SŁOWIANIE UCZYLI ŻYDÓW PISAĆ, KUĆ ŻELAZO ORAZ BUDOWAĆ DOMY I ŁODZIE

LISTOPAD 8, 2016

okret-filistynow-2

Kolejne przełomowe odkrycie nauki rozdziera zasłonę kłamstwa wokół słowiańskiej, a więc i polskiej historii. Starożytne inskrypcje z izraelskiego Aszkelonu każą na nowo odczytywać nie tylko oficjalną historię, ale i biblię. Okazało się, że biblijni Filistyni byli Słowianami. Umieli pisać, budować domy i żeglować zanim żydowscy koczownicy opuścili pustynie.

Nieoceniony krzewiciel Słowiańszczyzny Czesław Białczyński na swoim blogu upowszechnił kapitalny wpis z renomowanej strony Scientific Research An Academic Publisher. Relacjonuje on odszyfrowanie przez Giancarlo T. Tomezzoliego i Reinhardta S. Steina inskrypcji z ceramiki filistyńskiej wykopanej w południowoizraelskim mieście Aszkelon. Na glinianych zabytkach z około 1200 r. p.n.e. naukowcy znaleźli napis, który odczytali używając słowiańskiego słownictwa. Na tej podstawie wydali sensacyjne oświadczenie: „(…) the Philistines of the ancient Ashkelon, or the Philistines in general, was a Proto-Slavic tribe or people which spoke a non-survived Proto-Slavic language, which settled in the south part of present Israel in the Iron Age, i.e. well before the VII century A.D. generally accepted period of the Slavs arrival in Eastern Europe.”

Nauczyciele Narodu Wybranego

Do pełnego zrozumienia wagi tego odkrycia warto przypomnieć kim byli Filistyni, o których teraz wiemy, że ich ojczystym językiem był słowiański.

Zamieszkiwali w starożytności ziemie południowego wybrzeża Kanaanu położone na zachód od Judei. Zaliczali się oni do tzw. Ludów Morza, które na przełomie XIII i XII w. p.n.e. uderzyły na Egipt. Część z nich osiedliła się na terenie Kanaanu. Od nazwy tego ludu, w hebrajskim brzmieniu – plisztim, pochodzi nazwa Palestyna.

Ludność filistyńska, w przeciwieństwie do pustynnych Hebrajczyków, była obeznana z żeglarstwem. W porównaniu z niepiśmiennymi nomadami operowała pismem podobnym do linearnego A, wywodzącego się ze starosłowiańskiego pisma Vinča. Biblia mówi o istnieniu wśród Filistynów zorganizowanej warstwy kapłańskiej, a także wróżbitów. Do czasów Dawida króla żydowskiego, Filistyni byli rządzeni kolegialnie przez zgromadzenie książąt. Później funkcję tę spełniali królowie pięciu głównych miast. Według biblii, zgromadzenie takich władców zwoływał lud.

W czasach biblijnych, Filistyni mieli monopol na kucie żelaza. Budowali świątynie, mogące pomieścić do 3 tys. wiernych. Czcili m.in. boginię Isztar/Astarte, której święto – podobnie jak starosłowiańskiej Kostromy / Ostary – wypadało na początek wiosny. Towarzyszył mu kult płodności, której symbolem było jajko.

Filistyni, w odróżnieniu od żydowskich i arabskich nomadów, uprawiali ziemię i budowali domy. Konstruowali też pełnomorskie łodzie, o czym Judejczycy nie mieli pojęcia w tamtych czasach. Domostwa filistyńskie miały kształt prostokąta lub kwadratu i posiadały wewnętrzny, zadaszony dziedziniec. Ściany zbudowane były z cegły, a dach wznosił się na drewnianych słupach osadzonych na bazach z nieobrobionego kamienia. W centrum dziedzińca znajdowały się otoczone otynkowanym murem paleniska, nieznane miejscowym, natomiast niezbędne w budownictwie słowiańskim.

