Odkłamujemy żydowską interpretację historii Polski

by | 14 maja 2017 · 12:38

„72 dwa lata temu kapitulacja Niemiec zakończyła II WŚ w Europie. Z wojny tej wyszliśmy „zwycięsko”, jako czwarta co do wielkości armia, walcząc na różnych frontach w ramach koalicji antyhitlerowskiej.”

Autor: Bartosz Bieszczad 

na zdjęciu: Autor jako obserwator międzynarodowy prawyborów w Ługańsku (stolicy Ługańskiej Republiki Ludowej), Październik 2016

„72 dwa lata temu kapitulacja Niemiec zakończyła II WŚ w Europie. Z wojny tej wyszliśmy „zwycięsko”, jako czwarta co do wielkości armia, walcząc na różnych frontach w ramach koalicji antyhitlerowskiej. Największy koszt poniosły narody Związku Radzieckiego, który stracił ponad 25 milionów obywateli (25 razy więcej niż USA i Wielka Brytania łącznie). W przeliczeniu na ludność największe straty poniosła Polska, po części na skutek nieodpowiedzialnej polityki władz. Od biologicznej eksterminacji w ramach Generalplan Ost uratowała nas Armia Czerwona kosztem 600 tysięcy zabitych żołnierzy i oficerów.

W ramach tzw. porządku jałtańskiego, który był dla nas korzystny, w zamian za zamieszkałe głównie przez ludy ruskie bagna Białorusi i stepy Ukrainy, Polska odzyskała 400 kilometrów wybrzeża, Wrocław i Szczecin, ujścia Wisły i Odry, bogaty w surowce Śląsk. Dzięki temu, że staliśmy się państwem narodowym, udało się uniknąć krwawych konfliktów etnicznych, które miały miejsce np. w Jugosławii. Zmianie uległ również ustrój społeczno-gospodarczy Polski. Przeprowadzono reformę rolną i uprzemysłowiono kraj (na marginesie – uprzemysłowienia NIE PRZEWIDYWAŁ tzw. Plan Marchalla dla Polski, według którego kraj miał pozostać zapleczem surowcowo-rolniczym Europy Zachodniej).

Dzięki zastosowaniu zasad gospodarki planowej i na bazie społecznej własności środków produkcji zbudowano tysiące zakładów pracy i miliony mieszkań. W okresie Polski Ludowej w ramach Układu Warszawskiego Polska przeżyła bezdyskusyjnie bezprecedensowy, największy w historii rozwój gospodarczy, społeczny, kulturalny i naukowy.

Niestety, proces ten został zatrzymany i odwrócony na skutek działalności agentury zachodniej – tzw. „demokratycznej opozycji” – utracjuszy, którzy na spółkę z liberałami i socjaldemokratami z PZPR rozkradli majątek narodowy i uzależnili państwo od zachodnich struktur kontrolowanych przez wielki kapitał. W konsekwencji Polska stała się Meksykiem Europy i polem bitwy w przyszłej agresji NATO na Rosję. Warto o tym pamiętać w kontekście forsowanej przez ekipy po 1989 tzw. „polityki historycznej”.”

Na facebooku zamieścił: Piotr Kania
tytuł: D.Kosiur

za: http://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/05/14/odklamujemy-zydowska-interpretacje-historii-polski/

Reklamy

Komentarze 2 to “Odkłamujemy żydowską interpretację historii Polski”

 1. mgrabas Says:

  Odważna maturzystka! Zobacz co napisała o akcji „Wisła”

  – Dzisiaj pisałam maturę rozszerzoną z WOS-u. Ukrainofilia wdarła się do naszego życia na dobre, nawet na maturze. Zadanie było o potępieniu akcji „Wisła” przez L. Kaczyńskiego i W. Juszczenkę – powiedziała po maturze Katarzyna Nowak. – Niestety napisałam prawdę i zamiast skrytykować akcję „Wisła” ja ją pochwaliłam i przypomniałam o bandach UPA, mordujących Polaków na Wołyniu. Ten akt zbrodni nazwałam „ludobójstwem”. Pewnie nie zaliczę, ale sumienie mam czyste. Niech nie myślą, że wszyscy łykają ich propagandę! – dodała odważna tegoroczna maturzystka.

  Kontrowersyjne zadanie dotyczyło akcji Wisła – operacji wojskowej przeprowadzonej w latach 1947-1950 przeciwko Ukraińskiej Powstańczej Armii i Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. Maturzyści mieli odpowiedzieć m.in. na pytanie „jakie prawa i wolności człowieka zostały naruszone podczas akcji ‚Wisła’?”

  Pytanie oburzyło ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, który napisał: „Taka propaganda, wciskana młodym obywatelom, godna jest epoki Gomułki i Jaruzelskiego, a nie czasów ‘dobrej zmiany’, którą w polskiej szkole obiecywała obecna ekipa rządowa”.

  Z kolei poseł Robert Winnicki z Ruchu Narodowego powiedział, że „Potępianie Akcji Wisła to aberracja! Mam wrażenie, że niektórzy bardziej nienawidzą komuny niż kochają Polskę, popierają polski interes narodowy. Należy z tym zdecydowanie skończyć!” Lider narodowców wysłał też interpelację do Anny Zalewskiej minister Edukacji Narodowej pytając w niej: „Czy Ministerstwo Edukacji Narodowej zwracało się w tej sprawie o opinie historyków zajmujących się prześladowaniem i ludobójstwem dokonywanym na ludności Małopolski i Kresów Wschodnich przez OUN-UPA w latach 1939-1947? Jeśli tak, to do jakich? Jak brzmiały te opinie? Czy Ministerstwo Edukacji Narodowej ma świadomość, że potępianie Akcji „Wisła” stanowi wsparcie dla polityki historycznej gloryfikującej zbrodniczą, ludobójczą formację OUN-UPA?”

  W mediach społecznościowych zrobiło się głośno o Katarzynie Nowak. Zapytaliśmy ją o egzamin i jej przeczucia co do oceny końcowej. – Nie mam nic do dodania. Nie wiem jaka będzie ocena. Na maturze trzeba zdobyć minimalnie 30 proc., aby zdać. Łącznie było 30 zadań – odpowiedziała Prawy.pl

  Robert Wyrostkiewicz

  zrodlo: http://prawy.pl/50661-odwazna-maturzystka-zobacz-co-napisala-o-akcji-wisla/

 2. mgrabas Says:

  http://forumemjot.wordpress.com/2017/08/01/skandal-zydzi-falszuja-powstanie-warszawskie-za-dlugo-pamiec-o-powstaniach-warszawskim-i-w-getcie-byla-rozdzielana/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s