wątek o oknach

3 rodzaje rolet zewnętrznych

montaż rolet zewnętrznych jest prosty

folia elektryczna na okno od wewnątrz – czy zastąpi żaluzje?

nowoczesne zdalne sterowanie roletami

jak samemu wykonać elektryczne rolety na okna?

stosując rozwiązanie elektro/mechaniczne – pobierające prąd tylko w czasie aktywności … więcej: http://www.youtube.com/watch?v=oWuwC9wJcOA&list=PLvnN3i6mPDXUTEj–8W70nHVZv5o_e9GZ

Mirek Sakowicz – 4 kanały

KANAŁ 1 http://www.youtube.com/user/MachinaXV/
KANAŁ 2 http://www.youtube.com/channel/UCrGqC4jR2gtx5TBud_2migw/fee%C2%ADd
KANAŁ 3 http://www.youtube.com/channel/UCdoXHasS6uGU-ojaHimbILg/fee%C2%ADd
4 KANAŁ PRYWATNY http://www.youtube.com/watch?v=4oLNHLGK4l4 – musisz potwierdzić chęć otrzymywania filmów

Reklamy

Komentarzy 9 to “wątek o oknach”

 1. mgrabas Says:

  http://www.domondo.pl/rolety-zewnetrzne/

 2. mgrabas Says:

  okna w podłodze ;)

  i nie tylko…

 3. mgrabas Says:

  Zewnętrzne systemy okienne – Rolety zewnętrzne zabezpieczające – Warszawa Piaseczno | PRO-SYSTEM Piaseczno, Warszawa

  Zewnętrzne systemy okienne

  Rolety zewnętrzne zabezpieczające – Warszawa Piaseczno

  Rolety zewnętrzne zabezpieczające produkowane są z materiałów najwyższej jakości – aluminium i PVC. Duża gama specjalnie wyprofilowanych profili ALU. jest wypełnionych pianką poliuretanową, które posiadają doskonałe właściwości termoizolacyjne , wyciszające oraz zaciemniające. Skutecznie zapobiegają utracie ciepła podczas zimy, jak również chronią przed nadmiernym nagrzaniem podczas upalnej pory letniej.

  Przy instalacji odpowiednio dobranej automatyki pogodowo czasowej można uzyskać optymalną temperaturę o każdej porze roku.

  Rolety zewnętrzne zabezpieczające dzielimy na:

  SYSTEM ADAPTACYJNY
  SYSTEM INTEGRO
  SYSTEM BeClever

  Rolety zewnętrzne zabezpieczające mogą być sterowane manualnie ( ręcznie ) lub automatycznie (elektrycznie).

  Przy sterowaniu ręcznym mamy możliwość podnoszenia rolety za pomocą zwijaczy ręcznych, korbowych, nawijarki oraz mechanizmu sprężynowego ( półautomat ).

  Zwijacze dostępne są w systemie taśmowym lub linkowym i występują w kolorze:
  – białym
  – brązowym.


  Rolety elektryczne wymagają zamontowania w rolecie silnika (napędu) o odpowiedniej charakterystyce pracy oraz mocy dobieranej indywidualnie w zależności od masy elementów ruchomych (pancerza) i doprowadzenia instalacji elektrycznej.

  Przy zastosowaniu rolet z napędem elektrycznym, zdecydować się trzeba na system:

  – przewodowy WT (wired technology system) :


  – system przewodowy jest systemem pozwalającym na obsługę indywidualnej rolety, lub grupy rolet za pomocą przełącznika, wymaga on okablowania całego mieszkania/domu i jego późniejsze rozszerzenie na grupy lub sterowanie wiekszą ilością rolet jest możliwe, ale wymaga dużego nakładu sił i środków finansowych.

  – radiowy RTS (radio technology system) :


  fot.Somfy

  – radiowy system sterowania jest bardzo elastyczny i pozwala na dowolną jego konfigurację lub zamianę ustawień w dowolnym momencie i bez większego wysiłku.

  Pilot zapewnia najwyższy poziom komfortu, nieważne czy obsługuje jedno, kilka urządzeń lub steruje fasadami budynku, pozwala na dowolne grupowanie rolet ( indywidualnie, grupowo, centralnie).

  W połączeniu z pilotem automatyki czasowej możemy automatycznie sterować napędami podczas naszej nieobecności w domu, uzyskując optymalną temperaturę pomieszczeń przy jednoczesnej symulacji naszej obecności w domu.

  fot. SomfyPrzykładowa kolorystyka pilotów naściennych 1-dno i 4-ro kanałowych.

  – radiowy w technologi IO = inteligentny system radiowy.

  fot. Somfy

  Ten system radiowy zapewnia maksymalny komfort mieszkania. IO steruje całym domem, nie tylko roletami, bramami, markizami, ale również ogrzewaniem, oświetleniem, oknami dachowymi i drzwiami wejściowymi. Dwukierunkowa technologia radiowa potwierdza wykonanie zadań jej powierzonych. Co powoduje, że jest niezawodna i spełnia oczekiwania klientów wybiegających myślą TECHNOLOGICZNĄ W PRZYSZŁOŚĆ.

  SYSTEM ZABEZPIECZEŃ ANTYWŁAMANIOWYCH:

  Warszawa, Konstancin – Jeziorna, Piaseczno i Józefosław należą do aglomeracji rozwijających się w stosunkowo szybkim tempie. Dzięki tak szybkiemu rozwojowi, zawdzięczamy duża aktywność osób nie pożądanych. Rolety zewnętrzne zabezpieczające i antywłamaniowe, oprócz zalet termoizolacyjnych, wygłuszających
  i zaciemniających, przy odpowiednim wyposażeniu dodatkowo stanowią ochronę przed intruzami.

  Prezentujemy najpopularniejsze i najskuteczniejsze sposoby zabezpieczeń:

  1. Twarde wieszaki blokady, uniemożliwiające podniesienie rolety od zewnątrz (tylko
  z napędem elektrycznym).

  2. Rygle automatyczne – sprawdzają się w 100% w roletach montowanych powyżej 3 metrów wysokości.

  3. Rygle ręczne – skuteczne, ale tylko w poszczególnych przypadkach (zależy od budowy stolarki okiennej).

  4. Czujniki podniesienia rolety – kompatybilne z systemem alarmowym (przy próbie podniesienia rolety powiadamia centralę)


  .

  5. Zamek baskwilowy – typowy zamek na kluczyk (najczęściej montowany
  w budynkach gdzie nie ma możliwości otwierania z wewnątrz budynku).

  fot. Porównanie prowadnic różnego typu – prowadnica z prawej strony jest prowadnicą spełniającą aprobaty ANTYWŁAMANIOWE.

  UWAGA !!!

  Źle dobrane napędy roletowe mogą stanowić zagrożenie dla użytkownika i jego mienia.

  Najczęściej zły dobór napędu uwidacznia się po okresie czteroletnim użytkowania rolet i przy niskiej temperaturze. Zawsze wymagaj od sprzedawcy udokumentowania właściwego doboru rolet z uwzględnieniem minimum 15% zapasu mocy.

  Roleta zewnętrzna jest częścią elewacji budynku w którym mieszkasz. Pamiętaj! Sprawdź czy nie potrzebujesz zgody dewelopera, wspólnoty mieszkańców, spółdzielni do jej instalacji.

