Media wyzwalają nas od prawdy


 Współczesne media wyzwalają nas od prawdy. Wizja płacenia na nie podatku, zwanego abonamentem to nic innego, jak dodatkowe opodatkowanie obywateli – świadczenie bezzwrotne i przymusowe jest daniną publiczną. Mediów publicznych – z wyjątkiem kilku wyjątków – powinno nie być.

Nie są potrzebne ogólnopolskie telewizje, jak również nie są potrzebne ogólnopolskie radiostacje. Wystarczyłby jeden kanał telewizji – nadawanej po polsku na cały świat z tłumaczeniem na kilka języków obcych. Również wystarczyłoby jedno radio państwowe – dostępne dla każdego. Wszystko w eterze, z satelity i przez internet, właśnie ze szczególnym naciskiem na tą ostatnią formę komunikacji. Ponieważ to właśnie internet jest przyszłością dla mediów.

Utrzymywanie całych rodów telewizyjnych, prezenterów, którym z publicznych pieniędzy płaci się setki tysięcy złotych za prowadzenie teleturniejów i inne tego typu pomysły – to jest już miniona epoka. Działalność medialna powinna być powszechnie dostępna, chcesz mieć telewizję – spełniasz wymagania, wchodzisz na platformę cyfrową. Telewizje kablowe w ogóle nie powinny być w żaden sposób limitowane, co to kogo obchodzi, co kto ma w kablu we własnym domu? Po co to koncesjonować? Po co tworzyć bariery? Pozwolenia, nadzór?

Nie przyjdzie do nas nikt wrogi i nie zrobi nam telewizji, która będzie mówiła że politycy to idioci, a w ogóle Polska jest bee, ponieważ to nie jest wcale takie proste jakby się wydawało.

O wiele większy problem jest na rynku mediów drukowanych i internetowych, ponieważ w tych sektorach medialnych mamy do czynienia z bardzo dużym skupieniem kapitału zagranicznego, który – czego nie można ukrywać, jest reprezentantem innej narracji społeczno-polityczno-ekonomicznej, niż nasza narodowa. Jak w ogóle to było możliwe, że doszło do takiego nasycenia prasy przez kapitał zagraniczny? To samo jeżeli chodzi o portale internetowe – to one nadają ton polskiemu internetowi, bez względu na to jak byśmy je oceniali, nie ma żartów. Mają rząd dusz, docierają do milionów ludzi, są w stanie bardzo szybko przekazać dowolne informacje społeczeństwu. Mają jedną wielką zaletę, nic nie kosztują podatnika.

Największą słabością mediów jest to, że nie ma przymusu ich oglądania. Oznacza to mniej więcej tyle, że media muszą postarać się o to, żeby dotrzeć do odbiorcy. Poza tym, jeszcze muszą być zrozumiane, co już w ogóle nie jest proste. Niestety mamy z tym w kraju bardzo poważny problem. Nie da się wręcz zrozumieć, jak to jest możliwe, że pewna część mediów głównego nurtu uprawia najnormalniej propagandę, trzymając się bardzo daleko od obiektywizmu – i nic! Nie ma z tym żadnego problemu, są funkcjonują, mają się doskonale, nawet zgarniają bardzo dużą część tortu reklamowego. Lansowanie trendów, a nawet kreowanie rzeczywistości, to druga strona znacznej części polskich mediów, które są coraz dalej od prawdy i jej zwykłego relacjonowania.

Gdyby się udało oddzielić komentowanie rzeczywistości od jej relacjonowania, to byłoby bardzo wartościowe dla nas wszystkich. Uwaga, nie ma nic złego w komentowaniu rzeczywistości, a nawet w zabawie w futurologię i gdybanie – tylko trzeba to jednoznacznie oddzielać od relacjonowania rzeczywistości. Jeżeli medium nadaje równolegle w tym samym paśmie informacje będące relacjami z życia codziennego w naszym kraju, a okrasza je w sposób dominujący kwestiami będącymi interpretacją określonej retoryki i próbą narzucenia narracji, to nie ma żartów i żartów nie może być. To się nazywa manipulacja! Propaganda! Kłamstwa! Oglądając niektóre kanały, można odnieść wrażenie, że jedyną uczciwą wobec odbiorców częścią ich przekazu jest telesprzedaż! Wszystko inne, to pokazywanie rzeczywistości w sposób podyktowany innymi celami, niż rzetelne informowanie o rzeczywistości.

