Ks. Isakowicz-Zaleski: Czy prawosławni, Karaimi i polscy Tatarzy są gorsi od Żydów?”

Opublikowano: 29 grudnia 2016 14:38:57

– Dlaczego w Sejmie, Senacie czy Pałacu Prezydenckim nigdy nie odbyły się święta np. Ormian, choć od 700 lat są oni lojalnymi obywatelami PL? Prawosławni, Karaimi i polscy Tatarzy też gorsi? – pyta retorycznie ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, komentując doniesienia prasowe o kolejnych obchodach żydowskich świąt religijnych w budynkach parlamentu. W środę w Senacie wicemarszałkowie Sejmu Ryszard Terlecki (PiS) i Małgorzata Kidawa-Błońska (PO), posłowie PiS, PO i Kukiz‘15 oraz ambasador Izraela w Polsce Anna Azari zapalili lampę chanukową z okazji żydowskiego Święta Świateł – Chanuki.

Ks. Isakowicz-Zaleski: Czy prawosławni, Karaimi i polscy Tatarzy są gorsi od Żydów?
źródło: http://www.dzienniknarodowy.pl/4516/ks-isakowicz-zaleski-czy-prawoslawni-karaimi-i-pol/

Premizlaus Crucis said2017-01-02 (poniedziałek) @ 22:26:12

Na zdjęciu od góry z lewa: Stefan Niesiołowski vel Aaron Nusselbaum ps. „Muchołap”, „Szczaw”, „Mirabelka”, Andrzej Duda ps. „Maliniak”, Lech Kaczyński vel Kalkstein, chłabia Bronisław Bul-Komorowski herbu Szaber vel Szynukowycz.”

źródło: http://marucha.wordpress.com/2017/01/02/ks-isakowicz-zaleski-czy-prawoslawni-karaimi-i-polscy-tatarzy-sa-gorsi-od-zydow/#comment-641850

Renata Sobieraj · Gliwice

To święto mordowania ludzi innej wiary

źródło: http://www.dzienniknarodowy.pl/4516/ks-isakowicz-zaleski-czy-prawoslawni-karaimi-i-pol/?fb_comment_id=1223170784430812_1224320504315840#fc8afb59a5ded2

„(…) Chanuka zwana inaczej świętem świateł była obchodzona od 25 kislew do 2 tewt (przełom listopada i grudnia). Była upamiętnieniem zwycięskiego powstania Machabeuszy w obronie wiary w jednego Boga, gdy za panowania Antiocha IV Epifanesa, próbowano w Judei narzucić religię grecką. Powstaniem kierował Juda Machabeusz, syn kapłana z rodu Hasmodeuszy – Matatiasa. Po zwycięskiej batalii w miesiącu kislew powstańcy wkroczyli do Jerozolimy i przystąpili do odnowy świątyni, wyrzucając z niej pogańskie posągi i na nowo zapalili światło menory. Chanuka jest także upamiętnieniem cudu, dokonanego w odbudowanej świątyni. Znaleziono wtedy jeden dzbanuszek świątynnej oliwy, który nie mógł wystarczyć na utrzymanie światła menory. Jednak stał się cud i wystarczyło go na okres ośmiu dni potrzebnych do wytłoczenia nowego zapasu oliwy. Święto to jest upamiętnieniem tamtych wydarzeń – przywrócenia na nowo kultu świątynnego. (…)”

źródło: http://www.tnn.pl/Chanuka_-_obrz%C4%99dy_i_obyczaje_na_Lubelszczy%C5%BAnie,3373.html


od mg: żydzi nie tylko nie uznali Jezusa, ale zabili Go, bo mówił prawdę
oni nadal za swoje grzechy obwiniają niewinne zwierzęta, które rytualnie zabijają wierząc, że takie „ofiary” oczyszczają ich z win
uważają siebie za władców świata, którym my nieżydzi mamy służyć i oddać wszystko co mamy, bo oni to „naród wybrany”, ludzie, a my to goje, podludzie, którymi oni rządzą za pomocą lichwy, oszustw i manipulacji, dzięki którym trzymają władzę w Polsce i na całym świecie – dzięki bezczynności nas wszystkich i nie tylko bezczynności, ale dzięki chodzeniu na ich „wybory”, które organizują dla nas by sprawdzać po frekwencji czy mają nad nami władzę czy nie (jeszcze ją mają, jak widać to na powyższym obrazku)

