(p)Rezydent Duda LOBBUJE ZA TTIP!

Prezydent Andrzej Duda: Polska nadal popiera negocjacje w sprawie TTIP

Anna Wiejak,

duda_chamber_of_commercePolska nadal popiera negocjacje ws. umowy o wolnym handlu między UE a USA, jeśli doprowadzą one do porozumienia, które będzie zrównoważone i wzajemnie korzystne – powiedział prezydent Andrzej Duda, przemawiając w Nowym Jorku podczas spotkania z przedstawicielami amerykańskiego biznesu.

-Było ostatnio wiele krytyki, jeśli chodzi o umowę dotyczącą umowy o wolnym handlu między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi – TTIP. Polska nadal popiera negocjacje w tej sprawie, jeśli doprowadzą one do porozumienia, które będzie zrównoważone i wzajemnie korzystne – oświadczył prezydent.

Jak mówił, postrzega on TTIP jako okazję do zwiększenia wymiany towarów, usług i inwestycji między naszymi krajami. – Co ważniejsze, wierzę, że umowa ta będzie spajać wspólnotę transatlantycką i uzupełniającą rolę, jaką odgrywa NATO w dziedzinie bezpieczeństwa. Jeśli osiągniemy porozumienie, przyniesie to obopólne korzyści – podkreślił.

Transatlantyckie partnerstwo handlowe i inwestycyjne (TTIP), jak oficjalnie nazywana jest przyszła umowa o wolnym handlu między UE a USA, ma doprowadzić do stworzenia największej strefy wolnego handlu na świecie. Docelowo ma wykraczać dużo dalej niż dotychczasowe porozumienia handlowe, polegające jedynie na redukcji stawek celnych. Umowa w założeniach przewiduje usunięcie barier regulacyjnych czy wzajemne uznawanie standardów w celu obniżenia kosztów dla eksporterów, importerów i inwestorów.

TTIP zawiera zapisy, które postawią interesy korporacji ponad państwa narodowe. Te ostatnie – w myśl wspomnianej umowy – będą musiały płacić korporacjom odszkodowania, jeżeli ustalane w danym kraju prawo będzie sprzeczne z interesem korporacji. O wysokości odszkodowania zdecydują sądy arbitrażowe, których sędziowie będą wybierani przez ponadnarodowe instytucje.

Z tego właśnie powodu umowa ta jest szeroko oprotestowywana w państwach zachodnich. W Polsce – o dziwo – nie wzbudza żadnych emocji, również tych grup, które najbardziej dotknie, a mianowicie małych i średnich przedsiębiorców.

Źródło: Prezydent.pl, inf. własna

Fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP

 

źródło: http://prawy.pl/37425-prezydent-andrzej-duda-polska-nadal-popiera-negocjacje-w-sprawie-ttip/

Reklamy

Komentarze 2 to “(p)Rezydent Duda LOBBUJE ZA TTIP!”

 1. mgrabas Says:

  http://pekokantylichwiarz.wordpress.com/2016/09/20/syjonistyczny-ciec-andrzej-duda-polska-nadal-popiera-negocjacje-w-sprawie-ttip/


  od mg: 18 Komentarzy

  Kwal 19 września 2016 at 21:38

  A ja głosowałem na tego głupca…ale mi wstyd !

  Robert B. 19 września 2016 at 21:55

  No ja niestety też…

  stan 19 września 2016 at 21:49

  Mychajło Duda nie głupi. Ułożony w posłuszeństwie i lekką ręką prowadzony. Godzi się na to, bo nie ma honoru, jak cała reszta.

