Czy Polin jest państwem totalitarnym?

Polin

Ten artykuł dotyczy hebrajskiej nazwy Polski. Zobacz też: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie[1], film Po-lin. Okruchy pamięci, buddyjski klasztor Po Lin, czasopismo Polin. Studies in Polish Jewry.

Polin (hebr. פולין) – nazwa Polski w języku jidysz (wymawiana jako pojln) i języku hebrajskim, w którym słowo to można odczytywać jako „tutaj spocznij”. Autorstwo tej teorii etymologicznej przypisuje się Mojżeszowi Isserlesowi.

W 1492 roku Żydzi zostali wygnani z Hiszpanii, Portugalii i krajów niemieckich. Legenda żydowska głosi, że gdy uchodźcy dotarli do ziem polskich, nazwę kraju odczytali jako Po lin (hebr. פה לין), biorąc to za dobry omen. Istnieje nawet wersja legendy, według której z nieba został zesłany znak – kartka z napisem Po lin. W wyniku tego Żydzi osiedlali się masowo na gościnnej polskiej ziemi. Sam Isserles pisał o Polsce: „W tym kraju nie ma zawziętej nienawiści do nas, jak w Niemczech. Oby zostało tak nadal, aż do nadejścia Mesjasza”[2].

Przypisy

 1. Skocz do góry Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN (pol. • ang.). [dostęp 17 października 2014].
 2. Skocz do góry Zofia Borzymińska, Rafał Żebrowski (oprac.) Polski słownik judaistyczny. Dzieje, kultura, religia, ludzie, t. 2, Wyd. Prószyński i S-ka, Warszawa 2003, ISBN 83-7255-175-8, str. 337.”

obecnie w Polin:

„(…) brak radia i telewizora, nie zwalnia z opłat. Podobnie jak opłacanie abonamentu telewizji kablowej albo dowolnej platformy satelitarnej.

(…)

Poczta Polska może kontrolować to, czy posiadamy odbiorniki radiowe bądź telewizyjne. Jeśli odbiornik nie jest zarejestrowany, pracownik poczty ma prawo nałożyć na właściciela mandat w wysokości 30-krotności miesięcznej opłaty za abonament RTV. (…)”


od mg:

zarówno „Telewizja Polska”, „Polskie Radio” i „Poczta Polska” już nie są państwowymi przedsiębiorstwami użyteczności publicznej, są one obecnie spółkami akcyjnymi (S. A.), z którymi obywatele Polscy NIE podpisywali żadnych umów na ich sponsorowanie

przestępcy trzymający władzę w Polsce wyprodukowali sobie „ustawę z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji” pod pretekstem której żądają sponsorowania tych prywatnych firm robiących Polakom pranie mózgu

nawet wyprodukowali dla siebie „prawo” do wyższych progów zwalniających od płacenia podatków niż progi dla reszty obywateli „Polin”, podobnie jak dla swoich hipermarketów wyprodukowali inne „prawo” podatkowe (zwolnienia od płacenia podatków) niż to narzucane Polakom

itd.
itd.
itd.


źródła:

http://www.nowosci.com.pl/polska-i-swiat/a/abonament-rtv-2017-brak-radia-i-telewizora-nie-zwalnia-z-oplat,11631275/

http://www.tvp.pl/centrum-informacji/o-nas/bip/o-organizacji/status-prawny/15781902

http://www.prsa.pl/bip/artykul197004.aspx

http://bip.poczta-polska.pl/status-prawny-poczta-polska-s-a/

http://niewygodne.info.pl/artykul5/02196-Kwota-wolna-od-PIT-dla-posla-i-zwyklego-Polaka.htm

http://natemat.pl/71199,Podatki-w-Polsce-duze-sieci-handlowe-placa-1-proc-dochodu-Inne-nie-placa-w-ogole

http://pl.wikipedia.org/wiki/Polin

Reklamy

Komentarzy 30 to “Czy Polin jest państwem totalitarnym?”

 1. mgrabas Says:

  http://marucha.wordpress.com/2017/02/22/za-tydzien-morawiecki-wprowadza-podatkowy-stan-wojenny-podatnik-nie-bedzie-mial-zadnych-praw/

 2. mgrabas Says:

  http://marucha.wordpress.com/2017/02/21/kierowca-seicento-niewinny/

 3. mgrabas Says:

  http://marucha.wordpress.com/2017/02/26/socjolog-zapowiada-koniec-polski-w-2020-r-teoria-robi-kariere-takze-za-granica/

 4. mgrabas Says:

  http://marucha.wordpress.com/2017/01/23/dlaczego-zablokowano-maly-ruch-graniczny-miedzy-polska-i-rosja/

