Słyszeliście o Asgardii?

To kosmiczne (i samozwańcze) państwo, które ma własny rząd i przywódcę. Póki co przymiotnik „kosmiczne” jest mocno na wyrost, ale w najbliższych miesiącach ma to się zmienić.

 

published 2017-06-14 12:34:03

Już dziś możesz zostać obywatelem kosmicznego państwa. Asgardia to piękna utopia

 Dziś jest 25 czerwca 1 roku. Serio. W Asgardii czas liczony jest specyficznie. Rok podzielono na 13 miesięcy liczących po 28 dni każdy. Między czerwcem a lipcem wprowadzono miesiąc o nazwie Asgard. Nazwa państwa, jak i miesiąca jest nawiązaniem do ważnego symbolu mitologii nordyckiej. Krainy bogów.

Jak zdefiniować to kosmiczne państwo? Jego charakter oddaje umieszczona na oficjalnej stronie Deklaracja Jedności. Zgodnie z nią Asgardia to twór ponadnarodowy i ponadreligijny, który czyni wysiłki na rzecz pokoju, chce chronić ludzkość przed zagrożeniami płynącymi z kosmosu i bronić równego dostępu do przestrzeni. Obywatelem Asgardii może być każdy mieszkaniec Ziemi, o ile przyjmie Deklarację Jedności i zobowiąże się szanować konstytucję państwa i jego prawa.

„Wszyscy obywatele Asgardii są równi, bez względu na ich ziemski kraj pochodzenia, zamieszkanie, obywatelstwo, rasę, narodowość, płeć, język i sytuację finansową” – czytamy w Deklaracji Jedności.

Dobrze ideę wyraża punkt dziesiąty dokumentu: „Asgardia odzwierciedla Ziemię, ale nie odzwierciedla ziemskich granic”. Konstytucja składa się z dziesięciu rozdziałów ułożonych w 50 artykułów i zaczyna się preambułą. Rząd liczy jedenaście klasycznych resortów, takich jak ministerstwo spraw zagranicznych, finansów czy sprawiedliwości. Wkrótce powołany zostanie również parlament.

Na czele państwa stoi jego pomysłodawca, Igor Aszurbejli. To urodzony w Azerbejdżanie naukowiec, biznesmen i filantrop, nagrodzony między innymi złotym medalem UNESCO za zasługi dla nanonauki i nanotechnologii.

Populacja Asgardii liczy w momencie pisania tekstu 201 548 osób. Póki co przeważają mieszkańcy Chin i Turcji. Tych pierwszych jest 28 820. Turków 27 675. 1152 Asgardczyków to Polacy. Najliczniejsza diaspora znajduje się w Istambule. Deklarację złożyło do tej pory 9630 jego mieszkańców. Druga jest Ankara (3371), a trzeci chiński Pekin (3295).

Asgardia naprawdę zamierza być kosmicznym państwem.

Kosmiczny Naród Asgardii proklamowano 28 października 2016 r. Teraz jego obywatele zamierzają spełnić choćby minimalny warunek, by słowo „kosmiczny” miało nie tylko symboliczne znaczenie. Wyślą na orbitę nanosatelitę. Obiekt nosić będzie nazwę Asgardia-1.

Fizyczny manifest obecności Asgardii w kosmosie zostanie wystrzelony w ramach misji zaopatrzeniowej na Międzynarodową Stację Kosmiczną, realizowanej przez Orbital ATK. Rakieta Antares wystartuje z Centrum Kosmicznego Kennedy’ego na Florydzie we wrześniu tego roku. Co ciekawe nanosatelita trafi najpierw właśnie na ISS. Stamtąd załoga stacji umieści ją na orbicie.

Asgardia to utopia, ale jakże piękna.

Gdy czytamy o Asgardii przychodzą nam na myśl książki science fiction opisujące wymyślne kosmiczne nacje i państwa z bardzo odległej przyszłości. W zasadzie patrzymy na nią z mieszanką pobłażania, a może nawet politowania. Na pewno z przymrużeniem oka.

Gdy zapoznamy się z FAQ na stronie kraju, poczucie to wzrasta. Dowiemy się z niego na przykład, że Asgardia zamierza rozdawać paszporty i pracuje nad tym, by były honorowane przez społeczność międzynarodową oraz, że chce posiadać własną walutę o nazwie SOLAR.

Wszytko to rzeczywiście brzmi, jak utopia rodem z powieści i filmów. Można również spojrzeć na Asgardię nieco życzliwiej. Wtedy zobaczymy piękną ideę wyrażającą dążenia ludzkości do pokoju i współistnienia w harmonii. Marzenie o jedności, które nie może się spełnić.

na podstawie: http://www.spidersweb.pl/2017/06/kosmiczne-panstwo-asgardia.html

Reklamy

Komentarze 3 to “Słyszeliście o Asgardii?”

