Morawiecki otworzył fabrykę Mercedesa w Jaworze. Tylko czemu podarował niemieckiej firmie nasze pieniądze?

Posted by Marucha w dniu 2017-06-19 (poniedziałek)

Niemiecki koncern Daimler AG rozpoczyna w Jaworze (Dolnośląskie) budowę fabryki Mercedes-Benz. Inwestycja warta jest ok. 500 mln euro. W fabryce będą produkowane czterocylindrowe silniki do aut osobowych. Tylko czemu polski podatnik dopłaca do tego prywatnego interesu 80 milionów złotych?


Zgodnie z planami budowa fabryki zakończy się w 2019 r., a w 2020 r. zakład osiągnie pełne moce produkcyjne, wytwarzając kilkaset tysięcy silników na rok.

Fabryka mercedesa w Jaworze ma zatrudnić około 500 osób. Około 20 procent z tej liczby to będą stanowić inżynierowie oraz pracownicy z wyższym wykształceniem, a pozostała część załogi będą tworzyć pracownicy produkcji.

Na pierwszy etap inwestycji niemiecki koncern Daimler AG chce przeznaczyć ok. 500 mln euro.

„Cieszę się, że budujemy razem tę polsko-niemiecką markę, polsko-niemiecką jakość i stąd wyjadą silniki Mercedesa, a może kiedyś całe mercedesy, ale od czegoś trzeba zacząć, zrobione w Polsce, made in Poland” – mówił Morawiecki podczas uroczystości. „Duże podziękowanie za to zaufanie, którym państwo nas obdarzyli” – dodał.

Fabryka powstanie na terenie Dolnośląskiej Strefy Aktywności Gospodarczej – S3 Jawor (DSAG-S3). To obszar, który jest częścią Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”. Teren przeznaczony pod inwestycje liczy tu ponad 460 hektarów.

W zakładzie w Jaworze mają być produkowane zaawansowane technologicznie czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne z przeznaczeniem dla całej gamy modelowej, od najmniejszej klasy A po limuzyny klasy S. Będą to motory nowej generacji, spełniające europejskie normy emisji spalin badane w rzeczywistych warunkach drogowych, a nie jak do tej pory – w warunkach laboratoryjnych.

Polska zachęciła niemiecki koncern specjalną ofertą ekonomiczną. W tym wypadku jest to kwota 18,7 mln euro (około 80 milionów złotych) dla Mercedesa. Skoro Daimler AG ma zamiar zainwestować około 500 mln euro to po co im jeszcze 18 mln z naszych kieszenie? To jedynie 3,7 proc. całej inwestycji. Nie chcemy się nawet domyślać za co można uznać tę kwotę… Mamy nadzieję, że CBA wszystko sprawdziło… [He he… – admin]

Będzie to pierwszy zakład produkcyjny Mercedesa w Polsce. W 2015 r. Daimler zatrudniał w Polsce 247 osób i osiągnął obroty rzędu 3,7 mld zł. W Polsce Daimler AG działa za pośrednictwem sześciu spółek, zlokalizowanych w Warszawie, Sosnowcu, Będzinie, Siedlcach i w Komornikach.

PAP/Rzeczpospolita/ Wolność24
http://wolnosc24.pl
za: http://marucha.wordpress.com/2017/06/19/morawiecki-otworzyl-fabryke-mercedesa-w-jaworze-tylko-czemu-podarowal-niemieckiej-firmie-nasze-pieniadze/

Komentarze 4 to “Morawiecki otworzył fabrykę Mercedesa w Jaworze. Tylko czemu podarował niemieckiej firmie nasze pieniądze?”

 1. mgrabas Says:

  „19 cze, 14:47

  Wrocław: powstało największe w Europie centrum „bezpieczeństwa” w sieci IBM

  Wicepremier Mateusz Morawiecki podczas otwarcia centrum we Wrocławiu
  Foto: Aleksander Koźmiński / PAP

  -Talenty informatyczne są naszym dobrem narodowym, chcemy to dobro narodowe włączyć w globalny krwioobieg gospodarczy, by cyberbezpieczeństwo stało się naszą narodową kompetencją, naszą specjalnością – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki we Wrocławiu.

  Wicepremier uczestniczył w stolicy Dolnego Śląska w otwarciu pierwszego w Polsce i największego w Europie centrum IBM X-Force Command Center. Jego głównym zadaniem jest ochrona danych i reagowanie na ataki hakerów w internecie.

  -Deklaruję w tym miejscu, że chcemy, by cyberbezpieczeństwo stało się naszą narodową kompetencją. Trzy polskie uniwersytety są w najściślejszej czołówce w programowaniu komputerowym, co pokazały akademickie mistrzostwa świata w tej dziedzinie – powiedział Morawiecki.

  -Talenty informatyczne są naszym dobrem narodowym, chcemy to dobro narodowe włączyć w globalny krwioobieg gospodarczy, by cyberbezpieczeństwo stało się naszą narodową kompetencją, naszą specjalnością – mówił wicepremier.

  Podkreślił, że w ramach planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju będzie budowany program dotyczący cyberbezpieczeństwa o nazwie „Enigma”.

  -Cyberbezpieczeństwo to taka dziedzina, w której słabszy może wygrać z silniejszym. I jeśli my na razie nie jesteśmy najsilniejsi, ale mamy znakomitych partnerów, takich jak IBM, amerykańskie i zachodnioeuropejskie firmy, to chcę to wyraźnie podkreślić, że jest to bardzo ważny kierunek naszego rozwoju – mówił Morawiecki.

  Dodał, że bezpieczeństwo informatyczne dla polskiego państwa w dobie rewolucji cyfrowej jest najważniejsze i rząd daje temu wyraz.

