3 TYGODNIE … ZOSTAŁO W POLSCE DO ATAKU WORTEX POLAR .. ZIMA STULECIA TO PEWNE ALBO … ??

już nie za trzy, a za dwa tygodnie…
http://www.aer.com/science-research/climate-weather/arctic-oscillation
no chyba, że ten zaobserwowany przez naukowców trend się odwróci (?)

Miziaforum's Blog

Wir polarny przyniesie rekordową zimę

Wszystkiemu winne są zakłócenia wiru polarnego, czyli układu ciśnienia o charakterze cyklonu, związanego z obszarem biegunowym naszej planety. Wiatry na dużych wysokościach, które wirują wokół bieguna północnego utrzymują zimne powietrze uwięzione w Arktyce. Ich układ może być zakłócony przez zmiany w globalnym systemie pogody, zmuszając je do odwrócenia się na południe. – Systemy Informacyjne wskazują na wysokie prawdopodobieństwo, że wir polarny przyniesie zimne powietrze do Wielkiej Brytanii – informuje Met Office.

Narodowy serwis meteorologiczny Wielkiej Brytanii ostrzega przed rekordowo niskimi temperaturami w listopadzie, grudniu i styczniu. Prognoza jest na tyle poważna, że meteorolodzy ostrzegają już przed mrozami brytyjskie władze i służby ratunkowe, a także informują jak radzić sobie w ekstremalnych warunkach.

A JA W ZWIĄZKU Z TYM OSTRZEŻENIEM SPRAWDZIŁEM NA MODELU WŁASNYM , KTÓREGO SKUTECZNOŚĆ PROGNOZOWANIA SPRAWDZIŁEM WE WCZEŚNIEJSZYCH LATACH … PROGNOZY BYŁY NA TYLE SKUTECZNE ZE NAWET MEDIA INNE ONET I W.P ŚCIĄGAŁA MOJE…

View original post 531 słów więcej

Reklamy

Komentarzy 8 to “3 TYGODNIE … ZOSTAŁO W POLSCE DO ATAKU WORTEX POLAR .. ZIMA STULECIA TO PEWNE ALBO … ??”

 1. mgrabas Says:

  od mg: poniższy film, wyjaśnia, że to zjawisko, które wystąpiło najdotkliwiej w zimą r. 2013/2014 w USA, było efektem celowego działania HAARP, w celu przekonania świata do teorii mającej uzasadniać politykę przeciwdziałania efektom rzekomego „globalnego ocieplenia”, za pomocą której kraje bogate czerpią zyski od krajów biednych w postaci kar za używanie przez kraje biedne przestarzałych technologii „emitujących CO2 i inne gazy cieplarniane do atmosfery”

  Polar Vortex Explained 2013 2014 winter HAARP jetstream control

  Opublikowany 10.04.2014 (opis przetłumaczono GoogleTranslatorem)
  Ten film wykorzystuje dane Jetstream wyjaśnić, dlaczego zima 2013 2014 była tak długa i zimna w USA. Polar Vortex nie było to zjawisko naturalne, to był sztuczny akt pogody wojny, z dwoma celami:
  1) przyspieszyć arktycznych topnienie jadąc ciepłe powietrze z Azji do arktycznych
  2) Czy wojny psychologicznej na amerykańskiej ludzi, zaprzestania wszelkich dyskusji na temat globalnego ocieplenia, tworząc sztucznie zimno i lodowatą zimę.

  Wir polarny był sukces na obu kontach, ponieważ stale wciśnięty ciepłego powietrza w Arktyce, od października 2013 roku

  również każdy, kto omawia globalne ocieplenie jest śmiał się w USA już teraz. „Monkey widzieć, małpa zrobić” efekt jest żywy i dobrze w umysłowo Stanach Zjednoczonych.

