Duda uznał prawo Ukraińców do neobanderyzmu!?… – w czyim imieniu?????????????????

duda_poroszenko-300x200Fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP

Podpisana w środę przez prezydentów Polski i Ukrainy wspólna deklaracja, z której jasno wynika, — że Ukraińcy mają prawo do kultywowania banderowskich tradycji — to niewątpliwie wielki sukces dyplomatyczny władz w Kijowie i cios dla Polski i Polaków.

„Deklarujemy gotowość dalszej współpracy w zakresie wspierania i ochrony praw polskiej i ukraińskiej mniejszości narodowych,

—  aby   Polacy na Ukrainie i Ukraińcy w Polsce mogli w pełni realizować   się   jak   społeczności pielęgnujące swoje tradycje narodowe, ojczysty język i kulturę”

– napisali we wspólnej deklaracji prezydenci Polski i Ukrainy, którzy w środę spotkali się w Kijowie.

Treść deklaracji, —  jeżeli wyrwać ją z kontekstu politycznego i historycznego, — zapewne byłaby zupełnie niegroźna,  

— jednakże w sytuacji, kiedy władze w Kijowie oficjalnie oddają hołdy Stepanowi Banderze i innym rezunom, uważając ich za ważny i godny naśladowania element tożsamości i kontynuując ich ideologię jako element tradycji,   — zapis zawarty w deklaracji nabiera zupełnie innego znaczenia.

Podpisana w środę w Kijowie wspólna deklaracja prezydentów Polski i Ukrainy, Andrzeja Dudy i Petra Poroszenki to niewątpliwe zwycięstwo neobanderowskich władz w Kijowie,   — a klęska dla właściwie pojętej polskiej racji stanu.

Zrównuje   ona w swej treści kłamliwe twierdzenia ukraińskich „historyków” z prawdą historyczną, jakiej obrońcami są historycy polscy, — a także może zostać odczytana jako zrównująca ludobójstwo dokonane przez Ukraińców na Polakach na Wołyniu z rzekomymi krzywdami, jakie zdaniem Ukraińców spotkały ich ze strony polskiej.

„ —  odnotowując obecność tragicznych stron w historii polsko-ukraińskich stosunków oraz doceniając wagę konstruktywnego polsko-ukraińskiego dialogu, opartego na prawdzie historycznej oraz wysiłkach polskich i ukraińskich polityków, historyków, intelektualistów, i hierarchów kościelnych, aktywnie uczestniczących w procesie pojednania i porozumienia w kwestiach historycznych”

—  piszą prezydenci w przyjętej deklaracji, jakby te — „tragiczne strony”   — polska i ukraińska były sobie równe.

Warto podkreślić,   — iż ukraińscy politycy, intelektualiści oraz hierarchowie kościelni, skażeni banderyzmem,  —  domagają się nie rzeczywistego pojednania,   — ale uznania ich narracji – mimo że nie ma ona pokrycia w faktach – za prawdę objawioną i – o zgrozo! – to zostało określone w deklaracji mianem „konstruktywnego dialogu”.

W tym kontekście przerażający wprost jest kolejny fragment deklaracji.

„Podkreślamy kluczową rolę jedności transatlantyckiej w zapewnieniu bezpieczeństwa i stabilności w Europie i na świecie,

— potwierdzamy wsparcie dla polityki „otwartych drzwi” NATO i uznajemy prawo i perspektywę Ukrainy co do nabycia w przyszłości pełnoprawnego członkostwa w NATO, zgodnie z wolą Narodu Ukraińskiego”

— piszą prezydenci.

Przy czym strona polska nie żąda wyrzeczenia się neobanderyzmu jako warunku poparcia natowskich aspiracji Ukrainy, — ale popiera wejście do NATO kraju, jawnie odwołującego się do totalitaryzmu!

To tak, jakby do NATO zapraszać neonazistowskie Niemcy!

– Polska była, jest i wierzę w to, że będzie trwała przy Ukrainie, wspierając zarówno jej europejskie, jak i transatlantyckie dążenia

– powiedział prezydent Andrzej Duda w Kijowie w oświadczeniu dla mediów.

Nie   zająkną   się   przy tym ani słowem,   — że Polska oczekiwałaby od Ukrainy odejścia od ideologii Doncowa.

Składając takie oświadczenie — Andrzej Duda dał Ukraińcom jasno do zrozumienia,  

— że mogą dalej szerzyć kult Bandery i w żadnym stopniu nie zmieni to oficjalnego stanowiska polskich władz, które nadal będą wspierały Ukrainę.

– Byliśmy   pierwszym   państwem, które uznało niepodległość Ukrainy 2 grudnia 1991 r., staliśmy przy Ukrainie w trudnych dla niej momentach – w czasie pomarańczowej rewolucji, w czasie rewolucji godności,

—   stoimy   także   i dzisiaj, kiedy cały czas trwa ten niezwykle trudny dla   Ukrainy   czas  konfliktu we wschodniej części państwa ukraińskiego i okupacji Krymu

– podkreślił Andrzej Duda.