  -Podkreślamy to w ramach naszych strategii, wydatków, grantów oraz systemu kształcenia. Nie można się bez tego rozwijać, podbijać kolejnych rynków, budować spójnej polityki gospodarczej – powiedział Morawiecki.

  Wicepremier zapowiedział, że w ramach planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju edukacja informatyczna będzie również rozwijana na poziomie licealnym.

  Zaznaczył, że dotychczas naszą słabością było włączenie naszych umiejętności w świat biznesu i wykorzystanie ich gospodarczo.

  -W takich sprawach bardzo dobrze jest współpracować z takimi firmami jak IBM po to, żeby właśnie to przełożenie świata teorii, świata rozwiązań prototypowych na świat gospodarki realnej było jak najsprawniejsze, by udało się je również skomercjalizować – powiedział wicepremier.

  Otwarte we Wrocławiu centrum zatrudnia 140 osób i dołącza do globalnej sieci IBM X-Force Command Centers, które każdego miesiąca obsługują jeden trylion incydentów sieciowych, chroniąc 4,5 tys. klientów ze 133 państw. Ta globalna sieć zatrudnia ponad 1400 specjalistów z dziedziny „bezpieczeństwa” świadczących usługi w rotacyjnym systemie pracy w kolejnych strefach czasowych. Jak podano, IBM zainwestuje w sumie 200 mln dolarów w rozwój możliwości odpowiadania na incydenty bezpieczeństwa.

  (MK)

  Źródło: PAP”

  Komentarze

  „~michau 19 cze 18:16

  i na start band 3 z wyplata 2200 zaal :)

  „~ABC do ~michau 20 cze 09:07

  mobbing w pracy, band 3 i japa w kubel, zupelnie inne wynagrodzenie niz IBM Dublin i duzo by wymieniac, dobre miejsce ale na sam start tylko, wiekszosc zatrudnionych ludzi ma bardzo nedzne kompetencje

  na podstawie: http://wroclaw.onet.pl/wroclaw-powstalo-najwieksze-w-europie-centrum-bezpieczenstwa-w-sieci-ibm/6wf1t8l

 2. mgrabas Says:

  http://kekusz.pl/2016/02/rzady-zydow-w-polsce-mateusz-morawiecki-cham-li-tylko-czy-takze-agent-wsi-zwop-o-we-wroclawiu-czyli-czy-sie-zydzi-na-nas-szykuja/

  • mgrabas Says:

   Syjonistyczni żydzi szkolą polskich polityków! Dr Zbigniew Kękuś o tworzeniu Judeopolonii.

   Opublikowany 10 lis 2015

   Jeśli możesz, to wspomóż dr Zbigniewa Kękusia. SKOK:
   88 7999 9995 0651 9170 1304 0001
   Syjonistyczni żydzi szkolą polskich polityków! Dr Zbigniew Kękuś o tworzeniu Judeopolonii. Linki:
   Szydło szkolona przez Departament Stanu USA: http://prawapolityka.pl/2015/07/szydlo-szkolona-przez-departament-stanu-usa/
   Departament Stanu jest w rękach żydów: http://www.realjewnews.com/?p=151

   Dr Zbigniew Kękuś o antypolskiej hucpie Sejmu i polskiego rządu ws. odszkodowań dla żydów

   Opublikowany 31 paź 2015

   UWAGA: Jeśli możesz, wesprzyj finansowo dr Zbigniewa Kękusia
   w walce o wolną Polskę.
   Nr. konta w SKOK: 88 7999 9995 0651 9170 1304 0001

   Prokurator Andrzej M Czyżewski: kariery panów Morawieckich są związane z oficerami WSI

   Opublikowany 19 kwi 2016

   Zob. też: Dr Zbigniew Kękuś o Mateuszu i Kornelu Morawieckich .http://youtu.be/WrNJ1ek8Avg
   Kanał YouTube Andrzeja M Czyżewskiego: .http://www.youtube.com/channel/UCkXu7dOntMsEnGKJC17-ptQ
   Rozmawiali dr Zbigniew Kękuś i Marek Podlecki.

   Dr Zbigniew Kękuś o Mateuszu i Kornelu Morawieckich

   Opublikowany 20 kwi 2016

   zob. też: Prokurator Andrzej M Czyżewski: kariery panów Morawieckich są związane z oficerami WSI
   .http://www.youtube.com/watch?v=rrzzqY3V_Rw
   Kornel Morawiecki, Mateusz Morawiecki

   Dr Zbigniew Kękuś zgłasza sprawy Szydło, Morawieckiego i Dziwisza do ABW.

   Opublikowany 13 cze 2016

   więcej http://kekusz.pl
   zob: Wizja lokalna w Brzegach przed Światowymi Dniami Młodzieży. Dr Zbigniew Kękuś ujawnia dokumenty
   .http://www.youtube.com/watch?v=aapmNl_ysU4

   Dr Zbigniew Kękuś: czego Polak może oczekiwać od Andrzeja Dudy

   Opublikowany 17 sty 2017

   DR ZBIGNIEW KĘKUŚ POTRZEBUJE POMOCY FINANSOWEJ
   NA WALKĘ Z BANDYTYZMEM PROKURATORSKO – SĄDOWYM.
   Nr. konta w SKOK: 88 7999 9995 0651 9170 1304 0001

   Andrzej Czyżewski, dr Zbigniew Kękuś: czy WSI przygotowały Mateusza Morawieckiego na Premiera RP?

   Opublikowany 29 cze 2017

   Więcej: http://kekusz.pl

 3. mgrabas Says:

  Jak tak dalej będą nami rządzić to zapomnijmy o emeryturach, itd…

  Published on Oct 21, 2017

  od mg: tak się dzieje gdy rządzi „polski” rezydent i „polski” rząd…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s