 5. mgrabas Says:

  http://cyklista.wordpress.com/2017/03/02/telewizja-nie-ma-prawa-abonenckiego-dyktatu/

  http://cyklista.wordpress.com/2013/03/30/rzad-wciska-nam-na-sile-radiowo-telewizyjny-bubel-solidarnosciowej-proweniencji/

  http://cyklista.wordpress.com/2015/08/14/nikt-nie-chce-placic-abonamentu-na-glupie-i-falszujace-rzeczywistosc-media-publiczne/

  http://cyklista.wordpress.com/2014/12/09/polacy-nie-chca-placic-podatku-medialnego-od-solidarnosciowej-glupoty-i-jej-propagandy-sukcesu/

 6. mgrabas Says:

  http://forumemjot.wordpress.com/2017/03/02/odtajniony-raport-cia-zydow-w-polskim-rzadzie-jest-tak-wielu-ze-nie-zezwala-sie-im-na-wyjazd-bo-nie-byloby-ich-kim-zastapic/

  http://justice4poland.com/2016/11/17/jak-syjonista-stawal-sie-polakiem/

 7. mgrabas Says:

  http://wolnosc24.pl/2017/03/03/czy-oni-zupelnie-zwariowali-zakup-kazdej-skrzynki-jablek-przez-warzywniak-ma-byc-teraz-opisany-w-umowie/

 8. mgrabas Says:

  http://marucha.wordpress.com/2017/03/03/krowy-ze-smiechu-padna-jak-to-wejdzie-w-zycie/

 9. mgrabas Says:

  „”by rzeczpospolitapolska | 5 Marzec 2017 · 20:45

  Żydowska Warszawa, żydowska Polska

  85692708782086973

  To nie jest żart, to coraz bardziej obleśna prawda – niestety.

  To co widać na zdjęciach to nie rezultat ustawy Żydo-PiS zezwalającej na wycinkę drzew, to jest rezultat zaprowadzania żydowskiego kapitalizmu i funkcjonowania żydowskich reżimowych władz w administracji publicznej.

  Po co gojom zieleń w miastach -? Goje mają przede wszystkim widzieć reklamy żydowskich korporacji – drzewa tylko je zasłaniały.

  O urbanizacyjnych planach, o projektowaniu przestrzennym, gospodarczym, w żydowskiej Polsce mówić nawet nie warto.

  .

  Wyburzanie hal odlewni żeliwa ZM Ursus. Hale powstały w 1928r. Od 2009r. są wpisywane do rejestru zabytków – teraz nie będą już nawet zabytkiem. Polacy nie muszą wiedzieć, że w tym okropnym PRL mieli przemysł.

  Nie muszą też wiedzieć, że ta okrutna komuna – „precz z komuną” – gwarantowała całkowite bezpieczeństwo socjalne.

  I z pewnością nie wszyscy wiedzą, że powstałe w 1918 r. Państwo Polskie zostało zmuszone tzw. „Małym traktatem wersalskim” do finansowania żydowskiej kultury, oświaty, szkolnictwa. Postanowienia te dotyczyły zresztą wszystkich państw Europy Środkowo-wschodniej.

  Dzisiaj w IIIŻydo-RP przydałoby się Polakom analogiczne prawo zobowiązujące żydowski reżim do finansowania polskiej, słowiańskiej kultury, polskich mediów.

  I uwaga!

  W międzywojennej Polsce żydowskich właścicieli nowych domów zwolniono z płacenia wszelkich podatków i od ograniczeń w eksmisji lokatorów (A. Doboszyński – „Gospodarka Narodowa”, wyd. II, s. 298). Mogli więc wyrzucać Polaków na bruk nawet w zimie.

  Warszawa – bezdomni śpią w bankomacie – śpią na pieniądzach żydowskiego kapitalizmu

  Żydo-rząd PiS – Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa –, popierany przez Kościół, wrócił do praktyk z lat 1990. i zlikwidował w 2016r. ochronę przed eksmisją dla kobiet w ciąży, emerytów, niepełnosprawnych i dzieci, zlikwidował także okres ochronny (od 1 listopada do 31 marca). – Na początku 2017r., po fali krytyki, Żydo-PiS projekt zawiesił.

  Ale przecież bezpieczeństwo socjalne to takie niekatolickie traktowanie bliźniego. Czyż nie lepiej wspomóc go jałmużną? Wtedy i potrzebujący i darczyńca staną się bliżsi Niebiosom.

  Za to warsztaty dla przedszkoli funkcjonują już od połowy lutego 2015r. w

  Muzeum POLIN!

  Dariusz Kosiur

  źródło: http://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/03/05/zydowska-warszawa-zydowska-polska/comment-page-1/

 10. mgrabas Says:

  Marcin Maj, Wczoraj, 13:03

  Masz kablówkę? Zapłacisz abonament RTV. Projekt ustawy już gotowy!

