ZUS już od dawna jest bankrutem!

Published on Apr 5, 2017

Wypowiedź europosła Michała Marusika podczas konferencji pt. „Co po ZUS-ie? Systemy emerytalne w Europie”.
W debacie udział wzięli: prof. Robert Gwiazdowski (były Prezes ZUS, ekspert ekonomiczny Warsaw Enterprise Institute), Michał Marusik (europoseł grupy Europa Narodów i Wolności), mec. Jacek Wilk (poseł, Kukiz ’15, wiceprezes Kongres Nowej Prawicy), Zbigniew Jarząbek (przedsiębiorca, Prezes Akademia Patriotów, Wiceprezes KNP), Janusz Szewczak (główny ekonomista Kasy Krajowej SKOK, poseł PiS). (Wrocław, 29.03.2017)

Komentarzy 5 to “ZUS już od dawna jest bankrutem!”

 1. mgrabas Says:

  Co po ZUS-ie? Systemy emerytalne w Europie (Gwiazdowski, Marusik, Wilk, Szewczak, Jarząbek)

  Published on Apr 6, 2017

  Relacja z konferencji pt. „Co po ZUS-ie? Systemy emerytalne w Europie”. W debacie udział wzięli: prof. Robert Gwiazdowski (były prezes rady nadzorczej ZUS, ekspert ekonomiczny Warsaw Enterprise Institute), Michał Marusik (europoseł grupy Europa Narodów i Wolności), mec. Jacek Wilk (poseł, Kukiz ’15, wiceprezes Kongres Nowej Prawicy), Zbigniew Jarząbek (przedsiębiorca, Prezes Akademia Patriotów, Wiceprezes KNP), Janusz Szewczak (główny ekonomista Kasy Krajowej SKOK, poseł PiS). (Wrocław, 29.03.2017)

 2. mgrabas Says:

  MASAKRA! Zobacz jak ZUS okrada Polaków z ich emerytur! Gwiazdowski na OSTRO!

  Opublikowany 6 sie 2017

  Prezentujemy państwu archiwalny odcinek programu „Alfabet Pojęć”, który powstał w ścisłej współpracy z Radio Polska Live polskalive.pl.

  Robert Gwiazdowski szczerze i bez ogródek mówi o tym jak obecnie wygląda system emerytalny w Polsce, a następnie wskazuje jak powinien wyglądać…

  • mgrabas Says:

   Jak ZUS okrada ludzi?

   Opublikowany 1 mar 2016

   Polub Piotra na Facebooku – http://www.facebook.com/NajzerPiotr
   Śledź na Twitterze – http://twitter.com/PiotrNajzer

   Link do filmu fb: http://www.facebook.com/NajzerPiotr/videos/924627867591552/

   Człowiek, który wygrał z ZUS-em

   Opublikowany 8 paź 2015

   -Osiem lat udręki! Wygrałem! – mówi nie kryjąc łez wzruszenia Andrzej Polak, który po batalii sądowej wygrał z ZUS-em sprawę o godziwą emeryturę. Tylko w zeszłym roku z ZUS-em sądziły się 134 tysiące Polaków. Nie zawsze z dobrym skutkiem.

   ZUS – prawda, nie musisz płacić sam na swoją emeryture państwu, to są Twoje pieniądze

   Opublikowany 14 mar 2016

   Grzegorz Sowa, przedsiębiorca z Piotrkowa Trybunalskiego wypowiedział umowę z Zakładem Ubezpieczeń S #piramidafinansowa #piramida #finansowa #zus #pis #po #psl #sld #koryto #podatki #duda #szydło #szydlo #kaczynski #kaczyński #kukiz

   Grzegorz Sowa (KNP) vs ZUS – „wyrok” sądu apelacyjnego

   Opublikowany 9 maj 2013

   Grzegorz Sowa (KNP) vs ZUS – wyrok sądu „apelacyjnego” oraz oświadczenie.
   „Sąd apelacyjny” w Łodzi – 9 maja 2013.

   „Yeti Parovetti 3 lata temu

   To nie ZUS kłamie tylko rząd, ZUS tylko im podlega i wykonuje jego rozkazy.

   „kubaspeed1 3 lata temu

   Minął rok a Grzegorz Sowa nie odwołał się, ani do Strasburga, ani do Trybunału Konstytucyjnego, więc chyba jednak uznał że musi płacić składki do ZUS

   „Stevie Wonder 2 lata temu

   No właśnie, słyszałem, że się odwoła. Dlaczego tego nie zrobił?

