Akt międzynarodowego terroru USA wobec Syrii

BY | 7 KWIECIEŃ 2017 · 13:19

Bandyci atakują

Prezydent Donald Trump właśnie stracił mocno już nadszarpniętą wiarygodność. Współcześni barbarzyńcy – Stany Zjednoczone – przebierając już od dawna nogami, żeby tylko dokonać kolejnej agresji, wykonały atak 59 rakietami Tomahawk na bazę lotniczą Syrii na terenie tego kraju.

Pod najbardziej ordynarnym pretekstem – dzień pierwszy – atak gazowy i natychmiastowe oskarżenie Asada i Syrii, dzień drugi – zdjęcia martwych dzieci i medialna hucpa antysyryjska i antyrosyjska (z ambasador USA przy ONZ wymachującą zdjęciami zabitych dzieci, na czele), dzień trzeci – atak przeprowadzony jak zwykle – bez wypowiedzenia wojny, ale i bez przedstawienia choć cienia dowodu na odpowiedzialność państwa syryjskiego za atak gazowy.

Sztandar amerykański, niegdyś, słusznie czy nie, uważany za symbol walki o wolność i symbol wolności jako takiej, stał się dziś symbolem niczym nie ograniczonego bandytyzmu międzynarodowego w wykonaniu samozwańczego żandarma/hegemona, który nie podlega nikomu i żadnym prawom boskim ani ludzkim. Jest to wielka prowokacja skierowana przeciwko Rosji. Widać wyraźnie, że zapowiedzi pozytywnej zmiany w stosunkach z Rosją, składane wielokrotnie przez Trumpa w czasie kampanii wyborczej, zostały wyrzucone do kosza. Rozbudowuje się przyczółek polski, dalej nakręca się sytuację na Ukrainie, Czarnogóra ma zostać przyjęta do NATO, teraz nastąpił atak na Syrię. Co dalej? Czy dawno zapowiadane strefy zakazu lotów? Znamy ten scenariusz z Iraku. Końcowym etapem będzie usunięcie Asada. Chyba że? No, właśnie. Chyba że Rosja. Ale czy nie przeceniamy jej siły i zdolności polityczno-dyplomatycznych? Jeżeli prawdą jest, że Rosja nie została poinformowana o ataku amerykańskim, gdzie były rosyjskie systemy ostrzegania przed atakiem rakietowym? Otóż, jestem przekonany, że zniszczenie jednego, czy kilku Tomahawków przez Rosjan uspokoiłoby wojowniczość USA. Wbrew pozorom, nie byłaby to sytuacja grożąca eskalacją konfliktu, bo przecież atak miał charakter typowo bandycki. A tak, USA dokonały kolejnego sondowania wartości Rosji i nie wyszło to dla Rosji najlepiej, mówiąc oględnie… A nie są to żarty i nic nie znaczący region dla Rosji. W sytuacji ciągłego otaczania i planów gazociągów pomijających Rosję i jej złoża, sprawa jest jasna – Rosja nie może odpuścić Syrii. I to w sytuacji niepewności co do Turcji (jak ktoś raz zmienił front, może zmienić i drugi; zresztą Turcja już pochwaliła atak amerykański), i Iranu stojącego w kolejce do likwidacji. Rosja nie jest w łatwym położeniu. Nie dość, że jej jedyną siłą, której boi się Ameryka jest arsenał atomowy, w Rosji cały czas agentura prowokuje fermenty społeczne, na zewnątrz, bez mrugnięcia okiem dokonuje się prowokacji militarnych na granicach Rosji (kolejne ściąganie oddziałów NATO). I najważniejsze – zakłamane media Zachodu całą tą antyrosyjską działalność przedstawiają jako rosnącą agresję Rosji! Nikt przy zdrowych zmysłach nie może brać pod uwagę rozwiązania atomowego, ale może czas już, aby Rosja straciła złudzenia co do dobrej woli Zachodu i zweryfikowała swoje oczekiwania, nie mówiąc już o konieczności porzucenia tej dziwnej pozycji, jakby łaszenia się do Zachodu, oczekiwania uznania, docenienia, pragnienia wspólnoty z Zachodem itd.