 1. mgrabas Says:

  od mg: poniżej zamieszczam swoje spostrzeżenia dotyczące tematu

  1. Igor Ashurbeyli założyciel i fundator tego globalnego państwa zrywa z dotychczasowym porządkiem świata i wprowadza nowy kalendarz

  Government Announcements

   ► Odtwórz wszystkie

  Igor Ashurbeyli Announces


  New Asgardian Calendar (Russian)

  New Asgardian Calendar (Korean)

  New Asgardian Calendar (Persian)

  New Asgardian Calendar(Chinese)

  New Asgardian Calendar (German)

  New Asgardian Calendar (English)

  New Asgardian Calendar (French)

  New Asgardian Calendar (Japanese)

  New Asgardian Calendar (Spanish)

  New Asgardian Calendar (Arabic)

  New Asgardian Calendar (Turkish)

  New Asgardian Calendar (Italian)

  2. podczas konferencji prasowej, której celem jest zwerbowanie do tego „państwa” jak największej ilości ludzi, widać w 15:30 jak ten mówca kłamie, a za plecami siedząca tłumaczka spuszcza oczy

  Asgardia: Press Conference. Next steps of Asgardia, the First Space Nation.

  Nadawane na żywo 12 cze 2017  3. inny kanał na YouTube o nazwie YourCurvelessEarth na filmie poświęconym tematowi Asgardii ujawnia symbolikę tego projektu: wszystkowidzące Oko Horusa, kabalistyczne Drzewo ŻyciaPłaską Ziemię

  HOW TO become a CITIZEN of Asgardia? The 1st SPACE NATION!!!

  Opublikowany 15 paź 2016

  Asgardia website: http://asgardia.space/
  Dr. Igor Ashurbeyli press conference in Paris: http://room.eu.com/news/plans-for-first-ever-space-nation-asgardia-announced-today
  AIRC (Aerospace International Research Center) website: http://airc.at/#1
  Eye of Horus: https://en.wikipedia.org/wiki/Eye_of_
  Tree of life (Kabbalah): http://en.wikipedia.org/wiki/Tree_of_life_(Kabbalah)

  4. zastanawiam się jaki jest prawdziwy cel tego projektu kosmicznego – państwo fundowane za darmo, przez nieznanego azerbejdżańskiego naukowca bogacza, związanego z symboliką satanistyczną?

  5. inny kanał na YouTube – ! NEXTOP ! – stawia pytania:

  czy rzeczywiście wiesz do czego przystępujesz?

  może powinieneś był zastanowić się nad konsekwencjami przyłączenia się do tej kosmicznej nacji?

  i mówi ciekawe rzeczy o idei Asgardii Igora Raufovicha Aschurbeyli, o których prawdopodobnie nie wiesz

  ASGARDIA – Do you really know what you are joining?

  Opublikowany 15 paź 2016

  Do you feel an asgardian already?
  Well, maybe you should have thought about the consequences of joining this space nation (even cause there’s no way out after having joined, for now).
  This video talks about some interesting stuff about the ideator of Asgardia, Igor Raufovich Aschurbeyli, that you probably didn’t know about.

  References:
  English Wikipedia page: http://en.wikipedia.org/wiki/Igor_Ashurbeyli
  Russian Wikipedia page: http://goo.gl/dWPdNB
  Wikileaks articles: http://search.wikileaks.org/?q=Igor+Ashurbeyli
  Biography: http://ashurbeyli.eu.com/bio.html#International1

  Asgardia webpage: http://asgardia.space
  ROOM Website: http://room.eu.com/
  AIRC australian website: http://airc.at

  Reverse domain tool list: http://reversewhois.domaintools.com/airc
  AIRC Packing & Stationery Co. [Cache page]: http://goo.gl/5S0t1W

  The buildings:
  http://goo.gl/oa5CnR
  http://goo.gl/dtKVrd
  http://goo.gl/9JriWq

  p.s. In the ROOM webpage you can see an advertising of a „TED talks” about 3D printings, not sure if it’s just a coincidence, but the first YouTube video talking about Asgardia(https://goo.gl/NeUb6E) shows an advertising of 3D printers at the beginning of the video, but well, I noticed that they do the same with all of their videos.

