Ekwador: Części rowerowe nie przejadą

15 lutego 2017 12:15

Rafael Correa, lewicowy prezydent Ekwadoru, udzielił krajowym mediom wywiadu, w którym opowiedział się za zakazaniem aborcji. Podkreślił przy tym, że ochrona życia poczętego „nie jest tematem lewicy lub prawicy, ale zdrowego rozsądku”.

Ekwadorski przywódca powiedział ponadto, że jest przeciwny temu, by homoseksualiści mogli zawierać „małżeństwa”, a tym bardziej adoptować dzieci.

– Uważam, że każde dziecko ma prawo wzrastać w tradycyjnej rodzinie, gdzie jest ojciec i matka, czyli mężczyzna i kobieta. To jest naturalna sytuacja. – stwierdził Correa.

Prezydent Ekwadoru określił również ideologię gender jako zagrożenie dla społeczeństwa oraz odciął się od podejścia do rodziny prezentowanego przez europejską lewicę.

(Na podstawie KAI/pch24.pl opracował A.D.)

źródło: http://xportal.pl/?p=28424

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Ekwador: Części rowerowe nie przejadą”

 1. mgrabas Says:

  „15 lutego 2017 13:25

  Liban: Hezbollah broni nas przed Izraelem

  Libański prezydent Michel Aoun odbył wizytę w Egipcie, który poprzednio odwiedził 55 lat temu jako oficer armii Libanu. Po przeprowadzeniu rozmów z prezydentem Egiptu, marszałkiem Abdelem Fatahem Sisim, Aoun udzielił wywiadu prywatnej egipskiej telewizji, w której m.in. bronił Hezbollahu, oskarżanego przez Zachód o działalność terrorystyczną.

  Dopóki armia libańska nie jest wystarczająco silna, by walczyć z Izraelem, Hezbollah ma pełnić rolę uzupełniającą względem armii. – mówił Aoun.

  Tymczasem przywódca Hezbollahu, szejk Hasan Nasrallah, w przemówieniu wygłoszonym 11 lutego stwierdził, że przyglądając się amerykańskiemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi z optymizmem obserwuje „idiotę, który zasiadł w Białym Domu” i „szczyci się swoim idiotyzmem”.

  Dzięki temu wkrótce osoby uciśnione na całym świecie poczują ulgę. – zapowiedział Nasrallah.

  82-letni obecnie chrześcijański generał Michel Aoun, były głównodowodzący libańskiej armii z lat osiemdziesiątych, został wybrany na prezydenta Libanu jesienią ubiegłego roku. Jego elekcja zakończyła trwający 29 miesięcy wakat na tym stanowisku. Zachodnie media już w chwili wyboru okrzyknęły go „sojusznikiem Hezbollahu”.

  (Na podstawie PAP i rp.pl opracował A.D.)

  Po dwóch latach walk widać wyraźnie, że armia syryjska, której głównym zadaniem jest obrona kraju w wypadku wojny konwencjonalnej, ma trudności ze stabilizowaniem sytuacji w kraju przy jednoczesnym wykonywaniu swego pierwotnego zadania. Bez kłopotu pokonuje dżihadystów po każdym ich przegrupowaniu, nie posiada jednak środków do zwalczania przemieszczających się sił partyzanckich,…

  źródło: http://xportal.pl/?p=28427

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s