  W rzeczywistości, Arctic metanu katastrofa jest bardzo blisko punktu Doomsday uchylnej z Arctic emisje metanu wzrasta chyba dziesięć razy, każdego lata. Latem tego roku (2014), a następnie może być dzwon pogrzebowy na planecie Ziemi, w sposób opisany przez Sam carana wspaniałe stronie internetowej: http://arctic-news.blogspot.com/~~HEAD=pobj

  Przetrwanie Ziemi zależy od zatrzymania HAARP nadajniki PRAWO TERAZ! Więcej opóźnienie może popchnąć Arktyka przez punkt zwrotny, w wykładniczej, niepowstrzymany, uwalnianie metanu.

  W ciągu ostatnich 300 lat, tylko 3 gigaton metanu zostały zwolnione od wszelkich działań ludzkich, a metanu spowodował połowę globalnego ocieplenia od 1750 roku Topnienie arktycznych zaczyna szybko zwolnij 5000 gigaton metanu w ciągu najbliższych kilku lat.

  Najbardziej poważne i pilne zadanie dla wszystkich przywódców politycznych musi być przerwać ogrzewanie HAARP Arktyki !!!

  Jeśli HAARP nie jest natychmiast przerwać, ludzkość, wraz z 95% życia będzie wymarły w niedalekiej przyszłości, spowodowanej wzrostem temperatury ekstremalne, że wydarzy się w nadchodzących dziesięcioleciach.

  Ludzkość ma zamiar wystąpić ostateczny koszmar jawy, wyzwalane przez HAARP przyspieszone topnienie Arktyki.

  Wierzę, że historia pokaże, analiza ta jest w pełni poprawne, i że ten film jest bardzo istotne dla przetrwania planetarnej. Przepraszam, że dane magnetometru Gakona nie był dostępny dla porównania, jak to jest obecnie wstrzymana z widoku publicznego. Gdyby tak było nadal dostępne, to byłoby łatwe do udowodnienia nadajnik HAARP był odpowiedzialny za trwałe Jetstream wysokim ciśnieniem (patrz mój drugi film „2012 Susza Poradnik”, aby zobaczyć dowód HAARP powodując susze w USA).

 2. mgrabas Says:

  „Posted by miziaforum w dniu Listopad 26, 2016

  Judah Cohen jeden z najbardziej uznawanych klimatologów na świecie .. POTWIERDZA PROGNOZĘ MIZIAFORUM BARDZO CIĘŻKA ZIMA 2016 .. ale coś jest nie tak …….

  Judah Cohen to jedna z najbardziej prominentnych postaci światowej klimatologii w ostatnich latach. Główną zasługą amerykańskiego naukowca jest wypracowanie szczególnego modelu, który potrafi przewidywać, jaka będzie zima w Europie oraz Ameryce Północnej. W jaki sposób? Cohen był pierwszym, który zauważył oraz wyjaśnił korelację pomiędzy stanem pokrywy śnieżnej na Syberii jesienią a wirem polarnym zimą na półkuli północnej.

  Amerykański klimatolog ogłosił właśnie, że ze względu na bardzo dużą pokrywę śnieżną na Syberii, która zaskakująco wcześnie rozprzestrzeniła się na inne części Eurazji, syberyjski wyż może być nadzwyczaj silny w najbliższych miesiącach. Niesie to bardzo poważne konsekwencje dla pogody w Polsce.