Filistyni posługiwali się rydwanami bojowymi oraz żelaznym i brązowym uzbrojeniem. Relief z Medinet Habu przedstawia wojownika filistyńskiego uzbrojonego w dwa oszczepy i miecz. Miał hełm z pióropuszem i lekki puklerz. Źródła biblijne wspominają również o filistyńskich łucznikach i jeździe. Goliat, opisywany przez Biblię wojownik filistyński, miał być uzbrojony w ciężką włócznię o żelaznym grocie, wykonany z brązu zakrzywiony nóż, hełm, pancerz łuskowy i nagolenniki z tego samego metalu, a także tarczę.

Skąd ich ród?

Chociaż Filistyni nie pochodzili z Bliskiego Wschodu, to na terenie obecnego państwa Izrael byli wcześniej od przodków dzisiejszych Żydów. Filistyni przybili do południowych brzegów Morza Śródziemnego w fali Ludów Morza. Odkrycie Tomezzoliego i Steina potwierdza ostatecznie teorię, która określa te plemiona jako słowiańskie. Na blogu kryształowywszechswiat.blogspot.de już w czerwcu pojawił się wpis analizujący reliefy z Medinet Habu pod tym kątem. Autor tej analizy zauważył: „Zastanawiające jest to, że „polscy” historycy ignorują te zależności kompletnie, posuwając się nawet do kłamstw na temat rozprzestrzenienia technik metalurgicznych w Europie i z uporem maniaka sugerując prymat bliskowschodniej „kolebki cywilizacyjnej”.

Logicznie wywodząc, należy umiejscowić kolebkę Ludów Morza tam, gdzie kolebka Słowian. W basenie Dunaju, skąd cywilizacja rozeszła się we wszystkie strony Euroazji. Wcześniej zaczęła rozwijać się na ziemiach dzisiejszej Polski, Niemiec, Czech, Słowacji i Ukrainy. Następnie opanowała północne Włochy i południowe Bałkany, z których nad Nil i Kanaan było już blisko.

NA ZDJĘCIU: okręt Filistynów, czyli typowa kozacka i serbska łódź typu czajka, na staroegipskim reliefie z Medinet Habu, FOT: wikimedia.org

Jeśli masz ochotę – zapisz się na ukazujący się raz w tygodniu newsletter informujący o nowych wpisach na naszym blogu. Wystarczy przysłać e-mail z hasłem NEWSLETTER w tytule na adres: rudaweb.pl@gmail.com

źródło: http://rudaweb.pl/index.php/2016/11/08/slowianie-uczyli-zydow-pisac-kuc-zelazo-oraz-budowac-domy-i-lodzie/

Komentarzy 5 to “SŁOWIANIE UCZYLI ŻYDÓW PISAĆ, KUĆ ŻELAZO ORAZ BUDOWAĆ DOMY I ŁODZIE”

 1. mgrabas Says:

  „August 15, 2017, 11:13:56 PM

  Właściciel hotelu oskarżony o antysemityzm. Kazał się umyć turystom z Izraela

  Hotelowy basen, zdjęcie ilustracyjne / Źródło: Fotolia / fot. Kurhan

  Właściciel jednego ze szwajcarskich hoteli został oskarżony o antysemityzm. Powód? Na hotelowym basenie pojawiło się ogłoszenie skierowane tylko i wyłącznie do turystów mających żydowskie pochodzenie.

  Rodzina z Izraela, która przebywała na wakacjach w szwajcarskiej miejscowości Arosa, jest oburzona zachowaniem właściciela obiektu, w którym nocowała. W Apartamentach Paradise pojawiło się bowiem specjalne ogłoszenie, które było skierowane tylko do żydowskich turystów.
  Właściciel hotelu zwrócił się z prośbą do turystów o umycie się przed i po korzystaniu z basenu. W przypadku nie zastosowania się do zasad groził zamknięciem basenu. Oburzenie wywołała już sama konstrukcja zdania. Hasło „brać prysznic” (and. take a shower) jest bowiem przez wielu Żydów traktowane jako nawiązanie do Holocaustu.