  Faszysta 19 września 2016 at 21:53

  Macie, psiamac, dobra zmiane. Gierek byl duzo lepszym Polakiem niz Prezio et consortes.

  jan 20 września 2016 at 21:45

  Popieram. Gierek starał się być naprawdę dobrym Polakiem.

  kbog 19 września 2016 at 23:22

  Wiadomo, że Duda to kukiełka, reaguje na kazde pociągnięcie sznurkami z ambasady najbardziej demokratycznego hegemona światowego. Nie ma żadnego własnego zdania!

  panda 19 września 2016 at 23:26

  O co chodzi polskim władzom? Za co nas handlują? Obietnice zostaną w Ameryce, a u nas syf. W kazdej dziedzinie powinniśmy mieć zasadę ograniczonego zaufania, po tak sielu doświadczeniach, zwłaszcza, że od razu widać haczyki.

  Kwal 20 września 2016 at 05:17

  Handlują nas za 65 mld. dolarów Panie Kolego !

  Ala 20 września 2016 at 00:47

  A teraz połączcie fakty – każdy słyszał w tygodniu o aferze z podatkiem od marketów, który unia uznała za niezgodny. Gdyby już obowiązywało TTIP/CETA, to prywatne sądy arbitrażowe mogłyby stanąć w obronie prywatnego kapitału i zażądać od państwa Polskiego odszkodowania za utracone zyski, za ograniczenie swobody działalności gospodarczej. Summa summarum, wyparowałyby miliardy budżetu. Rozumiecie o co w tym wszystkim chodzi ?

  Egzorcysta 20 września 2016 at 01:28

  Cala Europa a nawet swiat juz wie, ze Jankesi, skolonizowali ponad 150 krajow na swiecie, na ktorych zeruja, czyli nakazuja dostarczanie sobie towarow i bogactw naturalnych, za zadrukowane na zielono papierki, o wartosci farbki i papieru.
  I ten swiat chce sie uwolnic od tych pasozydow, a „polski rzad” po szkoleniach w AIPAC, przeszedl pranie mozgow i jak czarna owca Europy, popiera proceder dymania siebie.Tj swojego kraju, czego zaden normalny czlowiek majacy jakies okruchy rozumu, nigdy by nie zrobil.Rzad „polski” jest jak wspolnik Jankesow, ktory chce „panne na wydaniu bez posagu” przytrzymac
  zeby Jankesi sie zabawili.Ekonomicznie musza miec jakies profity bo nie sadze, ze jakis ojciec odda „wlasna corke” do dymania za darmoszke.Cala Europa i swiat, broni sie przed ta umowa z ktorej wynika, ze jak jakas firemka nie kupi od Jankesow cegle za 100 zl, to Jankes odda sprawe do sadu ktory prowadzi jego kumpel i za te niesubordynacje zaplaci spoleczenstwo.I „polski rzad” nam chce wmowic ze kupowanie ceglyy za 100 zl jest korzyscia dla obu stron.Pozostane tylko wyjasnic czy ten „poslki rzad” to nam wmawia, bo sam w to wierzy bo jest tak glupi, czy robi to bo jest zdrajca wlasnego narodu ,ktory sponsoruje mu klawe zycie, wierzac, ze bedzie dobrze reprezentowal interesy narodu.I trzcia opcja to nalezy zwryfikowac, czy ten rzad to Polacy czy jakas aganetura USraelska.
  Polska kreuje sie na czarna owce calego kontynentu Euroazjatyckiego, ktory chce sie wyswobodzic z kolonializmu Usraela.

  Niemcy bronia UE ,przed tymi umowami caly kontynent bo wiedza co taka umowa oznacza. Kraje UE, sa jak murzyni, ktorzy sie zebrali i jasno powiedzieli USraelowi „nie” ,a Polska jedyna , powiedziala , a my chcemy byc dymani.Jak wiec pozostale kraje Europy beda Polakow traktowac powazne, skoro tak niepowaznie sie zachowuja.To tez wyjasnia wiele wydarzen historycznych dlaczgo Polacy maja ciagle od wiekow, problemy ze swoimi sasiadami.