ludzie nie wierzą, że celem „nowego porządku świata” jaki syjoniści od lat wdrażają jest DEPOPULACJA 95% LUDNOŚCI ZIEMI

https://7777777blog.wordpress.com/2011/05/21/oni-chca-zabic-ciebie-i-twoich-bliskich/
https://7777777blog.wordpress.com/2012/04/07/kompleks-wladzy-judeocentrycznej-zakulisowo-realizuje-swoje-plany/
https://7777777blog.wordpress.com/2015/02/14/zadania-domowe-do-odrobienia/

ps rezydent Kalksztein, mason , kryptosyjonista w Izraelu powiedział to wprost

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Ks. Isakowicz-Zaleski: Czy prawosławni, Karaimi i polscy Tatarzy są gorsi od Żydów?””

 1. mgrabas Says:

  Opublikowano by emjot

  Chanuka w Senacie III RP / 2016

  a027-jpg1
  Chanuka w Senacie. „Jasne światło niesie przesłanie pokoju i wolności”.

  Chanukowe światła zapłonęły dziś w Senacie. Świece zapalili wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki i rabin Szalom Dow Ber Stambler.

  9dd47fffc951f416e82189aa99628642-jpg2Rabin Szalom Dow Ber Stambler i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (fot. Krzysztof Bielawski)

  Uroczystość zorganizowała wspólnota Chabad Lubawicz. Spotkanie początkowo było planowane w Sejmie, jednak kilka dni temu gospodarze poprosili o przeniesienie ceremonii do budynku Senatu.

  a237-jpg1Rabin Szalom Dow Ber Stambler z synem Josim (fot. Krzysztof Bielawski)

  – Dzisiejsza ceremonia jest szczególna

  – podkreślił rabin Szalom Dow Ber Stambler z Chabad Lubawicz

  – Choć to już czwarta kadencja Sejmu, odkąd po raz pierwszy chanukowe świece zapłonęły w gmachu przy ul. Wiejskiej, to dziś po raz pierwszy gościmy w Senacie.

  ***

  – Obchody Chanuki w polskim parlamencie stały się już tradycją

  – mówił wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki

  – Jasne światło niesie przesłanie pokoju, tolerancji, wolności; symbolizuje zwycięstwo dobra nad złem. — Wielowiekowy obyczaj święta świateł przypomina o ogromnym dziedzictwie narodu żydowskiego.

  Chanukija stanęła przed tablicą upamiętniająca senatorów zamordowanych w czasie drugiej wojny światowej – m.in. Mojżesza Schorra – i jednocześnie kilkanaście metrów od choinki. (??? — mj)

  [ Co nas obchodzi choinka; — PYTANIE: A ŻŁÓBEK z DZIECIĄTKIEM JEZUS I ŚŚ. MARYJĄ I JÓZEFEM — JEST? — A kiedykolwiek czy to w sejmie czy senacie, czy w pałacu namiestnikowskim był? — mj]

  – Dziś łączy nas nie zbieżność terminów świąt, — ale uniwersalne wartości, których symbolem jest światło: dobro, mądrość i tolerancja

  – powiedział rabin Szalom Dow Ber Stambler.

  W spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób.

  Na zaproszenie Chabadu przybyli m.in. — wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska — oraz posłowie Michał Szczerba i Cezary Grabarczyk.

  a027-jpg1_________________________________________________

  Autor: Krzysztof Bielawski / Źródło: informacje własne

  Za: http://www.sztetl.org.pl/pl/cms/aktualnosci/5542,chanuka-w-senacie-jasne-swiatlo-niesie-przeslanie-pokoju-i-wolnosci-/ Data publikacji: 28.12.2016

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/chanuka-senacie-iii-rp-2016-12 /Opublikowano Grudzień 31, 2016 Przez a303

  ZOBACZ:

  źródło: http://forumemjot.wordpress.com/2016/12/31/chanuka-w-senacie-iii-rp-2016/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s