Duda uznał prawo Ukraińców do neobanderyzmu!?… – w czyim imieniu?????????????????

duda_poroszenko-300x200Fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP

Podpisana w środę przez prezydentów Polski i Ukrainy wspólna deklaracja, z której jasno wynika, — że Ukraińcy mają prawo do kultywowania banderowskich tradycji — to niewątpliwie wielki sukces dyplomatyczny władz w Kijowie i cios dla Polski i Polaków.

„Deklarujemy gotowość dalszej współpracy w zakresie wspierania i ochrony praw polskiej i ukraińskiej mniejszości narodowych,

—  aby   Polacy na Ukrainie i Ukraińcy w Polsce mogli w pełni realizować   się   jak   społeczności pielęgnujące swoje tradycje narodowe, ojczysty język i kulturę”

– napisali we wspólnej deklaracji prezydenci Polski i Ukrainy, którzy w środę spotkali się w Kijowie.

Treść deklaracji, —  jeżeli wyrwać ją z kontekstu politycznego i historycznego, — zapewne byłaby zupełnie niegroźna,  

— jednakże w sytuacji, kiedy władze w Kijowie oficjalnie oddają hołdy Stepanowi Banderze i innym rezunom, uważając ich za ważny i godny naśladowania element tożsamości i kontynuując ich ideologię jako element tradycji,   — zapis zawarty w deklaracji nabiera zupełnie innego znaczenia.

Podpisana w środę w Kijowie wspólna deklaracja prezydentów Polski i Ukrainy, Andrzeja Dudy i Petra Poroszenki to niewątpliwe zwycięstwo neobanderowskich władz w Kijowie,   — a klęska dla właściwie pojętej polskiej racji stanu.

Zrównuje   ona w swej treści kłamliwe twierdzenia ukraińskich „historyków” z prawdą historyczną, jakiej obrońcami są historycy polscy, — a także może zostać odczytana jako zrównująca ludobójstwo dokonane przez Ukraińców na Polakach na Wołyniu z rzekomymi krzywdami, jakie zdaniem Ukraińców spotkały ich ze strony polskiej.

„ —  odnotowując obecność tragicznych stron w historii polsko-ukraińskich stosunków oraz doceniając wagę konstruktywnego polsko-ukraińskiego dialogu, opartego na prawdzie historycznej oraz wysiłkach polskich i ukraińskich polityków, historyków, intelektualistów, i hierarchów kościelnych, aktywnie uczestniczących w procesie pojednania i porozumienia w kwestiach historycznych”

—  piszą prezydenci w przyjętej deklaracji, jakby te — „tragiczne strony”   — polska i ukraińska były sobie równe.

Warto podkreślić,   — iż ukraińscy politycy, intelektualiści oraz hierarchowie kościelni, skażeni banderyzmem,  —  domagają się nie rzeczywistego pojednania,   — ale uznania ich narracji – mimo że nie ma ona pokrycia w faktach – za prawdę objawioną i – o zgrozo! – to zostało określone w deklaracji mianem „konstruktywnego dialogu”.

W tym kontekście przerażający wprost jest kolejny fragment deklaracji.

„Podkreślamy kluczową rolę jedności transatlantyckiej w zapewnieniu bezpieczeństwa i stabilności w Europie i na świecie,

— potwierdzamy wsparcie dla polityki „otwartych drzwi” NATO i uznajemy prawo i perspektywę Ukrainy co do nabycia w przyszłości pełnoprawnego członkostwa w NATO, zgodnie z wolą Narodu Ukraińskiego”

— piszą prezydenci.

Przy czym strona polska nie żąda wyrzeczenia się neobanderyzmu jako warunku poparcia natowskich aspiracji Ukrainy, — ale popiera wejście do NATO kraju, jawnie odwołującego się do totalitaryzmu!

To tak, jakby do NATO zapraszać neonazistowskie Niemcy!

– Polska była, jest i wierzę w to, że będzie trwała przy Ukrainie, wspierając zarówno jej europejskie, jak i transatlantyckie dążenia

– powiedział prezydent Andrzej Duda w Kijowie w oświadczeniu dla mediów.