  W dalszej części ogłoszenia właściciel obiektu wyznaczył godziny, w których turyści z Izraela mogą korzystać z klimatyzacji. Ponownie apel był skierowany tylko do turystów z Izraela. – To, w jaki sposób zostaliśmy potraktowani to skandal. Na kartce widniał dopisek, w którym stwierdzono, że hotelowa obsługa nie lubi być zasypywana pytaniami. Byliśmy w szoku, ten hotel miał tak dobre opinie. Czuliśmy się napiętnowani – mówił turysta z Izraela, który oburzył się praktykami stosowanymi przez dyrekcję apartamentów Paradise. Tzipi Hotovely z izraelskiego MSZ określił ogłoszenie w hotelu mianem antysemityzmu najgorszego rodzaju. Po interwencji Jacoba Keidara, ambasadora Izraela w Szwajcarii, właściciel obiektu usunął ogłoszenie.

  / Źródło: The Guardian

  Andrzej Ujejski 15.08.2017 22:42

  jeden się odważył i napisał prawdę, że śmierdzi od nich na kilometr bo się nie myją i to dotyczy ich kultury….a co to święte krowy …udajemy ,że nie bo to żydzi ? nietykalni psia…


  za: http://www.wprost.pl/10070360

 2. mgrabas Says:

  Super User 31 sierpnia 2017, 09:35:07

  Polak usunięty ze stanowiska za obronę polskiej kultury!!!

  W związku ze skandaliczną wypowiedzią prezesa POT Marka Olszewskiego podjąłem decyzję o jego natychmiastowej dymisji” – napisał na Twitterze Witold Bańka. Olszewski z programów wizyt promujących Polskę wykreślił Auschwitz. Jak powiedział naszej dziennikarce, że „nadszedł czas na przebicie się z naszą własną kulturą” oraz „nie mam potrzeby eksponowania miejsc i zdarzeń związanych z historią innych narodów”.

  Kiedy ostatnio jeden z zagranicznych ośrodków Polskiej Organizacji Turystycznej przygotował program wizyty grupy dziennikarzy, prezes POT zasugerował wykreślenie z niego zwiedzania Muzeum Historii Żydów „Polskich” „Polin” w Warszawie. Z innego programu wypadła wizyta w KL Auschwitz. Podobne sugestie pojawiają się podczas dyskusji nad doborem zdjęć na zagraniczne targi.

  Nasza dziennikarka Magdalena Kursa zapytała Olszewskiego, czy wykreślanie muzeów Polin i Auschwitz to element szerszej strategii.

  – Jako szef Polskiej Organizacji Turystycznej, który kocha swój kraj, chcę go pokazać od jak najlepszej strony, przez nasze zabytki, kulturę, gościnność, wspaniałą muzykę. Auschwitz to nie produkt turystyczny, lecz miejsce martyrologii, zadumy i przemyśleń, a my zajmujemy się promocją Polski jako kraju atrakcyjnego turystycznie. Poza tym chcemy położyć nacisk na promowanie tego, co cenne w naszej własnej kulturze, pokazać nasz wielki wkład w rozwój Europy. Nie mam potrzeby eksponowania miejsc i zdarzeń związanych z historią innych narodów – uważa Olszewski.

  Po czym dodaje: – To polskie, a nie żydowskie elity zostały w czasie wojny zupełnie przeorane i zlikwidowane. Pamiętajmy, że kultura żydowska w praktyce cała przetrwała. W latach 30. z Niemiec wielu Żydów emigrowało. W Polsce pod okupacją niemiecką nie było takiej możliwości.

  Po godzinie 13 minister sportu i turystyki na Twitterze napisał:

  Olszewski został szefem POT-u w marcu. Wcześniej był prezesem uzdrowisk w Kołobrzegu i Świeradowie-Zdroju, dwukrotnie z ramienia PiS-u kandydował na urząd burmistrza Kamienia Pomorskiego.

  źródło: http://gazetawarszawska.com/judaizm-islam/6243-stanowiska-za-obrone-polskiej-kultury

  • mgrabas Says:

   Opublikowano  by emjot

   Polska: Dymisja za próbę dejudeizacji turystyki

   Minister turystyki podjął decyzję o dymisji prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Marka Olszewskiego. Jest ona reakcją na sugestie Olszewskiego, aby z programów turystycznych promujących Polskę wykreślić Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” oraz KL Auschwitz-Birkenau.

