REZYDENCI – PROTEST – „LEKARZE” BEZ GRANIC PRZYZWOITOŚCI

Posted by miziaforum w dniu Październik 18, 2017

Ile w Polsce „lekarz” może zgodnie z „prawem” wziąć łapówki? ILE CHCE!
GÓRNA GRANICA NIE ISTNIEJE!! (info P.A.P.)
„Darowizny” od koncernów farmaceutycznych bez żadnej kontroli

 

Ministerstwo „Zdrowia” nie wie, ile darowizn od koncernów farmaceutycznych otrzymują podległe mu jednostki – pisze „Nasz Dziennik”. Dziennik zwraca uwagę, że państwowe instytucje związane z „ochroną zdrowia” dostają „darowizny” od koncernów, które potem są „w jakimś mniejszym czy większym stopniu” zależne od ich opinii.

– Miliony złotych dotacji trafiają do placówek „służby zdrowia”, organizacji „lekarzy” i pacjentów, instytucji naukowych i poszczególnych „lekarzy”. Wszystko odbywa się zgodnie z „prawem”, więc wymiar „sprawiedliwości” nie interesuje się sytuacją, która wzbudza jednak gigantyczne wątpliwości etyczne – pisze autor artykułu.

Gazeta przytacza komentarz rzeczniczki resortu Mileny Kruszewskiej: „Ministerstwo „Zdrowia” nie posiada wiedzy na temat „darowizn” i korzyści materialnych uzyskiwanych przez podległe sobie jednostki i placówki finansowane przez NFZ od firm farmaceutycznych i producentów sprzętu medycznego”. Rzeczniczka odsyła do poszczególnych jednostek. – Każda z nich oczywiście broni się, że żaden konflikt interesów nie występuje – pisze „ND”.

https://wiadomosci.wp.pl/darowizny-od-koncernow-farmaceutycznych-bez-zadnej-kontroli-6177991811942529a

POLECAM OBEJRZEĆ RÓWNIEŻ TE 2 PONIŻSZE MATERIAŁY AV

dowiesz się również w jaki sposób Ty sam !! przyczyniasz się do procederu łapówkarskiego, ale również sam bezwiednie stajesz się KRÓLIKIEM DOŚWIADCZALNYM KONCERNÓW FARMACEUTYCZNYCH

ZAPRASZAM ………

Reklamy

Komentarze 3 to “REZYDENCI – PROTEST – „LEKARZE” BEZ GRANIC PRZYZWOITOŚCI”

 1. mgrabas Says:

  http://miziaforum.wordpress.com/2017/10/16/hgw-afera-dla-czego-komisja-p-jakiego-nie-pyta-o-to/

 2. mgrabas Says:

  Moje 3 grosze o nakładach na służbę zdrowia i protestach lekarzy

  Opublikowany 29 paź 2017

  Dlaczego mamy tylko 4 proc. na zdrowie? Czy można dać więcej?

  Trochę się materiał nie udał z planszami bo zoom się zrobił i kamerka się przekrzywiła, mimo że wcześniej parę razy sprawdzałem poprawność nagrania i było ok.. Było nagrywane na żywo bez edycji. Na razie zostawiam tak jak jest. Potem może dorobię plansze zeskanowane.

  od mg: dobra analiza, a dla uzupełnienia tematu obecnego protestu tzw. „lekarzy rezydentów”: https://7777777blog.wordpress.com/2017/10/28/celem-powszechnych-zydowskich-mediow-w-polsce-i-w-innych-krajach-jest-sklocanie-i-dezinformowanie-gojow-niezydow/
  p.s. przydałyby się, koniecznie, linki do wszystkich omawianych w nagraniu plansz

 3. mgrabas Says:

  „31 października 2017 18:30

  Chcieli i dostali. Ile ?


  autor: PAP/Marcin Obara

  Minister zdrowia Konstantyn Radziwiłł podpisał rozporządzenie, które reguluje wysokość miesięcznego wynagrodzenia lekarzy rezydentów, podał resort. Rozporządzenie weszło w życie 31 października 2017 r. z mocą obowiązującą od 1 lipca 2017 r.

  „Dla lekarzy, którzy są obecnie w trakcie specjalizacji w ramach rezydentury, stawki kształtują się następująco:

  dziedzina zwykła do 2 lat odbywania specjalizacji w trybie rezydentury – 3 570 zł (podwyżka 400 zł), dziedzina zwykła po 2 latach odbywania specjalizacji w trybie rezydentury – 3 891 zł (podwyżka 433 zł),

  dziedzina priorytetowa (15 dziedzin) do 2 lat odbywania specjalizacji w trybie rezydentury – 4 070 zł (podwyżka 468 zł),

  dziedzina priorytetowa (15 dziedzin) po 2 latach odbywania specjalizacji w trybie rezydentury – 4 391 zł (podwyżka 501 zł) – czytamy w komunikacie.

  Resort dodał, że zostało zachowane zróżnicowanie wysokości zasadniczego wynagrodzenia ze względu na rok i rodzaj dziedziny medycyny, w której odbywana jest specjalizacja.

  Wysokość zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego lekarza i lekarza dentysty odbywającego daną specjalizację w ramach rezydentury zakwalifikowanego do odbywania specjalizacji w tym trybie w drugim postępowaniu kwalifikacyjnym w 2017 r. i w kolejnych postępowaniach kwalifikacyjnych, podano także.

  Dla lekarzy, którzy dopiero przystąpią do odbywania specjalizacji w ramach rezydentury, stawki kształtują się następująco:

  dziedzina zwykła do 2 lat odbywania specjalizacji w trybie rezydentur – 3 570 zł (podwyżka 400 zł),

  dziedzina zwykła po 2 latach odbywania specjalizacji w trybie rezydentury – w latach 2017-2018 nie będzie jeszcze takich osób, a w 2019 roku – 4097 zł,

  dziedzina priorytetowa (20 dziedzin) do 2 lat odbywania specjalizacji w trybie rezydentury – 4 770 zł (podwyżka od 1 168 zł w dotychczasowych 15 dziedzinach uznanych za priorytetowe oraz 1 600 zł w dodanych 5 dziedzinach medycyny: choroby wewnętrzne, chirurgia ogólna, psychiatria, kardiologia dziecięca, ortodoncja),

  dziedzina priorytetowa (20 dziedzin) po 2 latach odbywania specjalizacji w trybie rezydentury – w latach 2017-2018 nie będzie jeszcze takich osób, w 2019 roku – 5297 zł – podano także.
  (ISBnews)SzSz”

  źródło: http://wgospodarce.pl/informacje/42171-chcieli-i-dostali-ile

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s