 

Polscy wasale USA już ogłosili swoje poparcie dla akcji swego pana. Rzecznik rządu Rafał Bochenek w TVP Info: Chcemy być na bieżąco z tym, co się dzieje na Bliskim Wschodzie. To sytuacja oczywiście niecodzienna, nadzwyczajna i chcemy mieć nad tym kontrolę. W ostatnim czasie pan Baszszar al-Asad przekroczył pewną granicę, użył broni chemicznej w stosunku do ludności.

Po tych obrazkach, które obiegły świat, po tych dzieciach zabitych bronią chemiczną, Trump nie mógł nie zareagować – ocenił Tomasz Siemoniak (PO), b. minister obrony narodowej.

Czy Donald Trump oszukał swoich wyborców i to wszystko, co mówił było li tylko zagraniem pod publiczkę? Jednak mimo wszystko uważam, że nie. Ufam, że był szczery. Ale w czasie kampanii i zaraz po zwycięstwie wskazywałem w kolejnych tekstach na siłę oporu wobec jego planów, siłę potężną, składającą się z czterech filarów – neokonserwatystów-mesjanistów dążących do panowania nad światem, zimnowojennego Pentagonu, przemysłu zbrojeniowego i wszechpotężnych mediów. Widzimy właśnie, jak Trump przegrywa z frontem War Party. Czy to już jego koniec, czy też próba kontrolowanego wycofania się i okopania na pozycjach? Jak zwykle – czas pokaże.

Adam Śmiech

 

O d redakcji WPS

Jak to zazwyczaj bywa są takie wydarzenia międzynarodowe, które jak papierek lakmusowy badają „odczyn polityczny” poszczególnych osób oraz organizacji i środowisk politycznych. 

Popatrzmy na pospieszne akty wasalności i lizusostwa politycznego tzw. „polityków polskich” wobec bandyckiego, terrorystycznego ostrzelania terytorium suwerennego państwa – Syrii, przez rakiety US Army, której dysponenci stawiają się ponad prawem i konwencjami  międzynarodowymi, nie usiłując nawet przez moment szukać potwierdzenia w faktach tego, kto i w jakim celu użył broni chemicznej przed kilku dniami w Syrii. 

Wpisywanie się Polski w jednobrzmiący, proamerykański i proimperialny kurs Zachodu jasno dowodzi, że obecnie rządzące Polską elity mogą nas doprowadzić  wbrew powszechnej woli, wbrew polskim interesom, tylko do jednego celu – do regionalnej, a w najgorszym, wielce prawdopodobnym wariancie, do globalnej wojny. A wszystko jedynie po to, aby bronić interesów syjonistycznych i anglosaskich neokonserwatywnych psychopatów z Partii Wojny.

PZ

 

Tak brzmią głosy wasali:

Jako Prezydent RP chciałbym wyrazić swoje pełne poparcie dla operacji militarnej przeprowadzonej w nocy z czwartku na piątek przez amerykańskie siły zbrojne w Syrii.
Decyzja prezydenta Donalda Trumpa o ataku na jedną z syryjskich baz lotniczych była reakcją na użycie przez wojska reżimu Baszara al-Assada broni chemicznej przeciwko ludności cywilnej. Obok tego aktu niewyobrażalnego barbarzyństwa cywilizowany świat nie mógł przejść obojętnie.
Polska z całą mocą potępia zbrodnie popełniane na cywilach i apeluje, by cała społeczność międzynarodowa jeszcze mocniej zaangażowała się w przywrócenie pokoju w Syrii, zatrzymanie szaleństwa wojny, przerwanie spirali przemocy.
Polska wspiera działania amerykańskiej administracji w tym zakresie – jako sojusznik USA, lecz także jako państwo solidarne z ofiarami wojny domowej w Syrii.
Staramy się o niestałe członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ również po to, by głośno, w sposób bezkompromisowy, mówić o naruszeniach prawa międzynarodowego i o cierpieniach ludzi dotkniętych konfliktami zbrojnymi w różnych częściach świata.
Dziś zostałem poinformowany przez stronę amerykańską o szczegółach operacji. Zleciłem także szefowi Biura Bezpieczeństwa Narodowego przygotowanie specjalnego raportu sytuacyjnego.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzej Duda

za: http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezydenta-rp/wystapienia/art,183,oswiadczenie-prezydenta-rp-w-sprawie-amerykanskiej-operacji-w-syrii.html

 

10:51

Kanclerz  Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Francois Hollandeoświadczyli  po rozmowie telefonicznej, że to prezydent Syrii Baszar el-Asad ponosi wyłączną odpowiedzialność za sytuację w swym kraju, w tym za atak sił USA na bazę lotniczą.

