To co umyka uwadze WIĘKSZOŚCI ludzi.

W komentarzach tego wątku będą dodawane przykłady wyjaśniające ten temat.

Reklamy

Komentarze 4 to “To co umyka uwadze WIĘKSZOŚCI ludzi.”

 1. mgrabas Says:

  GLOBALIZACJA

  przykład 1

  „Wysoki Koszt Niskich Cen” – film dokumentalny. Lektor PL

  Opublikowany 31 mar 2017

  wniosek:

  KAŻDA ZŁOTÓWKA WYDANA W ZAGRANICZNYM SKLEPIE NA TERENIE POLSKI JEST POGORSZENIEM SYTUACJI POLAKÓW I ZWIĘKSZENIEM SIŁY WROGICH POLSCE FIRM.

  rozwiązanie:

  nie kupować w niepolskich sklepach, kupować od polskich rolników, polskich rzemieślników, polskich firm rodzinnych, w polskich sklepikach

 2. mgrabas Says:
  niepokorny1970
  W polityce nie ma przyjaciół. Są tylko interesy. Nie po to wybieramy naszych przedstawicieli, by się przyjaźnili z politykami innych krajów, tylko by załatwiali nasze interesy. Naszą rację stanu. I to jedno stwierdzenie już właściwie wyklucza sens idei europejskiego superpaństwa. Czy eurokraci o tym nie wiedzą? Pan Rafał zakłada, że są tak oderwani od rzeczywistości, że uwierzyli w swoje własne idee fixe. Być może. Jest jednak dość w Europie polityków trzeźwych (nomen omen), którzy doskonale wiedzą, że idea superpaństwa jest nierealna. Czemu więc ją popierają, a przynajmniej tak deklarują? Być może dlatego, że liczą na to, że dzięki tej idei ich państwa osiągną to czego nie udało się im wcześniej osiągnąć przemocą – dominację! Niemcy od czasu zjednoczenia, które z punktu widzenia Europy było nieszczęściem, powoli i konsekwentnie budują swoją mocarstwową pozycję. Są już gospodarczą potęgą dzięki wprowadzeniu strefy Euro. To oni bowiem są największym beneficjentem tego przedsięwzięcia. Niestety dla nich w USA pojawił się Trump i zaczyna im mieszać szyki. Do tego wywołany przez nich problem imigrantów również nie toczy się po ich myśli, bo założenie było takie, że oni biorą tych najwartościowszych, którzy potrzebni są do podtrzymania tempa rozwoju ich gospodarki, a wszyscy pozostali osłabiają inne państwa. Bo czymże innym jest relokacja tzw. uchodźców jak nie osłabianiem państw? Przecież ci ludzie nijak nie pasują do naszej kultury, a ich poziom wyklucza możliwość wykorzystania ich w gospodarce. Są i będą zawsze tylko i wyłącznie obciążeniem dla kraju, który ich przyjmie. Tak właśnie na to trzeba patrzeć, a nie przez różowe okulary lewackiej poprawności. O ile państwa zachodniej Europy, które w większości posiadały swoje kolonie w Afryce czy Azji można w od biedy obarczyć odpowiedzialnością za tych ludzi, to już państwa Europy Środkowej czy Wschodniej nie. Zresztą jak pisałem wyżej – w polityce nie ma przyjaciół. Nasz rząd ma dbać o nasze dobro, nasze interesy, a nie interesy ludzi, którzy z różnych powodów chcą się u nas osiedlić (zakładając, że w ogóle chcą, co jest bardzo wątpliwe). Cynicznie? Nie! Po prostu realistycznie. Dla nas, zwykłych ludzi, państwo narodowe jest jedynym gwarantem przestrzegania naszych praw i wolności. I dbania o nasze interesy. A dobroczynność możemy czynić jak już te interesy są załatwione, dobrze pilnowane i pod warunkiem, że nas na to stać.”

  źródło: http://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-brac-forse-i-w-nogi,nId,2404199#

  ~mgrabas
  tylko, że my Polacy nie mamy naszego rządu

  źródło: http://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-brac-forse-i-w-nogi,nId,2404199#

 3. mgrabas Says:

  Państwa, których nie zaznacza się na mapach Europy

  Published on Nov 8, 2016

  Są w Europie terytoria niezależne, mające swoje władze, a jednak nie zazancza się ich na mapach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s