Pod pretekstem „walki z ASF” nastąpił kolejny atak interesu korporacji na polskich rolników! Nie ruszono dzików roznoszących choroby, zabito rolnikom zdrowe świnie, a budowa obcych chlewni na terytorium Polski, mimo protestów Polaków, przebiega zgodnie z planem!

Czarna Dąbrówka Chlewnie 20170612 Ukryta Prawda

Opublikowany 13 cze 2017

ASF w Gminie Biała Podlaska. Horror w Woskrzenicach i Husince

Opublikowany 12 cze 2017

Dantejskie sceny rozgrywały się wczoraj w Husince w Gminie Biała Podlaska. I tak jest już od kilku dni. W jednym z gospodarstw stwierdzono bowiem występowanie Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF). Bezduszna, a i bezmyślna i niekonsekwentna w wielu przypadkach urzędnicza maszyna ruszyła. – Jeden z lekarzy mówił nam, że powinniśmy się cieszyć, że ASF jest, i niech będzie jeszcze przez wiele lat. – pada z ust producentów trzody chlewnej w Woskrzenicach i Husince. Jak to?

Nie chcemy ogromnej chlewni w Roskoszy!

Opublikowany 23 cze 2017

Podczas XXXV Sesji Powiatowej Radny Tomasz Bylina odczytał list mieszkańców Rozkoszy i okolic, którzy zdecydowanie sprzeciwiają się planowanej budowie chlewni.

Rudniki: Nie damy zutylizować zdrowych świń! (cz.1)

Opublikowany 17 wrz 2017

Na 16 września w Rudnikach Powiatowy Lekarz Weterynarii wyznaczył ubój ZDROWYCH świń z gospodarstwa Państwa Biernackich. Rolnicy już mają dość takich działań nic nie dających (poza tragedią ludzi) w walce z ASF-em i na dzień wyznaczonego uboju zebrali się dużą grupą aby bronić gospodarstwa Państwa Biernackich.

Rudniki: Nie damy zutylizować zdrowych świń! (cz.2)

Opublikowany 17 wrz 2017

Po dosyć długich negocjacjach udało się przekonać a raczej zmusić swoją nieustępliwością Powiatowego Lekarza Weterynarii do odroczenia uboju do środy, kiedy to do Białej Podlaskiej przyjedzie Wiceminister Rolnictwa Jacek Bogucki. Mamy nadzieję, że jeżeli choroba nie pojawi się w hodowli to maciory i prosiaki u Państwa Biernackich nie będą skazane na bezsensowny ubój.

Rudniki: Na dzień przed egzekucją

Opublikowany 17 wrz 2017

Odwiedzamy Rudniki w gm. Międzyrzec Podlaski. To jedna z trzech miejscowości objętych urzędowym przymusowym ubojem trzody chlewnej. Gospodarstwo Ewy i Jana Biernackich jest ostatnie. Mimo zachowania zasad bioasekuracji, mimo tego, że w chlewach przebywają maciory prośne które lada dzień mają wydać na świat młode zwierzęta, lekarzy weterynarii to nie interesuje. Zasłaniają się rozporządzeniem i czysto teoretycznym założeniem, że: „tu jeszcze nie ma ASF (afrykańskiego pomoru świń) ale może być”. Dlatego najprostszym rozwiązaniem jest wybicie zgromadzonych w chlewach około 70 sztuk świń. To jedyna metoda walki z ASF w Powiecie Bialskim.

Spotkanie z ministrem Boguckim w Białej Podlaskiej cz.1

Opublikowany 21 wrz 2017

19 września na zaproszenie posła Adama Abramowicza do Białej Podlaskiej przyjechał wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki. Na spotkanie tłumnie przybyli rolnicy, którzy mają dość wykańczania ich gospodarstw przez ASF i nieudolnych działań weterynarii.

Spotkanie z ministrem Boguckim w Białej Podlaskiej cz.2

Opublikowany 21 wrz 2017

Po wystąpieniu ministra i weterynarzy to rolnicy zabrali głos…e mocje sięgnęły zenitu… czy będą wymierne efekty tego spotkania?

List poparcia dla hodowców trzody

Opublikowany 22 wrz 2017

Otwarty list poparcia dla rolników hodowców Ewy i Jana Biernackich oraz wszystkich innych rolników/hodowców trzody chlewnej w Polsce.

Kolejne niepotrzebne uśpienia wykonane…

Opublikowany 22 wrz 2017

Niestety po tygodniu walki o zachowanie trzody Państwa Biernackich lekarz tak postawił sprawę, że gospodarze nie mając wyjścia, musieli zgodzić się na utylizację trzody chlewnej – głównie prośnych macior i prosiaków. Kolejny raz zwyciężyła bezduszność i zawziętość lekarza weterynarii z powiatu bialskiego. Kolejny „sukces” pana doktora: wybite świnie w okolicach Rudnik czyli wygrana walka z ASF-em… a dziki dalej spacerują jak spacerowały…

 

Reklamy

Komentarzy 7 to “Pod pretekstem „walki z ASF” nastąpił kolejny atak interesu korporacji na polskich rolników! Nie ruszono dzików roznoszących choroby, zabito rolnikom zdrowe świnie, a budowa obcych chlewni na terytorium Polski, mimo protestów Polaków, przebiega zgodnie z planem!”