   „vandhorn 1 rok temu

   jedna banda. naiwnością było liczenie na wygraną w sądzie.

   „Andrzej Wilczak 2 lata temu

   Piękne uzasadnienie. Jednak może to może, a nie musi art. 31 Konstytucji.
   Obowiązkowe (to rozumiem) to niekoniecznie w ZUS. Tylko ZUS już pieniądze przejadł.

   ZUS po kilku potwierdzeniach niezalegania i rozliczeniach konta wykrył nieprawidłowość wg niech w deklaracjach za październik 2005. Poza działalność pracowałem wówczas na zlecenie i z tego tytułu byłem ubezpieczony.
   Uznano mi wcześniejsze miesiące tej samej umowy, ale pieniądze zamiast w październiku dostałem później.
   Zgodnie z obecnie obowiązującym od 1 listopada 2005 prawem, ale niezgodnie ówcześnie obowiązującym, ZUS chciał ode mnie, abym na podstawie rozmowy telefonicznej dokonał korekty. Nie mogłem znaleźć umowy, którą musiałem przechowywać do 2010 roku, a jest lipiec 2015. Może zaginęła przy przeprowadzce?
   Poprosiłem o mail z wykazem nieprawidłowości .. nie mają wyjścia na miasto. Wniosłem o wykaz .. dostałem informację, że w moim imieniu dokonali korekt. Teraz to ja mam udowodnić, że umowa była.

   Normalnie byłoby to wyłudzenie, ale nie w przypadku ZUS.
   Napisałem sprzeciw podając konkretne obowiązujące w październiku 2005 przepisy i nawet interpretację ZUS z ich strony, choć nie wiem czy to wystarczy. Równie dobrze mogli dopisać stu pracowników, bo to ja musiałbym udowodnić, że ich nie było.

   „Seba Madsky 3 lata temu

   Gdyby Sąd uznał rację Pana Sowy to w ciągu 1 miesiąca ZUS by zdechł.

   „bartekpl87 4 lata temu

   Mafia Państwowa…

   „tarchalin 4 lata temu

   7) 07:35 „Ustawa nie narusza konstytucyjnego prawa do własności”. Ale dlaczego nie narusza, skoro narusza? Tutaj Pani Sędzina nie raczyła się podzielić choćby skromnym uzasadnieniem. Po prostu stwierdziła sobie odgórnie, że „nie narusza” i już! Kropka. Woda jest sucha a słońce jest ciemne. Nie będę tego uzasadniał, bo po co?

   „tarchalin 4 lata temu

   5) 06:21 „Wydana została ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych z 13 października 1989 roku”. Z 1989 roku?. Widać więc, w której epoce Pani Sędzina jeszcze mentalnie tkwi. Rzeczona ustawa powstała w 1998 roku.
   6) 06:28 „Ustawa opiera się na zasadzie solidaryzmu społecznego”. Spieszę uświadomić Panią Sędzinę, że solidaryzm przymusowy to nie żaden humanitarny „solidaryzm”, tylko zwykły terroryzm oparty na zasadzie „dawaj forsę, bo biedni potrzebują! A jak nie, to staniesz przed sądem!”.

   „tarchalin 4 lata temu

   4) 05:37 „Przymus ubezpieczeń nie narusza art. 64 Konstytucji RP”. Oczywiście. Konstytucja RP jest dla hecy albo dla picu, natomiast ZUS-owski bełkot to dla pachołków Święta Księga. Konstytucja w art. 64 („każdy ma prawo do własności”) chciała przekazać, że „nikt nie ma prawa do własności”. Taka jest mniej więcej interpretacja Sędziny, która najwyraźniej nie potrafi czytać oczywistych zdań w języku polskim ze zrozumieniem.

   „tarchalin 4 lata temu

   3) 05:14 – „Przymus ubezpieczeń ma służyć zabezpieczeniu przed określonymi zdarzeniami”. Tak, a Konstytucja RP ma służyć zabezpieczeniu obywatela przed złodziejami z ZUS-u i sądowymi pachołkami reżimu, którzy chcą nas „zabezpieczać” wbrew naszej woli i wbrew naszym pieniądzom, które przeżerają.
   
