Zacharczenko ogłosił terminy zagłady Ukrainy

22:05 02.03.2017 Krótki link

Szef DRL Aleksander Zacharczenko na konferencji prasowej w Doniecku
© Sputnik. Press Service of Alexander Zakharchenko

Szef proklamowanej w trybie jednostronnym Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) Aleksander Zacharczenko oświadczył, że państwo ukraińskie przestanie istnieć za 60 dni. O tym powiedział na antenie stacji telewizyjnej „Rosja 1”, nagranie dostępne jest w serwisie YouTube (od 30. minuty).

„Rozpoczęło się odliczanie. Każdy dzień to gwóźdź, który jest wybijany do wieka trumny kraju, który wcześniej nazywany był Ukrainą. Maksymalnie 60 dni — i kraj praktycznie przestanie istnieć” — powiedział Zacharczenko, odpowiadając na pytanie dotyczące skutków przeniesienia ukraińskich przedsiębiorstw w Donbasie pod zewnętrzne zarządzanie.

„Rozpoczęło się odliczanie. Każdy dzień to gwóźdź, który jest wybijany do wieka trumny kraju, który wcześniej nazywany był Ukrainą. Maksymalnie 60 dni — i kraj praktycznie przestanie istnieć” — powiedział Zacharczenko, odpowiadając na pytanie dotyczące skutków przeniesienia ukraińskich przedsiębiorstw w Donbasie pod zewnętrzne zarządzanie.

© SPUTNIK. ALEXEY DRUZGININ/ANTON DENISOV/RUSSIAN PRESIDENTIAL PRESS OFFICE

 
Dodał, że siły zbrojne DRL gotowe są do ewentualnej eskalacji sytuacji na linii styku w Donbasie. „Już chce się, aby [zaostrzenie] szybciej się zaczęło, aby potem szybciej zakończyć. Aby potem nas nie oskarżali, że zaczęliśmy pierwsi. To jest najważniejsze, dlatego tego nie robimy. I dla Ukrainy będzie lepszy straszny koniec, niż horror bez końca” — podkreślił szef DRL.

Dzień wcześniej władze republik Donbasu przeniosły pod zewnętrzną administrację ukraińskie przedsiębiorstwa znajdujące się na terytorium DRL i ŁRL. Zacharczenko wyjaśnił to potrzebą ponownego rozpoczęcia prac w przedsiębiorstwach, które zostały wstrzymane z powodu blokady zorganizowanej przez ukraińskich radykalistów.

Pod koniec stycznia ukraińscy nacjonaliści rozpoczęli handlową blokadę republik Donbasu. Ze względu na ich działania Ukraina przestała otrzymywać niezbędną ilość węgla, co doprowadziło do alarmowej sytuacji w energetyce kraju. Aktywiści odmawiają negocjacji z premierem Ukrainy Wołodymyrem Hrojsmanem i obiecują rozszerzyć „geografię” terytoriów pod ich kontrolą.

źródło: http://pl.sputniknews.com/swiat/201703024943673-sputnik-ukraina-zacharczenko-donbas/

Reklamy

Komentarze 4 to “Zacharczenko ogłosił terminy zagłady Ukrainy”

 1. mgrabas Says:

  „Posted by miziaforum w dniu Marzec 4, 2017

  Już w maju do Polski może próbować wtargnąć siłą nawet 5 milionów Ukraińskich imigrantów

  W momencie gdy Ukraina ulegnie całkowitej dezintegracji jako twór państwowy, rozpocznie się masowa ucieczka przed biedą.

  Wzdłuż ulicy Bankowej ma zostać ustanowiona „reduta” – to tam mają zostać rozstawione namioty.
  Dowodzić nią będzie podpułkownik Anatalij Winogradskij.

  W tej chwili sytuacja na Ukrainie jest napięta do maksimum o czym media zupełnie milczą, sytuację zaostrza nie tylko montowany w tej chwili w Kijowie kolejny majdan na którego czele stoi już zdemobilizowany podpułkownik Anatalij Winogradskij, służący w oddziałach ochotniczych sformowanych przez oligarchów. W Donbasie rozpoczęła się również akcja odwetowa o charakterze gospodarczym, blokada Kijowa całkowite wstrzymanie sprzedaży węgla z Donbasu na Ukrainę tylko pierwsze 3 tygodnie przyniosły rządowi w Kijowie straty w wysokości 3,5 miliarda dolarów, jak szacują ekonomiści straty postępujące w takim tempie mogą zakończyć się dla Ukrainy i rządu w Kijowie całkowitym bankructwem, które za skutkuje brakiem możliwości finansowania zobowiązań jakie ponosi każde państwo, czyli finalnie fizycznym rozpadem struktur państwowych.