 1. mgrabas Says:

  „To zbrodnia” – przejmująca wypowiedź Jolanty Dal w sprawie urzędowej egezkucji świń

  Opublikowany 22 wrz 2017

  To co Jolanta Dal zobaczyła w czasie urzędowej likwidacji świń w Rudnikach w woj. lubelskie wywołało w niej olbrzymie emocje.
  Oto zapis wideo jej telefonicznej korespondencji w tej sprawie.

  „Afrykański pomór świń” – niszczenie drobnych hodowców – poseł Jarosław Sachajko

  Opublikowany 22 wrz 2017

  Poseł Jarosław Sachajko z Ruchu Kukiz`15, przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi komentuje bulwersujący urzędowy proceder likwidacji kilkunastu świń w miejscowości Rudniki (gmina Międzyrzecz, woj. lubelskie)

  „edek z fabryki kredek

  Holocaust nie skończył się. Polacy mają kupować gówno w marketach, dlatego chcą nam zlikwidować źródła zdrowej żywności, zniszczyć samodzielność i samowystarczalność żeby mogli nami sterować. Dołożyć do tego obowiązek szczepień, obrót bezgotówkowy pieniądza i już jesteśmy ugotowani jak żaby. Jak ktoś wie o czym mówię to wie, że przyjście Pana jest bliskie i tylko chrześcijanie mogą powstrzymać zło. Pisząc chrześcijanie nie mam tu na myśli przedstawicieli KRK, o których była mowa, lecz ludzi Chrystusa. Polacy obudźcie się Kościół Katolicki to zbrodnicza instytucja kolaborująca z Niemcami z Rosjanami przeciwko nam. Idąc co niedzielę do kościoła dajecie sobą manipulować, to tak samo jak byście oglądali TVN FAKTY.

  od mg: co to w ogóle jest za metoda zabijanie zdrowych świń, a chore dziki, źródło choroby, mają ochronę prawną?

  a jeśli zostanie wykryta ASF wśród Polaków to w promieniu 3 km trzeba będzie zabić zdrowych Polaków?

 2. mgrabas Says:

  od mg: Polak nie ma gdzie sprzedać zdrowych świń i musi je utylizować?

  Utylizacja 300 sztuk zdrowych świń w Bukowicach Kolonii

  Opublikowany 14 lis 2016

  Przykład bezsensowności, marnotrawstwa, puszczania pieniędzy z dymem zdarzył się w dniu 12 listopada tego roku w Bukowicach Koloni. W gospodarstwie towarowym Janusza Hoduna ubito w związku z „przerostem dobrostanu” 300 (trzysta) sztuk zdrowych świń. Tuczników nie udało się sprzedać. Żaden zakład przetwórstwa mięsnego nie zgodził się na ich przyjęcie. Zwierzęta były zdrowe. Czy to jest normalne, że zdrowe mięso idzie na popiół?? Czy aż taki dobrostan mamy w kraju, że możemy sobie pozwolić na marnowanie żywności?

 3. mgrabas Says:

  REPORTAŻ: Wieś Dawidy – Rolnicy aresztowali weterynarzy i zablokowali drogę

  TV Parczew

  Published on Jul 19, 2018

  „Nowy Lepper” blokuje drogi Lubelszczyzny z powodu ASF.
  We wtorek 17 lipca, we wsi Dawidy w gminie Jabłoń w powiecie
  parczewskim, rolnicy zablokowali skrzyżowanie w proteście przeciwko wybijaniu zdrowych świń. Zaaresztowali też samochód i pracowników Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej. Na skutek protestu i zdecydowanej postawy hodowców. odstąpiono od wybicia zdrowych zwierząt.

 4. mgrabas Says:

  Afera ASF w powiecie parczewskim

  TV Parczew

  Published on Sep 25, 2018

  Sprawę „bada” prokuratura.


  „romka791

  Faktem jest, że weterynarze i ich agenci nie przestrzegają norm bioasekuracji i są zagrozeniem w rozprzestrzenianiu ASF. I moze takie jest ich ciche zadanie. Hodowle polskie, małe hodowle mają być wykończone. Tak oświadczyła w październiku 2017 r. posłom na posiedzeniu komisji rolnictwa w sejmie ówczesna wiceminister E. Lach u sprzedawczyka Jurgiela. Jestem świadkiem tej wypowiedzi, gdyż zdarzyło się, że byłam na posiedzeniu tej komisji, (społecznik walczący przeciw projektowi ustawy wprowadzajacej GMO na polskiej ziemi).”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s