   „tarchalin 4 lata temu

   1) 04:52 – „Przepis o przymusie ubezpieczeń jest BEZWZGLĘDNIE obowiązujący” – a ja naiwny myślałem, że ustawy zwykłe muszą UWZGLĘDNIAĆ przepisy ustawy zasadniczej, czyli Konstytucji RP, no ale Pani Sędzina mnie uświadomiła, że niekoniecznie.
   2) 05:00 – „Przymus ubezpieczeń oczywiście powstaje z MOCY PRAWA”. Oczywiście chodzi o „prawo” ZUS-owskie, a nie o prawo najważniejsze, czyli Konstytucję RP.
   CDN.

   ToruOgiwara 4 lata temu

   Sędzina nie wygląda na taką, która wierzy w to co czyta.

   „Dawid Bodych 4 lata temu

   „Kto przymusem lub podstępem zmusza do niekorzystnego rozporzadzania własnym lub cudzym majątkiem podlega karze ograniczenia wolności od 3 miesięcy do lat 5”

 3. mgrabas Says:

  Dlaczego nie będziemy mieć emerytury? Wójcikowski: ZUS zbankrutował

  Nadawane na żywo 3 lis 2016

  Co z naszymi emeryturami? Bankructwo ZUS-u i co dalej? Bojkot w odpowiedzi na cenzurę na Facebooku? Gościem Tematu Dnia był Rafał Wójcikowski, poseł Kukiz’15 i doktor nauk ekonomicznych, który w rozmowie z Magdą Korzeniewską poruszył kwestię, która dotyka każdego Polaka – pieniądze, a raczej ich brak.

  -System emerytalny już dawno zbankrutował, ponieważ za nim stoi fałszywa idea solidaryzmu międzypokoleniowego, która jest piękna na papierze – stwierdził Wójcikowski – Niestety w praktyce się nie sprawdziła – dodał

  Gość Tematu Dnia zwrócił uwagę na to, że „kiedyś to dzieci utrzymywały rodziców”. Jego zdaniem problem tkwi w demografii, czyli „naturalnym systemie emerytalnym”.

  Rafał Wójcikowski skomentował również brak podniesienia kwoty wolnej od podatku:

  -Mówi się, że jak nastaje nowy rząd, to w pierwszym roku powinien zrobić najtrudniejsze reformy, bo mu wszystko ujdzie płazem. Nie spodziewam się niestety niczego dobrego, bo już pierwszy rok minął, trzeba było „zreformować ZUS” i podatki. Nie zrobiliśmy tego – podkreślił

  Polityk odniósł się także do cenzury na Facebooku:

  -Facebook okazuje się być korporacją nie tylko ekonomiczną, ale również quasi polityczną. (…) Nie namawiam do bojkotu, tylko zastanawiam się, czy takie środki nie są skuteczniejsze. – mówił – Warto nauczyć Facebook rozumu w sposób wolnorynkowy – zaznaczył Wójcikowski

  Temat Dnia to program ukazujący się codziennie od poniedziałku do piątku. O najważniejszych sprawach publicznych rozmawiamy z ludźmi, którzy decydują o ich biegu. Zobacz pozostałe odcinki na http://www.salvetv.pl/multimedia/tem

  Salve TV http://www.salvetv.pl to nowa chrześcijańska telewizja internetowa. Główną ideą Salve TV jest emisja programów informacyjnych, rozrywkowych i edukacyjnych – przyjemnych w formie i wartościowych w treści.

  Rafał Wójcikowski (Kukiz’15) zmasakrowanie programu 500 plus

  Opublikowany 9 lut 2016

  posiedzenie Sejmu VIII kadencji 9 lutego 2016
  Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci.

