3 Pytania Na Każdy Poranek

Medytacja każdego dnia może zmienić sposób w jaki postrzegasz świat oraz swoje życie. Czasem jednak aby znaleźć chwilę i na to potrzeba nam dobrego nastawienia. Dlatego zachęcam Cię do przeczytania artykułu Michała Pasterskiego – może i Tobie trzy poranne pytania pozwolą przeżyć pozytywny i konstruktywny dzień? Pozytywny początek dnia

Jak zaczynasz swój dzień? Pierwsze minuty po przebudzeniu mają ogromny wpływ na to, jak później wygląda cały Twój dzień. Mamy tendencję do wpadania w pewne poranne tory myślenia. Definiują one nasz stan emocjonalny i postawę psychiczną w ciągu całego dnia.

Pomyśl przez chwilę – jakie myśli dominują w Twojej głowie każdego ranka?

Czy myślisz o tym, ile pracy jest do zrobienia, ile masz na głowie, jaki to będzie trudny dzień? Czy raczej zastanawiasz się nad tym, co ciekawego Cię spotka i w jaki sposób uczynisz ten dzień wyjątkowym?

Świadomie nakierowanie swojego myślenia na konstruktywne tory może być świetnym sposobem na rozpoczęcie dobrego, produktywnego i przyjemnego dnia. Jak to zrobić?

Ja mam zwyczaj zadawać sobie trzy proste pytania. Pytania, które w sposób natychmiastowy kierują moje myślenie na dobre tory.

Oto one:

1. Gdybym miał dzisiaj zrobić jedną rzecz, to co by to było?

Każdy wie, że rano warto zacząć od najważniejszego zadania.

Gdy je wykonamy, to cały dzień idzie z górki. Niestety zwykle ludzie nie wiedzą, jak ustawić sobie priorytety. Powyższe pytanie rozwiązuje ten problem. Gdy je sobie zadajemy, wszystko co nie jest ważne znika, a na powierzchni pozostaje tylko to najistotniejsze zadanie.

Wypróbuj też inny wariant tego pytania: „Gdybym miał dzisiaj zrobić tylko trzy najważniejsze rzeczy, to co by to było?”

2. Co mogę zrobić dzisiaj inaczej niż zwykle?

To pytanie pozwala Ci wyjść ze schematu i pobudzić umysł.

Pomaga Ci przełamać rutynowy plan dnia. Zadawane regularnie jest świetnym narzędziem otwierającym Twoją głowę na zmiany i wszystko, co nowe.

Decyduj się nawet na drobne zmiany w planie dnia (zrobienie czegoś innego na obiad, pójście na spacer gdzieś, gdzie jeszcze nie byłeś), ale zawsze zrób coś inaczej. Dzięki temu każdy dzień będzie dla Ciebie niespodzianką i będzie w nim więcej ciekawości, oczekiwania i zabawy.

3. Co dzisiaj zrobię dla siebie?

To pytanie pozwoli Ci uniknąć sytuacji, w której zapominasz o sobie na rzecz pracy, rutyny, lub oczekiwań innych ludzi.

To pytanie sprawi, że każdego dnia zadbasz o siebie. To podstawia poczucia własnej wartości i dobrego samopoczucia, które daje Ci siłę do radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami. To podstawa czerpania radości i przyjemności z życia.

Takie pytania zadawane regularnie każdego poranka to gwarancja tego, że na koniec dnia będziesz mógł sobie powiedzieć ze 100% pewnością: „To był naprawdę udany dzień”. Bardzo Ci tego życzę, bo uczucie towarzyszące tej myśli jest naprawdę wspaniałe.

Zachęcam Cię do 7-dniowego eksperymentu, w którym każdego poranka poświęcasz 5 minut na zadanie sobie tych trzech pytań (a później w ciągu dnia działasz zgodnie z odpowiedziami, które się pojawiły). Daj znać o efektach!

Jakie masz pomysły na inne, dodatkowe pytania, które warto sobie zadawać rano?

 

źródło: http://dobrewiadomosci.net.pl/550-3-pytania-na-kazdy-poranek/

Reklamy

Jedna odpowiedź to “3 Pytania Na Każdy Poranek”

  1. mgrabas Says:

    ad.1 co jest dla nas najważniejsze? a może kto jest dla nas najważniejszy?
    ad.2 co dziś razem zmienimy na lepiej? co wymaga zmiany?
    ad.3 co dziś wspólnie zrobimy dla naszego dobra? co jest naszym największym dobrem?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s