Alarm – spotykamy się w Sejmie (w sprawie GMO) 22 listopada o godz. 12:00

Posted on

Szanowni Rolnicy, Szanowni Konsumenci

KORPORACJE, RZĄDY, ŚWIATOWE INSTYTUCJE SYSTEMATYCZNIE I CELOWO NISZCZĄ ROLNIKÓW bo kto ma w ręku żywność ten rządzi światem.

Pora abyśmy się poczuli gospodarzami własnej ziemi. KONIECZNY JEST WSPÓLNY OPÓR.

Koniecznie ale to koniecznie(!) przyjedźcie do Sejmu na posiedzenia komisji w sprawie projektu ustawy o GMO(*).

UWAGA! Jeśli pozwolimy na to aby w Polsce były uprawy GMO to będzie to oznaczało wielkie(!) zwycięstwo korporacji. Dlatego musimy „stanąć murem” za poprawkami których celem jest całkowity zakaz upraw GMO w Polsce.

Dzisiaj Przewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jarosław Sachajko, przekazał nam informacje o terminach posiedzeń:
21.11 o godz. 17:00 posiedzenie nadzwyczajnej podkomisji w sprawie GMO
22.11 o godz. 12:00 POSIEDZENIE KOMISJI w sprawie GMO
i jeszcze 22.11 w godz. 10:30 – 12:00 komisja rozpatrująca dezyderaty (jednym z tematów jest sprzedaż w sklepach)

UWAGA! Najważniejsze jest POSIEDZENIE KOMISJI w sprawie GMO 22 listopada o godz. 12:00. Na posiedzenia komisji 22 listopada zgłaszacie się SAMI do: Sekretariat Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi” krrw@sejm.gov.pl z kopią do biuro@icppc.pl, jsachajko@gmail.com
W razie problemów dzwońcie do Przewodniczącego Komisji Rolnictwa – Jarosław Sachajko: 609 858 811

Na posiedzenie podkomisji 21 listopada też zgłaszacie się SAMI do:
Sekretariat Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi” krrw@sejm.gov.pl, Przewodniczący Podkomisji Jan Duda Jan.Duda@sejm.pl z kopią do biuro@icppc.pl, jsachajko@gmail.com

INFORMACJE DODATKOWE PONIŻEJ.
(*) Chodzi o projekt ustawy o zmianie ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1424), który zawiera zapisy otwierające Polskę na uprawy GMO:
„…Dopuszcza się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej prowadzenie uprawy GMO (!!!) wyłącznie na gruntach rolnych w strefie wskazanej do jej prowadzenia na określonym obszarze, zwanej dalej strefą prowadzenia uprawy GMO…”

Jeżeli ktoś może wspomóc finansowo nasze działania prosimy wpłacać darowizny http://icppc.pl/index.php/pl/wesprzyj-nas.html

Z pozdrowieniami,
Jadwiga Łopata i Julian Rose, Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC
==========================
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC
34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl
http://www.icppc.pl http://www.gmo.icppc.pl http://www.eko-cel.pl

INFORMACJE DODATKOWE:

Opinia prawna z Biura Analiz Sejmowych(*) w sprawie poprawek do rządowego projektu ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1424) wyraźnie pokazuje, że rządowa propozycja tej ustawy jest zła, zawiera wiele furtek, a nawet wrota, które pozwalają na prowadzenie upraw GMO w Polsce. Nie takiego rozwiązania oczekujemy od rządu PiS, partii, której członkowie od lat obiecywali, że po dojściu do władzy natychmiast wprowadzą całkowity zakaz GMO (nie tylko upraw, ale też innego stosowania GMO).

Jesteśmy ogromnie rozczarowani tym, że to właśnie rząd PiS manipuluje i oszukuje nas, w tym swoich wyborców, twierdząc, że wprowadza zakaz upraw GMO, gdy tymczasem wszystko opiera się na domniemaniu: że Minister…, że Rada Ministrów…, że Polska MOŻE/MOGŁABY wydać… – cytując z wyżej wspomnianej opinii prawnej:

…Rada Ministrów może, w drodze rozporządzenia, wprowadzić zakaz stosowania materiału siewnego określonych odmian…
…Rada Ministrów może, w drodze rozporządzenia, wprowadzić zakaz obrotu materiałem siewnym określonych odmian…
…Polska mogłaby zgłosić w odniesieniu do nich (w sytuacji pojawienia się nowych GMO, które mogłyby być uprawiane) kolejne zastrzeżenie…

Przecież rozporządzenie ministra to akt niższej rangi niż ustawa. Co więcej, rozporządzenie można zmienić z dnia na dzień. NIE UFAMY TAKIM ROZWIĄZANIOM.