– Polska w związku z tym była, jest i wierzę w to, że będzie trwała przy Ukrainie,   — wspierając i europejskie dążenia Ukrainy, i transatlantyckie dążenia Ukrainy

– dodał w niemalże wiernopoddańczym tonie polski prezydent.

Ciekawe, czy również w tym samym tonie prowadzone były rozmowy dwustronne?

Te   ostatnie dotyczyły m.in. tematów bieżących,   — w tym pokoju na Ukrainie, perspektyw stabilizacji dla całego regionu, stosunków polsko-ukraińskich i stosunków Ukraina-UE.

– Rozmawialiśmy z panem prezydentem także o tych sprawach trudnych, o tych sprawach związanych z historią, o sprawach związanych z pamięcią historyczną

– oznajmił dość ogólnikowo Prezydent RP.

– Będziemy kontynuowali dialog w tym zakresie.   — Będziemy starali się obydwaj, żeby był on jeszcze bardziej produktywny niż do tej pory

– dodał Andrzej Duda.

Podkreślił   jednocześnie,  że można się spodziewać uzgodnień oraz wspólnych działań w tym zakresie.

– Mam nadzieję, że już w grudniu będziemy w stanie mówić o konkretach

– zapowiedział.

Prezydent Duda podziękował także za zaproszenie na spotkanie z korpusem dyplomatycznym Ukrainy.

– To spotkanie będzie miało miejsce już wkrótce. — Będę miał tam możliwość wystąpienia wobec przede wszystkim ukraińskich ambasadorów, reprezentujących Ukrainę na całym świecie

– zaznaczył.

Zapowiedział również, że jego wystąpienie na tym spotkaniu pokaże priorytety w polskiej polityce zagranicznej.

– Te priorytety,   w   których   kwestia Ukrainy, bezpieczeństwa i budowy   wspólnej architektury wolności i właśnie niezawisłości naszych państw, a także bezpieczeństwa naszego regionu będzie zajmowała miejsce kluczowe

– dodał Andrzej Duda.

Prezydent Duda przybył na Ukrainę we wtorek na zaproszenie prezydenta tego kraju Petra Poroszenki.

— Polski prezydent był jedynym zagranicznym gościem biorącym udział w uroczystościach z okazji 25. rocznicy uchwalenia Aktu Niepodległości Ukrainy.

***

Źródło: prezydent.pl

Anna Wiejak

Opublikowano 24 sierpnia 2016

http://prawy.pl/36097-prezydent-andrzej-duda-uznal-prawo-ukraincow-do-neobanderyzmu/

Advertisements

Odpowiedzi: 2 to “Duda uznał prawo Ukraińców do neobanderyzmu!?… – w czyim imieniu?????????????????”

 1. mgrabas Says:

  http://forumemjot.wordpress.com/2016/08/24/rezydent-polin-andrzej-juda-jestem-polakiem-ale-obowiazki-mam-zydowskie/

 2. mgrabas Says:

  „Posted by Marucha w dniu 2016-08-24 (środa)

  Współczesne „elity” Ukrainy, III RP i zachodu

  Jedynym ratunkiem dla Polski było by jak najszybsze wymiecenie, tych wszystkich „kompetentnych” łajdaków, imbecyli, złodziei, kłamców i wszelkiej innej kanalii.

  Niedawno wpadła mi w ręce publikacja[i] Rościsława Iszczenko, omawiająca szanse politycznego uregulowania kryzysu ukraińskiego. Według autora, największy problem w tej kwestii stanowią ukraińskie elity. Zna je on od podszewki i to od zarania niepodległej Ukrainy.

  Ich cechą wspólną jest skrajna głupota i kleptomania. Dzisiejsi ukraińscy przywódcy charakteryzują się na dodatek niewyobrażalnym infantylizmem. Przed „majdanowskim” zamachem stanu, funkcjonowali oni wygodnie i bezpiecznie jako oligarchowie (np. Poroszenko), funkcjonariusze państwowi (np. Jaceniuk[ii]), lub suto dotowani przez zachód „opozycjoniści” (np. Dmytro Jarosz[iii]).

  W momencie siłowego przejęcia władzy stali się oni nie tylko politycznymi przestępcami, ale również zupełnymi zakładnikami swych zachodnich sponsorów. Obarczeni też zostali formalną odpowiedzialnością za państwo, bez możliwości dokonywania samodzielnych decyzji, gdyż de facto gubernatorem Ukrainy jest ambasador USA w tym kraju Geoffrey Pyatt[iv].

