Czy żyjesz w taki sposób jakby Bóg chrześcijan nie istniał, a motywem Twojej aktywności jest własna przyjemność lub walka o swoje szczęście?

Satanizm LaVeyański – Mateusz Gańczarek-Rał

Published on Apr 9, 2017

Satanizm to nie tylko kult rogatego koziołka. Jest to również system filozoficzny stworzony przez Antona Szandora LaVeya. Prelekcję o „Satanizmie LaVeyańskim” wygłasza Mateusz Gańczarek-Rał.

Jedna odpowiedź to “Czy żyjesz w taki sposób jakby Bóg chrześcijan nie istniał, a motywem Twojej aktywności jest własna przyjemność lub walka o swoje szczęście?”

 1. mgrabas Says:

  poniżej sedno ideologii satanizmu Laveyiańskiego (materiały pochodzą z jednej z publicznych stron internetowych tego środowiska
  przytaczam je nie po to by je reklamować, ale po to by ułatwić czytelnikom zrozumienie jak ci ludzie, identyfikujący się z satanizmem, myślą, jaką mają hierarchię „wartości” i jakimi zasadami się kierują)

  Jedenaście Satanistycznych Zasad Dla Ziemi

  1.Nie wyrażaj swoich opinii lub rad, jeżeli nie jesteś o to proszony.

  2.Nie zwierzaj się że swoich problemów innym, chyba że jesteś pewien, że chcą o nich słuchać.

  3.Kiedy jesteś w cudzym domu (na cudzym terenie) okaż mu respekt lub jeżeli nie potrafisz nie chodź tam.

  4.Jeżeli gość w twoim domu (na twoim terenie) dręczy cię, traktuj go okrutnie i bez miłosierdzia.

  5.Nie rób seksualnych „postępów” dopóki nie dostaniesz wyraźnej propozycji współżycia.

  6.Nie bierz tego co nie należy do ciebie, chyba że jest ta rzecz dla kogoś brzemieniem i osoba ta „płacze” by być uwolniona.

  7.Potwierdź moc magii jeśli udało ci się przy jej pomocy zaspokoić swoje pragnienia. Jeżeli zaprzeczysz mocy magii po jej wykorzystaniu, utracisz wszystko co w ten sposób uzyskałeś.

  8.Nie narzekaj na coś co nie dotyczy ciebie.

  9.Nie krzywdź małych dzieci.

  10.Nie zabijaj zwierząt (nie-ludzi), chyba że zostaniesz zaatakowany lub będziesz potrzebował pożywienia.

  11.Kiedy chodzisz w „otwartym” terenie nie zaczepiaj nikogo. Jeżeli ktoś cię zaczepia, poproś go by przestał. Jeżeli nie przestanie zniszcz go.

  Dziewięć Satanistycznych Twierdzeń

  1.Szatan reprezentuje zaspokojenie zamiast abstynencji.

  2.Szatan reprezentuje witalną egzystencje zamiast duchowych złudzeń.

  3.Szatan reprezentuje nieskazitelną mądrość zamiast hipokrytycznego samo-okłamywania.

  4.Szatan reprezentuje szacunek dla tych którzy na niego zasłużyli zamiast miłości dla niewdzięczników.

  5.Szatan reprezentuje zemstę zamiast nadstawiania drugiego policzka.

  6.Szatan reprezentuje odpowiedzialność za odpowiedzialnych zamiast troski ofiarowanej psychicznym krwiopijcom.

  7.Szatan reprezentuje człowieka jako po prostu jeszcze jedno zwierze, czasem lepsze, częściej jednak gorsze od tych, które chodzą na czworaka, ponieważ przez swą duchową boskość i rozwój intelektualny stał się najgorszym ze wszystkich zwierząt.

  8.Szatan reprezentuje wszystkie tak-zwane grzechy które prowadzą do psychicznego, fizycznego i moralnego zaspokojenia.

  9.Szatan zawsze był najlepszym przyjacielem kościoła, albowiem utrzymywał ten interes przez wszystkie te lata.

  9 Satanistycznych Grzechów

  1.Głupota – Główny grzech w satanizmie. Szkoda, że głupota nie jest bolesna. Niewiedza to jedna rzecz, lecz społeczeństwo rozwija się w stronę głupoty. Ludzie robią wszystko, co im się powie. Media promują głupotę jako postawę nie tylko akceptowalną, ale i chwalebną. Satanista musi nauczyć się widzieć te sztuczki i nie może sobie pozwolić na bycie głupim.

  2.Pretensjonalność – Puste pozowanie jest irytujące i nie jest stosowaniem zasad Niższej Magii. Jest to coś, co na równi z głupotą utrzymuje dziś obieg pieniądza. Każdy chce czuć się kimś ważnym, bez względu na to, czy ma do tego podstawy, czy nie.