 2. mgrabas Says:

  „Posted by Marucha w dniu 2017-06-16 (piątek)

  Państwo kosmiczne Asgardia będzie ponad ziemskim prawem

   

  Państwo Asgardia będzie ponad ziemskim prawem… jakby nam było mało USA i Izraela.
  Admin

  Źródło: James Vaughan/Asgardia

  Asgardia, pierwsze w historii państwo kosmiczne, już wkrótce będzie posiadało swojego pierwszego satelitę na orbicie okołoziemskiej. Choć wiele osób twierdziło, że projekt ten jest niepoważny i nie ma szans na realizację, Asgardia osiąga coraz większą popularność i wkrótce będzie posiadała własną flagę, hymn a nawet parlament.

  Asgardia powstała w październiku 2016 roku i na dzień dzisiejszy jest czymś więcej niż tylko zwykłym projektem. W chwili obecnej ponad 209 tysięcy ludzi z całego świata postanowiło zostać obywatelami Asgardii. Pierwsze państwo kosmiczne posiada swojego przywódcę – założycielem Asgardii jest azerbejdżański biznesmen i naukowiec doktor Igor Aszurbejli.

  Nowy twór posiada własne prawo, konstytucję oraz ministerstwa. Opracowano nawet specjalny asgardsko-gregoriański kalendarz, który posiada 13 miesięcy – między czerwcem a lipcem pojawił się miesiąc o nazwie asgard. Każdy z nich posiada 28 dni a cały rok trwa 364 dni + dodatkowy Dzień Roku. Każdy miesiąc zaczyna się od niedzieli. Podczas gdy my mamy np. 15 czerwca 2017 roku, kalendarz Asgardii pokazuje dzień 26 czerwca 1 rok.

  Kosmiczne państwo będzie posiadać własny parlament, hymn, flagę a nawet własną walutę o nazwie SOLAR. Władze Asgardii będą ubiegać się o członkostwo w ONZ. 12 września nastąpi ważny dzień – odpalony zostanie pierwszy nanosatelita o nazwie Asgardia-1, który będzie za darmo przechowywał dane 1,5 miliona Asgardczyków. Satelita o masie 2,8 kilograma i rozmiarach 10x10x20cm zostanie wyniesiony przez rakietę Antares firmy Orbital ATK. W przyszłości Asgardczycy mają otrzymać możliwość zamieszkania na orbicie a państwo będzie chronić Ziemię przed zagrożeniami z kosmosu.

  Trudno powiedzieć czy Asgardia faktycznie zostanie uznana jako nowe państwo, gdyż obecne przepisy nie zezwalają na budowę autonomicznego, suwerennego podmiotu w przestrzeni kosmicznej. Niemniej jednak wszystko wskazuje na to, że próba utworzenia nowego kraju w kosmosie zakończy się sukcesem.

  Budowa takiego państwa wiąże się oczywiście z pewnymi obawami. Jak zaznaczają twórcy, Asgardia będzie pierwszym państwem kosmicznym z własnymi kodeksami i będzie całkowicie niezależna od praw ziemskich. Można zatem stwierdzić, że nowy kraj będzie w pewien sposób ponad prawem.

  Setki tysięcy ludzi, aby zostać obywatelami Asgardii, muszą podać swoje prawdziwe dane osobowe oraz przyjąć tzw. Deklarację Jedności i konstytucję. Istnieją również podejrzenia, że Asgardia stanie się nowym rajem podatkowym. Z czasem może się okazać, że Asgardia to jeden wielki przekręt a ludzie, którzy podpisali już odpowiednie dokumenty, nie będą mogli się z tego wycofać.

  Źródła:
  https://asgardia.space/en/
  http://newatlas.com/asgardia-space-nation-first-satellite/50012/
  http://economictimes.indiatimes.com/magazines/panache/will-it-be-a-tax-haven-above-the-law/articleshow/59044089.cms

  http://zmianynaziemi.pl/ ”

   

  za: http://marucha.wordpress.com/2017/06/16/panstwo-kosmiczne-asgardia-bedzie-ponad-ziemskim-prawem/

  „autor: MPas (anonim) (2017-06-15 23:32)

  Jako obywatel Asgardii możesz zostać potraktowany jako cudzoziemiec i wykopią cię tam skąd przybyłeś czyli w kosmos. Ogólnie podpisanie czegokolwiek takiego to ogromne ryzyko bo w prawie może być jeden maleńki haczyk który sprawi że w przyszłości nie będziesz miał praw do czegoś tam albo będziesz musiał coś zrobić; Zapłacić $olary Smile”

  źrdło: http://zmianynaziemi.pl/comment/360563#comment-360563

 3. mgrabas Says:

  http://www.youtube.com/channel/UCZVs-JH6Vow-VcnQsOA4TeQ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s