  W konsekwencji można spodziewać się masowej migracji do Polski mas liczonych nawet w milionach.

  m/f

  ==========

  – Chodzi o to, żeby nasz ukraiński węgiel, który kupuje się za hrywny i za który płaci się podatki na Ukrainie był niedostępny. Wtedy trzeba kupować węgiel w Rosji, to sabotaż. – tłumaczył.

  Skutki blokady Donbasu są dla Ukrainy dramatyczne. Ukraińska gospodarka straciła 3,5 miliarda dolarów, a pracę może stracić aż 75 tysięcy osób. W wyniku blokady premier był również zmuszony ogłosić stan wyjątkowy w sektorze energetycznym.

  – Zrywamy wszelkie więzi z Ukrainą, z którą walczymy. Tak, sprzedawaliśmy węgiel, by zarabiać pieniądze i wypłacać tutaj pensje. Ogłaszamy blokadę Ukrainy – powiedział Aleksandr Zacharczenko, lider samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej. Zdaniem Zacharczenki, w wyniku blokady „Ukraina w ciągu 60 dni przestanie istnieć jako państwo.

  ============

  Od połowy zeszłego miesiąca bojówki złożone między innymi z byłych uczestników operacji pacyfikacyjnej rozpoczęły blokadę torów kolejowych prowadzących na terytoria noworosyjskie, domagając się, aby rząd w Kijowie zaprzestał jakiejkolwiek wymiany ekonomicznej z Donbasem.

  W odpowiedzi kierownictwo Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej zadecydowało o zerwaniu wszelkich kontaktów handlowych z Ukrainą, a także nacjonalizacji pozostałych zakładów wydobywczych i produkcyjnych, wciąż pozostających w rękach ukraińskich oligarchów.

   – Zrywamy wszelkie więzi z Ukrainą, z którą walczymy. Tak, sprzedawaliśmy węgiel, by zarabiać pieniądze i wypłacać tutaj pensje. Ogłaszamy blokadę Ukrainy – powiedział Aleksandr Zacharczenko, lider Donieckiej Republiki Ludowej. Noworosja będzie odtąd kierowała produkcję na rynek rosyjski i inne rynki zagraniczne.

  Skutki blokady Donbasu są dla Ukrainy dramatyczne. Ukraińska gospodarka straciła 3,5 miliarda dolarów, a pracę może stracić aż 75 tysięcy osób. W wyniku blokady premier był również zmuszony ogłosić stan wyjątkowy w sektorze energetycznym.

  Zdaniem Zacharczenki, w wyniku blokady „Ukraina w ciągu 60 dni przestanie istnieć jako państwo”.

  http://pikio.pl/miliardowe-straty-ukrainy-bedzie-jeszcze-gorzej-w-ciagu-60-dni-przestanie-istniec-jako-panstwo/

  biorąc pod uwagę co mówi o stanie naszych wschodnich granic na dziś wypowiedź z dnia 28 lutt 2017 dla „Radio tv” Doktora A.Zapałowskiego z Przemyśla specjalisty w dziedzinie zapewnienia bezpieczeństwa granic .

  za: http://miziaforum.wordpress.com/2017/03/04/juz-w-maju-do-polski-moze-probowac-wtargnac-sila-nawet-5-milionow-ukrainskich-imigrantow/

 2. mgrabas Says:

  „11:04 17.06.2017 Krótki link

  Dokąd wyjedzie 12 milionów Ukraińców?


  © Sputnik. Stringer

  Demografowie prognozują spadek liczby ludności Ukrainy o 12 milionów.

  Kolejka samochodów na granicy polsko-ukraińskiej 100 km od Lwowa
  © AFP 2017/ YURIY DYACHYSHYN
  Ukraińcy szturmują granice po zniesieniu wiz

  Do 2050 roku w kraju będzie mieszkać od 30 do 42 milionów Ukraińców. Według prognozy Instytutu Demografii i Badań Społecznych Narodowej Akademii Nauk Ukrainy do 2050 roku liczba ludności kraju zmniejszy się o ponad 12 milionów.

  Depopulacja stała się cechą charakterystyczną dla Ukrainy, a tendencji zmniejszania się populacji już praktycznie nie da się pokonać — powiedział główny pracownik naukowy Instytutu Lidia Tkaczenko.

  Ona uściśliła, że według „najniższego wariantu” za 32 lata w kraju będzie mieszkać 30 milionów ludzi, według „średniego” — 37 milionów ludzi, a według „wysokiego” — około 42 miliony, jak obecnie. Jednak ta ostatnia opcja jest mało prawdopodobna.

  Od 11 czerwca 2017 obywatele Ukrainy mogą bez wiz podróżować do krajów Strefy Schengen
  © SPUTNIK/
  Ruch bezwizowy dla Ukraińców. Dokąd pojadą najchętniej?