   – Chcemy położyć nacisk na promowanie tego, co cenne w naszej własnej kulturze, pokazać nasz wielki wkład w rozwój Europy.

   Nie mam potrzeby eksponowania miejsc i zdarzeń związanych z historią innych narodów

   –  stwierdził Olszewski.

   – Pamiętajmy, że kultura żydowska w praktyce cała przetrwała

   – mówił szef POT i dodawał, że

   —  „nie ma potrzeby eksponowania miejsc i zdarzeń związanych z historią innych narodów”.

   – Auschwitz to nie produkt turystyczny, lecz miejsce zadumy i przemyśleń, —  a my zajmujemy się promocją Polski jako kraju atrakcyjnego turystycznie

   – argumentował szef POT.

   Dodał on również, że

   – To polskie, a nie żydowskie elity zostały w czasie wojny zupełnie przeorane i zlikwidowane

   i podkreślał, że

   —  chce pokazać Polskę od najlepszej strony, przez nasze zabytki, kulturę, gościnność, wspaniałą muzykę.

   ______________________

   (na podstawie wp.pl opracował T.Sz)

   30 sierpnia 2017 /Za; http://xportal.pl/?p=30566


   Zobacz:

   za: http://forumdlazycia.wordpress.com/2017/08/30/polska-dymisja-za-probe-dejudeizacji-turystyki/

   • mgrabas Says:

    „BY RZECZPOSPOLITAPOLSKA | 31 SIERPNIA 2017 · 11:16

    Minister sportu IIIRP żydowskim lokajem

    Minister sportu i turystyki, Witold Bańka, poinformował na Twitterze, że zdymisjonował szefa Polskiej Organizacji Turystycznej, Marka Olszewskiego, w związku z jego „skandaliczną wypowiedzią” w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”. Zdjęcie: Bartłomiej Zborowski /PAP

    Antysemityzm (?) – NIE, antypolonizm – TAK

    (Należy jednak mocno podkreślić, że wypowiedź pana Marka Olszewskiego nie zawiera żadnych elementów antyżydowskich – błędnie określanych jako antysemityzm. Natomiast całe zdarzenie nosi znamiona skrajnego żydowskiego szowinizmu i antypolonizmu zarządzających IIIRP. – D.Kosiur)

    W środę „Gazeta Wyborcza” opublikowała artykuł, w którym szef POT tłumaczył, dlaczego z programów wizyt promujących Polskę wykreślono Auschwitz oraz Muzeum Historii Żydów Polskich.

    Marek Olszewski – magister ekonomii, zdymisjonowany szef POT dotychczas pełnił funkcje dyrektora: SANDRA SPA z siedzibą w Pogorzelicy, Centrum Medyczno-Uzdrowiskowego Etna w Kołobrzegu, uzdrowiska w Świeradów Zdrój, przedsiębiorstwa państwowego „Uzdrowisko Kamień Pomorski”, prezesa Uzdrowiska Kołobrzeg S.A., był również p.o. burmistrza Trzebiatowa – POLAK

    Marek Olszewski: Auschwitz to nie produkt turystyczny lecz miejsce martyrologii, zadumy i przemyśleń, a my zajmujemy się promocją Polski jako kraju atrakcyjnego turystycznie. Poza tym chcemy położyć nacisk na promowanie tego, co cenne w naszej własnej kulturze, pokazać nasz wielki wkład w rozwój Europy. Nie mam potrzeby eksponowania miejsc i zdarzeń związanych z historią innych narodów.

    To polskie, nie żydowskie elity zostały w czasie wojny zupełnie przeorane i zlikwidowane. Pamiętajmy, że kultura żydowska w praktyce cała przetrwała. W latach 30. z Niemiec wielu Żydów emigrowało. W Polsce pod okupacją niemiecką nie było takiej możliwości.

    (Wielkie BRAWA dla Polaka, Pana Marka Olszewskiego – D.Kosiur)

    W związku ze skandaliczną wypowiedzią prezesa POT Marka Olszewskiego podjąłem decyzję o jego natychmiastowej dymisji – napisał w środę na Twitterze minister sportu i turystyki Witold Bańka.

