CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ O IZRAELU

Opracowano na podstawie:

http://www.globalresearch.ca/ten-facts-everyone-needs-to-know-about-israel/
http://www.globalresearch.ca/ten-facts-why-netanyahu-is-a-criminal/

16310273732_dc96737560_o

 1. Z 14,2 miliona wszystkich Żydów na świecie tylko 43% mieszka w Izraelu.
 2. Podczas gdy 75% Izraelczyków to Żydzi, 21% stanowią rdzenni Arabowie, którzy mają w tym kraju ograniczone prawa obywatelskie.
 3. Według oficjalnych statystyk Izrael jest bardziej niebezpiecznym miejscem do życia dla Żyda niż Wielka Brytania, Francja, Stany Zjednoczone czy Kanada.
 4. Izrael ma najwyższy wskaźnik urodzeń w krajach rozwiniętych, średnio: troje dzieci na jedną kobietę.
 5. Rząd Netanyahu otrzymuje rocznie ponad 6 miliardów dolarów od amerykańskiego kongresu i Amerykańsko-Izraelskiego Komitetu ds. Społecznych (AIPAC), co w przeliczeniu daje 1000$ na każdego żydowskiego Izraelczyka wyciągnięte z kieszeni amerykańskiego podatnika. Jednocześnie Netanyahu wpływa na władze USA, by te prowadziły politykę zagraniczną zgodnie z jego wytycznymi.
 6. Izrael jest jedynym krajem na świecie, który nie poczuwa się do udzielenia informacji na temat posiadanej broni nuklearnej. Przypuszcza się, że może to być nawet 400 głowic nuklearnych. Jednocześnie władze tego kraju konsekwentnie odmawiają podpisania Układu o Nierozprzestrzenianiu Broni Jądrowej, którego stronami są m.in. Europa, Stany Zjednoczone, a nawet Iran.
 7. Izrael nie podpisał także ani Konwencji o zakazie broni chemicznej, ani Konwencji o zakazie stosowania broni biologicznej, których sygnatariuszami jest cała UE i większość państw członkowskich ONZ.
 8. Angela Merkel dostarczyła Izraelowi wybudowaną przez Niemców flotę łodzi podwodnych klasy Delfin. Aktualnie jest ona silniejsza niż siły obronne Francji, Wielkiej Brytanii czy Niemiec i stanowi bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa Europy.
 9. Rząd Izraela kontynuuje okupację terytoriów Palestyny – jak dotąd udało mu się przesiedlić tam nielegalnie ponad 500 000 swoich obywateli. W ten sposób izraelskie władze próbują pokrzyżować plany utworzenia niezależnego państwa palestyńskiego dla 5 milionów rdzennych Arabów. Ponadto wynajęci przez nich terroryści nękają arabskich mieszkańców okupowanej Palestyny, podpalając i niszcząc ich gaje oliwne i inne formy działalności gospodarczej, kontynuując w ten sposób program zastraszania i przemocy.
 10. Dzieje się tak, ponieważ Netanyahu jest liderem partii, w której statucie zapisano: dążenie do czystek etnicznych rdzennych Palestyńczyków. Celem jest utworzenie „Wielkiego Izraela” obejmującego teren całej Palestyny.
 11. Izrael, mimo podpisanych zobowiązań, blokuje możliwość zaspokajania podstawowych potrzeb prawie 2 milionów mieszkańców Gazy, np. poprzez kontrolę dostaw wody pitnej [link].
 12. Netanyahu grozi, że ograniczy dostęp do jednej z najważniejszych świątyń muzułmańskich na świecie: meczetu Al-Aksa w Jerozolimie, co z pewnością sprowokuje zamieszki i jeszcze bardziej zaostrzy sytuację w regionie.
 13. Pochodzenie rodzinne obecnego premiera Izraela wskazuje na powiązania z organizacjami terrorystycznymi. Jego ojciec był osobistym sekretarzem Włodzimierza Żabotyńskiego, założyciela Irgun, syjonistycznej, rewizjonistycznej organizacji paramilitarnej. Najbardziej znanymi operacjami Irgun jest zamach bombowy na Hotel King David w Jerozolimie oraz masakra w Deir Yassin, gdzie organizacja zaatakowała arabską wioskę, w której zginęło ponad 100 osób w tym kobiety i dzieci. Po tym wydarzeniu arabska ludność cywilna zaczęła masowo uciekać ze swoich miast i wiosek.