  Ponieważ, z oczywistych względów, interesy USA nie mają nic wspólnego z ukraińskimi, rezultatem tego dyktatu jest totalna katastrofa we wszystkich dziedzinach życia. Załamanie się gospodarki w istotny sposób zmniejszyło zasoby finansowe, które obecna władza może zdefraudować. Zakończyło się też finansowanie przez zachód nazistowskiej „opozycji”, gdyż ta stała się obecnie władzą.

  Miast tego, banderowscy bandyci zmuszeni byli ruszyć na front rozpętanej przez siebie wojny domowej na Donbasie. Zagrożone są również majątki oligarchów (zakłady przemysłowe, nieruchomości, itp.) zlokalizowane w rozpadającym się na naszych oczach państwie ukraińskim.

  Pomimo to, prezydent Poroszenko i oficjele jego reżimu, w dalszym ciągu uważają, że Ukraina jest niezbędna USA w celu zniszczenia Rosji, a w związku z czym ich pozycja jest niezagrożona. Jedyne więc co mają w tej katastrofalnej sytuacji robić, to grać na zwłokę „wykłamując” sobie niezbędny czas do momentu przyjścia amerykańskiej pomocy.

  Podobnie jak na zachodzie, wszechobecne kłamstwo jest na Ukrainie jedyną metodą utrzymania się przy władzy. Ponieważ jednak totalna głupota, zaślepienie i ignorancja ukraińskich elit jest znacząco większa niż ich zachodnich odpowiedników, to i rezultaty tej strategii są bardziej katastrofalne.

  Zdarza się też, że z powodu swego debilizmu, niektórzy „wypadają z gry”. Najbardziej groteskowym tego przykładem jest były minister obrony w obecnym nazistowskim rządzie Ukrainy Wałerij Hełetej[v]. Podczas piastowania tego stanowiska, oświadczył on mianowicie, że Rosja zaatakowała lotnisko donieckie przy pomocy broni nuklearnej. Ponieważ „pan minister” był poprzednio ochroniarzem „prezydenta” Poroszenki, to nie musiał znać charakterystyki funkcjonowania broni nuklearnej i nieskrywalnych następstw jej użycia. W rezultacie czego utracił on swe stanowisko, ale pomimo to zdążył on zgromadzić spory majątek w londyńskich nieruchomościach.

  Zresztą, trudno wymagać od ukraińskiego „ministra” obrony narodowej głębszej wiedzy fachowej, kiedy to jedyną „wojskową kwalifikacją” jego obecnego amerykańskiego odpowiednika[vi], Ashtona Cartera, jest oficjalnie deklarowany homoseksualizm.

  Truizmem jest stwierdzenie, w tym momencie, że „elity” III RP równie idealnie wpisują się w ten wizerunek władzy. Wizerunek ten byłby nawet śmieszny, gdyby nie został okupiony zniwelowaniem państwa polskiego do poziomu bezwolnej kolonii zachodu, pauperyzacją, emigracją i demoralizacją społeczeństwa III RP, oraz de facto likwidacją polskiej gospodarki, cywilizacji i kultury.

  Teraz gdy dodatkowo otwieramy swoje „solidarne” ramiona dla setek tysięcy „miłych gości z czarnego lądu”, można by projekt likwidacji polskości na Wisłą i Odrą uznać za zakończony, gdyby nie fakt, że pełną parą szykujemy się do obrony przed „nieuniknioną agresją Rosji” na nasz kraj.

  Zamieniając III RP w magazyn broni sprzętu i rezerw ludzkich NATO, gwarantujemy sobie prewencyjne uderzenie nuklearne na nasze terytorium. A tego mogą nawet nie przeżyć nasi „drodzy czarni goście”, oczywiście o ile zdążą dotrzeć tu na czas.

  Jedynym ratunkiem dla Polski było by jak najszybsze wymiecenie, tych wszystkich „kompetentnych” łajdaków, imbecyli, złodziei, kłamców i wszelkiej innej kanalii, która na podobieństwo świń przy korycie rozpycha się w poszukiwaniu najlepszych kąsków, nawet nie zauważając, że w wyniku ich działalności, wali się na wszystkich ten chlew zatytułowany III RP.

  Niestety, „rozumne” społeczeństwo tegoż, zbyt zajęte jest „wyborami”, w wyniku których przetasuje się nieco hołota po raz kolejny odgrywająca farsę pt. „demokracja parlamentarna”.

  [i] http://cont.ws/post/130836
  [ii] https://pl.wikipedia.org/wiki/Arsenij_Jaceniuk
  [iii] https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawy_Sektor
  [iv] https://en.wikipedia.org/wiki/Geoffrey_R._Pyatt
  [v] http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/nowy-minister-obrony-ukrainy-wie-co-powinien-robic,477727.html
  [vi] https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_Secretary_of_Defense

  http://drnowopolskiblog.neon24.pl 

   

  za: http://marucha.wordpress.com/2016/08/24/wspolczesne-elity-ukrainy-iii-rp-i-zachodu/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s