„Ponowne użycie przez niego broni chemicznej i zbrodnie popełnione na własnym społeczeństwie wymagają sankcji, czego Francja i Niemcy domagały się już  latem 2013 roku po masakrze w al-Guta” (chodzi o atak chemiczny na  przedmieściach Damaszku, o który Zachód oskarżył reżim syryjski; zginęło tam ponad 1400 osób – przyp. red. ) – głosi oświadczenie opublikowane na stronie internetowej urzędu kanclerskiego w Berlinie.

za: http://wiadomosci.wp.pl/donald-trump-odpowiedzial-na-atak-chemiczny-w-syrii-usa-przeprowadzily-atak-rakietowy-6109369581262465a

09:39

Premier Japonii Shinzo Abe oświadczył na konferencji prasowej, że jego rząd popiera amerykański atak w Syrii. Zadeklarował, że Japonia wspiera działania USA przeciwko broni chemicznej i rozumie, że celem ataku było niedopuszczenie do pogorszenia sytuacji.

Wcześniej japoński minister spraw zagranicznych Fumio Kishida informował, że „Japonia jest w ścisłym kontakcie z USA”, weryfikując informacje na temat amerykańskiego ataku.

11:16

„Rozumiemy powody akcji zbrojnej USA, odpowiedniej w czasie i  proporcjonalnej w zakresie” – napisał na Twitterze minister spraw zagranicznych Włoch Angelino Alfano.

08:52

Premier Australii Malcolm Turnbull oświadczył, że jego kraj popiera amerykański atak na syryjską bazę lotnictwa. Nazwał go „proporcjonalną i zgodną z potrzebami odpowiedzią”. Zaapelował do Rosji,  by odegrała swą rolę w przywracaniu pokoju w Syrii.

08:26

Wielka Brytania w pełni popiera atak rakietowy przeprowadzony w nocy przez siły USA na syryjską bazę lotniczą – oświadczył w  piątek rzecznik rządu w Londynie.

– Rząd  brytyjski w pełni popiera operację USA, która w naszej ocenie była właściwą odpowiedzią na barbarzyński atak reżimu syryjskiego z użyciem broni chemicznej i ma na celu zapobieżenie dalszym atakom – podkreślił rzecznik.

 
08:27

Po tych obrazkach, które obiegły świat, po tych dzieciach zabitych bronią chemiczną, Trump nie mógł nie zareagować – ocenił Tomasz Siemoniak (PO), b. minister obrony narodowej. Jego zdaniem dobrze, że taka była reakcja USA.

✔@ZalewskiPawel

Dziś w nocy Trump umiejętnie i pozytywnie odróżnił się od Obamy w Syrii, jednocześnie minimalizując straty w relacjach z Rosją

Atak USA na syryjską bazę lotniczą miał pokazać, że prezydent USA Donald Trump jest pryncypialny – powiedział Rafał Trzaskowski (PO). Dodał, że Zachód musi wysłać sygnał, że nie będzie przyzwolenia, by w XXI w. stosować broń chemiczną.

09:10

Bochenek podkreślił, że atak na ludność cywilną i liczne ofiary pokazały, że nie obędzie się bez reakcji społeczności międzynarodowej, innych państw. – Mamy nadzieję, że działania, które podejmują Stany  Zjednoczone będą zmierzały do tego, aby ustabilizować tę sytuację, aby  zaprowadzić pokój i porządek. Nie może być tak, że ten konflikt będzie toczył się w nieskończoność – powiedział rzecznik rządu.

Jak mówił – trzeba przeciąć błędne koło – nie tylko na Bliskim Wschodzie, ale i w Europie. – Pokłosiem konfliktu jest dzisiaj kryzys migracyjny, z którym Unia Europejska nie potrafi sobie od wielu lat  (poradzić) – zaznaczył.