  Z nami oszvczędzisz czas i pieniądze


  Rolety zabezpieczające


  Siedziba naszej firmy:
  Józefosław, ul. Osiedlowa 77, 05-500 Piaseczno
  tel. kom. 0660 661 720
  tel. 0-22 750 76 59źródło: http://pro-system.waw.pl/rolety-zewnetrzne-zabezpieczajace.php?id=7

  =======

  Sterowanie | Aluprof S.A.

  //html5shiv.googlecode.com/svn/trunk/html5.js

    window.html5 || document.write('')
  

  Sterowanie | Aluprof S.A.

  //html5shiv.googlecode.com/svn/trunk/html5.js

    window.html5 || document.write('')
  

  <

  article class=”richtext”>

  Sterowanie

  Oferta Aluprof S.A. obejmuje pełną gamę akcesoriów, które są niezbędne do produkcji rolet i bram garażowych. Elastyczność rozwiązań i wygoda użytkowania to hasła przewodnie, które stały się mottem przy opracowywaniu oferty napędów do rolet i bram. Dlatego dajemy Państwu możliwość wybrania odpowiedniej dla siebie metody sterowania osłonami przeciwsłonecznymi i bramami garażowymi. Sterowanie roletami w zależności od potrzeb użytkowników może odbywać się: ręcznie, poprzez napęd elektryczny za pomocą nadajnika naściennego lub pilota, a także dzięki zastosowaniu sterowania inteligentnego za pośrednictwem komputera, tabletu czy smartfona.

  slaider_elementy

  1. Sterowanie ręczne (napęd ręczny) do tej pory był najbardziej popularnym, a zarazem wydawać by się mogło ekonomicznym rozwiązaniem, który wymaga jednak znacznie większego nakładu sił związanego z obsługą rolet. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji gdy posiadamy dużą ilość rolet lub są one dużych gabarytów.

  W swojej ofercie z napędów ręcznych posiadamy:

  • zwijacze na linkę lub pasek,

  • kasety z przekładnią korbową odpowiednio na linkę lub pasek,

  • korby,

  • sprężyny.

  Zwijacze ręczne stosuje się najczęściej do obsługi rolet typowych, o stosunkowo niewielkich rozmiarach.

  2. Sterowanie elektryczne (napęd elektryczny) jest rozwiązaniem znacznie wygodniejszym i coraz bardziej przystępnym cenowo. Pancerz rolety jest podnoszony i opuszczany za pomocą siłownika elektrycznego. Siłowniki elektryczne zapewniają maksymalną wygodę obsługi rolet. Dzięki możliwością sterowania mamy do wyboru:

  • sterowanie centralne – z jednego miejsca dla wszystkich rolet

  • sterowanie indywidualne – z jednego miejsca dla jednej rolety.

  Dzięki najnowszej technologii mogą Państwo skorzystać z zegara sterującego, który automatycznie podniesie i opuści pancerz rolety o ustalonej godzinie.

  Dodatkowo mając do wyboru sterowanie radiowe lub przewodowe dajemy Państwu pełną elastyczność rozwiązań:

  • sterowanie radiowe (bezprzewodowe) – nie wymaga dodatkowe okablowania, przez co nasze ściany są nienaruszone i możemy to sterowanie zastosować w dowolnym miejscu w domu. Polecenia odnośnie opuszczenia, podniesienia czy też zatrzymania rolety są przesyłane do siłownika przy pomocy pilota lub nadajnika naściennego. Ten typ sterowania pozwala nam na nieograniczoną możliwość konfiguracji.

  • sterowanie przewodowe – możliwość obsługi rolety za pomocą przełącznika klawiszowego, kluczowego lub obrotowego (przełączniki mogą być z podtrzymaniem lub bez podtrzymania). Dzięki wykorzystaniu systemów sterowań istnieje możliwość skonfigurowania wielu indywidualnych rozwiązań.

  Siłowniki elektryczne wchodzące w skład automatycznego sterowania zapewniają maksymalną wygodę obsługi rolet.

  • sterowanie inteligentne – za pomocą centrali Zenpro SmartControl sterowanie roletą czy bramą jest niezwykle proste i komfortowe. Sterownik ten pozwala na zarządzanie roletami za pomocą produktów mobilnych jak tablet czy smartfon z dowolnego miejsca. Zenpro SmartControl pozwala na grupowanie urządzeń mobilnych jak rolety, bramy, żaluzje fasadowe czy markizy umożliwia tworzenie zdarzeń czasowych oraz scen. Darmowa aplikacja z wygodnym i nowoczesnym interfejsem jest niezwykle przyjazna w użytkowaniu.

  Smart familyzenpro
  Kontakt | Aluprof S.A.

  Kontakt

  Obsługa Klienta w Aluprof S.A. prowadzona jest według podziału geograficznego. Do każdego z regionów przypisani są regionalni przedstawiciele handlowi współpracujący z handlowcami i specjalistami technicznymi w Zakładzie Aluprof w Opolu.

  Na zamieszczonej mapie mogą Państwo wybrać region, aby skonstatować się z właściwą osobą. Pozostajemy do Państwa dyspozycji.

  Zdzisław Morzyński
  Dyrektor Sprzedaży Systemów Roletowych
  tel. +48 662 026 341 tel. +48 (77) 400 00 15
  zmorzynski@grupakety.com

  Radosław Cieśliński
  Kierownik Sprzedaży Krajowej
  tel. +48 662 026 342
  tel. +48 (77) 400 00 16
  rcieslinski@grupakety.com

  Paweł Dec
  Koordynator Sprzedaży Krajowej
  tel. +48 (77) 400 00 19
  fax. +48 (77) 400 00 08
  pdec@grupakety.com

  Sabina Gustof
  Koordynator ds. Marketingu
  tel. +48 (77) 408 65 36
  tel. +48 784 982 602
  sgustof@grupakety.com

  Region Polski Wschodniej

  Paweł Kowal
  Koordynator Sprzedaży Regionalnej

  Woj.: mazowieckie, lubelskie, podlaskie, podkarpackie, warmińsko-mazurskie
  tel. +48 662 026 345
  pkowal@grupakety.com

  Dział sprzedaży

  Woj.: mazowieckie, podlaskie, podkarpackie, lubelskie, warmińsko-mazurskie

  Szymon Dycfeld
  Specjalista ds. Sprzedaży Krajowej
  tel. +48 (77) 400 00 23
  fax. +48 (77) 400 00 08
  sdycfeld@grupakety.com

  Tomasz Chanowski
  Specjalista ds. Sprzedaży Krajowej
  tel. +48 (77) 400 00 22
  fax. +48 (77) 400 00 08
  tchanowski@grupakety.com

  Sekcja wsparcia technicznego

  Andrzej Mroczkowski
  Koordynator Sekcji Wsparcia Technicznego
  tel. +48 (77) 408 65 20
  amroczkowski@grupakety.com

  Łukasz Gąska
  Specjalista ds. Technicznych
  tel. + 48 (77) 408 65 19
  lgaska@grupakety.com

  Agnieszka Baczyńska
  Specjalista ds. Technicznych
  tel. + 48 (77) 408 65 18
  abaczynska@grupakety.com