POPIERAMY więc poprawki zgłoszone przez posła Jarosława Sachajkę – Kukiz’15, przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Poprawki te:

 1. Spełniają oczekiwania zdecydowanej większości Polaków, którzy w podobnie jak mieszkańcy innych krajów nie chcą upraw GMO.
 2. Przyczyniają się do realizacji wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE.
 3. Wprowadzają całkowity i jednoznaczny zakaz upraw GMO nie pozostawiając żadnych furtek i niepewności.

W związku z powyższym DOMAGAMY SIĘ przyjęcia poprawek do projektu ustawy o zmianie ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1424) zgłoszonych przez posła Jarosława Sachajkę – Kukiz’15, przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W ustawie, która ma na celu niedopuszczenie do upraw GMO, nie wolno umożliwiać ustanawiania stref wskazanych do uprawy GMO. Żaden z krajów członkowskich UE nie wprowadza w swoim ustawodawstwie możliwości tworzenia takich stref.

Aby zrealizować oczekiwania większości społeczeństwa polskiego – wyborców – i obietnice przedwyborcze PiS, trzeba wprowadzić w Polsce zakaz upraw GMO. Musi on być całkowity, jednoznaczny i zawarty w ustawie.

(*)Opinie: merytoryczna i prawna z Biura Analiz Sejmowych w sprawie poprawek do powyższej ustawy zgłoszonych przez posła Jarosława Sachajkę – Kukiz’15, Przewodniczącego Komisji Rolnictwa: http://www.icppc.pl/antygmo/2017/11/opinie

Projekt ustawy o zmianie ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/69E80A08C65303A4C12580EC006B8088/%24File/1424.pdf

Szczegółowe stanowisko i uzasadnienie naszych prawników (skrót) tutaj: http://www.icppc.pl/antygmo/wp-content/uploads/2017/05/stanowiskokancelarii.pdf

DODATKOWE propozycje naszych poprawek z uzasadnieniem tutaj: http://www.icppc.pl/antygmo/wp-content/uploads/2017/05/poprawki.pdf

http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=1424

za: http://astromaria.wordpress.com/2017/11/17/alarm-spotykamy-sie-w-sejmie-w-sprawie-gmo/

Komentarzy 5 to “Alarm – spotykamy się w Sejmie (w sprawie GMO) 22 listopada o godz. 12:00”

 1. mgrabas Says:

  Skandal w podkomisji sejmowej w sprawie GMO!!!

  Opublikowany 21 lis 2017

  Janusz Zagórski via Skype rozmawia z Jolantą Dal, Jadwigą Łopata, Prof. Jackiem Nowakiem, Julianem Rose oraz na telefon z Robertem Wagnerem. Transmisja na żywo ze studia NTV w Sobótce.

  Wspaniali widzowie NTV. Nasz projekt utrzymuje się z darowizn. Jeśli kiedykolwiek jakaś nasza audycja była dla Ciebie ciekawa czy pożyteczna pozwól, aby powstawały nowe. Drodzy widzowie, wesprzyjcie nas przelewając dowolną kwotę na Fundację Dobre Wibracje:
  Alior bank, konto nr: 73 2490 0005 0000 4600 6936 0126
  Wydzielone konto bankowe do przelewów zagranicznych rachunek w walucie EURO:
  PL53 24900005 0000 4600 9647 6157 Swift (BIC): ALBPPLPW
  http://niezaleznatelewizja.pl/o-telewizji/wsparcie-finansowe/

  • mgrabas Says:

   „Posted on 22/11/2017 by astromaria

   Skandal w podkomisji sejmowej w sprawie GMO!!!

   Dobra zmiana zamieniła się w złą zmianę, co, prawdę mówiąc, było łatwe do przewidzenia. Po raz kolejny mamy dowód na to, że demokracja jest fikcją i że światem rządzi „ukryty lobbing”, czyli zwyczajna korupcja.