  Poklos 20 września 2016 at 11:02

  Panie Prezydencie,
  Pana dzialanie potwierdza absolutny brak wiedzy i doswiadczenia w zakresie makroekonomicznych zagadnien u Pana lub Pana doradcow. Jest to tragedia.To nie jest poziom, to jest rzenujace.
  Glosowalem na Pana. Jestem gleboko zaniepokojony rowniez wymiarem wasalizacji i krotkowzrocznosci w relacji Polska / USA.

  Adam 20 września 2016 at 15:30

  NIE MA SIĘ CO DZIWIĆ KONTYNUATOR WIZJI L KACZYŃSKIEGO JAK OBIECAŁ. TEŻ GŁOSOWAŁEM ZA DUDĄ ZA NAMOWĄ PRZEGRANEGO G.BRAUNA

  marju73 20 września 2016 at 17:08

  Ciekawy tekst http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18730&Itemid=119

  Z Dubrawa 20 września 2016 at 20:48

  Nie mogłem patrzeć na Komorowskiego zagłosowałem wbrew sobie na Dudę przepraszam za to.

  stan 20 września 2016 at 21:08

  Na obecnych tu 13 osób 5 napisało, że głosowało na Mychajło, To dużo, jak na prawe zapatrywania. Najważniejsze, nie dać się zwieźć.

  Lena Gajdzinska 20 września 2016 at 21:18

  Ja tez głosowałam na Dudę ,ale widzę ,ze gość włazi w dupę Amerykanom.Rozczarowal mnie totalnie!!!

  Stefan 20 września 2016 at 21:57

  Panie prezydencie! Czy zasiegnal pan zdania swoich wyborcow na temat tej umowy? Zachowuje sie pan tak jak gdyby Polska byla panskim prywatnym folwarkiem a polacy panskimi niewolnikami!Czy nie nalazaloby odwolac takiego prezydenta?

  ckm 20 września 2016 at 22:26

  Rządy PIS zawodzą, co widać, a przede wszystkim polityka wschodnia, zatem sprawa fałszowania bestialskich mordów szowinistów ukraińskich na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej, dzielenie Polaków na tych pomordowanych poprawnie politycznie przez NKWD, i tych nieoprawnie przez UPA, niepoważne przerzucanie winy za mordy UPA na NKWD przez wydawałoby się poważnych polityków, brak uchwały potępiającej szowinizm ukraiński oraz brak odpowiednich zmian w k.k., polityka bezgranicznego braterstwa (finansowo-oligarchicznego, militarnego, zobacz, http://wpolityce.pl/polityka/308658-rozenek-donosi-na-polskich-zolnierzy-czyli-ochotnicza-pomoc-dla-rosji) wspierająca wrogi Polsce neobanderyzm na Ukrainie i także szerzący się w Polsce (bez kontroli, nie ujęty w ramy prawne), w tym coś co można określić jako kuriozum polityki PIS, ambasador na Ukrainie z wypowiedziami naruszającymi godność Polaków. A także, zupełny brak reakcji na wrogi Polakom szowinizm na Litwie. A co więcej, Ukraińcy i Litwini zaczynają ustawiać politykę PIS, wywierają presję na rząd, straszą „dobrą zmianę” Kremlem i Putinem. Nadto też, zupełny brak pomysłu na „ jakieś „ uregulowanie stosunków z Rosją jak choćby np. Węgry, Słowacja, Francja, Niemcy, itd. (sączenie i epatowanie tragedią Smoleńską, choć uważam, że winni powinni być szybko, surowo i przykładnie ukarani). Po roku rządów PIS w świecie ciągle Polskę reprezentuje geremkowska dyplomacja i polskojęzyczny MSZ w kraju konserwowany przez Pana Wawszczykowskiego, o czym ostatnio dużo pisała Warszawska Gazeta. Brak jasnego i czytelnego stanowiska rządu Polski i Parlamentu wysłanego w świat w sprawie pojawiających się coraz to nowszych i bezzasadnych roszczeń żydowskich kierowanych do Polski oraz jakieś mało klarowne (tajemne) rozmowy z grupą nacisku w tej sprawie. Bezpowrotnie stracony rok w b. pilnej potrzebie zmiany prawa gospodarczego i podatkowego, w tym podatku ZUS (w żadnym razie do takich warunków w kraju nie wrócą Polacy, a pozostałe wykształcone pokolenia z kraju będą zmuszone emigrować, i tak, aby nic nie robić a coś zrobić, to remedium na to nieróbstwo PIS mają być sprowadzeni do pracy Ukraińcy). Innowacyjność gospodarki ustawiana jest pod korporacje (NWO), stąd też ukłon w stronę GMO, popieranie masońskiej banksterki oraz korporacyjności CETA i TTIP.
  Zatem, rozczarowanych przybywa. Pyskówki w TV pomiędzy POPISem już nie bawią.