  Mateusz Wojtkowski
  Konsultant ds. Technicznych
  tel. +48 (77) 408 65 29
  mwojtkowski@grupakety.com

  Paweł Piotrowski
  Konsultant ds. Technicznych
  tel. +48 (77) 408 65 21
  ppiotrowski@grupakety.com

  Dział kontroli jakości

  Adam Pańków
  Specjalista ds. Kontroli Jakości
  tel. +48 (77) 403 04 53
  apankow@grupakety.com

  źródło: http://www.rolety.aluprof.eu/kontakt

  =======

  RoletyaluRolety zewnętrzne, wewnętrzne jak i antywłamaniowe oraz bramy garażowe i plisy


  Rolety, żaluzje zewnętrzne, okienne- RoletyAlu Bobrowniki, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Katowice

  Rolety zewnętrzne


  Oferujemy szeroką gamę rolet zewnętrznych, które posiadają zastosowanie w wielu rodzajach budynków. Są to rolety służące jako ocieplenie budynków, rolety antywłamaniowe, nadstawne – montowane podczas wymiany stolarki okiennej, oraz wiele innych modeli. Jako producent rolet zewnętrznych gwarantujemy najwyższą jakość wykonania, konkurencyjne ceny oraz ekspresowe terminy realizacji.

  Rolety zewnętrzne – dlaczego warto montować?

  Montaż rolet zewnętrznych niesie ze sobą wiele korzyści. Jedną z najważniejszych jest możliwość swobodnego regulowania światła. Obecnie rolety można obsługiwać zarówno manualnie, jak i elektrycznie, co z pewnością zapewnia wysoki komfort użytkowania. Kolejną, bardzo istotną funkcją, jaką spełniają rolety zewnętrzne, jest możliwość ochrony pomieszczenia przed wysoką lub niską temperaturą, panującą na zewnątrz. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju rozwiązania możemy zmniejszyć koszty zużycia energii. Natomiast rolety antywłamaniowe, szczególnie w połączeniu z alarmem i czujnikami ruchu, stanowią niezbędny element systemu zabezpieczającego dom przed wtargnięciem. Ponadto rolety zewnętrzne to doskonałe rozwiązanie dla ochrony pomieszczenia przed hałasem. Ich zadaniem jest odbijanie dźwięków tak, aby nie przedostawały się do środka pomieszczenia. Dodatkowo, montując na oknach rolety zewnętrzne, możemy uchronić stolarkę okienną, przed bezpośrednim działaniem warunków atmosferycznych. Oferujemy szeroką gamę rolet zewnętrznych, w różnych wariantach i kolorach, które można dopasować do różnego rodzaju stolarki okiennej. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii gwarantujemy wysoką jakość rolet oraz długotrwałe ich funkcjonowanie. Komfortowa obsługa rolet jest możliwa dzięki sterowaniu ręcznemu lub poprzez napęd elektryczny połączony z systemem sterującym.

  Rolety zewnętrzne to bardzo praktyczne produkty, które:
  – zabezpieczają przed nadmiernym hałasem (cisza i spokój w twym domu),
  – chronią prywatność (nigdy więcej podglądaczy),
  – zabezpieczają przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi (nie pozwól by grad czy wiatr uszkodził twoje okna),
  – doskonale izolują termicznie (skutecznie obniż koszty ogrzewania, a latem poczuj przyjemny chłód oraz półmrok w swym domu),
  – zapewniają skuteczną barierę antywłamaniową (sprawdź koniecznie rolety antywłamaniowe w klasie RC3 – bezpieczeństwo ponad wszystko).

  Podstawowe elementy z których składa się roleta to:
  – skrzynka rolety (ich różnorodność, kształt i kolorystyka sprawią, że każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie),
  – pancerz rolety (tutaj również dostępny jest wielki wybór kolorystyczny – od koloru do wyboru),
  – prowadnice (to właśnie po nich pancerz rolety zwija się do skrzynki).

  Przy dokonywaniu wyboru podczas zakupów w firmie RoletyAlu, koniecznie należy zwrócić uwagę na:
  – etap w którym będzie montowana roleta (etap budowy, etap remontu czy też etap modernizacji budynku),
  – umiejscowienie skrzynki roletowej (na elewacji zewnętrznej czy też wewnątrz budynku),
  – ulokowanie klapy rewizyjnej (niezbędny element przy serwisowaniu i konserwacji rolet).

  Pragniemy zaoferować Państwu poniższe rozwiązania:

  ROLETY NATYNKOWE – do stosowania w nowopowstających obiektach oraz budynkach już istniejących.
  ROLETY PODTYNKOWE – do stosowania na etapie ocieplania budynków nowopowstających.
  ROLETY NADSTAWNE – montowane są wraz z oknem w nowopowstających budynkach lub też podczas wymiany stolarki okiennej na nową.
  ROLETY NADPROŻOWE – system przeznaczony do nowopowstających obiektów – skrzynka jest montowana podczas wznoszenia ścian budynku.
  ROLETY ANTYWŁAMANIOWE – ochronią Ciebie, Twoich bliskich i wasz dobytek.

  Zapraszamy do obejrzenia całej oferty naszych rolet:

  RoletyAlu – PRODUCENT ROLET


  • Rolety natynkowe

   Rolety natynkowe

   Rolety natynkowe przeznaczone są w głównej mierze do stosowania w istniejących budynkach, ale …

  • Rolety podtynkowe

   Rolety podtynkowe

   Rolety podtynkowe to rolety, które stosuję się zarówno w nowobudowanych obiektach, jak również w obiektach …

  • Rolety nadstawne

   Rolety nadstawne

   Decyzja o wyborze rolet nadstawnych powinna być podjęta na etapie projektu architektonicznego nowopowstającego …

  • Rolety nadprożowe

   Rolety nadprożowe

   Rolety nadprożowe są specyficznym rodzajem rolet i decyzję o ich zastosowaniu należy podjąć na etapie …

  • Rolety antywłamaniowe RC3

   Rolety antywłamaniowe RC3

   System rolet antywłamaniowych skierowany jest do osób dla których najważniejsze jest bezpieczeństwo swoje …

  • SOMFY – Inteligentne Domy

   SOMFY - Inteligentne Domy

   Inteligenty dom przyszłości to rynek bardzo szybko rozwijający się. Marka Somfy daje rozwiązania bezpieczne, …

  • Pancerz s_onro – NOWOŚĆ

   Pancerz s_onro - NOWOŚĆ

   Pancerz s_onro to połączenie rolety i żaluzji w jednym systemie. Jest to nowatorskie rozwiązanie, dzięki …

  Wizualizacje – Rolety zewnętrzne

  Poradnik

  Cennik – Rolet wewnętrznych i zewnętrznych oraz antywłamaniowych i bram garażowych

  Cennik

  Poniżej ceny rolet w kolorach standardowych:
  ROLETA NATYNKOWA149,-zł netto za m2
  ROLETA PODTYNKOWA175,-zł netto za m2
  ROLETA NADSTAWNA 163,-zł netto za m2

  Bramy garażowe już od 1499,-zł netto

  Markizy tarasowe już od 1040,-zł netto

  Rolety wewnętrzne już od 39,-zł netto

  Moskitiery na owady już od 39,-zł netto

  ZAPYTAJ O RABAT !!

