14-letnie dziecko skazane na 12 lat więzienia

Opublikowane przez: Domin
Data publikacji: 08 listopada 2016

14-letnie dziecko skazane na 12 lat więzienia

W poniedziałek (07.11.2016) izraelski sąd w Jerozolimie skazał 14-letniego Ahmada Manasrę na 12 lat więzienia, za próbę ugodzenia nożem izraelskiego osadnika.

12 października 2015 roku, Ahmad Manasra został postrzelony i torturowany przez izraelskiego osadnika, co zostało sfilmowane kamerą, podczas gdy jego kuzyn Hassan Manasra został zabity na miejscu. Doszło do tego pod pretekstem rzekomego ataku nożem na izraelskich osadników z nielegalnego osiedla Pisgat Ze’ev w okupowanej Jerozolimie Wschodniej.

Prawnik Ahmada Manasry, Tareq Barghouth, powiedział, że oprócz 12 lat więzienia sąd nałożył również na Ahmada karę finansową w wysokości 180 tys. szekli.

Nagranie przedstawiające tortury, jakim izraelscy śledczy poddali Ahmada, wywołało poruszenie międzynarodowej opinii publicznej. Zanim trafił do więzienia, Ahmad przebywał w szpitalu.

Źródło: http://english.pnn.ps/2016/11/07/14-year-old-ahmad-manasra-sentenced-with-12-years-in-israeli-jail/

za: http://palestyna24.pl/14-letnie-dziecko-skazane-na-12-lat-wiezienia/

Reklamy

Komentarze 2 to “14-letnie dziecko skazane na 12 lat więzienia”

 1. mgrabas Says:

  „akt. 22.11.2016, 13:59

  Konflikt izraelsko-palestyński w rękach Trumpa i Putina

  Efraim Halevy, były szef izraelskiego wywiadu w rozmowie z „Rzeczpospolitą”
  – Porozumienie Trumpa z Putinem może objąć rozwiązanie konfliktu izraelsko-palestyńskiego – stwierdza Halevy.


  PAP/EPA / NABIL MOUNZER

  Donald Trump chwilę po tym, jak się okazało, że wygrał wybory prezydenckie w USA, zapowiedział, że poradzi sobie i z „niekończącą się wojną” palestyńsko-izraelską. Doprowadzi do porozumienia, zrobi to dla dobra ludzkości – mówił w wywiadzie dla „Wall Street Journal”. W czasie kampanii wyborczej jego doradcy wygłaszali jednak deklaracje, które zniechęciły do niego Palestyńczyków. Dotyczyły m.in. przeniesienia ambasady amerykańskiej z Tel Awiwu do Jerozolimy.

  Nie ma żadnych definitywnych deklaracji. Słowa, które padły, to albo element kampanii wyborczej, albo próba zaciekawienia mediów, by trafić na czołówki. Dopiero, jak Trump usiądzie w Białym Domu, dostanie raporty od wszystkich ekspertów, wtedy będzie można oceniać – podkreśla w rozmowie z „Rz” Efraim Halevy.

  Trzeba poczekać na wyniki pierwszego spotkania Putina z Trumpem. Bo ich rozmowy telefoniczne, prawione sobie wzajem komplementy, to jeszcze nie jest prawdziwa polityka. Nie wszystko zależy od Putina i Trumpa, ale na Bliskim Wschodzie toczy się kilka wojen, od Syrii po Jemen, i we wszystkie w jakiś sposób zaangażowani są i Amerykanie, i Rosjanie. Czy mogą zawrzeć porozumienie? W czasie kampanii synajskiej w 1956 roku, w szczycie zimnej wojny, przywódcy z Waszyngtonu i Moskwy, republikański prezydent Eisenhower i sekretarz generalny Chruszczow, wypracowali jednak wspólne stanowisko w sprawie Izraela. Może i teraz przywódcy dojdą do porozumienia, jeżeli będą po temu odpowiednie warunki – uważa Halevy.

  Jego zdaniem porozumienie może przy okazji objąć i przyszłość Palestyny.

  Przeniesienie ambasady amerykańskiej z Tel Awiwu do Jerozolimy teoretycznie mogłoby też być częścią większego porozumienia. Nie sądzę jednak, że koncesje USA będą tylko wobec Izraela, bez zaoferowania czegoś atrakcyjnego Palestyńczykom. Jeżeli to ma być układ biznesowy, to każda ze stron musi coś dostać – mówi były szef Mosadu (był nim w latach 1998-2002).”

  źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1041267,title,Konflikt-izraelsko-palestynski-w-rekach-Trumpa-i-Putina,wid,18593493,wiadomosc.html
 2. mgrabas Says:

  „7 grudnia 2016 16:56

  Ekwador: Syjonizm jest jak nazizm

   

  Wciekłość reprezentantów tworu syjonistycznego wywołała wypowiedź ambasadora Ekwadoru przy władzach ONZ, wygłoszona podczas obrad Zgromadzenia Ogólnego.

  – Odrzucamy z całą stanowczością prześladowania i ludobójstwo jakiego wyznawcy nazizmu dopuścili się w przeszłości na Żydach. Ale

  nie pamiętam niczego, co bardziej przypominałoby je we współczesnej historii, niż wysiedlanie, prześladowanie i ludobójstwo, jakiego imperializm i syjonizm dopuszczają się wobec Palestyńczyków.

   – stwierdził Horacio Sevilla Borja.

  Ambasador Ekwadoru przypomniał o Międzynarodowym Dniu Solidarności z Palestyńczykami, obchodzonym 29 listopada.

  Co ciekawe, gazeta „Times of Israel” zidentyfikowała użyte przez niego porównanie jako cytat z przemówienia zmarłego niedawno Fidela Castro, wygłoszonego w siedzibie ONZ w 1979 r.

  „Danny” Danon, ambasador tworu syjonistycznego przy władzach ONZ, natychmiast wysłał list do sekretarza generalnego tej organizacji, w którym oskarżył ekwadorskiego dyplomatę o antysemityzm i zażądał potępienia jego słów.

  Oburzenie syjonistów jest bezpodstawne, ponieważ już w 1975 r. Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło uchwałę potępiającą syjonizm jako ideologię rasistowską.

  W 2014 r. Ekwador rządzony przez Rafaela Correę odwołał swojego ambasadora z Tel Awiwu po tym, jak armia tworu syjonistycznego rozpoczęła inwazję na Strefę Gazy.

  (Na podstawie rp.pl opracował A.D.)

  syjonizm_jest_jak_nazizm

  źródło: http://xportal.pl/?p=27660

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s