  źródło: http://prawy.pl/37425-prezydent-andrzej-duda-polska-nadal-popiera-negocjacje-w-sprawie-ttip/

 2. mgrabas Says:

   

  „by rzeczpospolitapolska | 14 Luty 2016 · 14:24

  Wspomnienie Żydówki E.Juńczyk-Ziomeckiej o L.Kaczyńskim. List L.Kaczyńskiego do żydowskiej loży B`nai B`rith

  <

  div class=”entry entry-content”>


   
  9.04.2011 dziennik „Rzeczpospolita” zamieścił wspomnienie E.Junczyk-Ziomeckiej, byłej sekretarz stanu w kancelarii prezydenta L.Kaczyńskiego, a obecnie konsul w Nowym Jorku, o zmarłym Prezydencie IIIŻydo-RP.

   

  Tekst przeniesiony ze strony: http://wrzodakz.neon24.pl/post/129635,ziomecka-zegna-l-kaczynskiego

  Fragmenty wsponienia za stroną: http://www.rp.pl/artykul/639864-Lech-Kaczynski-nie-mial-usprawiedliwienia-dla-antysemityzmu-.html?template=restricted

   

  „Lech Kaczyński przywiązywał ogromną wagę do poprawy stosunków polsko-żydowskich i rozwoju polsko-izraelskich. Podchodził do tego z wielką starannością i empatią. Wychował się w domu, do którego przychodzili zaprzyjaźnieni z rodzicami uratowani z Zagłady i ci, którzy ich ratowali. To były przybrane ciocie, a jedna z nich, asymilowana Żydówka polska, była jego matką chrzestną. W młodości był przekonany, że Żydzi to Polacy, tylko trochę inni.

  Z antysemityzmem zetknął się osobiście po raz pierwszy na studiach na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego podczas wydarzeń marcowych. Uważał je za haniebne i odkąd Fundacja Shalom ufundowała tablicę pamiątkową na Dworcu Gdańskim w Warszawie, przyjeżdżał tam z kwiatami 8 marca jako prezydent Warszawy. Stamtąd na emigrację wyjechali m.in. Lońka Fogelman i Krysia Kacperska, z którymi uczyliśmy się w jednej grupie na wydziale prawa, i nasza profesor socjologii Maria Hirszowicz. Powtarzał, że zmuszenie ich do emigracji i pozbawienie obywatelstwa polskiego było bezprawne. Dlatego starał się po latach, aby procedury potwierdzania obywatelstwa przez wojewodów były proste i szybkie.

  Nie miał i nie szukał usprawiedliwienia dla antysemityzmu, zarówno tego z przeszłości, jak i współczesnego. Jego niechęć do endecji, jak mówił, brała się między innymi z tego, że endecja w II RP postawiła na antysemityzm jako element konsolidacji narodowej. Powtarzał, że „antysemityzm, który zatruł umysły niemałej części ludzi, to nieszczęście dla Polski”. Myślał podobnie jak Czesław Miłosz, który pytany przez Adama Michnika, skąd się bierze antysemityzm, stwierdził, że „każda odpowiedź na to pytanie byłaby usprawiedliwieniem”.