    Polska Organizacja Turystyczna (POT), to instytucja rządowa utworzona na mocy ustawy z dnia 25 czerwca 1999 roku o Polskiej Organizacji Turystycznej. Działa od 1 stycznia 2000. Podlega ministrowi właściwemu do spraw turystyki, aktualnie ministrowi sportu i turystyki.

    Głównym celem POT jest promocja Polski w kraju i za granicą, jako kraju atrakcyjnego turystycznie, szczególnie pod względem kulturowym oraz wzmacnianie wizerunku Polski, jako kraju nowoczesnego o silnej tożsamości narodowej, bogatego w atrakcyjne walory środowiska naturalnego.

    POT współpracuje z przedstawicielami władzy rządowej – wojewodami, jednostkami samorządu terytorialnego, Polską Izbą Turystyki oraz innymi organizacjami branży turystycznej, a także stowarzyszeniami działającymi w tej dziedzinie.

    (ph)

    za: PAP – http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-minister-sportu-zdymisjonowal-szefa-polskiej-organizacji-tur,nId,2434616

    za: http://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/08/31/minister-sportu-iiirp-zydowskim-lokajem/

 3. mgrabas Says:

  by rzeczpospolitapolska | 6 października 2017 · 19:02

  Koszerny smród to nie żart, to sprawa polityczna

  Ten smród staje się już nie do zniesienia!

  (Z remanentów WPS)

   

  kwiecień 2012r.

  Gazeta o największym w Polsce nakładzie, chodzi o żydowską Gazetę Wyborczą, najważniejszą spośród wszystkich ukazujących się w Polsce gazet – gazet żydowskich, inne chyba już się nie ukazują -, w swoim piątkowym (13.04.2012) wydaniu doniosła o bardzo nieprzyjemnym wydarzeniu. Mieszkańcy warszawskiego, ekskluzywnego apartamentowca przy ul. Grzybowskiej 4, w centrum miasta, toczą wojnę z koszernym smrodem.

  O co chodzi?

  Otóż, na parterze apartamentowca funkcjonuje koszerny wyszynk niejakiego Davida Sosnitzky. Lokal obsługuje głównie wycieczki izraelskich uczniów, którzy składają w Polsce, mile przez wszystkich oczekiwane, wizyty przyjaźni śladami swoich przodków – w Polsce mieszkało ich i mieszka prawie zawsze najwięcej. Ministerstwo edukacji Izraela wymaga, żeby młodzież żywiła się koszernie. Smród z koszernej kuchni rozchodzi się na wszystkie mieszkania. Stąd protesty ich lokatorów, którzy pikietują lokal Davida Sosnitzky. Na zamieszczonej przez GW fotografii (poniżej) widać lokatorów trzymających plakaty z napisami: „Dość smrodu…”, „Wygrajmy wojnę ze smrodem”.

  Sosnitzky twierdzi, że oni – lokatorzy apartamentowca – nie lubią Żydów. Że to hańba, by po warszawskich doświadczeniach nazizmu nie było w Warszawie żadnej koszernej restauracji. Ostrzega, że o wszystkim powiadomi ambasadę Izraela – wydaje się, że to chyba jedyny kompetentny organ w Polsce władny rozwiązać tę zaskakującą i mocno cuchnącą już sprawę.

  A sprawa prosta nie jest. Lokatorzy ekskluzywnego apartamentowca, to z całą pewnością zacni Europejczycy, skoro stać ich na bardzo wysoki czynsz – i o ksenofobii nie może być mowy. A już antysemityzm wykluczony jest całkowicie, toż to niemal grzech pierworodny, o czym polskie owieczki uczyć wreszcie zaczyna żydo-katolicki Kościół.