  Jeżeli mogę… To jest pewne nawiązanie do pewnej rocznicy, szczególnej rocznicy. W moich 40 dotychczasowych wystąpieniach mój strój był bez zarzutu, a to jest moje 41. wystąpienie, ono ma specyficzny charakter i ma o czymś państwu przypominać. 5 lutego mieliście państwo pewną rocznicę, większość z was uczestniczyła w tym przynajmniej duchem.
  (Poseł Sławomir Nitras: Brak kultury, proszę pana, brak kultury.)
  To jest pana zdanie, a moje zdanie jest zupełnie inne.
  Proszę państwa, rozmawiamy o ustawie zwanej potocznie 500+. Myśmy w ruchu Kukiza długo szukali, skąd Prawo i Sprawiedliwość czerpało natchnienie, konstruując tę ustawę. I znaleźliśmy. Proszę sobie wyobrazić: podręcznik ˝Wiedza o społeczeństwie˝, podręcznik dla gimnazjum, s. 100, czytanka ˝Dobro państwa czy dobro partii?˝. Przeczytam ćwiczenie nr 8.
  ˝Przeczytaj opis sytuacji, wykonaj polecenia.
  Partia Powszechna Szczęśliwość ma większość głosów w parlamencie i decydujący wpływ na prawa ustanawiane w państwie. Politycy z tego ugrupowania postanowili przed zbliżającymi się wyborami przeprowadzić reformę systemu podatkowego. Pomimo problemów finansowych kraju zdecydowano o przyznaniu wszystkim pracującym pełnoletnim obywatelom ulgi podatkowej w wysokości 500 zł. Osobom niepracującym wypłacono 500 zł w gotówce. Wyjaśnij, co twoim zdaniem chcieli osiągnąć politycy partii Powszechna Szczęśliwość dzięki reformie systemu podatkowego. Omów skutki decyzji parlamentarzystów dla finansów państwa˝.
  Nawet dzieci w gimnazjum wiedzą, po co państwo wprowadzają tę ustawę w takim kształcie i w zakresie, w jakim państwo ją wprowadzają. Państwo sami przyznają w uzasadnieniu ustawy, że efekt pronatalistyczny będzie znikomy, będzie śladowy. Państwo zakładają, że w ciągu 10 lat urodzi się 280 tys. dzieci, tak państwo napisali. To znaczy, że w ciągu roku przeciętnie urodzi się góra 30 tys. dzieci. Co to oznacza? Że liczba urodzeń wzrośnie z 380 tys. do 410 tys., o 10%, czyli wskaźnik dzietności z 1,3 maksymalnie do 1,5. Czy to uchroni nas przed apokalipsą demograficzną w najbliższych 20 latach? Sami państwo przyznają, że nie uchroni. Sami państwo wiedzą, że nic to nie da.
  W uzasadnieniu – jeszcze raz, jeszcze jedna poprawka – państwo interpretują i pokazują nam, jaka jest struktura rodzin z jednym dzieckiem i dwojgiem dzieci, z trojgiem dzieci, z czworgiem dzieci. Tylko że to się sumuje w ramach 100%, a nie bierze się pod uwagę rodzin bez dzieci i nie bierze się pod uwagę singli. Liczba singli od 1989 r. wzrosła z 19% do 29%. To jest prawdziwy problem. Liczba rodzin 0 D, czyli z zerową ilością dzieci, to jest prawie 25% liczby wszystkich rodzin. Razem single, czyli potencjalne rodziny, których nie założono z różnych powodów, i rodziny bez dzieci to jest 50% ogólnej puli. I to jest problem w kwestii niskiej dzietności oraz to, że ponad 50% rodzin z dziećmi to rodziny, które mają jedno dziecko. To jest prawdziwy problem w kwestii niskiej dzietności. Nie chodzi o to, żeby rodziny z trójką dzieci miały czworo dzieci, rodziny z czwórką dzieci miały piątkę dzieci itd., bo rodziny 3 plus to 10% rodzin posiadających dzieci, czyli ok. 5% w ogóle potencjalnych rodzin. Tak więc nie uzdrowicie państwo tym projektem systemu polityki pronatalistycznej.

  dr Rafał Wójcikowski mówi o przyszłym bankructwie Polski!

  Opublikowany 19 sty 2017

  Nie żyje poseł Kukiz`15 Rafał Wójcikowski – Janusz Korwin-Mikke

  Opublikowany 19 sty 2017

  Dziwny wypadek posła Kukiz’15. Przypadek czy zabójstwo? Szokujące dowody w sprawie!

  Opublikowany 26 sty 2017

  Magdalena Derucka i Piotr Wroński w nowym programie „Piękna i Bestia”. Tym razem krok po kroku omawiają dowody jakie pojawiły się w sprawie wypadku.
  Jesteśmy ciekawi waszych opinii. Komentujecie i zostawiajcie swoje propozycje na następne tematy jakie według was należałoby poruszyć w programie.

  http://www.wrealu24.pl

  Paweł Bednarz o wypadku posła Kukiz’ 15, bezprawnym handlu polskimi dziećmi! NA ŻYWO z Marcinem Rolą

  Nadawane na żywo 1 cze 2017

  • mgrabas Says:

   Dramat chilijskich emerytów

   Towarzysz Michal
   Opublikowany 15 sty 2019

   Prywatyzacja chilijskiego systemu emerytalnego, to fundament chilijskiego „cudu gospodarczego”, którym fascynują się autorzy serwisu Prosta Ekonomia.

   od mg: na temat jest dopiero od 12:12Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s