  Potrzebujesz wycenę rolety, bramy, kraty, moskitiery bądź interesuje Cię jakiś inny kolor?
  Napisz do nas: kontakt@roletyalu.pl
  lub zadzwoń: 570-101-101
  Sprawdź Nas!
  Zapraszamy firmy do nawiązania współpracy biznesowej na bardzo korzystnych warunkach.

  Kontakt – RoletyAlu Bobrowniki koło Katowice oraz Chorzowa, Dąbrowy Górniczej

  Kontakt

  Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, bardzo chętnie udzielimy odpowiedzi – prosimy wysłać wiadomość e-mail, skontaktować się poprzez komunikator lub zadzwonić.

  rolety i bramy garażowe

  ROLETYALU Piotr Kala

  ul. Henryka Sienkiewicza 14a42-583 Bobrowniki

  NIP: 6312461116
  REGON: 243121570

  Zapraszamy:
  poniedziałek – piątek: od 07.00 do 15.00
  sobota: od 7.00 do 12.00
  niedziela: nieczynne

  Numer konta dla płatności w PLN:
  54 1050 1298 1000 0091 3065 2622
  ING Bank Śląski56 1020 2368 0000 2702 0527 7464
  PKO BP SANumer konta dla płatności w EUR:
  71 1050 1621 1000 0092 0969 0685
  SWIFT INGBPLPW

  Numer konta dla płatności w EUR przez podmioty zagraniczne:
  IBAN PL71 1050 1621 1000 0092 0969 0685
  SWIFT INGBPLPW


  tel. 32 506 55 99 (od 7 do 15)
  tel. 570 101 101 (siedem dni w tygodniu od 7:00 do 22:00)
  Pomiary:
  tel. 570 002 002Terminy montażu:
  tel. 570 063 063Terminy transportu:
  tel. 570 036 036Technolog:
  tel. 570 03 03 03
  mail: kontakt@roletyalu.pl

  facebook: roletyalu

  twitter: roletyalu

  kanał YouTube: roletyalu
  numer gadu-gadu: 151510

  źródło: http://www.roletyalu.pl/

 4. mgrabas Says:

  Rolety okienne sterowane ręcznie, elektrycznie czy radiowo?

  Rolety okienne sterowane ręcznie, elektrycznie czy radiowo?

  Tagi:

  ,automatyka domowa,rolety okienne

  ,rolety wewnętrzne

  ,rolety zewnętrzne

  ,silniki do rolet

  ,sterowanie roletami

  Rolety wewnętrzne zdobią, chronią przed światłem i wścibskimi spojrzeniami, rolety zewnętrzne zaś dają poczucie bezpieczeństwa, chronią przed zimnem oraz zapewniają ciszę, a w lecie przyjemny chłód. Sterowanie roletami okiennymi może odbywać się ręcznie lub też być automatycznie.

  Pilot do sterowania roletami
  Fot.: FAAC

  Przeczytaj także:

  Wiatromierz z czujnikiem słońca FAAC
  Wiatromierz z czujnikiem słońca FAAC
  Fot.: FAAC

  Nie przegap:
  tuznajdziesz.pl – 48 produktów z kategorii rolety – porównaj i wybierz

  Napęd do rolet - model T-MODE 35
  Napęd do rolet – model T-MODE 35
  Fot.: FAAC

  Rolety okienne, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, stały się bardzo popularne ze względu na ich liczne zalety. Przed montażem rolet okiennych trzeba jednak zdecydować się na sposób, w jaki będziemy nimi sterować.

  Sterowanie roletami: ręczne czy elektryczne?

  Przy sterowaniu ręcznym rolety możemy podnosić za pomocą zwijacza (pociągając za taśmę lub sznurek) albo zwijarki z korbą. Każda z tych opcji wymaga jednak wysiłku – zwłaszcza przy roletach zewnętrznych – oraz czasu, jeśli czynności te wykonujemy po kilka razy dziennie. Więcej komfortu daje elektryczne sterowanie roletami. Wówczas roletę obsługuje za nas mechanizm, który wiele razy dziennie może opuszczać i podnosić każdą roletę z osobna, bądź wszystkie na raz (zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne). Automatyczne sterowanie roletami staje się coraz powszechniejsze, zwłaszcza teraz, gdy rynek oferuje wiele możliwości w przystępnej cenie.

  Przeczytaj koniecznie: Projektowanie rolet on-line

  Nowoczesne silniki do rolet okiennych charakteryzują się szybkością, z jaką podnoszą i opuszczają roletę, a także możliwością programowania czasowego. Moment otwierania lub zamykania rolet można dowolnie zaprogramować według potrzeb. Takie funkcje ułatwiają ochronę pomieszczeń przed zbytnim nasłonecznieniem, np. w weekendowy poranek, zapewniają także w całym domu przytulną, intymną atmosferę wieczorem. Można także ustawić, tzw. funkcję urlopową – wtedy, podczas naszej nieobecności, rolety będą się samoczynnie podnosić na dzień i opuszczać po zmierzchu. Dzięki temu stworzy się wrażenie obecności domowników, co zazwyczaj odstrasza złodziei. Samoczynnie podnoszone rolety to także komfort dla roślin domowych. Najnowocześniejsze sterowniki mogą przy tym mierzyć także temperaturę wewnątrz i na zewnątrz domu, poziom nasłonecznienia oraz opadów i odpowiednio do tych pomiarów zasłaniać lub odsłaniać okna.

  Automatyka domowa: sterowanie roletami przewodowe, czy radiowe?

  Podczas montażu sterowania wystarczy zamocować w wale nawojowym rolety silnik tubowy typu T-MODE o odpowiedniej mocy i doprowadzić do niego zasilanie. Przy doborze silnika ważne jest, jaką roletę będzie podnosił – o jakiej powierzchni i masie (szczególnie dotyczy to rolet zewnętrznych). Możemy wybrać sterowanie przewodowe – wówczas panel sterujący znajduje się na ścianie, lub sterowanie radiowe za pomocą pilota.
  Sterowanie roletami przewodowe to najprostszy sposób automatyzacji rolet, jednak wyłącznie w domach niewykończonych, gdyż konieczne jest przeprowadzenie kabla od rolety do przełącznika znajdującego się na ścianie – mówi ekspert firmy FAAC Sławomir Baran – dlatego klienci chętniej decydują się na sterowanie radiowe, gdyż montaż nie wymaga wielu przeróbek. Wystarczy doprowadzić zasilanie do każdej rolety z najbliżej położonego gniazdka lub puszki elektrycznej. Za sterowanie roletą odpowiada pilot, który wysyła komendę sygnałem radiowym do odbiornika, znajdującego się w silniku rolety.
  Częstotliwość, na jakiej pracują piloty i odbiorniki, dobrano w ten sposób, aby nie kolidowała ona z innymi urządzeniami nadawczo-odbiorczymi. Wszystkie piloty firmy FAAC działają na częstotliwości 433 MHz . Takie rozwiązanie – z jedną częstotliwością – jest szczególnie istotne w tak zwanych domach inteligentnych, gdyż na komendę jednego pilota może odpowiadać jednocześnie kilka urządzeń domowych, np. automatyczna brama wjazdowa, brama garażowa z napędem i alarm działający na drodze radiowej.