  3.Projekcja naszych reakcji i wrażliwości na kogoś kto prawdopodobnie nie jest z Tobą zharmonizowany – Jest to błąd polegający na oczekiwaniu od ludzi takiej samej uwagi, uprzejmości i szacunku, jakie ty im dajesz. Tak nie jest. Zamiast tego, sataniści powinni przestrzegać zasady „czyń drugiemu to, co on tobie”. Wymaga to wiecznej czujności i pracy nad sobą, bo inaczej ulegniesz wygodnemu złudzeniu, że wszyscy są tacy jak ty. Jak powiedziano, pewne utopie byłyby idealne w narodzie składającym się z filozofów, ale niestety (lub może na szczęście, z machiaveliańskiego punktu widzenia) jesteśmy jeszcze daleko od tego.

  4.Samooszukiwanie się – Jest wymienione w „9 zasadach”, lecz zasługuje, by być tu powtórzonym. Inny główny grzech. Nie możemy czcić „świętych krów”, które ludzie nam przedstawiają – w tym ról, jakie oczekują, że będziemy grali. Jedynym tymczasowym oszustwem, jakie jest dopuszczalne, jest oszustwo dla zabawy i ze świadomością tego, co się robi. Ale wtedy nie jest to oszukiwanie siebie!

  5.Konformizm w stadzie – To jest dla satanisty oczywiste. W porządku jest spełnianie życzeń innych osób, jeżeli ostatecznie odnosisz z tego korzyść. Ale tylko głupcy idą za stadem, pozwalając bezosobowej większości rządzić sobą. Należy mądrze wybrać mistrza zamiast stać się niewolnikiem kaprysów wielu ludzi.

  6.Brak perspektywy – Nigdy nie trać z oczu tego, kim jesteś i jakie zagrożenie możesz stanowić samym swoim istnieniem. Tworzymy historię właśnie teraz, każdego dnia. Zawsze myśl z ogólno-historycznej i społecznej perspektywy – to ważny klucz do magii. Nie przejmuj się stadem – wiedz, że pracujesz na zupełnie innym poziomie niż reszta świata.

  7.Niepamięć o przeszłości – Jest to jedna z technik prania mózgu stosowana przez ludzi, którzy chcą wcisnąć nam coś niegdyś znanego jako nowe, w nowym opakowaniu. Oczekuje się od nas, że uznamy geniusz wynalazcy i zapomnimy o oryginale. To czyni społeczeństwo łatwym do rządzenia.

  8.Urojona duma – Zwróć uwagę na to pierwsze słowo. Duma to wspaniała rzecz, dopóki nie wylewamy dziecka razem z kąpielą. Zasadą dla satanisty jest: jeśli coś działa na twoją korzyść, to dobrze. Kiedy przestaje pracować na twoją korzyść, kiedy sam zapędziłeś się w kozi róg i jedynym wyjściem jest przyznać się do błędu, zrób to.

  9.Brak estetyki – Estetyka jest ważna w magii i powinna być kultywowana. Klasyczne standardy piękna i formy są odrzucane przez konsumpcyjne społeczeństwo, lecz wrażliwość na piękno, dla równowagi, jest ważnym narzędziem satanisty stosującego magię i powinno być używane dla zwiększenia jej efektywności. Nie to, jest uważane za ładne, jest takie, lecz to, co takie jest. Estetyka jest sprawą osobistą, odbiciem czyjejś natury, lecz są rzeczy, których harmonia i piękno jest uniwersalne i temu nie należy zaprzeczać.”


  od mg: chyba nie ma potrzeby komentowania charakteru tego tylko pozornie spójnego światopoglądu, atrakcyjnego tylko dla egocentryków i psychopatów, co ewidentnie samo rzuca się w oczy…

  źródło? – w tym przypadku wyjątkowo nie podaję namiarów na stronę, z jakiej zacytowałem powyższe materiały, a czynię to po to, by ten mój wpis nie był reklamą czegoś, o czym jestem pewny, że jest z gruntu złe i prowadzi na manowce, dlatego nie zasługuje na więcej uwagi ani na więcej naszego ograniczonego czasu życia, jaki mamy by być na obraz i podobieństwo naszego Stwórcy, czyniąc dobro i wystrzegając się zła, innymi słowy, jako chrześcijanin, całkowicie dystansuję się od tej szatańskiej ideologii i przestrzegam przed tymi satanistycznymi środowiskami, ponieważ są one gotowe bez wahania zniszczyć każdego kto im wejdzie w drogę i dają one sobie do tego pełne „prawo”!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s