Protest przeciw TTIP i CETA. Dołączysz?

Piotr Trzaskowski, Akcja Demokracja

akcjademokracjaJuż ponad 34 tys. osób podpisało apel przeciw TTIP i CETA. Czas przenieść nasz protest na ulice!
15 paźdzernika spotykamy się w Warszawie. Zaczynamy o godz. 13 pod Ministerstwem Rolnictwa. To dzień, kiedy tłumy ludzi przeciwnych toksycznym umowom wyjdą na ulice miast Europy. Zróbmy hałas i w Warszawie! Dołączysz?

Kliknij w link poniżej i wypełnij ankietę, by poinformować nas, czy będziesz. To pomoże w organizacji i ocenie skali przedsięwzięcia.Szczególnie ważne jest dla nas, by dowiedzieć się ile osób chce dojechać z innych miast, a nie ma transportu. Już w poniedziałek popołudniu przejrzymy wyniki ankiety i ocenimy czy gdzie zainteresowanie jest największe.

wczoraj Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego z ramienia PiS, zadeklarował, że zagłosuje przeciw CETA [1]. Mimo determinacji ministra Morawieckiego, by przyjąć TTIP i CETA, poparcie PiS-u dla umów trzeszczy w szwach. Czas zwiększyć nacisk!

Dlatego wraz z organizacjami rolniczymi, m.in. Ogólnopolskim Związkiem Rolników i Organizacji Rolniczych, wychodzimy na ulice. Pokażemy, że nasz opór wobec toksycznych umów sięga daleko poza internet. Pod samo biuro partii rządzącej! Spotykamy się 15 października o godz. 13 w Warszawie pod budynkiem Ministerstwa Rolnictwa [2]. Protestujemy 3 dni przed spotkaniem UE, gdzie min. Waszczykowski ma podpisać umowę CETA. To ostatni moment, kiedy polski rząd może ją zatrzymać i ważna okazja, by powiedzieć „NIE” wciąż negocjowanej umowie TTIP z USA.

Wypełnij ankietę poniżej i daj nam znać, czy będziesz. To pomoże w organizacji i ocenie skali przedsięwzięcia. Szczególnie ważne jest dla nas, by dowiedzieć się ile osób chce dojechać z innych miast, a nie ma transportu. Już w poniedziałek przejrzymy wyniki ankiety i ocenimy czy gdzie zainteresowanie jest największe. Nie zwlekaj z wypełnieniem ankiety. Środki mamy ograniczone i będziemy musieli wybrać, gdzie podstawić autokary.

TAK, BĘDĘ NA DEMONSTRACJI

POTRZEBUJĘ TRANSPORTU, ŻEBY PRZYJECHAĆ

15 października to będzie ważny dzień. Na ulice wyjdą również Francuzi i Hiszpanie. To kolejne kraje, gdzie odbywają się protesty po tym jak dwa tygodnie temu przeciw CETA i TTIP protestowało ok 100 tys. osób [3]. Jesteśmy częścią wielkiego ruchu społecznego. Łączy on Europejczyków i naszych sojuszników w USA i Kanadzie, którzy nie zgadzają się na wszechwładzę korporacji.

Wszechwładza ta ma różne oblicza. Akcja Demokracja sprzeciwia się jej w przypadku niesprawiedliwych umów handlowych, ale też w innych sferach życia. Aby ochronić klimat i godne życie dla naszych dzieci walczymy o ograniczenie wydobycia węgla [4].

Wspólnie ws. TTIP i CETA osiągnęliśmy już w Polsce bardzo wiele. Setki z nas napisało do posłów i posłanek, by sprzeciwili się TTIP i CETA. Kolejne ugrupowania zgadzają się z naszym podejściem.Kukiz 15, PSL, SLD, Razem, Zieloni, Inicjatywa Polska… – wszystkie wystąpiły przeciw CETA, a szczególnie jej wejściu w życie przed wyrażeniem zgody przez polski parlament. Przebiliśmy się do głównych mediów. W ostatnich dniach o sprawie zaczęły mówić TVN24, Polsat, TVP, Radio ZET i Interia. Niech mówią jeszcze więcej! Demonstracja to świetna okazja.