.@pkukiz w @24pytaniaPr24: nie można pozwolić na to, by bezkarnie były mordowane dzieci

@TomaszSakiewicz: Za atakiem chemicznym musiał stać ; Asad nie ryzykowałby tak wielkiej awantury bez konsultacji z Moskwą.

@JanSpiewak: Atak chemiczny na ludność cywilną w XXI wieku to coś, na co nie może być zgody. Reakcja jest uzasadniona.

I tak dramatycznie długo tolerowano bezkarność bandziora-Asada . Bezradność cywilizacji wobec barbarzyństwa…

za: http://wiadomosci.wp.pl/donald-trump-odpowiedzial-na-atak-chemiczny-w-syrii-usa-przeprowadzily-atak-rakietowy-6109369581262465a

 

 

A tak brzmią głosy przywódców i liderów suwerennych narodów świata:

 

PREZYDENT WŁADIMIR PUTIN UWAŻA, ŻE AMERYKAŃSKI ATAK RAKIETOWY NA SYRIĘ JEST AGRESJĄ PRZECIWKO SUWERENNEMU PAŃSTWU – OZNAJMIŁ RZECZNIK ROSYJSKIEGO PRZYWÓDCY DMITRIJ PIESKOW.

W nocy z czwartku na piątek USA przeprowadziły zmasowany atak na bazę syryjskich sił powietrznych, łącznie zostało wystrzelonych 59 rakiet. Donald Trump nazwał działania Waszyngtonu odwetem za użycie przez wojska rządowe broni chemicznej w prowincji Idlib.

„Prezydent Putin uznaje amerykańskie ataki na Syrię za agresję przeciwko suwerennemu państwu i naruszenie norm prawa międzynarodowego, przy czym pod zmyślonym pretekstem” — powiedział Pieskow dziennikarzom. Podkreślił, że syryjska armia nie ma zapasów broni chemicznej. „Fakt likwidacji wszystkich zapasów broni chemicznej syryjskich sił zbrojnych został zarejestrowany i potwierdzony przez OPCW — wyspecjalizowany pododdział ONZ” — przypomniał.

Rzecznik Kremla podkreślił, że zdaniem Putina całkowite lekceważenie faktów wykorzystania broni chemicznej przez terrorystów „znacznie pogarsza sytuację”.

Według słów Pieskowa Putin także uważa, że Waszyngton próbuje „odciągnąć uwagę wspólnoty światowej od licznych ofiar wśród ludności cywilnej w Iraku”.

za: http://pl.sputniknews.com/polityka/201704075196055-Putin-ataki-USA-Syria-agresja/

DZIAŁANIA USA W SYRII PRZYPOMINAJĄ SYTUACJĘ Z INWAZJĄ NA IRAK – OZNAJMIŁ SZEF MSZ ROSJI SIERGIEJ ŁAWROW.

Rosyjski minister podkreślił, że atak rakietowy USA jest „aktem agresji pod absolutnie zmyślonym pretekstem”. „Przypomina sytuację z 2003 roku, gdy USA, Wielka Brytania z niektórymi sojusznikami wtargnęły do Iraku bez zgody Rady Bezpieczeństwa, poważnie naruszając prawo międzynarodowe” — powiedział Ławrow.

Podobnego zdania jest rzecznik Ministerstwa Obrony Rosji generał Igor Konaszenkow, który uważa, że „administracje Stanów Zjednoczonych się zmieniają, natomiast metody rozpętywania wojen od czasów bombardowania Jugosławii, Iraku i Libii pozostają takie same. Powodem do agresji znów posłużyło nieobiektywne śledztwo, a gołosłowne oświadczenia, przeinaczanie faktów, demonstrowanie fotografii i pseudoprobówek w organizacjach międzynarodowych”.

za: http://pl.sputniknews.com/polityka/201704075197264-Lawrow-USA-Syria-inwazja-Irak/

Marine Le Pen, szefowa skrajnie prawicowego Frontu Narodowego i jego kandydatka na prezydenta Francji, oceniła, że atak USA na bazę wojskową w Syrii pokazuje, iż Donald Trump próbuje być „policjantem  świata”, co może obrócić się przeciw niemu. Le Pen, która w przeszłości wyrażała poparcie dla syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada, powiedziała w rozmowie z telewizją France-2, że była zaskoczona decyzją Trumpa o zbombardowaniu bazy syryjskich sił rządowych Szajrat.