  Komfortowe i bezpieczne silniki do rolet T-MODE

  Zaletą mechanicznego sterowania roletami jest estetyka oraz wygoda użytkowników, którzy za pomocą guzika w pilocie mogą wprawić rolety w ruch. Brak taśm, sznurków i widocznego zewnętrznego mechanizmu pozwala zachować ładny wygląd pomieszczenia. Dodatkowo, nowoczesne napędy FAAC typu T-MODE dają możliwość zainstalowania czujnika przeszkody, co jest bardzo istotne, gdy w domu są małe dzieci – roleta w ruchu po napotkaniu przeszkody natychmiast się zatrzymuje.

  Nagły brak prądu również nie jest problemem, gdyż roleta zostaje wtedy natychmiast zablokowana w położeniu, w którym się znajdowała w chwili przerwania dostawy prądu. Nowy model silników tubowych do rolet T-MODE 35 oraz liczne dodatki, takie jak: adaptery i wsporniki, sprawiają, że możliwe jest stosowanie ich w konstrukcjach o różnych rozmiarach, konfiguracjach i materiałach. Napęd T-MODE 35 można zainstalować, zarówno w roletach drewnianych, plastikowych, aluminiowych i stalowych, jak i w roletach materiałowych (wykonanych z materiałów tekstylnych), odpowiadając w ten sposób na najbardziej wyrafinowane i zróżnicowane wymagania użytkowników.

  Więcej o roletach zewnętrznych.

  =======

  Sterowanie ręczne czy elektryczne do rolet zewnętrznych aluminiowych?


  http://html5shim.googlecode.com/svn/trunk/html5.js

  Silniki do rolet, rolety zewnętrznesklepzoslonami.pl

  Rolety zewnętrzne napędzane ręcznie, czy elektrycznie – które wybrać?

  2015-07-08 17:38:05

  Rolety zewnętrzne napędzane ręcznie, czy elektrycznie – które wybrać?

  sterowanie roletami zewnetrznymiRolety zewnętrzne pozwalają kontrolować nasłonecznienie domu, dbać o bilans cieplny, a także zapewniają państwu bezpieczeństwo. Po wybraniu rolet aluminiowych i sposobu ich montażu, muszą państwo dokonać ważnego wyboru dotyczącego napędu.

  Jeśli zdecydowali się państwo na inwestycje w rolety aluminiowe, pora na wybór pomiędzy roletami ręcznymi, elektrycznymi z przyciskami w ścianach, czy ze sterowaniem bezprzewodowym. Każda z rolet zewnętrznych ma swoje zalety, a my pomożemy państwu wybrać tą, która odpowie na państwa potrzeby.

  Rolety zewnętrzne pod względem wygody

  • Rolety aluminiowe elektryczne z przyciskami na ścianach

  Rolety aluminiowe elektryczne z przyciskami na ścianach ułatwiają bardzo obsługę i nie wymagają wysiłku, który trzeba włożyć w podnoszenie i opuszczanie rolet zewnętrznych ręcznych. Nowoczesne silniki do rolet usprawniają obsługę mechanizmu. Często rolety aluminiowe można zaprogramować czasowo, by otwierały się i zamykały dostosowując się do trybu życia domowników. Podczas wyjazdu urlopowego rolety zewnętrzne mogą także zostać zaprogramowane tak, by opuszczały się i podnosiły w ustalonych okresach dnia, tak by sprawiać wrażenie, że domownicy są w domu. Oprócz włączników przypisanych do każdej rolety z osobna, warto jest zamontować przycisk opuszczający i podnoszący wszystkie rolety w pokoju zwłaszcza, jeśli w pomieszczeniu mamy jest wiele okien.

  • Rolety zewnętrzne elektryczne sterowane bezprzewodowo

  Rolety zewnętrzne elektryczne sterowane bezprzewodowo za pomocą fal radiowych są szczytem wygody, ponieważ pilot dołączany do zestawu jest mobilny i likwiduje potrzebę wstawania do przełączników, by opuścić rolety. Dodatkowo sterowanie radiowe nie wymaga przeróbek w ścianach budynku, podczas kiedy sterowanie elektryczne z przyciskami oznacza potrzebę wywiercenia otworów na kable. Mimo tego zalecane jest wmontowanie włączników także w przypadku sterowania bezprzewodowego, w razie gdy pilot nie jest w pobliżu. Częstotliwości na jakich pracuje pilot nie kolidują z innymi urządzeniami znajdującymi się w domu. Jest to szczególnie ważne w przypadku domów inteligentnych, czyli gdy pilot od rolet zewnętrznych mógłby przez przypadek otworzyć bramę wjazdową albo uruchomić alarm domowy.

  • Rolety zewnętrzne napędzane ręcznie

  Rolety zewnętrzne napędzane ręcznie za pomocą sznurka lub korbki są bardzo wygodne w użytkowaniu, jeśli dobrze dobiorą państwo rodzaj zwijacza do wymiarów i ciężaru rolety. Usprawni to obsługę i zaoszczędzi wysiłku. Rolety zewnętrzne ręczne sprawdzają się przede wszystkim w przypadku, kiedy w pomieszczeniu nie jest zamontowanych wiele rolet.

  Rolety zewnętrzne pod względem awaryjności

  Rolety aluminiowe napędzane ręcznie wymagają jedynie wymiany linek sterujących roletą, które czasem starczają nawet na 8-10 lat. Prace te mogą państwo wykonać sami bez większego wysiłku ani specjalistycznej wiedzy.

  Jedynym mankamentem elektrycznych rolet zewnętrznych, jest ich obsługa w momencie zaniku prądu, gdyż nie ma możliwości podniesienia lub opuszczenia rolet, jeśli nie zostały one wcześniej podłączone do źródła zapasowego zasilania. Niedogodność tą można jednak w prosty sposób rozwiązać domontowując dodatkowo do swoich rolet zewnętrznych korbkę, używaną w instalacjach ręcznych. Czynność ta nie wymaga zmian w konstrukcji i nie jest kosztowna. Zaniki energii zdarzają się jednak bardzo rzadko.
  Państwa elektryczne rolety zewnętrzne warto zaopatrzyć w silnik do rolet z zabezpieczeniami przeciążeniowymi, a także w czujnik, który zatrzyma roletę w przypadku napotkania na przeszkodę. Te środki zwiększą bezpieczeństwo państwa dzieci i zwierząt.
  Prosimy także dopilnować, by producent dopasował moc silnika do rozmiarów państwa rolet. Silnik do rolet o zbyt dużej mocy obsługujący dużych rozmiarów roletę może być niebezpieczny dla domowników.