Nie   zająkną   się   przy tym ani słowem,   — że Polska oczekiwałaby od Ukrainy odejścia od ideologii Doncowa.

Składając takie oświadczenie — Andrzej Duda dał Ukraińcom jasno do zrozumienia,  

— że mogą dalej szerzyć kult Bandery i w żadnym stopniu nie zmieni to oficjalnego stanowiska polskich władz, które nadal będą wspierały Ukrainę.

– Byliśmy   pierwszym   państwem, które uznało niepodległość Ukrainy 2 grudnia 1991 r., staliśmy przy Ukrainie w trudnych dla niej momentach – w czasie pomarańczowej rewolucji, w czasie rewolucji godności,

—   stoimy   także   i dzisiaj, kiedy cały czas trwa ten niezwykle trudny dla   Ukrainy   czas  konfliktu we wschodniej części państwa ukraińskiego i okupacji Krymu

– podkreślił Andrzej Duda.

– Polska w związku z tym była, jest i wierzę w to, że będzie trwała przy Ukrainie,   — wspierając i europejskie dążenia Ukrainy, i transatlantyckie dążenia Ukrainy

– dodał w niemalże wiernopoddańczym tonie polski prezydent.

Ciekawe, czy również w tym samym tonie prowadzone były rozmowy dwustronne?

Te   ostatnie dotyczyły m.in. tematów bieżących,   — w tym pokoju na Ukrainie, perspektyw stabilizacji dla całego regionu, stosunków polsko-ukraińskich i stosunków Ukraina-UE.

– Rozmawialiśmy z panem prezydentem także o tych sprawach trudnych, o tych sprawach związanych z historią, o sprawach związanych z pamięcią historyczną

– oznajmił dość ogólnikowo Prezydent RP.

– Będziemy kontynuowali dialog w tym zakresie.   — Będziemy starali się obydwaj, żeby był on jeszcze bardziej produktywny niż do tej pory

– dodał Andrzej Duda.

Podkreślił   jednocześnie,  że można się spodziewać uzgodnień oraz wspólnych działań w tym zakresie.

– Mam nadzieję, że już w grudniu będziemy w stanie mówić o konkretach

– zapowiedział.

Prezydent Duda podziękował także za zaproszenie na spotkanie z korpusem dyplomatycznym Ukrainy.

– To spotkanie będzie miało miejsce już wkrótce. — Będę miał tam możliwość wystąpienia wobec przede wszystkim ukraińskich ambasadorów, reprezentujących Ukrainę na całym świecie

– zaznaczył.

Zapowiedział również, że jego wystąpienie na tym spotkaniu pokaże priorytety w polskiej polityce zagranicznej.

– Te priorytety,   w   których   kwestia Ukrainy, bezpieczeństwa i budowy   wspólnej architektury wolności i właśnie niezawisłości naszych państw, a także bezpieczeństwa naszego regionu będzie zajmowała miejsce kluczowe

– dodał Andrzej Duda.

Prezydent Duda przybył na Ukrainę we wtorek na zaproszenie prezydenta tego kraju Petra Poroszenki.

— Polski prezydent był jedynym zagranicznym gościem biorącym udział w uroczystościach z okazji 25. rocznicy uchwalenia Aktu Niepodległości Ukrainy.

***

Źródło: prezydent.pl

Anna Wiejak

Opublikowano 24 sierpnia 2016

http://prawy.pl/36097-prezydent-andrzej-duda-uznal-prawo-ukraincow-do-neobanderyzmu/

Reklamy

Komentarze 4 to “Duda uznał prawo Ukraińców do neobanderyzmu!?… – w czyim imieniu?????????????????”

 1. mgrabas Says:

  http://forumemjot.wordpress.com/2016/08/24/rezydent-polin-andrzej-juda-jestem-polakiem-ale-obowiazki-mam-zydowskie/

 2. mgrabas Says:

  „Posted by Marucha w dniu 2016-08-24 (środa)

  Współczesne „elity” Ukrainy, III RP i zachodu

  Jedynym ratunkiem dla Polski było by jak najszybsze wymiecenie, tych wszystkich „kompetentnych” łajdaków, imbecyli, złodziei, kłamców i wszelkiej innej kanalii.