Szokujący jest stan mediów publicznych, to do czego doszło jest po prostu niezrozumiałe i nie daje się tego wyjaśnić, nawet potrzebami propagandowymi obozu władzy. O wiele bardziej mogliby wpływać na opinię publiczną, gdyby byli subtelni. Do tego trzeba być obiektywnym i szanować pluralizm, w tym przypadku nie można powiedzieć, żeby to miało miejsce. Widzimy jakiś totalny zwrot w kierunku przeciwnym, niż apolityczność. Co więcej, już jesteśmy głęboko w króliczej norze, ponieważ spór jest już lansowany na pozycjach ideologicznych. To zaś jest już prawdziwym szkodnictwem.

Media w Polsce stopniowo wyzwalają nas od prawdy, niestety nie ma żadnej pracy naukowej na temat postrzegania różnić percepcyjnych, pomiędzy widowniami w poszczególnych krajach i kręgach kulturowych. Bardzo dużo w tym zakresie pluje się na Rosję, oskarżając środowisko medialne tego kraju o manipulowanie rzeczywistością, jednak to nie mówi się zarazem o tym jak na Zachodzie i np. w Chinach jest ona relacjonowana. Uważny widz, może wyłapać poważne różnice w moderowaniu przekazu pomiędzy stacjami z Polski, Rosji, Zachodu i kanałami dla społeczności Arabskich. Mamy nie tylko opóźnienie informacyjne, ale przede wszystkim zupełnie inną narrację. Nikt, nie mówi że jest ona zawsze obiektywna, inne kraje (i nie tylko), bardzo rozsądnie lansują swój punkt widzenia w wymiarze globalnym. Dlaczego tego nie robi Polska? Czy naprawdę nie jest nas stać, na stworzenie kanału telewizyjnego, który nadawałby informacje w językach obcych?

Media w obecnym kształcie wyzwalają nas od prawdy, a nakładanie na nie kagańców – nie służy demokracji, ani cywilizacji. W interesie powszechnym jest pluralizm mediów, jednak to nie może oznaczać bylejakości, jest potrzebna ich wysoka jakość.

Osobnym wyzwaniem są media społecznościowe, ponieważ bardzo skutecznie do wpływania na opinię publiczną używają ich terroryści, jak również i spekulanci giełdowi, nie można tych kanałów masowej komunikacji pozostawiać w pełni poza sferą nadzoru publicznego. Jednak w tym zakresie wchodzimy bardzo szybko na pole cenzury. Trzeba być bardzo rozsądnym w tych zakresach, można wiele osiągnąć stosunkowo małym nakładem środków.

Media w Polsce wymagają sanacji. Media publiczne poza głównymi kanałami nadawczymi i mediami regionalnymi (o co można się spierać), nie są potrzebne. Czy ktoś odważy się zreformować system? Co z prasą – zdominowaną przez kapitał wiadomo skąd?

źródło: http://obserwatorpolityczny.pl/?p=47219

Reklamy

Komentarze 4 to “Media wyzwalają nas od prawdy”

 1. mgrabas Says:

  „Posted by Marucha w dniu 2017-04-21 (piątek)

  Po piętnastu latach renomowane pismo naukowe stwierdza: wszystkie trzy wieże WTC były zburzone w sposób kontrolowany

  W ciągu minionych 15 lat wielu cenionych akademików i ekspertów podawały w wątpliwość oficjalną, rządową wersję wypadków z dnia 11 września 2001 roku – że wszystkie trzy wieże World Trade Center zawaliły się na skutek intensywnego gorąca, jakie panowało wewnątrz budynków.

  Według nowych badań, których wyniki opublikowano w cieszącym się szacunkiem magazynie naukowym „Europhysics News”, niemożliwe do podważenia dowody wykazują jednoznacznie, iż wszystkie trzy budynki zostały zburzone w sposób kontrolowany.

  Tak więc lansowane przez media głównego ścieku poglądy, iż każdy, kto nie zgadza się z oficjalną wersją 9/11 jest oszołomiastym zwolennikiem teorii spiskowych, napotkały na poważną przeszkodę w postaci uznanych ekspertów, którzy z ową wersją się nie zgadzają.

