Izba Reprezentantów USA uchwala prawo, które pozwala władzom lokalnym czipować niepełnosprawnych ludzi

 

Na podstawie: themostimportantnews.com, opr. asd

Izba Reprezentantów USA uchwaliła ustawę, która mocno zaangażuje rząd federalny w czipowanie osób niepełnosprawnych w celu ich śledzenia. Jeśli chcesz przeczytać ją dla siebie, to jest ona tutaj (link: https://www.congress.gov/bill/114th-congress/house-bill/4919 ). Ustawa znana jest również pod nazwą „prawo Kevina i Avonte’a”.

Ideą, która stoi za tym prawem, jest to, że jeśli osoby niepełnosprawne mają wszczepione mikro-czipy, to nie będą się tak łatwo gubić. Oczywiście, w tym kraju już przez lata czipowaliśmy zwierzęta, a to jest kolejny gigantyczny krok na drodze do uniwersalnego znakowania każdego. Powiedziano nam, że wszczepione mikro-czipy sprawią, że niepełnosprawni będą „bezpieczniejsi”, ale na czym się to zatrzyma? Wkrótce będzie ogromne parcie na czipowanie wszystkich dzieci „dla ich bezpieczeństwa”, a kiedy to się stanie, nie będzie trzeba długo czekać, zanim cała populacja będzie miała mikro-czipy.

Niestety, większość amerykanów nawet nie zdaje sobie sprawy, że ta ustawa jest teraz omawiana.

Jak podaje Daily Caller, za ustawą głosowało 346 reprezentantów, a przeciw tylko 66. Ustawa pozwala na tworzenie, zakładanie i operowanie „programami technologicznymi, które umożliwiają śledzenie położenia”. Celem programów miałoby być odnalezienie „osób z formami demencji, jak choroba Alzheimera, lub dzieci z niepełnosprawnościami rozwojowymi, jak autyzm, którzy zbłądzili z bezpiecznych środowisk”. Dodatkowo ustawa wymaga od prokuratora generalnego konsultacji z sekretarzem zdrowia i opieki społecznej oraz innymi organizacjami zdrowotnymi, by wymyślić najlepszą praktykę dla tych urządzeń śledzących.

Fakt, że ustawa została zatwierdzona przez ponad 300 głosów oznacza, że miała olbrzymie poparcie z obu partii. Zobaczymy, co Senat zrobi. Potem wszystko będzie zależeć od tego, czy urzędujący w tym czasie prezydent podpisze, czy zawetują tę ustawę.

Kiedy rząd federalny dostanie zielone światło w pewnej sprawie, to zawsze będzie szukał, aby tę władzę w końcu rozszerzyć.

Czy na tym poprzestaniemy?

źródło: http://radtrap.wordpress.com/2016/12/16/izba-reprezentantow-usa-uchwala-prawo-ktore-pozwala-wladzom-lokalnym-czipowac-niepelnosprawnych-ludzi/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s