Jak żyć (…)?

Być może część z Was słyszało pytanie “JAK MOŻE BYĆ JESZCZE LEPIEJ?”.

Pojawia się na mojej wizytówce, słyszą je również Ci, którzy odwiedzają Alchemię Ciała osobiście. Przede wszystkim jest to jedno z pytań Access Consciousness, czyli fenomenalnej metody, dzięki której zyskujemy dostęp do naszej świadomości.

Po co się je w ogóle zadaje? Komu? I o co chodzi z tym, że pytania są po to, by zmieniać życie, a na pewno odwracać bieg różnych sytuacji. Czytasz dalej?

Przyznam się szczerze: na niemal każdą sytuację MOJĄ REAKCJĄ JEST WŁAŚNIE PYTANIE: Jak może być jeszcze lepiej?

Zadawanie takich otwartych pytań, to podsuwanie twórczych zadań naszej świadomości – by nam sprzyjała. Naszą podświadomość wciąż coś zajmuje. Tylko zanim będą te pytania właśnie, jest to przerabianie śmieci (z telewizji, z tego, na co narzekają inni, itd). Pytania są po to, żeby wyjść poza nasze skłonności do ciągłego oceniania i do szukania odpowiedzi wszędzie tylko nie w sobie… do wyjścia poza nasze schematy myślowe, i reakcje… Mają moc (Ty ją masz!) do odwracania biegu sytuacji – zwłaszcza tych powtarzających się nawet od lat.

Tak naprawdę pytania są po to, by zmieniać życie.

“Jest jak jest”. “Tak być powinno”. Czyżby?                                                         Zamiast tego, rzuć wyzwanie tej rzeczywistości, pytając:                                   #Jak może być jeszcze lepiej?                                                                           #Gdybym był tu prawdziwie sobą, to kim bym był?                                       #Co stałoby się możliwe, gdybym nie nadawał znaczenia przeszłości?

Pytania są otwierające, natomiast stwierdzenia zamykające i nie dopuszczające innej możliwości: “Dlaczego to mi się nie powiodło?” jest stwierdzeniem ze znakiem zapytania.
#“Co mogę zrobić teraz inaczej?”                                                                            #“Co jest możliwe, czego nie wzięłam jeszcze pod uwagę?” to przykład pytania otwartego. Czujesz różnicę?
Zadajemy je (…). I teraz uwaga: Szukamy właściwych pytań, nie szukamy “właściwych” odpowiedzi, na pewno nie takich z logicznego umysłu, tylko pozwalamy żeby same do nas przyszły – takie jakie mają być, w formie zbiegów okoliczności, faktu, że zwracamy na coś innego uwagę. Będziesz wiedział.
Domyślam się, że jesteś dobry w dawaniu. ‘Robię, robię, robię, przecież robię, mam nadzieję i staram się”. Ekhm… A co z “jestem i przyjmuję”?

To jest właśnie uczenie się PRZYJMOWANIAPozwalanie, by wszystko do nas przychodziło. (Ale to już temat na inny artykuł). Pytajcie, a będzie Wam dane.

To, o co pytasz zdarzy się to natychmiast, albo za 2 lata, ale pytanie zostało zadane….

_________________________________________
P.S. Czy jest coraz lepiej? JEST LEPIEJ niż kiedykolwiek mogłabym oczekiwać….

źródło: http://alchemiaciala.com/post/116761973686/jak-%C5%BCy%C4%87-w-pytaniu

od mg: pytanie o „jeszcze lepiej” – unika odpowiedzi na pytanie: JAK jest?

– czy jest źle? czy jest dobrze?

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Jak żyć (…)?”

 1. mgrabas Says:

  Pytania dla Ciebie na codzień:

  .

  image 

  Co jest we mnie wspaniałego, z czego jeszcze nie zdałam sobie sprawy?

  Co jest teraz możliwe, czego wzięłam jeszcze pod uwagę?

  Do czego mam tu dostęp i jak to (dana sytuacja) może przemienić się w coś lepszego niż to, co sobie do tej pory mogłam zaplanować, czy nawet wyobrazić?

  Jak może być jeszcze lepiej?”

  źródło: http://alchemiaciala.com/post/41467319389/pytania-dla-ciebie-na-codzie%C5%84

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s