  Niedawno wpadła mi w ręce publikacja[i] Rościsława Iszczenko, omawiająca szanse politycznego uregulowania kryzysu ukraińskiego. Według autora, największy problem w tej kwestii stanowią ukraińskie elity. Zna je on od podszewki i to od zarania niepodległej Ukrainy.

  Ich cechą wspólną jest skrajna głupota i kleptomania. Dzisiejsi ukraińscy przywódcy charakteryzują się na dodatek niewyobrażalnym infantylizmem. Przed „majdanowskim” zamachem stanu, funkcjonowali oni wygodnie i bezpiecznie jako oligarchowie (np. Poroszenko), funkcjonariusze państwowi (np. Jaceniuk[ii]), lub suto dotowani przez zachód „opozycjoniści” (np. Dmytro Jarosz[iii]).

  W momencie siłowego przejęcia władzy stali się oni nie tylko politycznymi przestępcami, ale również zupełnymi zakładnikami swych zachodnich sponsorów. Obarczeni też zostali formalną odpowiedzialnością za państwo, bez możliwości dokonywania samodzielnych decyzji, gdyż de facto gubernatorem Ukrainy jest ambasador USA w tym kraju Geoffrey Pyatt[iv].

  Ponieważ, z oczywistych względów, interesy USA nie mają nic wspólnego z ukraińskimi, rezultatem tego dyktatu jest totalna katastrofa we wszystkich dziedzinach życia. Załamanie się gospodarki w istotny sposób zmniejszyło zasoby finansowe, które obecna władza może zdefraudować. Zakończyło się też finansowanie przez zachód nazistowskiej „opozycji”, gdyż ta stała się obecnie władzą.

  Miast tego, banderowscy bandyci zmuszeni byli ruszyć na front rozpętanej przez siebie wojny domowej na Donbasie. Zagrożone są również majątki oligarchów (zakłady przemysłowe, nieruchomości, itp.) zlokalizowane w rozpadającym się na naszych oczach państwie ukraińskim.

  Pomimo to, prezydent Poroszenko i oficjele jego reżimu, w dalszym ciągu uważają, że Ukraina jest niezbędna USA w celu zniszczenia Rosji, a w związku z czym ich pozycja jest niezagrożona. Jedyne więc co mają w tej katastrofalnej sytuacji robić, to grać na zwłokę „wykłamując” sobie niezbędny czas do momentu przyjścia amerykańskiej pomocy.

  Podobnie jak na zachodzie, wszechobecne kłamstwo jest na Ukrainie jedyną metodą utrzymania się przy władzy. Ponieważ jednak totalna głupota, zaślepienie i ignorancja ukraińskich elit jest znacząco większa niż ich zachodnich odpowiedników, to i rezultaty tej strategii są bardziej katastrofalne.

  Zdarza się też, że z powodu swego debilizmu, niektórzy „wypadają z gry”. Najbardziej groteskowym tego przykładem jest były minister obrony w obecnym nazistowskim rządzie Ukrainy Wałerij Hełetej[v]. Podczas piastowania tego stanowiska, oświadczył on mianowicie, że Rosja zaatakowała lotnisko donieckie przy pomocy broni nuklearnej. Ponieważ „pan minister” był poprzednio ochroniarzem „prezydenta” Poroszenki, to nie musiał znać charakterystyki funkcjonowania broni nuklearnej i nieskrywalnych następstw jej użycia. W rezultacie czego utracił on swe stanowisko, ale pomimo to zdążył on zgromadzić spory majątek w londyńskich nieruchomościach.

  Zresztą, trudno wymagać od ukraińskiego „ministra” obrony narodowej głębszej wiedzy fachowej, kiedy to jedyną „wojskową kwalifikacją” jego obecnego amerykańskiego odpowiednika[vi], Ashtona Cartera, jest oficjalnie deklarowany homoseksualizm.

  Truizmem jest stwierdzenie, w tym momencie, że „elity” III RP równie idealnie wpisują się w ten wizerunek władzy. Wizerunek ten byłby nawet śmieszny, gdyby nie został okupiony zniwelowaniem państwa polskiego do poziomu bezwolnej kolonii zachodu, pauperyzacją, emigracją i demoralizacją społeczeństwa III RP, oraz de facto likwidacją polskiej gospodarki, cywilizacji i kultury.

