Anglia: Krytyka Izraela przestępstwem

16 grudnia 2016 02:24

13 grudnia na spotkaniu organizacji Konserwatywni Przyjaciele Izraela premier Theresa May ogłosiła oficjalne przyjęcie w Wielkiej Brytanii definicji „antysemityzmu” opracowanej przez Międzynarodowy Sojusz na rzecz Upamiętnienia Holokaustu (IHRA). Definicja ma być stosowana przez policję, uniwersytety, samorządy i inne instytucje publiczne.

Jako „współczesne przykłady antysemityzmu” definicja IHRA wskazuje „negowanie prawa narodu żydowskiego do samostanowienia, m.in. poprzez głoszenie, że istnienie Państwa Izrael jest wymuszone i rasistowskie”.

Podczas spotkania May powiedziała, że „Izrael gwarantuje prawa ludziom wszelkich wyznań, ras i orientacji seksualnych i chce zapewnić wszystkim ich rozwój”.

(Na podstawie alhourriah.org opracował A.D.)

typowi_antysemici

Na zdjęciu: typowi antysemici

źródło: http://xportal.pl/?p=27723

Reklamy

Komentarze 4 to “Anglia: Krytyka Izraela przestępstwem”

 1. mgrabas Says:

  Facebook zaczął etykietować niezależne dziennikarstwo jako „fałszywe informacje”

  „(…) Facebook będzie grzebać całą taką wiadomość jako nie zgodną z „konsensusem” w kwestiach takich jak szczepionki, GMO i polityka. (…)”

  http://www.naturalnews.com/2016-12-15-facebook-to-become-left-wing-propaganda-echo-chamber-orwellian-plan-fake-news.html

 2. mgrabas Says:

  Skarga na postanowienie sądu o przedłużeniu tymczasowego aresztowania Mateusza Piskorskiego

  Opublikowany 15 gru 2016

  „Dziś odbyło się posiedzenie Sądu Apelacyjnego ws. zażalenia na areszt dla naszego lidera, Mateusza Piskorskiego. Chcieliśmy wyrazić solidarność z więźniem politycznym reżimu PiS, co próbowano nam na wszelkie sposoby uniemożliwić nawet poprzez jawne łamanie prawa do informacji.

  Wieść jednak niesie, że w wydanym postanowieniu Sąd Apelacyjny zalecił prokuraturze zakończenie śledztwa do lutego 2017 i niewnioskowanie o przedłużenie aresztu.

  Co teraz będzie? Czy PiSowska prokuratura zastosuje się do zaleceń czy może przedstawi (jak zwykle) tajny akt oskarżenia na podstawie którego będzie dalej wnioskować o przetrzymywanie w areszcie naszego Przewodniczącego za jego nieugiętą postawę?”

  • mgrabas Says:

   „antek.wariat
   31 Grudzień 2016 o 21:18

   Zmiana
   Wczoraj o 10:21
   OŚWIADCZENIE MATEUSZA PISKORSKIEGO

   W związku z medialnymi spekulacjami dotyczącymi przetrzymywania mnie w areszcie od 18 maja 2016 r., pragnę poinformować wszystkich zainteresowanych, że:
   – w związku z utajnieniem prowadzonych przeciwko mnie działań realizowanych przez służby i organy podlegające politykom PiS: Mariuszowi Kamińskiemu, Zbigniewowi Ziobrze oraz byłemu parlamentarzyście PiS Bogdanowi Święczkowskiemu, pozbawiony zostałem prawa do obrony mojego dobrego imienia
   – przedstawione mi zarzuty dotyczą mojej działalności politycznej i nie mają nic wspólnego z wymienianym w tym kontekście zarzutem szpiegostwa ani działania przeciwko Rzeczypospolitej, chyba że przyjąć rozszerzone definicje przestępstw, o które oskarżano polityków i działaczy do roku 1956, to jest w dobie stalinizmu
   – działając na podstawie Prawa Prasowego oraz Ustawy o ochronie danych osobowych, wyrażam zgodę na publikację mojego wizerunku oraz danych: imienia i nazwiska
   – zwracam się z apelem do niezależnych mediów i dziennikarzy o podjęcie rzetelnych śledztw dziennikarskich, dotyczących stosowanych przeciwko mnie represji
   Przewodniczący ZMIANY
   /-/ Mateusz Piskorski

   https://pl-pl.facebook.com/partia.zmiana/posts/628385340686637:0

   źródło: http://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/12/31/zyczenia-na-nowy-rok-3/comment-page-1/#comment-24164

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s