Jeden podpis rezydenta (…) zniszczył jedną z największych polskich firm


fot. wikimedia / wSensie.tv

Chociaż nowy pomysł polityków PiS miał wspomagać polski rynek, jest niestety całkowicie odwrotnie. Jedna z największych sieci aptek – „Dbam o Zdrowie” nie będzie już w stanie funkcjonować w nowych prawnych realiach. Bardzo dobrze poradzą sobie za to te, które wspomagane są przez zagraniczne koncerny.

„Dbam o Zdrowie” istnieje już 27 lat. Została założona przez dwóch Polaków, którzy uczynili z niej jedną z największych tutejszych firm. Teraz jednak właściciele muszą wziąć ogromny kredyt, żeby ściągnąć swój biznes z giełdy.

– Nie będzie żadnego rozwoju sieci aptek w Polsce. Spółka straciła już na wartości. Musimy dostosować się do nowych regulacji. Znacznie łatwiejsze jest prowadzenie tego biznesu w reżimie spółki prywatnej niż publicznej – powiedział prezes spółki Pelion, której częścią jest znana sieć aptek. Politycy PiS broniący swojego pomysłu są jednak przekonani, że podejmują słuszne kroki.

– Nowe apteki powstają jak grzyby po deszczu, ale otwierają je głównie duże, zagraniczne sieci. Codziennie powstają trzy apteki sieciowe, a dwie rodzinne się zamykają. Za pół roku albo za rok pewnie nie byłoby już co zbierać z tych małych aptek, gdyby zostawić ten rynek tak samemu sobie – uzasadnia pomysł „aptek dla aptekarzy” poseł PiS, Waldemar Buda. Podpis rezydenta (…) sprawi więc, że nowe apteki będą mogli otwierać jedynie farmaceuci, a kolejne nie będą powstawać bliżej niż 500 metrów od już funkcjonującej. Chociaż cały plan miał dodać skrzydeł polskim przedsiębiorcom, w bardzo szybkim tempie zakończył funkcjonowanie nawet najbardziej stabilnych biznesów.

Pikio.pl

na podstawie: http://pikio.pl/a/Jeden-podpis-prezydenta-Dudy-zniszczyl-jedna-z-najwiekszych-polskich-firm

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s