   Najwyższa pora wywieźć sejm na taczkach.


   Nie widzę sensu, żeby dalej grać na nieuczciwych zasadach. Ten system nie da się zreformować. Jest rzeczą oczywistą, że korporacje kupiły posłów w sejmie, co oznacza, że cały naród został sprzedany jak stado owiec.

   A naród śpi. Obudzi się kiedy będzie za późno. (…)”

   źródło: http://astromaria.wordpress.com/2017/11/22/skandal-w-podkomisji-sejmowej-w-sprawie-gmo/

  • mgrabas Says:

   Machinacje władzy – relacja J. Zagórskiego z Sejmu z 22.XI. na temat GMO.

   Nadawana na żywo 6 godzin temu

   Transmisja na żywo ze studia NTV w Sobótce.
   22 listopada 2017 na połączonym posiedzeniu komisji: Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ochrony Środowiska na temat zmian ustawowych w sprawie GMO – doszło do starcia rządzących z przedstawicielami organizacji i środowisk pozarządowych.

   • mgrabas Says:

    GMO w Sejmie cz 2. – „Dopychanie kolanem” szkodliwych zmian ustawowych

    Opublikowany 24 lis 2017

    Oto druga część zapisu wideo zrealizowanego 22 listopada 2017 roku w Sejmie przez NTV podczas obrad połączonych sejmowych komisji: Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ochrony Środowiska poświęconych zmianom ustawowym dotyczących GMO. Sposób procedowania narzucony przez większość parlamentarną był skandaliczna formą przepychania rozwiązań prawnych bez zachowania elementarnej uczciwości w procesach legislacyjnych.

    od mg: uczestnicy spotkania właśnie zaczynają odkrywać, że ich, czyli nielegalnego sejmu III RP zamiast legalnej II RP, postulaty nie mają żadnego znaczenia, a oni tylko mają swoją obecnością legitymizować „polskie prawo” by było zgodne z „prawem” unijnym

    „minister” to wyraźnie potwierdził, że Polska MUSI się podporządkowywać „prawu” unijnemu czyli postanowieniom osób podejmujących poza granicami Polski decyzje o Polsce

    dowodem otumanienia i ślepoty Polaków jest, w kontekście opisanym wyżej, godzenie się na zapis niezgodny z prawdą jakoby Polska była „wolna od GMO” gdy tak nie jest, bo w Polsce istnieją otwarte uprawy GMO, a „uchwalane” przepisy mają przeciwny cel niż ten jaki „strona społeczna” tak nieudolnie i nieasertywnie werbalizuje zamiast zająć stanowcze zgodne stanowisko Polaków wobec wszelkich postaci GMO w Polsce i zachować się jak suweren!

    aby zrozumieć FAKTYCZNĄ SYTUACJĘ POLSKI sugeruję wnikliwie zrozumieć stan PRAWNY III RP na arenie międzynarodowej i SKUTKI ślepoty Polaków ogłupionych przez żydowskiego okupanta: https://7777777blog.wordpress.com/2017/11/20/odwazne-wystapienie-profesora-r-kozlowskiego-oze-wielka-lechia-narodowe-interesy/#comment-73364

    ” Jerzy Grodź

    Nie można opierać naszych ustaw o detektywy unijne, bo one w każdej chwili mogą być zmienione przez unie i automatycznie nasza ustawa przestaje blokować GMO, Treść ustawy musi od początku do kończą blokować GMO. Każdy artykuł ustawy musi być spójny w naszej ustawie a nie odnosić się do innych dokumentów unijnych czy innych krajów.

    „George Ford

    Strona społeczna powinna zażądać aby na stole przed każdym posłem była tabliczka z nazwiskiem i imieniem.

    „JutuBiankA

    a nasi pracownicy czyli aktualna władza to funkcjonuje legalnie? przesyłam link do filmu dot. konstytucji

    nie zrażajcie się, film jest krótki i wysłuchajcie tego starszego pana ze zrozumieniem i zastanówmy się czy nie ma innej ścieżki do odrzucenia np. GMO(?)”

  • mgrabas Says:

   Debata przedstawicieli środowisk niezależnych w sprawie GMO

   Opublikowany 4 gru 2017

   Transmisja na żywo ze studia NTV w Sobótce.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s