WAŻNE !!! Słowenia uznała zapisem konstytucyjnym że woda jest dobrem narodowym, i należy do Narodu !

Miziaforum's Blog

WAŻNE ARCY WAŻNE !!! DECYZJA O UZNANIU WODY ZA DOBRO NARODOWE I WŁASNOŚĆ NARODU SŁOWEŃSKIEGO ZAPADŁA PO PRZEANALIZOWANIU UMOWY CETA KTÓRĄ U.E ZAWARŁA Z KANADĄ !!
TAKI BYŁ POWÓD BEZPOŚREDNI BEZ UZASADNIENIA W MEDIALNYCH OŚWIADCZENIACH DLA PRASY I TV !! 
CZYLI ……. CO ? DOMYŚLCIE SIĘ ..
Parlament Słowenii przyjął poprawkę do konstytucji, na mocy której za podstawowe prawo przysługujące każdemu obywatelowi uznany został dostęp do wody pitnej. Woda stała się tym samym dobrem publicznym zarządzanym przez państwo, a nie, jak to było wcześniej, „towarem rynkowym”.

Słoweński parlament jednogłośnie przyjął poprawkę do konstytucji. Od głosu powstrzymali się jednak deputowani centroprawicowej opozycyjnej Słoweńskiej Partii Demokratycznej. Jak tłumaczyli, takie działania rządu nie są potrzebne, natomiast ich prawdziwym celem jest uzyskanie wzrostu poparcia ze strony społeczeństwa. Po wprowadzeniu zmian w ustawie zasadniczej,. Co ważniejsze, oznacza to, że za wodę w tym kraju po prostu nie trzeba będzie płacić.

„Zasoby wodne stanowią element dobra publicznego zarządzanego przez państwo. Źródła wody mają być…

View original post 297 słów więcej

Reklamy

Jedna odpowiedź to “WAŻNE !!! Słowenia uznała zapisem konstytucyjnym że woda jest dobrem narodowym, i należy do Narodu !”

 1. mgrabas Says:

  „wpis z dnia 19/11/2016

  Orban obniża na Węgrzech podatek dla firm do zaledwie 9 proc.! Nie mam nic przeciwko takiej wersji „Budapesztu w Warszawie”


  foto: European Peoples Party EPP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

  Premier Węgier Viktor Orban zapowiedział, że w 2017 roku obniży podatek dochodowy dla firm do zaledwie 9 proc. Będzie to najniższy poziom podatku CIT notowany w całej Europie! W szał wpadną zapewne wszyscy eurokraci z Brukseli, którzy nienawidzą, gdy jakiś kraj UE ma wyraźnie niższe podatki od pozostałych. Niezadowolone będzie też węgierskie lobby księgowo-prawnicze, które żyło z „optymalizowania” i wyprowadzania zysków poza granice… Nie mam nic przeciwko, aby taki „Budapeszt” zrobić czym prędzej w Warszawie!

  Orban, tłumacząc dlaczego planuje obniżyć podatki dla firm, nie ukrywał, że chodzi mu przede wszystkim o zwiększenie gospodarczej konkurencyjności swojego kraju. Co istotne – węgierskie ministerstwo finansów nie zapowiedziało wprowadzenia nowych podatków, których celem miałaby być rekompensata niższych wpływów do kasy państwa z tytułu obniżenia podatku CIT. Zakładają tym samym, że drastyczne obniżenie podatku dochodowego dla firm (9 procentowa stawka będzie najniższym poziomem takiej daniny w całej Europie) przyniesie budżetowi więcej pożytku niż szkody. Po pierwsze – firmy będą miały więcej pieniędzy na nowe inwestycje. Po drugie (czego najmocniej obawiają się eurokraci z Jean-Claude Junckerem na czele) niskie podatki spowodują przerzucenie korporacyjnego kapitału do Węgier z innych państw UE (np. z Luksemburga). Niewykluczone zatem, że za chwile uruchomi się kolejny etap „europejskiego” hejtu na Orbana, który zamiast dbać o interesy wąskiej grupy „europejczyków” woli zapewniać lepsze perspektywy dla własnego kraju.

  Osobiście nie mam nic przeciwko takiej wersji „Budapesztu w Warszawie”.

  Gdyby podobne rozwiązania zostały wprowadzone na gruncie polskim, to z pewnością dałyby lepsze efekty niż plany jednolitej (acz niesamowicie skomplikowanej) daniny, która od 2018 roku ma funkcjonować w naszym kraju.

  Inna kwestia, że podatki o charakterze dochodowym są reliktem przeszłości i jako takie będą musiały być prędzej czy później obniżane/likwidowane. W nowoczesnej gospodarce opodatkowana powinna być nie praca, czy wytwórczość lecz tylko konsumpcja. Tego typu daniny (np. VAT) są łatwiej ściągalne, nie wymagają gigantycznego aparatu administracyjno-skarbowego, ciężko też uciec do raju podatkowego. 

  Dobrze by było, gdyby ktoś kto ma dostęp do ucha prezesa, mógł mu podpowiedzieć takie rozwiązanie…

  Źródło: Na Węgrzech obniżka CIT – podatek zmniejszy się do 9 proc. (wGospodarce.pl)

  wpis z dnia 19/11/2016 

  niewygodne.info.pl

  blog niewygodny dla establishmentu III RP

  źródło: http://niewygodne.info.pl/artykul7/03427-Zrobmy-Budapeszt-w-Warszawie-w-sprawie-CIT.htm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s