O tym, że bliskość i relacja rodzą się przez dotyk – inspirująca prelekcja Dawida Rzepeckiego, polskiego nauczyciela tantry

Budowanie więzi to najważniejszy etap tworzenia relacji. Bez więzi, bez miłości, bez wspólnego dbania o siebie, związek nie ma możliwości i prawa przetrwania. Miłość zmysłowa i erotyczna, wbrew pozorom, nie jest tutaj najważniejsza. Bliskość to również pocałunki, przytulanie i dotyk, nawet ten najmniejszy. Po czym bowiem poznać naprawdę kochającą się parę? Sam dotyk dłoni, kiedy trzymamy się za ręce, to znak dużej bliskości, a przede wszystkim – znak miłości i zaangażowania. Zobaczcie tę bardzo inspirującą prelekcję zorganizowaną przez TEDx:

Źródło: youtube

za: http://dobrewiadomosci.net.pl/17308-o-tym-ze-bliskosc-relacja-rodza-sie-dotyk-inspirujaca-prelekcja-dawida-rzepeckiego-polskiego-nauczyciela-tantry/

Reklamy

Komentarze 2 to “O tym, że bliskość i relacja rodzą się przez dotyk – inspirująca prelekcja Dawida Rzepeckiego, polskiego nauczyciela tantry”

 1. mgrabas Says:

  „8 listopada 2017 (07:49)

  Porzucony pies tygodniami czekał na właściciela. Z żalu „pękło Mu serce”.

  Ktoś porzucił psa na lotnisku w mieście Bucaramanga w Kolumbii. Zwierzę zdechło z tęsknoty za swoim panem.


  Porzucony na lotnisku pies /foto. Fundación Amigos de los Animales Bucaramanga

  Porzucony pies spędził miesiąc wałęsając się po terminalu lotniska. Zaopiekowali się nim pracownicy lotniska, którzy nadali mu nawet imię – Wędrująca Chmura.

  Na pewno ma właściciela, ma swój dom, ale ktoś go porzucił tu na lotnisku, więc czeka, aż pan po niego wróci – powiedział weterynarz, który został wezwany do psa.

  Pies obwąchiwał pasażerów, najwyraźniej szukając wśród nich swoich właścicieli. W końcu i tego zaprzestał. Położył się w kącie, leżał tak bez chęci do życia, nic nie jadł i nie pił.

  Kiedy jego stan się pogorszył, został zabrany przez weterynarza do schroniska dla zwierząt. Jednak pies był z każdym dniem coraz słabszy, mimo podawanych mu kroplówek. Ostatecznie depresja go pokonała…

  (j.)

  źródło: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-porzucony-pies-tygodniami-czekal-na-wlasciciela-z-zalu-peklo,nId,2466761

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s