 

08:24

Iran stanowczo potępia ataki rakietowe przeprowadzone przez USA na bazę lotniczą syryjskich sił rządowych – przekazała agencja prasowa ISNA, powołując się na rzecznika resortu spraw zagranicznych w Teheranie.

„Iran stanowczo potępia wszelkie jednostronne operacje tego rodzaju (…).  Takie działania wzmocnią terrorystów w Syrii i skomplikują sytuację zarówno w tym kraju, jak i w całym regionie” – powiedział cytowany przez ISNA rzecznik Bahram Kasemi.

08:18

ATAK USA NA SYRYJSKĄ BAZĘ LOTNICZĄ DE FACTO PRZEPROWADZONO W INTERESACH PAŃSTWA ISLAMSKIEGO I DŻABHAT AN-NUSRY ORAZ INNYCH ORGANIZACJI TERRORYSTYCZNYCH; GŁÓWNYM ZADANIEM RF POZOSTAJE UDZIELENIE POMOCY SYRYJSKIM SIŁOM ZBROJNYM – POWIEDZIAŁ DMITRIJ PIESKOW.

„Głównym zadaniem pozostaje udzielenie pomocy syryjskim siłom zbrojnym w walce z terroryzmem. Jednoznacznym pozostaje fakt, że my już nie wiemy, co miał na celu Waszyngton, podejmując decyzję o tych atakach, ale to jest jednoznaczne, że ataki de facto przeprowadzono w interesach PI, Dżabhat an-Nusry i innych organizacji terrorystycznych. W związku z tym można wyrazić ubolewanie” — powiedział Dmitrij Pieskow, odpowiadając na pytanie, czy działania USA mogą doprowadzić do aktywizacji terrorystów oraz czy jest możliwe wzmocnienie obecności Rosji w Syrii.

 

 

źródło: http://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/04/07/akt-miedzynarodowego-terroru-usa-wobec-syrii/

Reklamy

Komentarze 3 to “Akt międzynarodowego terroru USA wobec Syrii”

 1. mgrabas Says:

  „BY RZECZPOSPOLITAPOLSKA | 7 KWIECIEŃ 2017 · 18:00

  Polacy potępiają atak syjonistycznych bandytów na Syrię

   

  W jednym ze swoich ostatnich wywiadów prezydent Assad wypowiedział się jasno:

  „(…) terroryści walczą za Izrael i za cele jego polityki”.

  „(…) jest bardzo możliwe, że atak rakietowy był planowany już sporo wcześniej. I Zachód: czytaj syjonistyczni terroryści, najpierw samemu sprowokowali i skonstruowali argumenty o użyciu broni chemicznej.

  (…) albo w tym ataku syryjskim, zginęło sporo nie dzieci, kobiet i cywilów, ale….. syjonistycznych instruktorów, i to ich tak rozwścieczyło. No bo nie wierzmy w bajki, że to odwet za atak na cywilistów, na dzieci i kobiety, od kiedy się oni o nich troszczą….? ci bandyci”

  http://www.gegenfrage.com/assad-terroristen-kaempfen-fuer-israel/

  tłumaczył: Jacek M L Kwiatkowski

   

  Rosja po atakach Stanów Zjednoczonych na bazę lotniczą wojsk rządowych w Syrii zawiesza obowiązywanie podpisanego z Waszyngtonem memorandum o zapobieganiu incydentom i zapewnieniu bezpieczeństwa lotów podczas operacji w Syrii — poinformowało MSZ Federacji Rosyjskiej.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201704075195881-Rosja-USA-Syria-Sputnik/

  Wbrew wszelkim żydo-medialnym szczekaczkom w Polsce, ujadającym już od rana, USA nie poinformowały wcześniej Rosji, o zamiarze ataku na Syrię.

  https://sputniknews.com/military/201704071052392027-us-syria-homs-strike/

   _________________

  Bomby z Polski

  I na koniec wątek polski. Niektóre media już pytają, co ewentualna eskalacja działań w Syrii oznacza dla Wojska Polskiego? Pamiętajmy, że w regionie już operują nasze F-16 – póki co w misji rozpoznawczej (stacjonują w Izraelu – D.Kosiur). Jednak w MON od dawna rozpatruje się zmianę charakteru zaangażowania na bojowe. To pomysł stary, rozważany zanim jeszcze polskie myśliwce znalazły się na Bliskim Wschodzie – w czasach poprzednich rządów. Dziś jednak ma więcej zwolenników, a i okoliczności niejako wymuszają takie posunięcie.