  Media rządowe potrzebują Twoich pieniędzy! Dlatego zostanie wprowadzone domniemanie, że jeśli masz umowę z dostawcą telewizji płatnej to z pewnością masz telewizor pozwalający na oglądanie TVP. Jest już projekt ustawy.

  • Przedstawiono projekt nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych.
  • Wprowadzone zostanie domniemanie, że odbiorcy telewizji płatnej mają telewizory.
  • Przewidziano abolicję dla tych, którzy wcześniej nie płacili.

  To już projekt ustawy

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przedstawiło projekt nowelizacji ustawy o abonamencie RTV. Tym razem nie jest to żadna luźna propozycja wypowiedziana w mediach bez konsekwencji. Teraz mamy projekt ustawy z bardzo konkretnymi propozycjami.

  Projekt zakłada, że dostawcy telewizji płatnej będą mogli odbierać od klienta zgłoszenie rejestracyjne odbiornika, a następnie przekazywać to zgłoszenie albo oświadczenie Poczcie Polskiej. Tym samym osoba wykupująca kablówkę nie będzie musiała osobno dokonywać rejestracji odbiornika.

  Poczta Polska będzie mogła skierować do dostawców usług telewizji płatnej zapytanie dotyczące poszczególnych klientów w celu ustalenia obowiązku zarejestrowania przez nich odbiornika. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji zaniechania rejestracji albo wyrejestrowania przez osoby, firmy lub instytucje, co do których prawdopodobne jest, że posiadają odbiorniki. Przepisy mają gwarantować bezpieczeństwo wszystkich danych osobowych posiadanych przez Pocztę Polską dla celów poboru opłat abonamentowych.

  Będzie abolicja

  Mówiąc prosto – jeśli masz kablówkę to Poczta Polska dowie się, że masz telewizor. Ustawa wprowadzi jednak abolicję dla osób, które posiadają zaległości z tytułu nieuiszczania opłat abonamentowych. Szacuje się, że abolicją zostanie objętych ponad 2 mln gospodarstw domowych.

  Abolicja będzie działać tak. Jeśli ktoś miał już wcześniej umowę na świadczenie usług telewizji płatnej i później ustawa weszła w życie to domniemanie posiadania telewizora i tak zaistnieje od dnia wejścia ustawy w życie (zob. str. 7 projektu zamieszczonego pod tym tekstem).

  Wszystkie obowiązki nakładane na dostawców telewizji płatnej przewidziane w projektowanej nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych, jako generujące po stronie tych podmiotów koszty, będą odpłatne. Wysokość wynagrodzenia określi Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w rozporządzeniu. Wynagrodzenie o bejmie nie tylko zwrot kosztów poniesionych przez dostawcę telewizji płatnej, ale także rozsądny zysk.

  Czy to słuszne domniemanie?

  Dziennik Internautów zapoznał się z projektem ustawy i już dostrzegamy pewien problem. Chodzi o proponowane brzmienie art. 2 ust 2a.

  Domniemywa się, że odbiorca końcowy będący stroną umowy o świadczenie telewizji płatnej posiada odbiornik telewizyjny w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu.

  To domniemanie niestety nie zawsze jest słuszne. Zdarza się, że ktoś podpisuje umowę lojalnościową na pakiet z telewizją. Później ta osoba z różnych przyczyn może być pozbawiona możliwości oglądania telewizji, ale woli opłacać usługę do końca trwania umowy by np. korzystać z internetu i telefonu bez konieczności rozwiązywania umowy i płacenia kary. Generalnie w polskim podejściu do mediów publicznych wadliwe jest domniemanie, że wszyscy potrzebują tego, co dziś nazywa się mediami publicznymi.

  Mniejsza z obietnicami. Chodzi o kasę!

  Zaproponowana ustawa nie dokonuje realnej reformy abonamentu RTV, natomiast wzmacnia i uszczelnia obecny, archaiczny system. Jest to samo w sobie kontrowersyjne. Tym samym rząd PiS odchodzi od realizowania obietnicy gruntownego zreformowania abonamentu RTV. Zamiast reformy będzie tylko nowe narzędzie do zbierania niechcianego, niepotrzebnego, nielubianego haraczu na medium kontrolowane przez rząd.

  Rząd dał jasno do zrozumienia, że teraz nie interesuje go racjonalizacja abonamentu RTV. Chodzi o kasę!

  Poniżej kopia projektu ustawy.

  20170307_Ustawa_abonamentowa by Dziennik Internautów on Scribd

  https://www.scribd.com/embeds/341170678/content?start_page=1&view_mode=scroll&access_key=key-p4rFrwRkoNmOzDs9J3To&show_recommendations=true

  NASTĘPNY ARTYKUŁ » Czytanie będzie droższe? Minister kultury chce ustawy o jednolitej cenie książek!

