Nauczycielka zdjęła krzyż w szkole. Takiego wyroku jeszcze w Polsce nie było

 

Takiego wyroku jeszcze nie było. Nauczycielka matematyki zdjęła krzyż w pokoju nauczycielskim. Sprawa trafiła do sądu, a wyrok jest bardzo niespodziewany. Kobieta otrzymała odszkodowanie od pracodawcy i przeprosiny w lokalnych mediach. 

Grażyna Juszczyk z Krapkowic uczy w szkole matematyki. Kobieta nie zgodziła się na wiszenie w pokoju nauczycielskim krzyża. Uznała, że symbol katolików wiszący w pokoju symbolizuje, że jest to miejsce tylko dla wyznawców tej wiary.

Pozostali nauczyciele nie byli zadowoleni z tego, że Juszczyk zdjęła krzyż. Przekonywali, że jest to kradzież, a kobiecie grożono policją. W końcu sprawa trafiła do sądu. Wszyscy byli przekonani, że wymiar sprawiedliwości oddali żądania matematyczki. Nic bardziej mylnego.

Sąd uznał, że doszło do dyskryminacji w formie molestowania. Uznano, że nauczycielka była szykanowana ze względu na brak wiary, co potęgowały jeszcze drwiny i ostracyzm w społeczności nauczycieli. Kobieta otrzyma 5 tys. złotych odszkodowania (żądała 25 tys. złotych) i przeprosiny w lokalnych mediach.

Takiego orzeczenia w Polsce jeszcze nie było. Wywiad z prawniczką broniącą nauczycielki zrobiło radio TOK FM.

 

źródło: http://pikio.pl/krapkowice-nauczycielka-zdjela-krzyz-w-szkole-bardzo-niespodziewany-wyrok-sadu/

Reklamy

Komentarzy 5 to “Nauczycielka zdjęła krzyż w szkole. Takiego wyroku jeszcze w Polsce nie było”

 1. mgrabas Says:

  http://reporters.pl/2615/europa-pograza-sie-w-absurdzie-arabow-nie-wolno-legitymowac-bo-to-ich-obraza/

 2. mgrabas Says:

  „Posted by Marucha w dniu 2016-10-11 (wtorek)

  Przełomowy wyrok sądu w Warszawie. Uchodźcy otrzymają 500+

  Ta przełomowa decyzja Sądu Administracyjnego w Warszawie uprawni imigrantów do pobierania pieniędzy z programu 500+. Wszystko za sprawą uchylenia przez warszawski sąd odmowy przyznania imigrantce świadczenia na jej dzieci.

  Mowa o uchodźczyni z Azji, która w kwietniu złożyła wniosek o przyznanie świadczenia w ramach 500+. Wniosek został jednak odrzucony przez prezydent Warszawy. Powodem odmowy miał być fakt, że Azjatka nie zaznaczyła rubryki „dostęp do rynku pracy”.

  Imigrantka nie zamierzała jednak godzić się na takie rozwiązanie sprawy. Dzięki jej odwołaniom problem odmowy przyznania 500+ trafił do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Ten stwierdził, że ustawa dotycząca pomocy państwa w wychowaniu dzieci jest nieprecyzyjna w kwestii uchodźców.

  Ponadto, sąd opierając się o Konstytucję RP i art. 3 Konwencji o prawach dziecka, przyznał kobiecie prawo do otrzymywania świadczenia w ramach 500+. W momencie, kiedy wyrok sądu się uprawomocni, Azjatka otrzyma pieniądze na swoje dzieci.

  http://pikio.pl

  Czyli są pieniądze dla uchodźców, których w Polsce „nie ma” i ma nie być.
  Admin

  źródło: http://marucha.wordpress.com/2016/10/11/przelomowy-wyrok-sadu-w-warszawie-uchodzcy-otrzymaja-500/

 3. mgrabas Says:

  „Opublikowano: 11 października 2016 08:55:00

  Szwecja: Imigranci zgwałcili kobietę na wózku. Policja puściła ich wolno!

  Na bałtyckiej wyspie Gotlandia, należącej do Szwecji, grupa pięciu imigrantów napadła i zgwałciła kobietę na wózku inwalidzkim.

  Do napaści doszło w miasteczku Visby. I choć policja szybko ujęło pięciu dwudziestolatków oskarżonych o gwałt, prokuratura podjęła decyzję o zwolnieniu ich z aresztu. Jak donoszą szwedzkie media, jeden z podejrzanych wracał wspólnie z kobietą taksówką. Poinformował pokrzywdzoną, że potrzebuje skorzystać z toalety, zaś nie spodziewająca się niczego złego kobieta wpuściła go do swojego domu. On także wpuścił pozostałych czterech imigrantów na posesję kobiety.
  Według policji brakuje wystarczających dowodów wskazujących na dopuszczenie się gwałtu. Prokuratura twierdzi, że kobieta nie stawiała „wystarczającego” oporu sprawcom, przez co mogli oni uznać, że ich działania są pożądane. Kobieta jednak była sparaliżowana strachem – twierdzi jej obrońca.
  Szwecja – państwo-wzór dla dzisiejszej lewicy…”

   

  źródło: http://www.dzienniknarodowy.pl/3148/szwecja-imigranci-zgwalcili-kobiete-na-wozku-polic/

 4. mgrabas Says:

  Posłanka PiS chce deportacji części ateistów i nie-katolików. Wszyscy mają podpisać „lojalki

  Na kontrowersyjny pomysł wpadła posłanka PiS, Beata Mateusiak-Pielucha. Zdaniem deputowanej, osoby niewierzące, a także niekatolicy, powinni podpisywać specjalne lojalki dotyczące przestrzegania respektowania prawa i obyczajów obowiązujących Polsce. Wprowadzenie takiego obowiązku byłoby jednak niezgodne z Konstytucją.