  Powrót Wojska Polskiego na ścieżkę wojenno-ekspedycyjną, to sposób na obłaskawienie Waszyngtonu. Wojsko protestować nie będzie – myśliwcy głodni są takich wyzwań (jako jedyna z elitarnych formacji WP, nie brali dotąd udziału w operacjach bojowych). Ale nawet ten scenariusz nie oznacza, że nasi piloci będą obrzucać bombami pozycje wojsk Asada. Obszar działania pozostanie ten sam i będzie się wiązał z dobijaniem Państwa Islamskiego.

  http://fakty.interia.pl/autor/marcin-ogdowski/news-poczatek-czegos-wiekszego-czy-tylko-ostrzezenie-dla-asada,nId,2379148

  ___________________

  Zatem żydowski reżim IIIRP rozważa możliwość ponownego, po Iraku i Afganistanie, wejścia na ścieżkę militarnego bandytyzmu międzynarodowego, wspierającego światowych syjonistycznych terrorystów z USA, Wlk.Brytanii, Izraela i syjonistycznych kundli z UE.

  Nie można także wykluczyć, że polskie barwy zostaną użyte przez syjonistycznych bandytów za aprobatą żydowskiego reżimu IIIRP do prowokacyjnych działań względem Rosji.

   

  Dariusz Kosiur

  źródło: http://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/04/07/polacy-potepiaja-atak-syjonistycznych-bandytow-na-syrie/

  • mgrabas Says:

   „Salon24 news, 7 kwietnia 2017 r.

   Kraje UE popierają atak sił USA na bazę lotniczą w Syrii

   Rosja ostro zareagowała na atak sił USA w Syrii. fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO/SPUTNIK POOL

   Unia Europejska zaakceptowała atak sił USA na bazę lotniczą w Syrii. Poparcie dla operacji militarnej USA wyraził też prezydent Andrzej Duda i szef MON Antoni Macierewicz.

   Siły USA przeprowadziły atak z użyciem 59 pocisków samosterujących Tomahawk na syryjską bazę lotniczą Szajrat w prowincji Hims w środkowej części kraju. Była to odpowiedź na wtorkowy atak chemiczny na opanowaną przez rebeliantów miejscowość Chan Szajchun w prowincji Idlib, o który Stany Zjednoczone oskarżyły reżim prezydenta Syrii Baszara el-Asada. W ataku chemicznym zginęło 86 osób, w tym 30 dzieci. MSZ Rosji nazwało atak „jawnym aktem agresji wobec suwerennej Syrii”.

   UE akceptuje atak sił USA na bazę lotniczą w Syrii

   Przewodniczący KE Jean-Claude Juncker oświadczył, że rozumie wysiłki w celu powstrzymania zastosowania broni chemicznej. Dodał, że Unia Europejska została poinformowana o uderzeniu USA na bazę lotniczą w Syrii. – Należy podwoić wysiłki na rzecz zapobiegania nakręcaniu się spirali przemocy w Syrii. Tylko polityczna transformacja może do tego doprowadzić – oświadczył szef KE, deklarując, że Komisja Europejska i on sam są gotowi odgrywać rolę w tym procesie.

   Szef Rady Europejskiej Donald Tusk uznał atak USA za „potrzebne rozwiązanie”. Szef Rady Europejskiej zapowiedział, że UE będzie współpracowała ze Stanami Zjednoczonymi, aby położyć kres przemocy w Syrii.

   Prezydent: pełne poparcie dla operacji militarnej USA w Syrii

   Andrzej Duda wyraził swoje „pełne poparcie” dla operacji militarnej przeprowadzonej przez amerykańskie siły zbrojne w Syrii. „Dziś zostałem poinformowany przez stronę amerykańską o szczegółach operacji. Zleciłem także szefowi Biura Bezpieczeństwa Narodowego przygotowanie specjalnego raportu sytuacyjnego” – czytamy oświadczeniu prezydenta.