Pozdrawiam,

Piotr Trzaskowski, Akcja Demokracja

PS Organizujemy autokary, ulotki i wsparcie partnerów. Demonstracji potrzeba też widoczności w internecie. Na Facebooku utworzyliśmy wydarzenie. Jeśli korzystasz z Facebooka, kliknij na ten link, dołącz do nas i pomóż promować manifestację.

[1] Obóz rządzący podzielony ws. CETA, Fakty.Interia.pl, 28.09.2016.

[2] stopttipceta.pl

[3] Niemcy:masowe protesty przeciwko umowom transatlantyckim TTIP i CETA, Deutsche Welle, 17.09.2016.

[4] Kampania „Nie Niszczcie naszych domów!”,http://www.akcjademokracja.pl/odkrywki_niszcza

Napisz do posłów i posłanek z podkomisji ds. TTIP i CETA oraz Komisji Rolnictwa

Kliknij tutaj, żeby napisać list do posłów

Ja napisałam. Może się to wam spodoba🙂

Szanowni posłowie!

Przypominam wam, że to my, Naród, jesteśmy władzą w tym kraju, a wy jesteście tylko i wyłącznie naszymi służącymi, wybranymi po to, żebyście robili to, co dla nas dobre.

My was zatrudniamy i my wam płacimy. Jeśli nam szkodzicie to was po prostu wyrzucimy na zbitą twarz, tak jak pracodawca zwalnia złego pracownika.

Większość obywateli Polski nie życzy sobie żadnych upraw GMO na polskich polach, paszy dla zwierząt z GMO i jedzenia GMO! My żądamy zdrowej, naturalnej żywności bez modyfikacji genetycznych, glifosatu i jakichkolwiek dodatków chemicznych. Chcemy żywności od rolników indywidualnych, od których można kupować bezpośrednio, a nie od wielkich, trucicielskich korporacji. Umowy TTIP i CETA zniszczą polskich rolników!

Ja rozumiem, że każdy kocha pieniądze, ale korumpowanie posłów przez zachodnie korporacje nie będzie przez naród tolerowane! Ludzie są wzburzeni więc miejcie się na baczności.

Awantura o aborcję, która ma za zadanie skłócać naród i służyć wam za parawan, za którym potajemnie działacie przeciwko narodowi tym razem wam nie pomoże. Ludzie już wiedzą o co chodzi i nie dadzą się nabrać.

 

źódło: http://astromaria.wordpress.com/2016/10/03/protest-przeciw-ttip-i-ceta-dolaczysz/

Reklamy

Komentarze 2 to “Protest przeciw TTIP i CETA. Dołączysz?”

 1. mgrabas Says:

  „10/10/2016 — grypa666 @ 06:21

  Inicjatywa przeciwko CETA I NATO

  Więcej na stronie:
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/10/protest-przeciwko-podpisaniu-porozumienia-ceta-kryminalne-i-podstepne-dzialania-polskiego-rzadu/

  „W załączeniu tekst podjętej uchwały Zarządu P-PZN przeciwko podpisaniu układu CETA i stacjonowaniu wojsk NATO bez narodowego referendum w obydwu przypadkach oraz przygotowany wzór listy dla organizacji i osób fizycznych popierających naszą akcję. Protesty można wysyłać indywidualnie na adresy mailowe Biura Prezydenta R.P.: listy@prezydent.rp; Biuro Premiera RP: kontakt@kprm.gov.pl; Biuro Sejmu: listy@sejm.gov.pl oraz do innych organów władzy.”

  Treść listu do skopiowania i wysłania znajduje na stronie:
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/10/protest-przeciwko-podpisaniu-porozumienia-ceta-kryminalne-i-podstepne-dzialania-polskiego-rzadu/

  źródło: http://piotrbein.wordpress.com/2016/10/10/inicjatywa-przeciwko-ceta-i-nato/

 2. mgrabas Says:

  Akcja informacyjna związana z umowami TTIP i CETA

  Polska Akademia Zdrowia objęła swoim patronatem akcję informacyjną związaną z umowami TTIP i CETA. Zapraszamy do aktywnego włączenia się.

  http://zdrowiepl.pl/naszeakcje/ttipceta/

  http://zrzutka.pl/hszhpu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s