  Rolety zewnętrzne pod względem ceny

  Ręczne rolety aluminiowe są wydatkiem rzędu 400-800 złotych, podczas kiedy elektryczne to już około 500-1 200 złotych, a sterowane radiowo nawet około 900-1500 złotych. Rolety zewnętrzne należy jednak dobierać nie tylko pod względem ceny, a wedle swoich potrzeb. Które rolety zewnętrzne wybrać? Zrozumiałym jest, że często chcą państwo połączyć funkcjonalność rolet z ich korzystną ceną. Prawdą jest jednak, że znacznie lepiej kupić dobrej jakości rolety ręczne, niż najgorsze rolety elektryczne. Z inwestycji w nieprofesjonalne rolety aluminiowe mogą być państwo niezadowoleni przede wszystkim ze względów ich nietrwałości i awaryjności.
  Podczas montażu elektrycznych rolet zewnętrznych należy zwrócić uwagę na ilość rolet. Sterowanie przy pomocy fal radiowych w przypadku wielu rolet nie jest funkcjonalne. W tym przypadku najwygodniejsze okażą się elektryczne rolety zewnętrzne z przełącznikami zamontowanymi na ścianach.Ręczne rolety aluminiowe nie sprawdzą się w domu z wieloma roletami, ponieważ ich obsługa będzie pochłaniała zbyt wiele wysiłku i czasu. Osoby, które zdecydowały się na montaż wielu rolet napędzanych ręcznie często żałują swojej decyzji i korzystają z rolet tylko w momentach, gdy są one najbardziej potrzebne, czyli na przykład podczas mroźnej zimy, czy wyjątkowo upalnego lata.
  ZOBACZ KOLEJNĄ PORADĘ >> ROLETY ZEWNĘTRZNE – SKUTECZNE ROZWIĄZANIE NA UPAŁY

  źródło: http://sklepzoslonami.pl/porady/rolety-zewnetrzne-napedzane-recznie-czy-elektrycznie-ktore-wybrac.html

  =======

  Rolety zewnętrzne – sterowanie elektryczne a brak prądu

  Rolety zewnętrzne – sterowanie elektryczne a brak prądu

  Rolety zewnętrzne - sterowanie elektryczne a brak prądu

  Zdarzyło się, że wstając rano przy wszystkich zapuszczonych roletach zewnętrznych, nie mogliśmy ich podnieść, bo wyłączono prąd – mówią Janina i Andrzej, Czytelnicy Budujemy Dom.

  Topowe produkty

  Rolety zewnętrzne Anwis - nowoczesny design i bezpieczeństwo
  Rolety zewnętrzne Anwis – nowoczesny design i bezpieczeństwoANWIS Sp. z o.o.

  Budujesz Dom - pomyśl o roletach Aluprof
  Budujesz Dom – pomyśl o roletach Aluprof Aluprof S.A.

  Innowacyjne szkła Guardian odpowiedzią na potrzeby inwestorów
  Innowacyjne szkła Guardian odpowiedzią na potrzeby inwestorówGUARDIAN CZĘSTOCHOWA Sp. z o.o.

  Tagi: rolety, doświadczenia budujących dom
  Parametry domu: powierzchnia 270 m2, parterowy z użytkowym poddaszem i garażem, ściany trójwarstwowe.

  Parametry rolet zewnętrznych:

  • rolety zewnętrzne, całe wykonane z aluminium, typ Topi 400 A.
  • Pancerz tzw. lekki, z profili 40 mm, zimnogiętych, wypełnionych pianką PU.
  • Skrzynki w kształcie ściętego walca.
  • Prowadnice o szer. 5 cm.
  • Klapa rewizyjna na zewnątrz, od czoła skrzynki.

  Liczba i wymiary rolet zewnętrznych: parter: 2 rolety 300 x 230 cm, 3 rolety 145 x 145 cm, 3 rolety 86 x 81 cm; poddasze: roleta w lukarnie 300 x 200 cm.

  Sterowanie roletami zewnętrznymi: ręczne (nawijarką z korbką), zastosowaliśmy tylko w 3 oknach w łazience, kotłowni i garażu oraz w oknie w sypialni. Reszta ma rolety elektryczne, przewodowe z przełącznikiem w każdym pomieszczeniu. Napędy i elementy sterowania zakupione w przedstawicielstwie firmy Somfy w Berlinie. Możliwości sterowania: tylko indywidualne każdą roletą.

  Gwarancja: 3 lata.

  Rolety izolują wnętrza od zimna i gorąca Przełączniki rolet przy łącznikach elektrycznych w każdym pomieszczeniu

  Montaż rolet zewnętrznych: podczas wykańczania domu. Mamy trójwarstwowe ściany, więc skrzynki znajdują się na murze nad wnęką okienną, prowadnice na murze na krańcach wnęki okiennej. Montowała je firma składająca i sprzedająca rolety, którą przetestowaliśmy w poprzednim mieszkaniu. Ponownie zdała egzamin.

  Okres użytkowania rolet zewnętrznych: od 1995 r.

  Decyzja: choć mieliśmy początkowo zamiar kupić rolety antywłamaniowe, ich koszt znacznie przekroczył próg, do którego byliśmy skłonni inwestować. Tym bardziej, że zbyt późno pomyśleliśmy o roletach i nie mogliśmy już umieścić ich w ścianach. Poprzestaliśmy na standardowych roletach zewnętrznych.

  Zewnętrzne rolety, zamontowane na ścianach budynku, najbardziej przydają się w dużych oknach tarasowych

  Rolety zewnętrzne – rady i przestrogi:

  • Jesteśmy bardzo zadowoleni z rolet. Założyliśmy je na całym parterze. Na poddaszu tylko w większej lukarnie w oknie z wyjściem na balkon. Szczególnie przydają się w dwóch oknach tarasowych. Od strony drogi stanowią dobrą przegrodę akustyczną, co pozytywnie odczuwamy my i zwierzaki.
  • Elektryczne sterowanie to ogromna wygoda. Zastosowaliśmy jedynie sterowanie indywidualne, by nie komplikować i podrażać instalacji przewodowej. Wystarcza! Przełączniki umieściliśmy przy łącznikach elektrycznych.Zdarzyło się, że wstając rano przy wszystkich zapuszczonych roletach, nie mogliśmy ich podnieść, bo wyłączono prąd. Aż do godziny 13, błądziliśmy w ciemnościach. Wtedy pożałowaliśmy, że choć w jednym oknie nie założyliśmy awaryjnie ręcznej korby.
  • Mieliśmy tylko jedną naprawę dużej rolety na poddaszu. Podczas silnej wichury, wiatr wgniótł pancerz o powierzchni 6 m2 do środka wnęki okiennej! Udało się go na powrót odkształcić, ale dla pewności sprzedawca zmienił prowadnice na szersze.
  • Rolety myjemy raz w roku.

  Koszty rolet zewnętrznych i montażu: około 19 000 zł.

  Lilianna Jampolska

  aktualizacja: 2013-02-25

  źródło: http://www.budujemydom.pl/okna-i-drzwi/16926-rolety-zewnetrzne-sterowanie-elektryczne-a-brak-pradu

 5. mgrabas Says:

  KRISPOL • Rolety • Bramy Garażowe • Bramy Przemysłowe • Okna

  KRISPOL • Nowoczesna Automatyka Do Rolet Zewnętrznych. Jak To Działa?

  Nowoczesna automatyka rolet – jak to działa?

  Nie ma wątpliwości, że rolety automatyczne stały się już standardem. Zapewniają one wygodę, ułatwiają oszczędzanie energii i poprawiają skuteczność ochrony antywłamaniowej. Jak działa automatyczne sterowanie roletami? Jakie są jego rodzaje i dostępne funkcje? Poniżej szczegółowo to wyjaśniamy. Zacznijmy od kilku podstawowych faktów.