  Drugi od lewej Lejb Fogelman protestuje wespół z mieszkańcami apartamentowca przeciw koszernemu smrodowi 

  http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/

  Sprawę komplikuje dodatkowo fakt, że wśród lokatorów – Europejczyków są także Żydzi. Jako lokator apartamentowca, protestujących wsparł nawet sam Lejb Fogelman, który po 1968 r. z Polski wyemigrował, ale po 1989r. do Polski wrócił i doradzał w wielu procesach prywatyzacyjnych. Wspomagał budowę kapitalizmu w wolnej Polsce – to człowiek na wskroś postępowy, nowoczesny, można rzec światowy, członek loży B’nai B’rith. Loży tak bliskiej przecież sercu JPII i L.Kaczyńskiego. W imieniu tego ostatniego szczerze i serdecznie witała reaktywację loży B’nai B’rith E.Juńczyk-Zimecka, żydowska sekretarz stanu w kancelarii prezydenta L.Kaczyńskiego. Nie wszyscy pewnie wiedzą, że Lejb Fogelman to licealny i uniwersytecki kolega braci L. i J.Kaczyńskich.

  Jednak Lejb Fogelman także nie lubi koszernego smrodu.

  Czy, zatem poradzi sobie z tym niełatwym problemem ambasada Izraela? Czy może o radę należałoby prosić zacnych rabinów?

  Z pomniejszymi sprawami, póki co, dobrze radzą sobie w Polsce niezawisłe sądy. Wystarczy wspomnieć niemiłe zdarzenie, gdy naczelny rabin RP, poczciwy Michale Schudrich rzucił się był na ulicy  na młodego Polaka i zaczął go szarpać. Polak został oczywiście ukarany. Sąd widać wyszedł ze sprawdzonego już założenia, że z całą pewnością Polak był antysemitą i w momencie zdarzenia musiał popełnić myślo-zbrodnię – bowiem mógł np. pomyśleć: „nie lubię garbatych nosów” i to sądowi już wystarczyło. Chwała Bogu na miejscu był rabin M.Schudrich i niebezpieczeństwo rozprzestrzenienia się antysemityzmu zostało szybko zażegnane.

  Niezawisłe sądy w Polsce radzą sobie niezgorzej i w innych sytuacjach, interpretując to samo prawo, ten sam paragraf, na korzyść Żyda, czy żydowskiej organizacji i na niekorzyść Polaka lub polskiej organizacji. Wynika to prawdopodobnie z filozoficzno-religijnej postawy sądów, bo przecież naród wybrany jest tylko jeden i trzeba mu oddać sprawiedliwość.

  Musimy przyjąć do wiadomości i pogodzić się z faktem, że naród wybrany, to piekielnie utalentowana nacja. Choć, co prawda, uzdolniona dość jednokierunkowo – zawsze w awangardzie postępu, zawsze wśród inicjatorów rewolucji i przewrotów, to elita światowej finansjery, kapitalizmu, komunizmu, nazizmu, liberalizmu, kosmopolityzmu, globalizmu, a dziś budowniczowie Unii Europejskiej.

  To z tej nacji wywodzi się wielu szczodrych filantropów finansujących światowy postęp – a może podstęp – ? – mam niejakie problem z tym słowem – i zawsze bez względu na konsekwencje postępu – podstępu.

  Ogólnie rzecz biorąc, jak na razie, sprawy idą w dobrym dla Żydów kierunku. Polacy zaczynają uczyć się żydowskich tańców już w przedszkolu, w myśl starego przysłowia, czym skorupka za młodu nasiąknie, … itd.

  Okazuje się, że mamy bardzo zdolnych malców*

  Ach, cóż za wspaniała impreza z okazji Dnia Dziecka – ?*

  Do tańca zapraszam zresztą wszystkich polskich Europejczyków.

  Szalom Alejhem Europejczycy

   

  Dariusz Kosiur – także nie znoszę koszernego smrodu.

  * Ponieważ zamieszczone przeze mnie filmy z roku 2012 zniknęły z YT, zastąpiłem je podobnymi z roku 2015 i 2016

  ___________________________

  ___________________________

  Koszerny smród nie może być przeszkodą w dialogu i przyjaźni IIIŻydo-RP z Żydami

   

  Mieczysław Moczar o żydowskiej sympatii wobec Semitów oraz wobec Polski i Polaków

  źródło: http://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/10/06/koszerny-smrod-to-nie-zart-to-sprawa-polityczna/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s