Stany Zjednoczone zaprowadzą totalitarny religijno-polityczno-ekonomiczny system zwany symbolicznie Wielkim Babilonem, ponieważ jego celem będzie zawładnięcie światem i wywyższenie człowieka nad Boga. Wyraża to liczba 666 (zob. Obj. 16,18 ). Szóstka jest liczbą człowieka, gdyż człowiek został stworzony szóstego dnia. Trójka jest liczbą Boga. Dlatego potrójna szóstka wyraża taki rodzaj odstępstwa, w którym człowiek pod pretekstem służenia Bogu zajmuje Jego miejsce. Szóstka jest mniejsza zaledwie o jeden od siódemki – liczby wyrażającej Bożą doskonałość. Wydaje się bliska Bożego ideału, choć faktycznie jest jego negacją zbudowaną na ludzkiej niedoskonałości. Taka jest różnica między tajemnicą nieprawości i tajemnica pobożności.


  „(16): Nie pozwólcie więc, by ktokolwiek potępiał was za to, co jecie i pijecie, lub że nie obchodzicie świąt, ceremonii nowiu księżyca czy szabatów. (17): Prawa te były tylko cieniem nadchodzącej rzeczywistości, a ona należy do Chrystusa. (18): Nie dajcie się krytykować komuś, kto lubuje się w poniżaniu siebie i kulcie aniołów, choć twierdzi, że otrzymał takie objawienie. Taki człowiek jest nadęty, a jego pycha jest pobudzana przez spaczony umysł. (19): Ktoś taki nie trzyma się Chrystusa – Głowy, dzięki któremu całe ciało (czyli my wszyscy), połączone mocnymi wiązadłami, odżywiane i zespalane, wzrasta Bożym wzrostem. (20): Skoro więc razem z Chrystusem umarliście i zostaliście uwolnieni od reguł tego świata, dlaczego jak ludzie ze świata poddajecie się jego nakazom: (21): „Nie jedz! Nie próbuj! Nawet tego nie dotykaj!” (22): Przecież to wszystko jest przeznaczone do zjedzenia! (23): Takie nakazy pozornie mogą wydawać się mądre, bo wynikają z religijności, uniżania się i umartwiania ciała. Wcale jednak nie pomagają w ujarzmieniu wnętrza.” [Słowo Życia NT, Kol 2]

 2. mgrabas Says:

  Duchy zwodnicze

  Opublikowany 25 lis 2017

  od mg: to nie Bóg dopuszcza i nakazuje niewolnictwo
  to upadły anioł o imieniu Jahwe, władca tego świata, któremu Jezus, reprezentujący Boga i ludzi, zapłacił by nas uwolnić spod Jego władzy, pod jaką każdy człowiek dobrowolnie się poddaje, wybierając swoją wolną wolą grzeszenie

  Bóg jest miłością, miłość nie jest Bogiem

  p.s. temat przebaczania, miłosierdzia, pojednania bardzo dobrze przybliża Marek Dziewiecki:
  https://7777777blog.wordpress.com/2016/05/16/co-moze-uczynic-zmiane/#comment-59266

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s