  W dniu, kiedy wygrał wybory prezydenckie, pierwszego zagranicznego wywiadu udzielił dziennikarzowi izraelskiemu, Sewerowi Plockerowi. Na pytanie, jaką politykę będzie prowadził wobec Izraela, odpowiedział, że inną niż wobec pozostałych partnerów zagranicznych. Gdy zobaczył zaskoczoną minę Plockera, szybko wyjaśnił: stosunki z Izraelczykami powinny być jak z kuzynami.

  To był pierwszy przypadek w historii, gdy prezydent RP brał udział w żydowskim święcie w synagodze. Zapalał tam świece chanukowe.

  Bo to Lech Kaczyński zainicjował budowę Muzeum Historii Żydów Polskich i jako pierwszy prezydent RP uczestniczył w modlitwie w synagodze podczas święta Chanuki. Miało to miejsce w 2008 roku. Od tej pory zawsze zapalał też świeczki w oknach Pałacu w dniu Chanuki.

  A podczas swojej wizyty w Izraelu do małżonki, Marii Kaczyńskiej powiedział tak: „Marylko, czy wyobrażałaś sobie, że to państwo powstanie i przetrwa, a my będziemy się tutaj czuli jak w domu?”

  ________________________________

  Komentarze:

  Wspominany przez Żydówkę Juńczyk-Ziomecką Lońka Fogelman, czyli Lejb Fogelman, to kolega z klasy J. i L.Kaczyńskich, wrócił – niestety – do Polski i od 1990r. uczestniczył w największych prywatyzacjach – czyli kradzieżach – polskiego majątku. Mieszka w apartamencie m.in. przy ul.Grzybowskiej 4 w W-wie.

  D.Kosiur


  Lejb Fogelman to przyjaciel Kaczyńskich, to człowiek z cienia, to on ma najwiecej do powiedzenia na tzw. ,,prawicy”, ale bez pokazywania się publicznie. Balcerowicz zlecał mu różne opracowania NBP za wielkie pieniądze.

  Z.Wrzodak

  =========================================

  LIST PREZYDENTA LECHA KACZYŃSKIEGO

  DO LOŻY MASOŃSKIEJ B’NAI B’RITH

  – odtworzonej w Warszawie 9 września 2007 roku

  (Żydowska loża Bnai Brith, podobnie jak wszystkie organizacje o strukturach niejawnych, została zdelegalizowana dekretem prezydenta IIRP w 1938r. – D.Kosiur)

  Panie i panowie!

  Blisko 70 lat temu w 1938 r. dekret prezydenta Rzeczpospolitej zakazał działalności Bnai Brith w wyniku absurdalnego strachu, niezrozumienia i wprowadzenia w błąd oraz zarządził nielegalność działalności w Polsce sekcji Bnai Brith. Dlatego to powinno być rozważane jako symboliczny gest, że ja teraz jestem tutaj przed wami jako reprezentant Prezydenta Rzeczpospolitej, po to żeby przywitać was i waszą organizację, która po raz drugi otwiera działalność w Polsce.

  Otwarcie loży Bnai Brith w Rzeczpospolitej po wielu latach nieobecności, jest również szczególnie ważne w innym aspekcie. Tak jest ponieważ ta organizacja utworzona została 164 lat temu w małej kawiarni nowojorskiej przez tuzin żydowskich niemieckich emigrantów, dzisiaj stała się najważniejszą międzynarodową organizacją walczącą z rasizmem, antysemityzmem i ksenofobią. Polska jest wdzięczna dla akcji podejmowanych przez Anti-Defamation League ustanowionej przez Bnai Brith, które współdziałając z American Jewish Congress podtrzymuje nasze wysiłki do uzyskania zmian w nazywaniu obozu Auschwitz i przeciwstawiania się mocno używania nazwy jako „Polish concetration camps”.