  Teraz gdy dodatkowo otwieramy swoje „solidarne” ramiona dla setek tysięcy „miłych gości z czarnego lądu”, można by projekt likwidacji polskości na Wisłą i Odrą uznać za zakończony, gdyby nie fakt, że pełną parą szykujemy się do obrony przed „nieuniknioną agresją Rosji” na nasz kraj.

  Zamieniając III RP w magazyn broni sprzętu i rezerw ludzkich NATO, gwarantujemy sobie prewencyjne uderzenie nuklearne na nasze terytorium. A tego mogą nawet nie przeżyć nasi „drodzy czarni goście”, oczywiście o ile zdążą dotrzeć tu na czas.

  Jedynym ratunkiem dla Polski było by jak najszybsze wymiecenie, tych wszystkich „kompetentnych” łajdaków, imbecyli, złodziei, kłamców i wszelkiej innej kanalii, która na podobieństwo świń przy korycie rozpycha się w poszukiwaniu najlepszych kąsków, nawet nie zauważając, że w wyniku ich działalności, wali się na wszystkich ten chlew zatytułowany III RP.

  Niestety, „rozumne” społeczeństwo tegoż, zbyt zajęte jest „wyborami”, w wyniku których przetasuje się nieco hołota po raz kolejny odgrywająca farsę pt. „demokracja parlamentarna”.

  [i] http://cont.ws/post/130836
  [ii] https://pl.wikipedia.org/wiki/Arsenij_Jaceniuk
  [iii] https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawy_Sektor
  [iv] https://en.wikipedia.org/wiki/Geoffrey_R._Pyatt
  [v] http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/nowy-minister-obrony-ukrainy-wie-co-powinien-robic,477727.html
  [vi] https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_Secretary_of_Defense

  http://drnowopolskiblog.neon24.pl 

   

  za: http://marucha.wordpress.com/2016/08/24/wspolczesne-elity-ukrainy-iii-rp-i-zachodu/

  • mgrabas Says:

   Opublikowano by emjot

   Co Duda powiedział Poroszence ws. rozbiórki „pomnika” ku czci UPA w Hruszowicach?

   Petro Poroszenko i Andrzej Duda. Fot. Unian 

   W związku z niejasnościami dotyczącymi rozmowy prezydentów Polski i Ukrainy 3 maja br., dotyczącej m.in. legalnej rozbiórki nielegalnego upamiętnienia UPA na Podkarpaciu, zwróciliśmy o wyjaśnienie do Kancelarii Prezydenta. —   Ukraińskie media podawały, że Andrzej Duda rzekomo potępił działania polskich aktywistów.

   Jak napisano w relacji zamieszczonej na oficjalnej stronie ukraińskiego prezydenta, w trakcie rozmowy telefonicznej z prezydentem RP 3 maja br., Petro Poroszenko „potępił incydent z demontażem ukraińskiego pomnika w wiosce Hruszowice w pobliżu Przemyśla 26. kwietnia br.”.

   – [Poroszenko] Podkreślił niedopuszczalność profanacji symboli państwowych Ukrainy i zaznaczył, że to wymaga reakcji polskich władz

   – podano w oficjalnym komunikacie na stronie prezydenta Ukrainy.

    Dodajmy, że do żadnej profanacji symboli państwowych nie doszło.

   Podkreślał   to  w rozmowie z Kresami.pl szef Ruchu Narodowego Podkarpacia Marek Kulpa.

   Jak zaznaczał,  —  przed rozbiórką odcięto i ściągnięto z obiektu herb Ukrainy, żeby zapobiec jego ewentualnej profanacji.

   Według oficjalnego komunikatu biura prasowego ukraińskiego prezydenta, Andrzej Duda

   —   „obiecał  osobiście przyjrzeć się sprawie tego incydentu oraz należycie go ocenić, aby nie dopuścić do powtarzania się podobnych przypadków w przyszłości”.W relacji z rozmowy na stronie Prezydenta RP, w oficjalnym komunikacie, nie było wzmianki na powyższy temat.