  Praca jest dziełem Stevena Jonesa (byłego profesora na Brigham Young University), Roberta Korola, (emerytowanego profesora na McMaster University in Ontario, Kanada), Anthony’ego Szamboti (inżyniera mechanika z ponad 25-letnim doświadczeniem strukturalnego projektowania dla przemysłu awiacyjnego i komunikacyjnego) oraz Teda Waltera (dyrektor strategii i rozwoju w Architects & Engineers for 9/11 Truth, organizacji non-profit, skupiającej ponad 2500 architektów i inżynierów).

  W roku 2002 National Institute of Standards and Technology (Narodowy Instytut Standardów i Techniki) zwrócił uwagę, iż katastrofa 9/11 były wyjątkowo dziwaczna. Nie były bowiem znane żadne inne przypadki, by tak wysokie wieżowce całkowicie się zawaliły z powodu ognia – a zatem było wielce nieprawdopodobne, by coś takiego przydarzyło się trzy razy w ciągu jednego dnia.

  Oficjalne badania nigdy nie były w stanie tego wyjaśnić, co podważyło prawdziwość wyników, do jakich doszły.

  Być może najcięższym zarzutem ze strony ekspertów były oznaki kontrolowanej implozji, jaką można prześledzić na materiałach wideo. W gruzach WTC znaleziono materiały nano-termiczne. Ponadto budynki zawaliły się z taką symetrią i z szybkością spadku swobodnego, że było to niemożliwe przy spontanicznym ich zawaleniu się.

  Jay Syrmopoulos
  http://thefreethoughtproject.com
  Skrótowe tłumaczenie: gajowy Marucha „

  • mgrabas Says:

   „JerzyS said
   2017-04-21 (piątek) @ 19:03:34

   Skoro trzy wieże były ubezpieczone, to nie widzę żadnego powodu,
   aby zawaliły się tylko dwie,
   a nie również ta trzecia,
   skoro tyle zainwestowano w ubezpieczenie!

   Spotyka się dwóch Żentelmenów
   i jeden z nich się chwali:

   Nu, wiesz ja się ubezpieczył!
   Nu, to bardzo dobrze. a od czego ty się ubezpieczył?

   – od pożaru i gradobicia!

   Nu, od pożaru.

   od pożaru – to ja rozumie,
   ale powiedz mi,
   jak się robi to gradobicie?”

   źródło: http://marucha.wordpress.com/2017/04/21/po-pietnastu-latach-renomowane-pismo-naukowe-stwierdza-wszystkie-trzy-wieze-wtc-byly-zburzone-w-sposob-kontrolowany/#comment-669683

   „Wimar said
   2017-04-21 (piątek) @ 20:26:59

   Jak widać prawda o WTC wyszła oficjalnie na jaw po 15 latach.
   Jeśli to jakiś nowy standard to fakty z maskirowki smoleńskiej poznamy już w 2025 roku.

   ——
   Oficjalne to to nie jest. To tylko artykuł w poważnym piśmie naukowym dla fizyków.
   Rząd usraelski będzie uparcie wszystkiemu zaprzeczał.
   Bo co im zostało?
   Admin

   źródło: http://marucha.wordpress.com/2017/04/21/po-pietnastu-latach-renomowane-pismo-naukowe-stwierdza-wszystkie-trzy-wieze-wtc-byly-zburzone-w-sposob-kontrolowany/#comment-669718

   „Ona said
   2017-04-21 (piątek) @ 21:16:53

   Dlaczego nie został nakręcony 3 sezon filmu „The Event ” ? Booo.. ONI nie mogli odkryć wszystkich kart, co do naszej przyszłości? Pierwsze dwa sezony ukazały za dużo, odkrycie przyszłości w sezonie trzecim, było by dla nich zagrożeniem? Tylko kim oni są demonami czy jakimś innym dziadostwem? Spójrzcie na dzisiejszy świat. W informacjach telewizyjnych, w wiadomościach na portalach internetowych same wypadki, morderstwa, pedofilie, homo nie wiadomo,wojny, terror. Jakby na świecie nie było już normalnych krajów w których żyją normalni ludzie tylko sami zwyrodnialcy.”

