Dynamiczna inflacja prawa i korupcji – atrybuty IIIŻydo-RP

by | 27 Luty 2017 · 20:44

Korupcja nie występuje na Zachodzie. Korupcja istnieje tylko na Wschodzie.

Kto się z tym twierdzeniem nie zgadza nie ma racji. Na Zachodzie korupcja wpisana jest w model funkcjonowania systemu i określana takimi eufemizmami jak np. lobbing, sponsoring, itp. Warto zwrócić uwagę, że określenia te pochodzą z języka angielskiego, a więc z państw o bogatym doświadczeniu w budowie przodujących demokracji w świecie. Język angielski zaczął rozprzestrzeniać się po II w. św. w ramach procesów globalizacji, czyli zaprowadzania zachodniej demokracji oraz żydowskiego (dla filosemitów anglosaskiego) kapitalizmu w coraz większej grupie państw.

Zatem, korupcja jest na Zachodzie legalna, czyli nie podlega penalizacji. Czasami tylko zdarzają się wyjątki, gdy jej rozmiary zaniepokoją opinię publiczną lub gdy dotyczą osób, podmiotów, którym zachodni globalny system nie chce udostępnić swoich beneficjów.

Natomiast korupcja jest ścigana z lepszym lub gorszym skutkiem na Wschodzie. Stąd w statystykach dotyczących korupcji kraje Wschodu zajmują wysokie pozycje – według żydowskich zachodnich mediów Rosja znajduje się tu w niechlubnej czołówce, co potwierdził szef MSZ IIIŻydo-RP, niejaki W.Waszczykowski w niedawnym swoim sejmowym ekspose.

Wszystkie żydowskie media oraz tzw. politycy IIIŻydo-RP zgodnym chórem twierdzą, że odkąd Polska znalazła się w zachodnim obozie nastąpił niespotykany dotąd w dziejach rozwój kraju i wzrost zamożności społeczeństwa.

Oczywiście nie byłoby to możliwe bez dynamicznego rozwoju legislacji i korupcji.

_____________________

Wskaźnik zmienności prawa w UE (państwo o najbardziej stabilnym prawie = 1)

Polska ma obecnie najbardziej zmienne prawo ze wszystkich państw Unii Europejskiej. Jak wynika z obliczeń Grant Thornton, w latach 2012-2014 produkowała średnio w roku prawie 56-krotnie więcej przepisów niż Szwecja, 11-krotnie więcej niż Litwa i 2-krotnie więcej niż Węgry (szacunki dotyczą zarówno liczby jak i objętości tworzonych aktów prawnych – na podstawie tych dwóch czynników obliczony został specjalny wskaźnik zmienności prawa w krajach UE).

Oznacza to, że w żadnym innym kraju unijnym rzeczywistość prawna dla obywateli i przedsiębiorców nie jest tak chwiejna i nieprzewidywalna jak w Polsce.

Odsetek uchwalonych ustaw pod względem prac w komisjach sejmowych

Coraz częściej pomijanym etapem procesu legislacyjnego są prace komisji sejmowych. Obecnie bez tych prac powstaje już około połowa uchwalanych w Polsce ustaw.

Albo w ogóle nie trafiają one do komisji (tylko przekazywane są do następnego czytania w Sejmie), albo prace w komisji są błyskawiczne i zdawkowe, tzn. sprawozdanie z prac komisji tworzone jest tego samego dnia, którego projekt ustawy trafił pod jej obrady, co oznacza, że posłowie nie mieli czasu w pełni zapoznać się z istotą przedstawionych regulacji: ich skutkami prawnymi, kontekstem prawnym i biznesowym, skonsultować ich z ekspertami itp.

Liczba stron aktów prawnych przyjmowanych w poszczególnych latach – od 1918 r.

Choć polska gospodarka od 25 lat oparta jest na wolnym rynku, to w praktyce zalew biurokratycznych regulacji, które krępują przedsiębiorców, jest największy w historii. W PRL-u w życie wchodziło średnio po 668 stron nowych aktów prawnych rocznie. To zaledwie 3 proc. tego, ile przyjmowanych jest obecnie.

Nawet w 20-leciu międzywojennym, kiedy Polska po 123 latach odzyskiwała niepodległości, tworzyła nowy system prawny, gospodarczy i instytucjonalny oraz jednoczyła tereny trzech zaborów – nawet wtedy polskie państwo przyjmowało mniej nowego prawa niż obecnie. Średnio w całym 20-leciu międzywojennym powstawało 1681 stron aktów prawnych rocznie, czyli jedynie 7 proc. tego, ile powstaje ich teraz.

Liczba stron aktów prawnych, które weszły w życie w poszczególnych latach IIIŻydo-RP

Za: http://barometrprawa.pl/#p0

___________________

Czy jest możliwa znajomość prawa w IIIŻydo-RP?

Komu służy totalna inflacja prawa – społeczeństwu, obywatelowi, czy żydowskim korporacjom?

(…)

Dariusz Kosiur

źródło: http://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/02/27/dynamiczna-inflacja-prawa-i-korupcji-atrybuty-iiizydo-rp/

Reklamy

Komentarze 2 to “Dynamiczna inflacja prawa i korupcji – atrybuty IIIŻydo-RP”

  1. mgrabas Says:

    http://justice4poland.com/2017/03/05/rzady-zydow-w-polsce/

    http://justice4poland.com/2016/11/02/rzad-polski-placi-swiadczenia-nie-tylko-zydowskim-ofiarom-nazizmu-i-komunizmu-ale-rowniez-ich-dzieciom/

    http://justice4poland.com/2017/01/02/100-lat-agresji-zydowskiej-na-polske/

    http://justice4poland.com/2016/10/28/polska-bez-polski/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s