  Silniki do rolet zewnętrznych są umieszczane wewnątrz stalowego wału nawojowego, na który zwijane jest poszycie podczas podnoszenia rolety. Wał nawojowy jest kluczowy dla działania rolety, a jednocześnie niewidoczny dla użytkownika, ponieważ zawsze osłania go obudowa w postaci skrzynki. W przypadku rolety obsługiwanej ręcznie wnętrze stalowego wału pozostaje puste, a roleta jest opuszczana i podnoszona za pomocą taśmy lub linki.

  Rodzaje silników do rolet

  Silniki (inaczej napędy) do rolet różnią się m.in. mocą, która zależy od wymiarów i ciężaru rolety, sposobem sterowania (co opisujemy szczegółowo w kolejnych akapitach), a także metodą ustawiania tzw. położeń krańcowych rolety.

  Położenia krańcowe wyznaczają miejsca, w których roleta się zatrzymuje, gdy jest w pełni podniesiona lub opuszczona. Mogą być ustawiane mechanicznie – za pomocą mechanizmów w głowicy silnika lub elektronicznie – za pomocą nadajnika do rolet lub specjalnego programatora. Ustawienie położeń krańcowych jest konieczne dla prawidłowej pracy rolet – to obowiązkowy krok w trakcie ich montażu. Po wymianie parapetów zewnętrznych położenia te trzeba sprawdzić i czasami ustawić od nowa.

  Przy wyborze silników do rolet warto zwrócić jeszcze uwagę na to, czy są one wyposażone w tzw. funkcję detekcji. Przydaje się ona szczególnie zimą. Sprawdź jej zastosowanie tutaj.

  Silniki sterowane radiowo muszą być wyposażone w odbiorniki, czyli urządzenia odbierające sygnały z nadajnika. Jeśli od początku wybierzemy sterowanie zdalne, sprzedawca doradzi nam silniki z wbudowanym radioodbiornikiem. W przypadku zmiany sposobu sterowania z przewodowego na radiowy, konieczne będzie dokupienie osobnych odbiorników. Są one montowane najczęściej wewnątrz obudowy rolety. Dodatkowe odbiorniki pozwalają też na sterowanie jednym pilotem wszystkimi roletami w domu w sytuacji, gdy dokupimy nowe rolety, pochodzące od innego producenta niż dotychczasowe.

  naped

  <

  section class=”container”>

  Jaki sposób sterowania wybrać?

  Sterowanie dzielimy na dwa podstawowe rodzaje:

  m1. Sterowanie przewodowe
  – jak nazwa wskazuje, wymaga instalacji elektrycznej między włącznikiem rolety a jej silnikiem. Rolety obsługuje się za pomocą montowanych na ścianie, prostych przełączników klawiszowych lub bardziej zaawansowanych włączników z wbudowanymzegarem sterującym.

  Takie przełączniki mogą sterować jedną roletą lub całą ich grupą (np. roletami w pokojach od strony południowej) – wówczas mówimy o przewodowym sterowaniu grupowym. W przypadku sterowania grupowego niezbędne jest zastosowanie przez montażystów specjalnychprzekaźników, które chronią silniki przed uszkodzeniem.

  2. Sterowanie radiowe – w tym przypadku roletę obsługuje się za pomocą nadajników, czyli urządzeń nadających sygnały do silnika zdalnie, poprzez fale radiowe.

  Nowoczesne nadajniki do rolet zapewniają prostą, intuicyjną obsługę i cieszą oko swoim designem. Można je podzielić na:

  – nadajniki naścienne i przenośne (czyli tzw. piloty). Wybór zależy głównie od upodobań. Nadajniki naścienne trudno zgubić czy uszkodzić, za to trzeba do nich zawsze podchodzić. Piloty są dla wielu osób wygodniejsze, natomiast zdecydowanie bardziej narażone na wstrząsy czy zalanie. Można je zabezpieczyć poprzez zastosowanie uchwytów naściennych lub stolikowych, pełniących dodatkowo funkcję ozdobną;

  – nadajniki jedno- i wielokanałowe. Ilość kanałów wyznacza ilość rolet lub grup rolet, którymi można sterować. W budownictwie jednorodzinnym zwykle stosuje się kilka kanałów (np. 6, 9 lub 12 ). Na rynku dostępne są nawet nadajniki 240-kanałowe, stosowane głównie w budownictwie publicznym.

  06_1

  Niektórzy użytkownicy rolet cenią sobie rozwiązanie „mieszane”, czyli połączone sterowanie przewodowe i radiowe. Oba sposoby sterowania są wtedy stosowane zamiennie. Użytkownik ma zwykle do dyspozycji przełączniki klawiszowe przy każdej rolecie, a także pilota, obsługującego całą grupę rolet. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość swobodnego sterowania roletami nawet, gdy chwilowo nie możemy znaleźć pilota.

  Przy sterowaniu radiowym warto zapewnić sobie dodatkowego pilota zapasowego (tzw. „pilot matka”). Powinien on mieć zaprogramowane wszystkie rolety, dzięki czemu będzie mógł zastąpić dowolny nadajnik. Znacznie ułatwi on też zaprogramowanie nowego, dokupionego pilota.

  Z automatyki do rolet można korzystać w różny sposób:
  tryb manualny polega na tym, że użytkownik nie korzysta z ustawień automatycznych, lecz samodzielne, w dowolnym momencie opuszcza lub unosi rolety, np. za pomocą pilota,
  tryb automatyczny polega na programowaniu tzw. scenariuszy, czyli godzin otwarcia i zamknięcia rolet. Rolety działają w pełni automatycznie, bez konieczności ingerencji użytkowników. W ciągu jednego dnia można ustalić kilka poleceń zmiany pozycji. Aby ułatwić programowanie rolet, niektóre nadajniki mają zapisane godziny wschodów i zachodów słońca dla poszczególnych stref geograficznych. Oczywiście w dowolnym momencie użytkownik może przełączać się między tymi trybami.


  Najnowsza technologia w Twoim domu

  Najnowsze rozwiązanie z obszaru automatyki do rolet to sterowanie radiowe dwukierunkowe. Jego unikalną zaletą jest natychmiastowe przekazywanie informacji zwrotnej do użytkownika. W praktyce oznacza to, że na nadajniku wyświetla się komunikat o wykonaniu (lub nie) polecenia i o aktualnym stanie systemu. W tym przypadku pilota czy nadajnik naścienny możesz zastąpić tabletem lub smartfonem.

  Nowoczesna automatyka do rolet może też być podpięta do systemu „domu inteligentnego”, który umożliwia kompleksowe zarządzanie wszystkimi systemami w domu, w tym bramą, oświetleniem, wentylacją, a nawet sprzętem RTV.