   W mediach,   — szczególnie na Ukrainie,   — na tej podstawie zaczęto formułować opinie, jakoby prezydent RP potępił rozbiórkę nielegalnego upamiętnienia UPA na cmentarzu komunalnym w Hruszowicach.

   Która odbyła się zgodnie z prawem. Decyzja samorządu ws. rozbiórki, dokładniej wójta gm. Stubno, była legalna – co potwierdziło m.in. Ministerstwo Kultury, a także IPN.

   Przeczytaj: Polskie służby i ukraińscy urzędnicy naciskali, żeby pomnika UPA nie rozbierać [NASZ WYWIAD]

   Co powiedział Duda?

   W związku z niejasnościami w tej sprawie, 5 maja zwróciliśmy się do Kancelarii Prezydenta RP z prośbą o wyjaśnienie sprawy.

   Biuro   Prasowe  KPRP dwukrotnie przedłużało termin udzielenia odpowiedzi. Tłumacząc to  —  „koniecznością zgromadzenia danych i ich analizy”.

   Ostatecznie, odpowiedź uzyskaliśmy w połowie czerwca.

   Wynika z niej, że 3 maja br. odbyła się rozmowa telefoniczna Prezydenta RP Andrzeja Dudy z Prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką, z inicjatywy strony ukraińskiej.

   W  rozmowie tej Poroszenko złożył Dudzie gratulacje i życzenia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, a później obaj prezydenci — „wysoko ocenili rezultaty ostatniego posiedzenia Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów RP i Ukrainy”.

   – (…) w tym rozpoczęcie działań na rzecz powołania Polsko-Ukraińskiego Centrum   Dobrosąsiedztwa   oraz   Mapy Drogowej Polsko-Ukraińskiego Pojednania, której celem jest stworzenie m. in. wspólnej listy miejsc pamięci

   – czytamy w piśmie z Kancelarii Prezydenta.

   – W temacie istniejących miejsc pamięci Prezydenci zgodzili się, że należy odróżniać działania legalne od nielegalnych, czy wręcz wrogich, jakimi był chociażby ostatni atak na Konsulat Generalny w Łucku czy dewastacje polskich miejsc pamięci na Ukrainie

   podaje KPRP.

   – Zdarzeń o takim charakterze nie odnotowano w Polsce

   dodano.

   – Prezydent RP Andrzej Duda jasno wskazał, że gdyby doszło do tego typu wrogich działań na terenie Rzeczypospolitej, to reakcja władz polskich byłaby zdecydowana, a ich potępienie jednoznaczne.

   Prezydent RP wskazał, że czym innym jest dyskusja o wydarzeniach w Hruszowicach. — Było to bowiem oficjalne działanie władz samorządowych, a nie potajemną i nielegalną akcją nieznanych sprawców

   czytamy w komunikacie.

   – Prezydenci zgodzili się, że gdyby w czasie działań oficjalnych władz dochodziło do profanacji symboli narodowych, — to byłoby to rzeczą niedopuszczalną i powinno spotkać się z należytą reakcją władz państwowych

   – napisano w ostatniej części komunikatu.

   Nasz portal zadał KPRP również inne pytania:  — czy Prezydent RP zamierza zająć się kwestią nacisków wywieranych przez policję i ABW na organizatorów rozbiórki, a także, czy zamierza podjąć działania ws. wcześniejszych nacisków ze strony wysokich rangą urzędników ukraińskich na wójta gminy Stubno, który podjął decyzję o rozbiórce.

   Pytania te pozostały bez odpowiedzi.

   _________________

   Kresy.pl / 17 czerwca 2017

   Za; http://kresy.pl/wydarzenia/duda-powiedzial-poroszence-ws-rozbiorki-pomnika-ku-czci-upa-hruszowicach/

   ZOBACZ:

   PiS ponownie zablokował ustawę ws. penalizacji banderyzmu w Polsce

   Powstało Polsko-Ukraińskie Forum Partnerstwa. – „Jesteśmy miłośnikami Ukrainy” [+FOTO]

   Jarosław Kaczyński: mój Brat był przyjacielem Ukrainy

   Protesty w Łucku. Polacy, PRZEPROŚCIE za krytykę Bandery!