  – Pokrywa śnieżna Eurazji stopniowo zwiększała się przez pierwsze trzy tygodnie października. Poziom pokrywy śnieżnej przewyższa normę, a prognozowane warunki atmosferyczne zakładają jej dalszy szybki przyrost aż do końca miesiąca. Z tego względu można być przekonanym, że październikowa pokrywa śnieżna w 2016 roku zapisze się jako mocno ponadprzeciętna – pisze Cohen w swoim artykule opublikowanym na stronie instytutu AER (Atmospheric and Environmental Research, pol. Badania Atmosferyczne i Środowiskowe).
  – Ponadprzeciętna pokrywa śnieżna sprzyja silniejszemu wyżowi syberyjskiemu oraz osłabionemu wirowi polarnemu, a także negatywnemu AO w czasie najbliższej zimy. Oznacza to wysokie prawdopodobieństwo niskich temperatur na kontynentach półkuli północnej – dodaje amerykański uczony.
  Cohen przewidywał, że ze względu na duży zasięg pokrywy śnieżnej na Syberii zima w Europie może być mroźna. – Jest za wcześnie by wyrokować, ale właśnie tak sądzę – tak odpisał nam na wysłane pytanie. Obecnie możemy mieć pewność, że naukowiec z Massachusetts jest pewny chłodnej zimy w Europie oraz, co interesuje nas zapewne znacznie mniej, w Ameryce Północnej.
  Wzmocniony wyż syberyjski zimą niesie dla Polski poważny skutek. Mowa o ogromnej masie zimnego i suchego zalegającego nad północną Azją. To właśnie z jego powodu temperatury na Syberii sięgają zimą kilkudziesięciu stopni na minusie, a rekordowe mrozy w historii pomiarów w Polsce są jego wynikiem. Prognoza Cohena oznacza, że masy wyżowe z Syberii będą miały uprzywilejowaną pozycję wobec drugiej najczęściej występującej w Polsce zimą masy – czyli ciepłego i wilgotnego powietrza polarno-morskiego. Jeżeli Amerykanin ma rację, zimą czekają nas długie okresy bardzo silnych mrozów.

  NOAA innego zdania ??????

  Choć w ostatnich latach prognozy Judaha Cohena zwykle sprawdzały się znakomicie, nadzieję pozostawia nam prognoza sezonowa modelu CFSv2 emitowanego przez amerykańską państwową agencję meteorologiczną NOAA, z którą, co można uznać za swoisty paradoks, Cohen współpracuje. NOAA sądzi bowiem, że od grudnia do marca nad Europą Wschodnią zalegać będą masy bardzo ciepłego powietrza, a aura częściej będzie przypominać wiosnę niż zimę. Nie mielibyśmy zapewne nic przeciwko, gdyby to agencja miała rację, a nie słynny klimatolog.

  ŹRÓDŁO

  AER (Atmospheric and Environmental Research, pol. Badania Atmosferyczne i Środowiskowe).

  MIAŁEM WAM TEGO W OGÓLE NIE ZAMIESZCZAĆ

  ALE DAM WAM DO MYŚLENIA ??

  PYTANIE DLA CZEGO PROGNOZA NAJBARDZIEJ UZNAWANEGO KLIMATOLOGA NA ŚWIECIE JEST NEGOWANA ABSOLUTNIE W CAŁOŚCI !!! I TO PRZEZ INSTYTUT NAUKOWY DLA KTÓREGO ON WŁAŚNIE ROBI PROGNOZY I BADANIA ???

  INSTYTUT TEN TO AMERYKAŃSKA RZĄDOWA AGENCJA METEOROLOGICZNA ……..

  A MOŻE RZĄD USA … COŚ WIE ? I NIE CHCE PO PROSTU MÓWIĆ

  SYTUACJA Z TYM AUTORYTETEM JEST CO NAJMNIEJ KURIOZALNA I NIE ZROZUMIAŁA A NAWET KOMICZNA ICH GŁÓWNY AUTORYTET I WSPÓŁPRACOWNIK !!! KTÓREMU PŁACĄ PENSJE …….. JEST Z MOŻNA POWIEDZIEĆ … Z BUTA TRAKTOWANY JAK JAKIŚ STUDENCINA NA STAŻU

  CO WY NA TO

  O CO CHODZI ŚWIATOWEJ SŁAWY AUTORYTET METEOROLOGICZNY TWIERDZI ŻE TA RÓŻOWA PLAMA JEST !!!

  NATOMIAST AGENCJA RZĄDOWA NOAA RZĄDU USA ……… UTRZYMUJE ŻE JEJ NIE MA ??

  DLA CZEGO ROBIĄ WARIATA Z W/W FACHOWCA I DLA CZEGO ROBIĄ Z LUDZI IDIOTÓW WMAWIAJĄC IM ŻE TEJ PLAMY NIEMA !!

