Ukraina i Donbas – ultimatum powstańców.

Posted by Marucha w dniu 2017-02-28 (wtorek)

Donbas wystawił ultimatum Ukrainie, że jeśli do 1. marca nie rozgonią swoich bandyckich ugrupowań, które zablokowały towarową linię kolejową, to wszystkie przedsiębiorstwa w Donbasie, które znajdują się pod ukraińską jurysdykcją zostaną znacjonalizowane oraz Donbas przestanie dostarczać węgiel – co i tak jest niemożliwe –  a wszystko pójdzie na eksport do Rosji i innych krajów – oswiadczyli Zacharczenko i Plotnicki.

Banderowcy sami swoimi działaniami pokazują, że nie nie uważają Donbasu za swój kraj: stosują wobec niego terror, nie płacą wypracowanych emerytur, zerwali komunikację lotniczą itd.

Konsekwencje dla Ukrainy będą smutne.

Władza i oligarchowie – co właściwie jest jedno i to samo – nie myślą obecnie, jak uratować Ukrainę, lecz raczej jak ratować swój majątek.

Donbas to przemysłowe serce Ukrainy. Poroszenko poprzez swoje zagraniczne konta i raje podatkowe – gotów jest kupować rosyjski węgiel przez Rotterdam drogą rewersu  i w ten sposób chce pozbyć się wszystkich swoich konkurentów, przede wszystkim zaś najbogatszego oligarchy Ukrainy, Renata Achmetowa (opinia politologa z Ukrainy, który nie akceptuje Kijowa, ale i nie jest przyjacielem Rosji).

To wojny oligarchów pomiędzy sobą. Chociaż, być może, junta kijowska już nie jest w stanie zarządzać krajem i kontrolować bandero-nacjonalistów. Gdyby na terytorium DNR i ŁNR znajdowały się przedsiębiorstwa Poroszenko – zniszczyłby tam wszystkich konkurentów.

Gospodarka Ukrainy i bez tego runęła, a co to będzie potem?…

Rosja nie pragnie nowych terenów i nowych kłopotów. Na dzień obecny jest to dla Rosji zbyt duże obciążenie –  ale jeśli chodzi o obronę kraju jest gotowa wziąć na siebie dodatkowe obowiązki i zatrudnić w tym celu ogromna liczbę ludzi.

Trzeba powiedzieć, że w Donbasie jest za mało koksującego węgla i trzeba go inportować z Rosji.

Ukraina wchodzi w końcową fazę swego upadku. Szkoda, że ukraińska krew leje się za nie-ukraińskie interesy.

Rosja oficjalnie zaprasza na wszystkie najważniejsze krajowe kanały i transmisje radiowe i telewizyjne ukraińskich politologów, deputowanych, socjologów, działaczy społecznych, dziennikarzy, prostych ludzi, również z Donbasu i Ługańska, aby nikt nie mówił, że Rosjanie ukrywają informacje.

Wielu z tych zapraszanych Ukraińców oblewa Rosję błotem, ale wielu też stoi po stronie prawdy i są wrogo nastawieni do kijowskiego reżimu.

Zapraszani są także przedstawiciele Zachodu, wrogowie Rosji – a także rosyjscy obywatele będący wrogami Rosji – opozycjoniści popierający juntę – aby nikt nie mógł powiedzieć, że Rosja jest niesprawiedliwa i kłamie.

Krym i Donbas od dawna chciały wyjść ze składu Ukrainy. Odbywały się na ten temat referenda, dziś zapomniane. Np. 20 stycznia 1991 r. ogromna większość głosujących (ponad 93%) opowiedziała się za odtworzeniem Autonomicznej Republiki Krymu w ramach ZSRR, a więc przeciwko Ukrainie.

Putin ile mógł, wspierał Ukrainę w jej granicach, nie uznając DNR i ŁNR.. Wszyscy, którzy krzyczeli, że Donbas nie da sobie rady bez Ukrainy, niech spojrzą na Abchazję i Osetię i niech popatrzą na to, jak oni żyją: znacznie lepiej, niż Ukraina.