   Prezydent podkreślił, że decyzja prezydenta USA Donalda Trumpa o ataku na jedną z syryjskich baz lotniczych była reakcją na użycie przez wojska reżimu Baszara al-Assada broni chemicznej przeciwko ludności cywilnej. „Obok tego aktu niewyobrażalnego barbarzyństwa cywilizowany świat nie mógł przejść obojętnie” – oświadczył Duda.

   „Polska z całą mocą potępia zbrodnie popełniane na cywilach i apeluje, by cała społeczność międzynarodowa jeszcze mocniej zaangażowała się w przywrócenie pokoju w Syrii, zatrzymanie szaleństwa wojny, przerwanie spirali przemocy” – czytamy w oświadczeniu prezydenta. Prezydent zaznaczył, że Polska wspiera działania amerykańskiej administracji w tym zakresie – jako sojusznik USA, lecz także jako państwo solidarne z ofiarami wojny domowej w Syrii.

   „Staramy się o niestałe członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ również po to, by głośno, w sposób bezkompromisowy, mówić o naruszeniach prawa międzynarodowego i o cierpieniach ludzi dotkniętych konfliktami zbrojnymi w różnych częściach świata” – czytamy w oświadczeniu.

   MON popiera operację militarną USA

   Szef MON Antoni Macierewicz wyraził pełne poparcie dla amerykańskiej operacji przeciwko bazie syryjskich sił rządowych Szajrat w prowincji Homs – poinformowała  rzecznika prasowa resortu mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz. „Ta szybka i skuteczna decyzja Prezydenta Donalda Trumpa dała jasny sygnał wszystkim terrorystom, którzy dokonują ataku na ludność cywilną z użyciem broni chemicznej, że nie ma i nie będzie na to zgody” – podkreślono w komunikacie.

   Poinformowano, że MON pozostaje w stałym kontakcie ze swoim amerykańskim odpowiednikiem. Przypominano, że Polska wnosi swój wkład do walki z międzynarodowym terroryzmem. „Wyrażamy solidarność z rządem USA w działaniach na rzecz całkowitej eliminacji broni chemicznej” – napisała mjr Pęzioł-Wójtowicz.

   źródło: PAP

   KJ

   © Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

   7 kwietnia 2017 r.

   źródło: http://newsroom.salon24.pl/769471,kraje-ue-popieraja-atak-sil-usa-na-baze-lotnicza-w-syrii

 2. mgrabas Says:

  drnowopolskiblog 08.04.2017 14:49

  Donald Trump – chrzest bojowy bandyty

  Chrzest bojowy kolejnego zbrodniarza z Białego Domu nie powinien nikogo zdziwić, stało się to już banalną tradycją zachodniego Imperium Zła.

  Poprzedniej nocy siły morskie Stanów Zjednoczonych dokonały ataku rakietowego na lotnisko wojsk rządowych Syrii.

  Ten akt militarnej agresji odbył się w trakcie wizyty prezydenta Chin w USA,. Przy czym oficjalne koła ChRL, już przed samą wizytą, publicznie oświadczyły, że  życzą sobie żadnych niespodzianek ze strony amerykańskiej w czasie pobytu głowy państwa na terytorium USA.

  Pretekstem do ataku rakietowego było rzekome użycie przez wojska syryjskie broni chemicznej. Nie ulega wątpliwości, że jak zawsze, takie i inne akty terroru są inicjowane i sponsorowane przez CIA, w ramach tzw. incydentów „false flag”[i] [ii].

  Minimalny interwał pomiędzy chemiczną prowokacją, a rakietową agresją, wskazuje dobitnie na fakt[iii], że całe przedsięwzięcie zostało dawno z góry zaplanowane i logistycznie przygotowane. Zorganizowanie ataku rakietowego dopiero po incydencie z bronią chemiczną nie byłoby bowiem możliwe w tak krótkim przedziale czasowym.

  Jak zwykle w takich przypadkach, oskarżono Rosję i Syrię o sprowokowanie całej sprawy[iv] i zagrożono adekwatnymi konsekwencjami i jak zwykle bezpodstawne insynuacje są tak absurdalne, że niewarte nawet polemiki.

