Wielka Brytania: Pieniądze na walkę z aborcją

31 października 2017 20:55

Rząd Wielkiej Brytanii zdecydował się przeznaczyć 250 tys. funtów na dofinansowanie dla antyaborcyjnej organizacji “Life”. Pieniądze mają pochodzić z tzw. “podatku tamponowego”. Jest to podatek, który wbrew swojej nazwie nie dotyczy tylko tamponów. Odnosi się on do kategorii produktów higienicznych przeznaczonych dla kobiet. Wielka Brytania parę lat temu zredukowała podatek ten z 20% do 5%. Kolejna zmiana przewidywała zredukowanie podatku do 0%, ale zakazują tego zasady Unii Europejskiej.

Ze względu na pojawiające się pomówienia i ataki ugrupowań feministycznych sponsorowanych przez multimiliardera Georga Sorosa, organizacja Life wydała komunikat w którym oświadcza na co zostaną przeznaczone pieniądze zgodnie z zawartym przez nią z rządem porozumieniem:  “Ustaliliśmy wyraźnie jasno z rządem, że dotacja nie będzie przeznaczona na doradztwo lub edukację. Jak już powiedzieliśmy, wszystkie fundusze otrzymane od rządu będą wykorzystywane do wspierania szczególnie narażonych kobiet w sytuacji kryzysowej „.

Rząd Zjednoczonego Królestwa, pomimo silnych nacisków ze środowisk feministycznych, nie planuje wycofania się z zapowiedzianego dofinansowania.

(na podstawie theguardian.com opracował Damian Szulc)

źródło: http://xportal.pl/?p=31400

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Wielka Brytania: Pieniądze na walkę z aborcją”

 1. mgrabas Says:

  „2017-10-31 12:31

  Sąd w Rzeszowie ukarał grzywną obrońcę życia za pokazanie prawdy na temat aborcji

  Sąd Rejonowy w Rzeszowie ukarał grzywną w wysokości 2 tys. zł Mariusza Dzierżawskiego z Fundacji Pro – Prawo do Życia za rozpropagowywanie wśród mieszkańców stolicy Podkarpacia prawdy o aborcji – czyli mordowaniu dzieci w łonach matek.

  Na początku bieżącego roku na wielu ulicach Rzeszowa pojawiły się antyaborcyjne billboardy pokazujące niewinne dzieci rozerwane na kawałki wskutek „zabiegu” aborcji. Zdaniem przedstawicieli skrajnie lewicowej partii Razem tego typu obrazy na ulicach miasta zbulwersowały wielu jego mieszkańców. „Mieszkańcy miasta, rodzice małych dzieci i inni przechodnie domagali się ich natychmiastowego usunięcia z przestrzeni publicznej. Dlatego zainterweniowaliśmy. W lutym zgłosiliśmy sprawę na policję”, podali działacze partii Razem.

  Lewicowcy przekonywali przed sądem, że ludzie patrzący na prezentowane na billboardach obrazy „odczuwali duży dyskomfort psychiczny”. Poza tym ich zdaniem zawarte na banerach treści bezpośrednio uderzały w obowiązujące w Polsce prawo do aborcji w określonych przypadkach.

  Wyrok Sądu Rejonowego w Rzeszowie skazujący obrońcę życia na karę 2 tys. zł to, zdaniem przedstawicieli Razem „kolejna wygrana bitwa na polu walki o prawa kobiet w Polsce”. Dlatego też lewicowcy nie ukrywali zadowolenia, że sprawa zakończyła się w taki a nie inny sposób. – Ten wyrok pokazuje, że nie ma miejsca dla tego typu obrazów w miejscach publicznych. Wywołują zgorszenie i narażają szerokie grono osób, w tym także dzieci, na kontakt z drastycznymi, przekłamanymi i brutalnymi obrazami – podkreślali działacze Razem z województwa podkarpackiego. Zapowiedzieli również dalsze batalie z obrońcami życia. – Za każdym razem, gdy taka sytuacja się powtórzy, będziemy stanowczo reagować. Ta sprawa pokazuje, że nie można się poddawać i trzeba walczyć z łamaniem naszych praw – zaznaczyli.

  Obrońcy życia również zapowiedzieli, że nie złożą broni i nadal będą walczyć o prawo do życia wszystkich niewinnych dzieci w łonach matek, których eksterminacji chcą piewcy cywilizacji śmierci.

  źródło: onet.pl

  TK”

  za: http://www.pch24.pl/sad-w-rzeszowie-ukaral-grzywna-obronce-zycia-za-pokazanie-prawdy-na-temat-aborcji,55778,i.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s