  O swoim pomyśle posłanka napisała w felietonie na łamach tygodnika wPolityce. Mateusiak-Pielucha chce, by osoby niezrzeszone w Kościele katolickim podpisywały deklaracje znajomości i respektowania Konstytucji i „wartości uznawanych w Polsce za ważne”. Jak podkreśliła deputowana partii rządzącej, niespełnienie tego wymogu byłoby równe deportowaniu z kraju.

  Powinniśmy wymagać od ateistów, prawosławnych czy muzułmanów oświadczeń, że znają i zobowiązują się w pełni respektować polską Konstytucję i wartości uznawane w Polsce za ważne. Niespełnianie tych wymogów powinno być jednoznacznym powodem do deportacji – stwierdziła posłanka w swoim felietonie.

  Co więcej, deputowana jest zdania, że należy zaostrzyć polskie prawo imigracyjne. Posłanka PiS chce, by cudzoziemcy niezwłocznie legalizowali swój pobyt w naszym kraju. Z kolei na tych, którzy nie podporządkowaliby się temu wymogowi, czekałyby „bezwzględnie egzekwujące prawo państwowe służby”.

  Wolni w swoim myśleniu i działaniu powinniśmy żądać od mieszkających i pracujących w Polsce cudzoziemców legalizowania pobytu i stworzyć skuteczniejszy mechanizm bezwzględnego egzekwowania tego obowiązku przez państwowe służby – pisze Mateusiak.

  Posłanka Mateusiak-Pielucha stawiając katolików poza wymogiem podpisania deklaracji i grożąc cudzoziemcom i innowiercom deportacją, łamie zasady zawarte w artykułach Konstytucji RP.

  Te wyraźnie bowiem mówią o wolności i poszanowaniu praw wszystkich ludzi na terenie Polski. Art. 32 Konstytucji przypomina: „Wszyscy są wobec prawa równi”. Także deportacja osób, które są innej wiary czy pochodzenia, nie udałaby się posłance PiS. Wszystko przez art. 52 Konstytucji, który mówi, że „obywatela polskiego nie można wydalić z kraju albo zabronić mu powrotu do kraju”.

  Warto też dodać, że sam pomysł podpisywania lojalek spaliłby na panewce, nigdy by nie ruszył. Wszystko przez jeszcze jeden zapis w polskiej ustawie zasadniczej. Art. 53 mówi jasno: „Nikt nie może być obowiązany przez organy władzy publicznej do ujawnienia swojego światopoglądu, przekonań religijnych lub wyznania”. ”

  źródło: http://pikio.pl/poslanka-pis-chce-deportowac-ateistow/

 5. mgrabas Says:

  „Posted by Marucha w dniu 2017-02-10 (piątek)

  Ludowa melodia godzi w prawa zwierząt. Niemiecka weganka wygrała z tradycją.

  Czy ludowa piosenka dla dzieci może być obiektem światopoglądowego sporu? Okazuje się, że tak. Masius Hahn, burmistrz miasteczka Limburg an der Lahn w Hesji zarządził usunięcie z repertuaru melodii granych z wieży ratuszowej utworu „Fuchs, Du hast die Gans gestohlen”, czyli „Lisie, ukradłeś gęś”, ponieważ godzi ona w prawa zwierząt.

  Niepoprawna politycznie piosenka opowiada, jak wskazuje jej tytuł, o psotnym lisie, który wykradł gęś. Zawarte w niej słowa „myśliwy dopadnie cię ze strzelbą” w zamyślę autora mają stanowić przestrogę dla zwierzęcia, że samo zostanie upolowane.

  Miejscowa weganka zinterpretowała je jednak zupełnie inaczej.

  Dziecięca melodia sprawiła jej przykrość i dlatego zaapelowała do lokalnych władz o zakazanie grania utworu, co też się stało. Jak tłumaczył się z tej decyzji burmistrz miasteczka? „Nie chciałem być potworem” – oświadczył.

  Nie jest to pierwszy tego typu przypadek zabijania niemieckich tradycji przez postępowe postulaty poprawności politycznej. Polityka, edukacja, przemysł, rolnictwo, kuchnia, film, muzyka… Czy u naszych zachodnich sąsiadów istnieje jakakolwiek dziedzina życia, której jeszcze nie „unowocześniono”?

  Źródło: niezalezna.pl
  http://www.pch24.pl

  A Niemców zostanie tyle, ile zmieści się w cieniu jednego drzewa…
  Nie mam sentymentu do tego narodu, ale nawet we mnie zaczyna budzić się jakieś współczucie dla, było nie było, członków tej samej białej rasy .
  Admin

  za: http://marucha.wordpress.com/2017/02/10/ludowa-melodia-godzi-w-prawa-zwierzat-niemiecka-weganka-wygrala-z-tradycja/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s