  Warto natomiast w tym miejscu  zadać pytanie, dlaczego Trump zdecydował się na te przedsięwzięcie?  Przyczyn jest kilka.

  Liczni obserwatorzy wskazują na chęć „wymierzenia policzka” Chinom[v], którego one nie zapomną.  Istotne było też podtrzymanie ducha bojowego amerykańskich agentów z terrorystycznego Państwa Islamskiego (ISIS[vi]).

  Niewątpliwie najistotniejszą przyczynę wyartykułowała stacja telewizyjna CNN, stwierdzając, że „teraz Trump stał się prawdziwym prezydentem USA”[vii].

  Chrzest bojowy kolejnego zbrodniarza z Białego Domu nie powinien nikogo zdziwić, stało się to już banalną tradycją zachodniego Imperium Zła.  Może natomiast szokować fakt, że w przeciwieństwie do swych zidiociałych poprzedników, Trump doskonale zdaje sobie sprawę z realnego zagrożenia nuklearną anihilacją globu  ziemskiego, w wyniku takiego postępowania.  Artykułował to klarownie w trakcie kampanii wyborczej  45 razy!  Poniżej link dokumentujący ten fakt.[viii]

  Trudno jest normalnemu człowiekowi analizować takie postępowanie.  Należy natomiast wyciągnąć z niego odpowiednie wnioski.  Oto one:

  *Nagromadzenie zła wśród zachodnich „elit” jest tak wielkie, że zatraciły one możliwość racjonalnego rozumowania, nawet na poziomie takich historycznych zbrodniarzy, jak Stalin, Hitler, Mao, czy Lenin.

  *Zarówno „elity”, jak i zachodnie społeczeństwa utraciły podstawowe atrybuty człowieczeństwa, czego wyrazem z ich strony jest krygowanie się na „nadludzi” (herrenvolk[ix], exceptional peoples[x]), ze wszystkimi tego faktu konsekwencjami.

  • Wszystkie bez wyjątku zachodnie instytucje, nie wyłączając watykańskiej hierarchii kościelnej, pracują w mniej lub bardziej zawoalowany sposób na cele szatana.

  *Jedynym pozostałym na placu boju państwem broniącym resztek cywilizacji i kultury śródziemnomorskiej, oraz autentycznego Chrześcijaństwa, jest Rosja.  I fakt ten trzeba przyjąć do wiadomości, bez względu na indywidualny stosunek do Putina  i Rosji, oraz zdać sobie sprawę z całego absurdu zachodniej nań agresji motywowanej właśnie powyższym faktem.

  W tej perspektywie widać wyraźnie, że jedynym ratunkiem dla zdrowej mniejszości społeczeństw zachodniego Imperium Zła byłaby neutralizacja jego „elit”.  Bez nich bowiem globalna oligarchia finansowa nie byłaby w stanie wprowadzać w życie swej obłędnej idei NWO!

  Przy czym najlepszym rozwiązaniem byłby stryczek, permanentny i tani sposób neutralizacji sług szatana.


  [i] https://en.wikipedia.org/wiki/False_flag

  [ii] https://www.infowars.com/false-flag-attack-started-syriaus-conflict-alex-jones-reports/

  [iii] http://russia-insider.com/en/politics/zakharova-us-missile-strikes-were-planned-alleged-gas-attack-syria/ri19480

  [iv] http://news.antiwar.com/2017/04/07/us-insists-russia-responsible-for-syria-gas-attack/

  [v] https://www.infowars.com/pieczenik-cruise-missile-strikes-were-a-statement-to-china/

  [vi] https://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_State_of_Iraq_and_the_Levant

  [vii] http://thehill.com/homenews/administration/327779-cnn-host-donald-trump-became-president-last-night

  [viii] https://mic.com/articles/173471/trump-world-war-iii-attacking-syria-wwiii-ww3#.fMm7FIevL

  [ix] https://en.wikipedia.org/wiki/Herrenvolk_(disambiguation)

  [x] https://en.wikipedia.org/wiki/American_exceptionalism

  8 kwietnia 2017 r.”

  źródło: http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/137890,donald-trump-chrzest-bojowy-bandyty

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s