   źródło: http://marucha.wordpress.com/2017/04/21/po-pietnastu-latach-renomowane-pismo-naukowe-stwierdza-wszystkie-trzy-wieze-wtc-byly-zburzone-w-sposob-kontrolowany/#comment-669738

   „Wimar said
   2017-04-21 (piątek) @ 21:47:00

   Re 8 Admin
   „Oficjalne to to nie jest. To tylko artykuł w poważnym piśmie naukowym dla fizyków.”

   Ale wykształcenie,dorobek naukowy, status osób wypowiadających sie w tej sprawie są nie do zbagatelizowania i ośmieszenia. A to wystarczy aby sprawa się rypłą!
   Dobrze, ze opublikowali to zbiorowo bo pojedynczo mogliby spotkać seryjnego samobójcę lub skończyć jak inż. E.Wróbel.”

   źródło: http://marucha.wordpress.com/2017/04/21/po-pietnastu-latach-renomowane-pismo-naukowe-stwierdza-wszystkie-trzy-wieze-wtc-byly-zburzone-w-sposob-kontrolowany/#comment-669747

   Stanislawp said
   2017-04-22 (sobota) @ 05:02:38

   Sprawą 9/11 2001 zajmuję się od początku bo poniekąd byłem związany finansowo.
   Właśnie w tych budynkach pracowali złodzieje investycyjni którzy mnie okradli w roku 2000 tzw Money Makers pracuiający dla firm jak Patrick Fitzgerald itp (na pietrach zaatakowanych „samolotami” -koincydent?)
   Oczywiście trzecim budynkiiem był wielki budynek WTC7 choc troszkę niższy bo około 50 pięter. W skrócie to polecam książkę dr Judy Woods -Where did the towers go… mnóstwo faktów sprzecznych z oficjalną a debilną wersją wydarzeń Oficial Report 9/11 2001
   Rozmawiałem kiedyś z p Macierewiczem kiedy przyjeżdżał do Ottawy na kawę.. tak wtedy jak I dziś jestem pewny, że nikt nie zrozumie Smoleńska jeśli wierzy w Kłamstwa Rządu amerykańskiego że samoloty stopiły całą stal konstrukcyjną tych wieżowców.. a tak się stało bo pozostało tylko kilka procent belek I tych konstrukcji w ruinach… piwnice całkowicie czyste i nie zawalone i niezasypane… w jednej z tych piwnic (przeciez ze 6 pięter w dół) było ocalonych 18 ludzi I widzieli nad sobą prześwit nieba , czyli niewiele rumowiska nad nimi…
   Who did it?
   kto chce napisać książke, to proszę bardzo…spędziłem ponad 2 tys godzin studjując temat…byłem też na Ground Zero… pare kroków od słynnej Giełdy WallStreet I ten pomnik szarżującego Byka (złoty cielec amerykański)
   btw
   Pan Macierewicz lubi fałsz I kłamstwo a brzydzi się prawdą (może ma to od dziecka?)
   zaznaczę, że rzad amerykański nie żartuje, znikają inżynierowie którzy sprzeciwiają się wersji oficjalnej…rząd gotów jest ukarać wszystkich inżynierów gdyby zaszła taka potrzeba Racji Stanu (bezpieczeństwa kraju).. narazie tylko 2500 inżynierów domaga się nowych badań I sledztwa….

   Pan Macierewicz od dawna jest zdania, że co mówi rząd Ameryki to jest święte i
   niby wewnętrzna sprawa Ameryki kto dokonał zniszczeń 9/11
   Jest też Anex do Official Report 9/11 I ten jest tajny. ..paru kongresmenów dopuszczonych do przeczytania osiwiało w jeden dzień!
   ten Anex zwał się 28pages ale I on został ostatnio spreparowany aby nawet p D Trump nie poznał prawdy… no to kto rządzi Ameryką?
   Więcej światła (ale mało faktów) rzuca wypadek samolotu na polach w Pensylwanii a także ten wielki samolot który wbił się w małą dziurkę w Pentagon!
   No I czy naprawdę dowiecie się od p Macierewicza jak p Putin zestrzelił samolot, z bombami na pokładzie I z ładunkierm termobarycznym?
   Pan prof Wolniewicz powiedział w studio do p Stankiewicz że jak nie zamknie japy to jest zrobi egzamin z praw fizyki! I wyszedł ze studia bo wiedźma nie ustępowała…”

