Nassim Haramein: przekroczyć horyzont zdarzeń

Cyt. „Ludzie dzielą się na dwie grupy: tych, którzy przytakują i tych, którzy zadają pytania.

Według jego teorii Geometrii Struktury Próżni planety nie krążą dookoła Słońca, lecz w przestrzeni ruchem spiralnym. Jego zdaniem najbardziej stabilną, najbardziej zrównoważona geometria jaką można znalezć jest czworościan. Nassim otrzymał ostatnio za to swoje teoretyzowanie prestiżową nagrodę za najlepszy artykuł (na University of Liège, Belgium podczas 9th International Conference CASYS’09) wyznaczający nowy paradygmat w fizyce kwantowej, w którym jądro atomu traktuje się jako mini czarną dziurę..

Nassim Haramein geometria

Podobno Albert Einstein powiedział: Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wytłumaczyć to tak naprawdę nie do końca to rozumiesz. Przytaczam ten cytat nie bez powodu, Nassim Haramein jest osobą, która potrafi w prosty, obrazowy i czytelny sposób bronić swoich tez. To cenię w nim najbardziej. Drugą jego zaletą to opieranie swoich wniosków nie o teoretyczne i skomplikowane modele lecz proste i logiczne założenia, które wykraczają poza samą fizykę czy matematykę ale potrafią dotknąć również biologii, a nawet filozofii. Nassimowi bliżej do starożytnych naukowców-filozofów niż do współczesnych wyspecjalizowanych ekspertów. Jego szeroka perspektywa przypomina mi sposób myślenia prezesa korporacji, w której pracuję. Takie umysły nie szukają drogi na skróty lecz zadają fundamentalne pytania. Szukają pierwotnych wzorców, dzięki którym można czerpać z efektu synergii. W przypadku mojego prezesa jest to synergia wielu spółek, w przypadku Nassima jest to synergia wielu dyscyplin naukowych, a nawet paranaukowych.

Nie da się ukryć, że Haramein jest postacią kontrowersyjną. Kilka lat temu skasowano go z Wikipedii, fascynują do kręgi zbożowe, łączy religię z nauką, nie posiada tytułów naukowych, Discovery Chanel zaprosiło go do skomentowania UFO wlatującego w słońce. Pomimo tego jest coraz częściej zapraszany przez ośrodki naukowe aby wykładał elementy unified field theory. Jestem głęboko przekonany, że jeszcze o tym człowieku usłyszymy czy to się współczesnej nauce podoba czy nie. Już coś drgnęło gdyż w 2009 roku Nassim dostał nagrodę środowiska naukowego za opracowanie swojej teorii Czarnych Dziur, jako portali komunikacyjnych w obrębie galaktyki i poza nią.

Nassim Haramein – Przekroczyć Horyzont Zdarzeń

Nassim Haramein – Od Makro do Mikro, Jednolite Pole

Nassim Haramein – Wszystko Jest Czarną Całością

Nassim Haramein – Ujawnienie Tajemicy

Jeżeli zdołaliście zobaczyć cały wykład to polecam poszukać na youtube dodatków uzupełniających „Przekroczyć Horyzont Zdarzeń”.

Ludzie dzielą się na dwie grupy: tych, którzy przytakują i tych, którzy zadają pytania. Nassim Haramein już w wieku 9 lat zrozumiał, że należy do drugiej grupy. Wewnętrzne wizje, trzeźwo myślący umysł, połączony z pogodnym usposobieniem zaowocowały zdefiniowaniem rewolucyjnych naukowych teorii o naturze Wszechświata. Łączą one zaawansowaną wiedzę fizyczną, kosmologiczną, biologiczną, historyczną o starożytnych kulturach i filozoficzną z niezależną nauką o świadomości.Jeśli myślisz, że naukowe matematyczno-fizyczne teorie są trudne do pojęcia, będziesz zaskoczony. Nassim ma jeszcze jeden dar, wrażliwość edukacyjną. Najbardziej złożone konstrukcje teoretyczne potrafi przedstawić w pasjonujący i zrozumiały sposób.