  źródło: http://xebola.wordpress.com/2016/02/14/co-powinienes-wiedziec-o-izraelu/

Advertisements

Odpowiedzi: 2 to “CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ O IZRAELU”

 1. mgrabas Says:

  „Tekst źródłowy: http://www.middleeastmonitor.com/
  z dn. 27.04.2016

  NAJWIĘKSZA POMOC MILITARNA DLA IZRAELA W HISTORII USA

  16576667171_61e2b23c97_o

  Jak donosi dziennik Times of Israel, powołując się na przedstawiciela Białego Domu,

  Stany Zjednoczone planują przekazać Izraelowi największą pomoc militarną w swojej historii.

  Większość amerykańskich senatorów wezwało do zwiększenia pakietu pomocowego dla Tel Awiwu.
  „Przygotowujemy się do podpisania porozumienia z Izraelem, w którym zobowiążemy się do przekazania największego w historii Stanów Zjednoczonych pakietu pomocowego” – powiedział Agencji Reutera przedstawiciel Białego Domu.

  Aż 83 ze 100 senatorów podpisało się pod listem wzywającym prezydenta Baracka Obamę do zwiększenia pomocy zagranicznej dla Izraela i natychmiastowej zgody na treść wyżej wspomnianego porozumienia.
  Treść listu przygotował republikański senator Lindsey Graham z senatorem Demokratów, Chrisem Cowansem. Podpisało się pod nim 51 Republikanów i 32 Demokratów, w tym kandydat na prezydenta Ted Cruz.

  Obecnie Stany przekazują Izraelowi w ramach pomocy militarnej 3,1 miliarda dolarów rocznie. Tel Awiw żąda zwiększenia tej kwoty do 5 miliardów dolarów. Premier Benjamin Netanyahu zadeklarował, że może zaczekać ze swoim wnioskiem na następcę Obamy.

  Podczas swojej ostatniej wizyty w Izraelu amerykański wiceprezydent, Joe Biden, poinformował, że pakiet pomocowy będzie mniejszy niż ten, którego się tu oczekuje. Jednocześnie zapewnił, że jego wielkość będzie wystarczająca, by zapewnić Izraelowi bezpieczeństwo.”

  źródło: http://xebola.wordpress.com/2016/05/11/usa-chce-przekazac-izraelowi-najwieksza-pomoc-militarna-w-historii/

 2. mgrabas Says:
  published 2016-08-25 19:37:08, modified 2016-08-25 19:41:38

  Były generał USA: Dzięki Bogu za ISIS… Będziemy na Bliskim Wschodzie na zawsze, aby bronić Izraela

  jerry-boykin-680x365ew2

  Źródło: nonalignedmedia.com, tłum. asd

  Były generał amerykański Jerry Boykin oprócz wypowiedzenia słów „Dzięki Bogu za ISIS” za dostarczenie odnowionego pretekstu do kontynuowania okupacji Bliskiego Wschodu, poruszył ważną kwestię:

  „Jest inny powód, dla którego nigdy nie zamierzamy wyjść z Bliskiego Wschodu, i jest to mały kawałek ziemi zwany Izraelem. Przyjęliśmy zobowiązania w stosunku do Izraela w 1948 roku, że będziemy tam jeśli oni będą potrzebować naszej pomocy. Ten prezydent [Obama]… Chcę, żebyście zrozumieli, że moje dzieci są żydowskie, moja matka jest Żydówką, więc jestem bardzo zaciekły o Izrael. Ale pomysł, że ten prezydent nie był antysemitą jest absolutnym nonsensem.”

  źródło: http://radtrap.wordpress.com/2016/08/25/byly-general-usa-dzieki-bogu-za-isis-bedziemy-na-bliskim-wschodzie-na-zawsze-aby-bronic-izraela/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s