  Według danych Państwowego Urzędu Statystycznego Ukrainy na dzień 1 marca liczba ludności wynosiła 42,371 miliona. W ubiegłym roku urodziło się 369 tysięcy dzieci, a zmarło prawie 584 tysięcy osób. To właśnie wysoki wskaźnik śmiertelności był jednym z głównych powodów spadku populacji.„Na tym problemie trzeba byłoby skupić wysiłki państwa, prowadząc odpowiednią politykę, a nie tylko demograficzną” — powiedziała Lidia Tkaczenko.

  Kolejnym czynnikiem, który może mieć negatywny wpływ na liczbę ludności, było zniesienie wiz do Unii Europejskiej. Ukraińców nie zatrzymuje brak prawa do podjęcia pracy bez specjalnego zezwolenia. Teraz tylko 1% migrantów zarobkowych pracuje za granicą legalnie.

  Zobacz również:

  Ukraińcy mogą wjechać do UE bez wiz
  Ilu Ukraińców wjedzie do Polski po zniesieniu wiz?
  Polska wydała już ponad milion wiz Ukraińcom

  źródło: http://pl.sputniknews.com/swiat/201706175690101-sputnik-ukraina-populacja/

 3. mgrabas Says:

  „19 lipca 2017 20:44

  DRL: Utwórzmy Małorosję w miejsce Ukrainy

  18 lipca w Doniecku władze Donieckiej Republiki Ludowej, reprezentowane przez Aleksandra Zacharczenkę i ministra Aleksandra Timofiejewa, wystosowały apel do władz w Kijowie i mieszkańców Ukrainy, proponując wyprowadzenie jej ze stanu wewnętrznego chaosu i wojny domowej przez utworzenie nowego państwa – Noworosji.

  Omówiliśmy sytuację i doszliśmy do wniosku, że Ukraina okazała się państwem upadłym. Władze w Kijowie nie są w stanie zakończyć wojny domowej. (…). Zgadzamy się, by nowe państwo nazywało się Małorosja, bo nazwa „Ukraina” się zdyskredytowała. – ogłosił Zacharczenko. – Proponujemy plan reintegracji państwa drogą prawną i konstytucyjną. Musimy zbudować nowe państwo, w którym pojęcia sumienia i honoru nie będą w zapomnieniu. Proponujemy obywatelom Ukrainy pokojowy sposób wyjścia z trudnej sytuacji, bez wojny. To nasza ostatnia oferta, nie tylko dla Ukraińców, ale również dla wszystkich państw, które popierały wojnę domową w Donbasie.

  Timofiejew zaproponował procedurę utworzenia nowej państwowości, podzieloną na kilka etapów:

  1.wybory przedstawicieli do Zgromadzenia Konstytucyjnego na szczeblu poszczególnych obwodów;

  2.przygotowanie i uchwalenie przez Zgromadzenie Konstytucyjne konstytucji Małorosji;

  3.przyjęcie nowej konstytucji w referendum, poprzedzonym konsultacjami społecznymi na szczeblu centralnym i regionalnym.

  Takie rozwiązanie jest możliwe pod warunkiem uzyskania poparcia wspólnoty międzynarodowej. – stwierdził Zacharczenko, dodając, że tak zarysowana reintegracja obecnego terytorium Ukrainy i Donbasu mogłaby zostać skutecznie przeprowadzona w ciągu trzech lat.

  Aleksandr Timofiejew odczytał przygotowaną w tym dniu deklarację polityczną, m.in. słowa: Małorosja jest państwem federalnym o szerokim zakresie autonomii regionów. Gwarantuje się zachowanie praw regionalnych języków; za flagę państwową uznaje się flagę Bohdana Chmielnickiego.

  Przedstawiciele władz DRL poinformowali również, że ich projekt przewiduje

  • przeniesienie stolicy państwowej Małorosji do Doniecka, przy uznaniu Kijowa za jej centrum historyczne i kulturalne;
  • pozablokowy status Małorosji;
  • starania o przyjęcie Małorosji do Państwa Związkowego Rosji i Białorusi.

  Po ogłoszeniu deklaracji władze ŁRL oświadczyły, że nikt nie konsultował z nimi tej inicjatywy.

  Apel wywołał reakcje również na Zachodzie: władze Niemiec nazwały propozycję Doniecka „absolutnie niedopuszczalną”, a władze Francji domagają się od Rosji, by ją potępiła. Od inicjatywy władz DRL zdystansował się również Borys Gryzłow, główny przedstawiciel Rosji w negocjacjach prowadzonych w Mińsku.

  Ukraińscy komentatorzy twierdzą, że projekt utworzenia Małorosji został sformułowany prawdopodobnie przez Zachara Prilepina, który towarzyszył Zacharczence podczas ogłoszenia deklaracji.

  (Na podstawie rp.pl, rusvesna.su i sputniknews.com opracował A.D.)


  źródło: http://xportal.pl/?p=29923

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s