   źródło: http://marucha.wordpress.com/2017/04/21/po-pietnastu-latach-renomowane-pismo-naukowe-stwierdza-wszystkie-trzy-wieze-wtc-byly-zburzone-w-sposob-kontrolowany/#comment-669805

   Stanislawp said
   2017-04-22 (sobota) @ 05:40:18

   Bardzo ciekawym przypadkiem był też budynek WTC6
   prosze samemu poszukać na Youtubie co sie stało z tym budynkiem….w skrócie skorupa zewwnętrzna ocalała ale cały srodek wraz z dachem wyparował… żadnych ruin I gruzu w środku tego budynku…
   W sumie World Trade Center miał 14 budynków I żaden nie ocalał
   to nie chodzi o dwie wieże…
   Polacy znali inną nazwę- Drapacze Chmur! Ile materiału użyto, ile betonu, ile stali, ile szkła, płyt marmurowych I ceramicznych…
   Tam nie znaleziono nawet jednego kranu czy kibla, czy klamki z drzwi…ocalały tylko papiery! (a niby tam były straszne pożary…hehe )
   a ile tam było np przychodni dentystycznych z środkami do prześwietlania zębów czy prześwietleń płuc…-produkty radioaktywne– jak ślady podobne do do środków broni jądrowej, nieprawda?)
   Nie lubię pisać w Gajówce bo sympatyczny skądinąd Gajowy miewa zaćmienia umysłu (to prawda że rzadko ale jednak..) choc ogólnie ma bardzo wysokie IQ ja pisuje na nic nie znaczącym małym forum gloriatv jako wolny strzelec -katolik który też nienawidzi Franciszka Bergoglio I muzułmanów..(tak o mnie mówią, mowa nienawiści w odróznieniu od koszernej miłosci poprawności politycznej Nowego Porządku światowego czołowych polityków I hierarchów Nowej Religii)
   ktoś np mnie ostrzegał, że Gajowy wierzy w teorie M Kopernika, którego ja natomiast nienawidzę I wstyd mi na świat za Kopernika!”

   źródło: http://marucha.wordpress.com/2017/04/21/po-pietnastu-latach-renomowane-pismo-naukowe-stwierdza-wszystkie-trzy-wieze-wtc-byly-zburzone-w-sposob-kontrolowany/#comment-669807

   „Siu said
   2017-04-22 (sobota) @ 08:18:41

   Materiał długi do obejrzenia ale warty by poświęcić te 4 godziny.
   Facet rzeczowo tłumaczy cały bieg zdarzeń łącznie z prawami fizyki.”

   źródło: http://marucha.wordpress.com/2017/04/21/po-pietnastu-latach-renomowane-pismo-naukowe-stwierdza-wszystkie-trzy-wieze-wtc-byly-zburzone-w-sposob-kontrolowany/#comment-669827

   „Jarek said
   2017-04-22 (sobota) @ 08:19:17

   Na stronie ‚europhysics news’ po wyszukaniu ‚WTC’ pojawia się artykuł, którego teza jest dokładnie odwrotna od powyżej cytowanej.

   Skąd taka rozbieżność?
   Pozdrawiam, Jarek.

   ——
   Owszem, dwu panów z amerykańskich uniwersytetów stara się udowodnić, że zapadanie się konstrukcji wież z szybkością spadku swobodnego to normalka.
   Takie ich prawo.
   Admin

   źródło: http://marucha.wordpress.com/2017/04/21/po-pietnastu-latach-renomowane-pismo-naukowe-stwierdza-wszystkie-trzy-wieze-wtc-byly-zburzone-w-sposob-kontrolowany/#comment-669828

 2. mgrabas Says:

  od mg: poniżej przykład filmu propagandowego nie mówiącego prawdy

  Powrót do energii atomowej LEKTOR PL DOKUMENT

  jako komentarz warto wysłuchać dra Jaśkowskiego i oglądnąć film o oszustwie cieplarnianym

  Świat jest inny odc. 37 – Atomowe przekręty

  Oszustwo Cieplarniane – film dokumentalny – LEKTOR PL

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s