Źródło: http://talbot.nowyekran.pl

 

za: http://jarek-kefir.org/2013/11/08/nassim-haramein-przekroczyc-horyzont-zdarzen/

7 myśli w temacie “Nassim Haramein: przekroczyć horyzont zdarzeń

 1. Nassim Haramein – wywiad

  Przesłany 07.04.2011
  Wywiad z Nassimem Harameinem przeprowadzony po otrzymaniu przez niego prestiżowej nagrody za najlepszy referat (podczas 9th International Conference CASYS’09 na University of Liège, Belgium).

  NASSIM HARAMEIN – PRZEKROCZYĆ HORYZONT ZDARZEŃ

  cz.1

  cz.2

  cz.3

  cz.4


  cz.4.1

  cz.4.2

  Nassim Haramein_The Power of Spin 1/2 (PL)

  Opublikowany 21.03.2012
  Nassim Haramein i jego towarzysze z projektu „The Resonance Project” przedstawiają hipotezę istnienia momentu obrotowego, który powoduje wirowanie wszystkiego od elektronów do galaktyk i mógłby być uzupełnieniem pozwalającym na sformułowanie Jednolitej Teorii Pola łączącej Teorię Kwantową z Teorią Względności. Jednocześnie uznają istnienie nieskończonych ilości energii w formie nadprzewodzącego i nadciekłego medium, które uważamy za próżnię a które jeszcze niedawno nazywano po prostu eterem. Starożytni mędrcy wiedzieli już dawno, że „co na górze to i na dole”, a teraz odkrycie „fraktalności wszystkiego” udowadnia to w całej rozciągłości. Udowadnia jednocześnie, że nie jesteśmy oddzielnymi bytami, ale wszyscy jesteśmy jednością, tak z Ziemią i jej przyrodą jak i z całym Wszechświatem.

  Nassim Haramein_The Power of Spin 2/2 (PL)

  Polubienie

 2. JOANNA SOSNOWSKA

  29-01-2017 (12:49)

  Naukowcy potwierdzili istnienie nowego rodzaju materii – kryształów czasowych

  Już od miesięcy słyszymy, że naukowcy mogli odkryć zupełnie nowy rodzaj materii. I w końcu te przypuszczenia zostały potwierdzone przez dwa niezależne zespoły naukowe.

  (flickr, Fot: Pictoscribe)

  Wszystko zaczęło się w 2012 roku, kiedy to laureat nagrody Nobla z fizyki, Frank Wilczek, zasugerował, że kryształy czasowe mogą istnieć. Twierdził on wówczas, że materia może ukształtować formę, której struktura będzie się okresowo powtarzać – zupełnie, jak ma to miejsce w zwykłych kryształach. Podstawową różnicą w tym wypadku jest to, że struktura nowej formy materii powtarza się nie w przestrzeni, lecz w czasie.

  Po raz pierwszy teorię tę potwierdzono we wrześniu 2016 roku. A teraz w czasopiśmie naukowym „Physical Review Letters” opublikowany został artykuł Normana Yao z Uniwersytetu Berkeley, w którym można przeczytać, jak krok po kroku naukowcy stworzyli takie kryształy czasowe.

  Co z tego wynika dla nas?

  Kryształy czasu zdają się być w ruchu, ale do jego wywołania nie jest potrzebna energia. Yao w serwisie Science Alert tłumaczy to tak: wyobraźcie sobie galaretkę. Gdy ją pacniecie, galaretka zaczyna dygotać. Jej struktura się nie zmienia, po prostu wprawiona jest w ruch. To samo ma się dziać z kryształami czasu – tyle tylko, że ruch odbywa się bez żadnej energii.

  Norman Yao dodaje, że na podstawie szkiców już dwa uniwersytety – Harvarda i Uniwersytet Maryland – stworzyły własne kryształy czasowe. Na konsekwencje tego odkrycia pewnie nie trzeba będzie długo czekać, ale możemy się spodziewać, że popchną one do przodu badania np. nad komputerami kwantowymi.

  źródło: http://tech.wp.pl/naukowcy-potwierdzili-istnienie-nowego-rodzaju-materii-krysztalow-czasowych-6085382687785601a

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s