W Ameryce 10 tysięcy Amerykanów ginie każdego roku w ulicznych strzelaninach – a oni pokazują palcem na Rosję.

Jak teraz odzyskać pokój w rodzinach, gdzie razem żyją Rosjanie i Ukraińcy… Rzeczywistość dzisiejszej Ukrainy jest taka, że ludzie masowo uciekają z kraju, przedsiębiorcy uciekają z kraju, gospodarka znajduje się w upadku, ceny wzrosły 4-krotnie.

Jak mówi deputowany Ukrainy, członek komitetu ratowania Ukrainy – ludzie już nie grzebią w śmietnikach na ulicy, bo nie ma tam nic do zjedzenia ani do ubrania, po prostu nie ma czego szukać. Władze przygotowują w pełni sprzedaż Ukrainy Zachodowi za grosze, począwszy od urodzajnych czarnoziemów. A uzyskane pieniądze przeznaczą na mordowanie narodu.

Głos Prawdy

źródło: http://marucha.wordpress.com/2017/02/28/ukraina-i-donbas-ultimatum-powstancow/

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Ukraina i Donbas – ultimatum powstańców.”

 1. mgrabas Says:

  „Posted by Marucha w dniu 2017-02-25 (sobota)

  Janukowycz wysłał list do światowych przywódców

  Były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz wystosował do światowych przywódców list, w którym przedstawił własną wizję wydarzeń na Majdanie oraz zaproponował środki uregulowania ukraińskiego kryzysu.

  List, który trafił w ręce agencji RIA Novosti, jest adresowany do prezydentów Władimira Putina, Donalda Trumpa, Franka-Waltera Steinmeiera i Francoisa Hollande’a, kanclerz Niemiec Angeli Merkel, prezydenta Polski Andrzeja Dudy, szefa PACE Pedro Agramunta, sekretarza generalnego Rady Europy Thorbjørna Jaglanda oraz przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Antonio Tajaniego.

  „Chcę poinformować Państwa o pewnych faktach, które miały miejsce w Ukrainie w lutym 2014 roku i doprowadziły do eskalacji konfliktu zbrojnego w sercu Europy. Te wydarzenia wymagają obiektywnej oceny prawnej zarówno w Ukrainie, jak i na szczeblu międzynarodowym” — pisze Janukowycz.

  Wyraził opinię, że tylko konsekwentne przymuszenie polityczno-prawne ukraińskich władz do wykonania mińskich porozumień może doprowadzić do jakościowych zmian w życiu społeczno-politycznym Ukrainy.

  W przypadku niewykonania przez obecne ukraińskie władze mińskich porozumień trzeba zainicjować przeprowadzenie referendum w sprawie statusu Donbasu — podkreśla Janukowycz.

  Ponadto proponuje zaprosić do rozmów w ramach normandzkiego formatu przedstawicieli proklamowanych w trybie jednostronnym republik Donbasu.

  W liście Janukowycz wzywa światowych przywódców do powołania w Radzie Europy specjalnej komisji do monitoringu śledztwa w sprawie przestępstw popełnionych na Majdanie.

  Przywrócenie pokoju i prymatu prawa w Ukrainie jest możliwe tylko pod warunkiem bezstronnego i otwartego śledztwa w sprawie tragicznych wydarzeń w lutym 2014 roku, które doprowadziły do eskalacji konfliktu i jego przerodzenia się w wojnę domową w Ukrainie — podkreślił były prezydent.

  http://pl.sputniknews.com/polityka/201702224891784-Janukowycz-wyslal-list-do-swiatowych-przywodcow/

  Polacy bez problemu uznali nielegalne oderwanie Kosowa od Serbii – za to gotowi są niemal oddać swe życie za „powrót” Krymu do Ukrainy…
  Admin

  za: http://marucha.wordpress.com/2017/02/25/janukowycz-wyslal-list-do-swiatowych-przywodcow/#more-63158

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s