   Ukraiński rewizjonizm w natarciu! Powstał film „Ukradziona ojczyzna” o… polskich ziemiach

   Ukraina: zablokowano ekshumacje ofiar rzezi wołyńskiej. W tle sprawa pomnika UPA w Hruszowicach

   za: http://forumemjot.wordpress.com/2017/06/21/co-duda-powiedzial-poroszence-ws-rozbiorki-pomnika-ku-czci-upa-w-hruszowicach/#more-58559

   • mgrabas Says:

    „Przez Tomasz Śniarowski – 21 czerwca 2017

    Ukraińcy chcą oddać Donbas Ameryce, żeby Trump wygonił Rosjan? Szokujący plan Poroszenki


    fot. PAP/EPA

    Rząd USA jest kuszony ogromnymi pieniędzmi, by bardziej zaangażować się w konflikt na Ukrainie. Prezydent Ukrainy Poroszenko chce zachęcić USA do włączenia się w uregulowanie konfliktu na wschodzie kraju poprzez zagwarantowanie 90 proc. kontraktów przy odbudowie infrastruktury w Donbasie amerykańskim firmom – podała w środę rosyjska gazeta „Kommiersant”.

    Jak informuje dziennik, powołując się na źródła bliskie prezydentowi Ukrainy, Kijów przygotował plan, który ma „materialnie zainteresować administrację Donalda Trumpa „uregulowaniem konfliktu” na południowym wschodzie Ukrainy”. „Trump jest biznesmenem, dlatego my też przyjmiemy biznesowe podejście” – cytuje dziennik te źródła.

    Przeczytaj też: Amerykańskie wojska mogą pojawić się na Ukrainie. Przewodniczący parlamentu ujawnia plan porozumienia wojskowego z USA

    -„Nasza oferta polega na tym, że 90 proc. wszystkich kontraktów związanych z odbudową zniszczonej infrastruktury w Donbasie trafi do amerykańskich firm. Ale by tak się stało, oczywiście, Donbas musi wrócić pod kontrolę Ukrainy.”

    „A to nie dojdzie do skutku bez aktywnego zaangażowania w ten proces Waszyngtonu i bez wywierania ze strony administracji Trumpa dodatkowej presji na Moskwę” – wyjaśnił rozmówca „Kommiersanta”.

    Spotkanie prezydentów USA i Ukrainy, Donalda Trumpa i Petra Poroszenki, odbyło się w Białym Domu we wtorek. Podczas krótkiej, kurtuazyjnej rozmowy z Poroszenką Trump powiedział, że spotkanie z przywódcą Ukrainy jest dla niego „wielkim zaszczytem”. Poroszenko ze swej strony wyraził nadzieję, że oba państwa będą w stanie „skutecznie współpracować”.

    Poroszenko spotkał się również z wiceprezydentem USA Mike’iem Pence’em i z doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego H.R. McMasterem. Pence w oświadczeniu wydanym po rozmowach z ukraińskim prezydentem poinformował, że rozmowy koncentrowały się na „wsparciu „pokojowego rozwiązania konfliktu” na wschodzie Ukrainy oraz na programie „reform” prezydenta Poroszenki i na (jego) „wysiłkach antykorupcyjnych””.

    Podczas niespełna dwudniowej, roboczej wizyty w Waszyngtonie, prezydent Ukrainy spotkał się także z sekretarzem stanu USA Rexem Tillersonem, ministrem obrony Jamesem Mattisem oraz z przywódcami Kongresu z obu partii politycznych, w tym z najbardziej oddanym obrońcą Ukrainy w Kongresie, republikańskim senatorem Johnem McCainem.

    Przeczytaj też: Skandaliczna wypowiedź rzecznika praw obywatelskich. Naród polski brał czynny udział w holokauście.

    PAP/Wolność24″

    źródło: http://wolnosc24.pl/2017/06/21/ukraincy-chca-oddac-donbas-ameryce-zeby-trump-wygonil-rosjan-szokujacy-plan-poroszenki/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s