  Jeśli spojrzymy na mapy anomalii temperatury z ostatniego tygodnia, to zobaczymy zaburzenia w wielu regionach świata. Przede wszystkim widoczna jest fioletowo-różowa plama potwornych mrozów rozciągająca się między południową Syberią a północnym Kazachstanem. Średnia temperatura była tam niższa od normy nawet o 22 stopnie.

   

  DOBRA ……… NAPISZĘ WAM …. O CO CHODZI KIEDY OBAMA WYDAŁ NOWE PLANY DLA INSTYTUCJI W USA W CZASIE ………. KRYZYSÓW I NADZWYCZAJNYCH SYTUACJI

  NO !!! POSZUKAĆ POCZYTAĆ I …………….

   

  więcej: http://miziaforum.wordpress.com/2016/11/26/judah-cohen-jeden-z-najbardziej-uznawanych-klimatologow-na-swiecie-potwierdza-prognoze-miziaforum-bardzo-ciezka-zima-2016-ale-cos-jest-nie-tak/

 3. mgrabas Says:

  „Opublikowano: 10.10.2012

  FEMA i przygotowania na “masowy pomór

  Kongres Stanów Zjednoczonych uchwalił ustawę, która nakazuje Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA), aby przygotowała „plany na wypadek masowego pomoru” i na fakt, iż domy pogrzebowe, cmentarze i kostnice będą „przytłoczone” w następstwie masowego ataku terrorystycznego, katastrofy naturalnej lub innego kryzysu.

  Ustawa, HR 6566 lub “Mass Fatality Planning and Religious Considerations Act”, została opublikowana rano na stronie internetowej govtrack.us i została zatwierdzona przez Izbę w dniu 28 września.

  Ustawodawstwo zmienia ustawę Homeland Security Act z 2002 r., tak aby FEMA „zapewniła wytyczne i koordynację na wypadek masowego pomoru i do innych celów.”

  Zwracając uwagę na konieczność przygotowania nadzwyczajnych środków w odniesieniu do ataków terrorystycznych, klęsk żywiołowych i katastrof spowodowanych przez człowieka, ustawa nakazuje by FEMA brała pod uwagę to, że żydzi i muzułmanie wymagają by ich ciała były pochowane w ciągu 48 godzin od śmierci.

  „Domy pogrzebowe, cmentarze i kostnice mogą być przytłoczone masowymi zgonami wynikłymi z klęski żywiołowej, aktu terrorystycznego lub innych wykonanych przez człowieka katastrof”, mówi prawodawstwo.

  Jeżeli ustawa przejdzie przez Senat, pełny tekst ustawy Homeland Security Act określi: „Gotowość na masowe ofiary – w realizacji tej sekcji, Administrator dostarcza wskazówek i koordynacji z odpowiednimi osobami, w tym przedstawicielami różnych społeczności, sektorem przedsiębiorstw prywatnych, organizacji non-profit i organizacji religijnych, aby przygotować się i reagować na klęskę żywiołową, akt terroryzmu lub inne spowodowane przez ludzi katastrofy, w rezultacie których nastąpiły masowe zgony.”

  „To jest jedna z tych rzeczy, która przyprawia o skręt kiszek: ludzie, którzy dali nam ustawę National Defense Authorization Act NDAA (upoważniającą do zatrzymania obywateli amerykańskich na terytorium USA) teraz uznają za rozsądne, aby przygotować się do masowych ofiar śmiertelnych na amerykańskiej ziemi” – pisze Simon Black.

  „FEMA, jak może pamiętacie, jest to ta sama organizacja, która nie mogła dostarczyć butelkowanej wody do Nowego Orleanu po huraganie Katrina… i zatrzymała setki doświadczonych ratowników-wolontariuszy, by nie mogli wejść do miasta.”

  Przepisy te będą jedynie służyć pogłębianiu paranoi, na temat tego, że rząd federalny przygotowuje się do masowych niepokojów społecznych, które mogłyby doprowadzić do stanu wojennego i będą wymagały zastosowania zabójczych środków. Tak było podczas huraganu Katrina, kiedy nakazano policji strzelać do plądrujących.