  Jestem zadowolony że tak samo jak w przypadku przed wojną członkowie Bnai Brith są znaczącymi polskimi obywatelami – uczonymi, pisarzami, osobami zaangażowanymi w działalność społeczną.

  W tym czasie kiedy stosunki pomiędzy Polską a Izraelem są pośród krajów europejskich najlepsze w Europie, mypowinniśmy starać się o stałe, dalsze rozwijanie polsko-żydowskich stosunków. To wymaga kontynuacji wysiłków i gotowości dla osiągnięcia kompromisu. To nie jest łatwe, lecz wierzę, że jest bezcenne wasze zobowiązanie, że następstwem będzie znaczący wpływ na wzajemne zrozumienie Polaków i Żydów.

  W związku zpowyższym powinienem odwołać się do nakazów waszej organizacji, która powołana jest w „duchu tolerancji i harmonii i skierowane są na uwiecznienie „ocalonych z Holocaustu”.

  Mam nadzieje, że częściowo zostaną spełnione te punkty waszego programu. Tzn. wy pomożecie nam walczyć przeciwko nieprawdzie, szkodzących poglądów które wyjawiają światu przykład opinii na temat polskiej odpowiedzialności na temat tworzenia obozów koncentracyjnych. Mam również nadzieję, wbrew faktom że prawo waszej organizacji przygotuje „uwiecznienie” pamięci na temat życia i osiągnięćpolskich Żydów izarównowzajemnej historii ciągnąca się przez ponad 800 lat, będzie uwieczniona w świadomości polskiego społeczeństwa i w świecie.

  Proszę pozwolić mi zakończyć cytując słowa Jego Świątobliwości papieża Benedykta XVI, który powiedział w grudniu 2006,kiedy przyjmował reprezentantów B’nai B`rith: „Nasz udręczony świat potrzebuje świadectwa ludzi dobrej woli, inspirowanych przekonaniem, że wszyscy z nas stworzeni na podobieństwo Boże, posiadają nieprzemożną godność i wartość. Żydzi i chrześcijanie są powołani dowspółpracy w uzdrowieniu świata, poprzez promowanie duchowych i moralnychwartości, opartychna naszej wierze. Powinniśmy, stać się coraz bardziej przekonanipoprzezułożenie naszejowocnejwspółpracy”.

  Warszawa 9 wrzesień 2007

  (odczytała:) Ewa Junczyk – Ziomecka

  Podsekretarz Stanu Biura Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej”

  http://www.fronda.pl/forum/na-pis-trzeba-uwazac-tak-jak-na-masonow,32239.html

  więcej na: http://wrzodakz.neon24.pl/post/129639,b-nai-b-rith


  Ale czy należy się dziwić fanatycznemu katolikowi – jak wielu Żydów na takiego pozował – L.Kaczyńskiemu, że poszedł w ślady swego wielkiego autorytetu moralnego?


  „Jan Paweł II” z żydowską lożą B’nai B’rith, 1984 r. w Watykanie

  A w kontekście aktualnej polityki syjonistycznego żydostwa z Waszyngtonu i Londynu, realizowanej także przez zainstalowane w Europie żydo-reżimy oraz w kontekście spotkania w Hawanie patriarchy moskiewskiej Cerkwi, Cyryla i szefa państwa watykańskiego, papieża Franciszka, warto przypomnieć wypowiedź św. JPII:

  Rozszerzenie Unii Europejskiej na Wschód, a także dążenie do stabilizacji monetarnej powinny prowadzić do coraz ściślejszego wzajemnego powiązania narodów (…)” – JPII, 1998r.

  Czy Kościół wycofa się z ewangelizacji, czyli z syjonistycznego podboju Rosji? – na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć w kolejnych publikacjach.

  D.Kosiur”

   

  źródło: http://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/02/14/wspomnienie-zydowki-e-junczyk-ziomeckiej-o-l-kaczynskim-list-l-kaczynskiego-do-zydowskiej-lozy-bnai-brith/

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s