USA: Przed wydaniem wizy sprawdzą Twój Facebook

Posted by Marucha w dniu 2017-03-24 (piątek)

Administracja Białego Domu wydała rozporządzenie zaostrzenia procedury wydawania amerykańskich wiz i poleciła pracownikom ambasad i konsulatów przeprowadzanie kontroli kont w serwisach społecznościowych tych osób, ubiegających się o wizy, które przebywały na terytoriach opanowanych przez Państwo Islamskie – przekazuje agencja Associated Press.

Takie depesze zostały rozesłane amerykańskim przedstawicielstwom dyplomatycznym 17 marca. Pracownicy ambasad powinni teraz dokładniej kontrolować „grupy ludności”, które mogą stanowić zagrożenie dla Stanów Zjednoczonych. O jakie konkretnie grupy chodzi, w dokumentach znajdujących się w posiadaniu agencji nie sprecyzowano.

Kontrola zakłada obowiązkowe sprawdzenie wpisów w serwisach społecznościowych osób, które ubiegają się o wizę, jeśli przebywały one na kontrolowanych przez Państwo Islamskie terytoriach albo są podejrzewane o związki z PI lub innymi organizacjami terrorystycznymi. Wyniki kontroli będą dołączane do dokumentów osoby starającej się o wizę.

Szefowie przedstawicielstw dyplomatycznych powinni niezwłocznie polecić grupom roboczym opracowanie kryteriów identyfikacji osób wymagających szczególnie ścisłej kontroli — informuje agencja.

https://pl.sputniknews.com

Szanowne Państwo, ja nie mogę uwierzyć w to, co ja tu czytam i zamieszczam. Portale społecznościowe będą kontrolowane i monitorowane? Włącznie z czytaniem prywatnych komunikatów? Mnie się nie mieści w głowie, że to chodzi o USA, no bo gdyby to była Rosja albo Białoruś, to ja bym zrozumiał i się odpowiednio oburzył, ale teraz to już sam nie wiem, co o tym myśleć i czy w ogóle myśleć.
Admin

za: http://marucha.wordpress.com/2017/03/24/usa-przed-wydaniem-wizy-sprawdza-twoj-facebook/

Reklamy

Jedna odpowiedź to “USA: Przed wydaniem wizy sprawdzą Twój Facebook”

  1. mgrabas Says:

    Bądź mężczyzną – wyłącz facebook’a Paul Washer

    Opublikowany 31 maj 2013

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s