  W ciągu ostatnich sześciu miesięcy Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego uzbraja siebie po zęby, kupując amunicję w oszałamiających ilościach.

  Jak informowaliśmy w zeszłym miesiącu, po kontrowersyjnym zakupie około 1,2 miliarda sztuk amunicji, w ciągu ostatnich sześciu miesięcy DHS wystawił nowy przetarg na ponad 200 milionów sztuk amunicji, z których niektóre są przeznaczone do stosowania przez snajperów.

  Paul Joseph Watson
  Źródło oryginalne: Prison Planet.com
  Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

  za: http://wolnemedia.net/fema-i-przygotowania-na-masowy-pomor/

 4. mgrabas Says:

  na tej stronie widać aktualne kierunki i prędkości wiatrów:

  https://earth.nullschool.net/#current/wind/surface/level/orthographic=23.03,51.95,3000/loc=19.191,52.191

  (można klikać na danym punkcie Ziemi uzyskując wyniki dla tego punktu, a kręcąc rolką myszki powiększać, pomniejszać widok, przesuwać widok można po uchwyceniu globu lewym przyciskiem myszki)

  klikając na przycisk „earth” w dolnym rogu można odczytywać inne aktualne parametru jak np. temperaturę:

  https://earth.nullschool.net/#current/wind/surface/level/overlay=temp/orthographic=23.03,51.95,3000/loc=19.191,52.191

 5. mgrabas Says:

  „2016-11-30 09:00:02

  Mieszkańców Tokio zaskoczyły pierwsze od pół wieku listopadowe opady śniegu.

  Od ponad 50 lat Tokio nie doświadczyło listopadowego śniegu – ostatni raz podobne wydarzenie miało miejsce w 1962 roku. Mieszkańcy miasta nie kryli zaskoczenia, kiedy pewnego jesiennego dnia przebudzili się w zimowej krainie marzeń. Miasto nigdy nie słynęło z obfitych opadów – zjawisko tokijskiego śniegu spotykane jest sporadycznie, raz lub dwa razy do roku. Tegoroczna anomalia pogodowa została uwieczniona na malowniczych fotografiach, ukazujących miasto delikatnie otulone płatkami śniegu.

   

  źródło: http://filing.pl/mieszkancow-tokio-zaskoczyly-pierwsze-od-pol-wieku-listopadowe-opady-sniegu/

  • mgrabas Says:

   „2016-12-22 11:00:02

   Na Saharze spadł śnieg – to pierwszy taki przypadek od ponad 37 lat!

   Sahara to prawdopodobnie ostatnie miejsce, w jakim spodziewałbyś się ujrzeć śnieg. Jednak mimo że średnioroczna temperatura pustyni wynosi aż 23.9 °C, tam także zdarza się oglądać anomalie pogodowe w postaci niespodziewanych opadów śniegu. Ten niezwykle malowniczy, niecodzienny widok zaskoczył mieszkańców Aïn Séfra w Algierii i został uwieczniony przez fotografa Karima Bouchetata. Po raz pierwszy podobne zdarzenie w tamtym regionie miało miejsce w lutym 1979 roku.

   źródło: http://filing.pl/na-saharze-spadl-snieg-to-pierwszy-taki-przypadek-od-ponad-37-lat/

 6. mgrabas Says:

  http://www.geoengineeringwatch.org/geoengineering-winter-weather-whiplash-with-patented-climate-engineering-processes/

 7. mgrabas Says:

  http://cci-reanalyzer.org/


  UWAGA: po kliknięciu na poniższe linki ODCZEKAĆ na przetworzenie aktualnych wyników

  <!––>

  źródło: http://cci-reanalyzer.org/


  od mg: polecam interaktywne widoki globu https://7777777blog.wordpress.com/2016/11/16/3-tygodnie-zostalo-w-polsce-do-ataku-wortex-polar-zima-stulecia-to-pewne-albo/#comment-63464

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s