  <

  div>źródło: http://di.com.pl/masz-kablowke-zaplacisz-abonament-rtv-projekt-ustawy-juz-gotowy-56658

  • mgrabas Says:

   Marcin Maj, 10-03-2017, 15:34

   (…)

   Reforma abonamentu RTV – co dalej?

   W Dzienniku Internautów pisaliśmy o przedstawionym w tym tygodniu projekcie ustawy o opłatach abonamentowych. Osoby korzystające z telewizji płatnej będą praktycznie zmuszone do płacenia abonamentu. MKiDN chce szybkiego wdrożenia tej ustawy.

   Wicepremier Gliński ogłosił, że resort kultury przygotowuje też drugi projekt dotyczący poboru abonamentu, tzw. dużą ustawę medialną. „Ma to być rozwiązanie systemowe, rozwiązanie nowego typu, bo dotyczyłaby nowego typu daniny. Na to potrzebna jest zgoda Komisji Europejskiej – w związku z tym wymaga to więcej czasu” – mówił. Jak dodał, w tej chwili projekt najbardziej prawdopodobny, jaki zostanie zrealizowany, jeśli chodzi o tę dużą ustawę medialną, to jest „projekt opłaty za media publiczne wraz z PIT, CIT i KRUS„.

   Każdy obywatel, by płacił, a nie, jak jest obecnie każde gospodarstwo domowe” – zaznaczył. Dodał, że opłata ta wynosiłaby 6-8 zł.

   (…)”

   źródło: http://di.com.pl/masz-kablowke-zaplacisz-abonament-rtv-projekt-ustawy-juz-gotowy-56658

  • mgrabas Says:

   http://img.wiocha.pl/images/c/c/ccdbfb907fa8eba0e54e1d01bd1e754b.jpg?s=1497780597

   • mgrabas Says:

    ILE KOSZTUJE NIEOGLĄDANIE TELEWIZJI?

    Opublikowany 5 lut 2014

    Władze szykują nam nowy podatek.. tym razem będzie to tzw. „opłata audiowizualna”, która ma zastąpić niesławny „abonament radiowo-telewizyjny”.

    http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1022213,Minister-kultury-oplata-audiowizualna-bedzie-obowiazkowa-i-powszechna

    Polub na Facebooku: http://www.facebook.com/NajzerPiotr
    Śledź na Twitterze: http://twitter.com/PiotrNajzer

    • mgrabas Says:

     Abonament RTV – dostałeś wezwanie? – Co zrobić???

     Opublikowany 29 lis 2017

     Jeśli jeszcze nie dostałeś wezwania do zapłaty za 5 lat wstecz – to prawdopodobnie wkrótce je dostaniesz.
     Od ok. 2 lat trwa akcja rozsyłania po Polsce roszczeń do zapłaty zaległego abonamentu.

     Razem z odsetkami może to dojść do 2 tys. złotych. Może roszczenie egzekucyjne przyszło już do Ciebie, a może dopiero przyjdzie.

     Mało kto wie, że Poczta Polska RAŻĄCO NARUSZA PRAWO do równego traktowania obywateli wobec obowiązku daniny publicznej. – A jest to dyskryminacją. Dyskryminacja polegająca na nierównym traktowaniu jest zabroniona zarówno przez polskie jak i europejskie „prawo”.

     Powszechnie bowiem wiadomo, że ok. połowa posiadaczy telewizorów wyrejestrowała odbiorniki. Do drugiej połowy usiłuje dotrzeć Poczta z egzekucją zapłaty. Ale nie do wszystkich. Wielu powołało się na Rozporządzenie „Ministra” Transportu z 2007 roku na mocy którego uzyskali odstąpienie od roszczenia zapłaty. Pozostało 2 do 3 mln osób które mają wg. Poczty dźwigać ciężar utrzymania mediów swoją wpłatą 2 tys. złotych.

     To niesprawiedliwe – ponieważ nie traktuje na równi wszystkich posiadaczy RTV.

     Może roszczenie przyszło już do Ciebie, a może dopiero przyjdzie? Co zrobić w tej sytuacji?
     „Podpisz petycję o zaprzestanie takich dyskryminacyjnych praktyk:
     http://www.citizengo.org/pl/111137-szanowna-pani-premier-do-kogoz-innego-sie-zwrocic-jesli-nie-osoby-ktora-z-racji-pelnionego


     od mg: to nie jest żadne prawo tylko ustawowe BEZPRAWIE nielegalnego żydowskiego okupanta nielegalnej III RP/Polin
     okupant śmieje się z petycji, wrzuca je do kosza.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s