  06_4

  Sterowniki przewodowe i bezprzewodowe, w zależności od producenta i rodzaju, mogą być wyposażone w wiele dodatkowych opcji:
  – ustawianie dodatkowej pozycji rolet na dowolnie wybranej wysokości (np. otwarte do połowy), która zależy od indywidualnych preferencji domowników, a następnie sprowadzanie rolet do takiego ułożenia,
  czujniki klimatyczne, np. wiatru, deszczu czy nasłonecznienia, samodzielnie zmieniające pozycję rolet w reakcji na zmiany pogodowe, takie jak zwiększona temperatura,
  symulowanie obecności domowników podczas dłuższych wyjazdów – funkcja ta opiera się na godzinowym ustawieniu komend, które następnie są realizowane każdego dnia z losowym przesunięciem czasowym,
  skopiowanie naturalnych zachowań użytkownika poprzez nagrywanie przez określony czas każdego ręcznego otwarcia i zamknięcia rolet, a następnie już automatyczne odtwarzanie powstałego scenariusza.

  06_3

  Aby w pełni wykorzystać szerokie możliwości automatyki i dopasować ją do własnych potrzeb, najlepiej przy wyborze rolet porozmawiać z profesjonalistą. Po dokonaniu ostatecznego wyboru sprzedawca powinien nam dostarczyć schemat przygotowania instalacji elektrycznej. Warto też zadbać o to, aby zarówno rolety, jak i automatyka pochodziły od renomowanych producentów.

  W zależności od systemu sterowania (ręcznego lub automatycznego) rolety są wyposażane w różnego rodzaju zabezpieczenia. Przybliżymy je szczegółowo w jednym z kolejnych wpisów.

  Autorzy

  ania_michalak-e1406207092623

  Anna Michalak-Siezieniewska
  Manager ds. Public Relations

  maciej_szczepanski
  Maciej Szczepański
  Product Manager

  Ekspert z zakresu rolet zewnętrznych,
  bram i krat rolowanych oraz automatyki

  KRISPOL • Nowoczesna Automatyka Do Rolet Zewnętrznych. Jak To Działa?

  Kontakt

  KRISPOL Sp. z o.o. Psary Małe, ul. Budowlana 1 62-300 Września

  tel. 061 662 41 00 fax. 061 436 76 48 e-mail: biuro@krispol.pl

 6. mgrabas Says:

  http://www.youtube.com/channel/UC6SLdbIvb-aICWwpAebho7w

  3:47 Twoje okno tego nie potrafi
  Niezależnie od sytuacji, w jakiej obecnie się znajdujesz, czy masz już swój dom, mieszkanie, czy może dopiero się budujesz. Jednego jesteśmy pewni – Twoje stare okno tego nie potrafi. 0:07 KRISPOL – Gwarancja spokoju
  3:00 KRISPOL – bramy, okna, rolety z gwarancją spokoju (spot 3m)

  Taktyka na ciepły dom, którą stosuje Łukasz Piszczek. Wybierz produkty z prawdziwą gwarancją spokoju.
  0:31 KRISPOL – bramy, okna, rolety z gwarancją spokoju (spot 30s)
  Taktyka na ciepły dom, którą stosuje Łukasz Piszczek. Wybierz produkty z prawdziwą gwarancją spokoju.

  0:43 KRISPOL – bramy, okna, rolety z gwarancją spokoju (spot 42s)

  Taktyka na ciepły dom, którą stosuje Łukasz Piszczek. Wybierz produkty z prawdziwą gwarancją spokoju.

  1:36 KRISPOL – Gwarancja spokoju – spot z Łukaszem Piszczkiem (making of)

  Zobacz kulisy produkcji spotu (making of) z Łukaszem Piszczkiem, który został nowym ambasadorem marki KRISPOL.

  0:46 KRISPOL – Gwarancja spokoju – spot z Łukaszem Piszczkiem (1)
  Zobacz oficjalną prezentację nowego ambasadora marki KRISPOL, Łukasza Piszczka.

  4:46 KRISPOL. Finał programu Celuj w Nagrody

  Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z wielkiego finału programu „Celuj w nagrody”. Podczas finału Partnerzy Handlowi firmy KRISPOL mieli okazję wziąć udział w ekscytującej przygodzie na polig…

  4:51 KRISPOL – Jak to działa: Okno z roletą – energooszczędny duet

  Co robić, by ciepło oznaczało oszczędnie? W filmie wyjaśniamy między innymi, jak montaż okna z roletą zewnętrzną zmniejsza ubytki ciepła w domach.

  1:00
  KRISPOL – gwarancja Twojego spokoju (spot 2)
  Potrzebujesz spokoju? Sprawdź nas! http://krispol.pl

  0:52
  KRISPOL – gwarancja Twojego spokoju (spot 1)

  Potrzebujesz spokoju? Sprawdź nas! http://krispol.pl
  3:43 KRISPOL – Jak to działa: Okno z roletą – bezpieczny duet

  Jak skutecznie utrudnić pracę włamywaczowi? Posłuchaj ile korzyści daje montaż okna z roletą i co sprawia, że stają się trudną do sforsowania przeszkodą.

  5:50 KRISPOL – Jak to działa: Dlaczego warto wybrać rolety z napędem elektrycznym?

  Rolety z napędem stają się dziś standardem. Trudno się dziwić. Ułatwiają oszczędzanie energii, zapewniają wygodę i ochronę antywłamaniową. Posłuchaj rozmowy o użytkowaniu rolet automatycznych z nas…

  3:39 KRISPOL – Jak to działa: Dlaczego warto wybrać bramę automatyczną?

  Zastanawiasz się nad wyborem bramy automatycznej do garażu? Wiesz już, że to wygodne rozwiązanie. Chcesz poznać więcej zalet zastosowania automatyki w bramach garażowych? Nasz specjalista przybliża…

  3:23
  KRISPOL: Jak to działa? Najcieplejsza brama garażowa z paneli o grubości 60 mm.
  Budujesz dom energooszczędny lub pasywny? Koniecznie obejrzyj wywiad z ekspertem, który opowie o ciepłej bramie garażowej z paneli grubości aż 60 mm.

  3:44
  KRISPOL – Jak to działa: Produkcja okien okleinowanych
  Jednym z najnowszych trendów w stolarce są kolorowe okna PVC, wytwarzane z profili okleinowanych w różnych barwach i wzorach. Sprawdź, jak wygląda produkcja takich okien w firmie KRISPOL.

  3:22 KRISPOL – Jak wygląda prawidłowy montaż segmentowej bramy garażowej?
  Zamówiłeś wymarzoną bramę garażową. Przygotowałeś garaż. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, obejrzyj nasz kolejny film, w który przedstawiamy, krok po kroku, jak powinien wyglądać prawidłowy monta…

  3:23 KRISPOL – Jak to działa: Okna tarasowe HST i PSK
  Okna w systemach HST i PSK to najwygodniejsze rozwiązania do tarasów. Macie wątpliwości które z nich wybrać? Wyjaśniamy jak obsługuje się okna w systemie uchylno-przesuwnym i podnoszono-przesuwnym …

  1:06 Speedway European Championships – Holsted | Częstochowa
  KRISPOL był sponsorem głównym trzeciej i czwartej rundy finałowej Speedway European Championship 2014 w Holsted i Częstochowie. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tych zawodów! Krispol h…

  3:25 KRISPOL – Czym jest program Cantor?
  Program Cantor to nowość którą firma KRISPOL przygotowała specjalnie dla swoich partnerów. Teraz przygotowanie i zarządzanie ofertami i zamówieniami będzie jeszcze łatwiejsze, a nowe opcje otworzą …

 7. mgrabas Says:

  http://www.vertex.pl/do-pobrania/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s