Atlantic Council: Rosja mogłaby przejąć Polskę w ciągu jednej nocy

Posted by Marucha w dniu 2016-07-26 (wtorek)

Eksperci z amerykańskiego ośrodka analitycznego Atlantic Council doszli do wniosku, że Rosja mogłaby przejąć Polskę w ciągu jednej nocy, pisze „Bild”.

Według analityków w związku z tym NATO musi być zawsze gotowe do konfrontacji z Rosją i, jeśli będzie to konieczne, udzielenia ostrej odpowiedzi.

— Nawet jeśli teraz Moskwa nie jest zainteresowana tym, by doprowadzić do bezpośredniej konfrontacji z NATO, wszystko może się zmienić w ciągu nocy i być wdrożone jak najszybciej. Tym bardziej że plany i niezbędne zasoby zostały już dawno przygotowane – pisze Atlantic Council.

Amerykański ośrodek zaproponował też warianty kontrataku. Jego celem może paść moskiewskie metro, sieć energetyczna Petersburga lub rosyjska stacja telewizyjna RT.

Ponadto – według autorów dokumentu – „Polska powinna dać do zrozumienia Rosji, że w przypadku rozpoczęcia działań zbrojnych wyśle do obwodu kaliningradzkiego jednostki specjalne w celu zniszczenia strategicznych obiektów, m.in. baterii rakietowych”.

Wcześniej amerykański podsekretarz obrony ds. Rosji, Ukrainy i Eurazji Michael Carpenter oświadczył, że Rosji wystarczy mniej niż 60 godzin, by pokonać wojska NATO.

http://pl.sputniknews.com/opinie/20160726/3565335/nato-polska-atak-atlantic-council.html * *

*                         *                           *

Atak Rosji na Polskę? Straszydła szaleńców!

Rozmowa korespondenta radia Sputnik Leonida Sigana z wiceadmirałem w stanie spoczynku Markiem Toczkiem.

Eksperci amerykańskiego think tanku Atlantic Council sugerują, że Rosja mogłaby zdobyć Polskę w ciągu jednego dnia. Rzecznik prezydenta Rosji dziś wypowiedział się na ten temat: „Kreml ocenia ten artykuł jako pseudoanalitykę szaleńców”. Jak Pan sądzi, czemu służą te straszydła pseudoanalityków?

— Ja myślę, że jest to taka stara zasada mącenia po to, aby w tej mętnej wodzie grać inne tematy, które akurat są ważniejsze dla tej strony i one powinny być skrywane. Temat o ciągłym zagrożeniu ze strony Rosji, a konkretnie agresji na Polskę, to temat nie nowy. Co jakiś czas się pojawia, w różnych odsłonach i różnych konfiguracjach.

Ale ludzie, którzy myślą o sprawach bardziej merytorycznie i mają ugruntowaną wiedzę, nie podchodzą do tego w sposób poważny.

Konfrontacja graniczna między USA-NATO a Rosją niesie ze sobą ryzyko wojny jądrowej
Jest to żart. Tak przynajmniej to należy odczytywać. A tym bardziej zdobycie Polski w takim dystansie czasu. Jest to wręcz niepoważne.

Oprócz tego, trudno się dopatrywać, jakie dzisiaj Rosja miałaby interesy w tym, żeby zajmować Polskę, czy jakiekolwiek inne państwo? Tylko dla samego faktu zagarnięcia terytorium?

Ta cała sprawa ciągnie się od samego początku, kiedy na wschodzie Ukrainy, w jej przygranicznej części, powstał konflikt. Rozwój wydarzeń w tamtej części Europy absolutnie nie jest adekwatny do tego, o czym mówią dzisiaj, jeśli chodzi o strefę Polski czy krajów bałtyckich.

Myślę, że to służy tylko i wyłącznie temu, żeby coś skryć, bo inne sprawy są rozgrywane. Żeby emocje ludności skierować w inną stronę. Takie tematy lansuje się, nagłaśnia i ciągle podgrzewa, żeby były one aktualne.

A przecież w Moskwie niejednokrotnie podkreślano, że Rosja nigdy nie dokona agresji na żaden z krajów NATO. Czy nie uważa Pan, że NATO poszukuje tylko pretekstu dla usprawiedliwienia swoich zamiarów rozmieszczenia uzbrojonych batalionów w pobliżu rosyjskich granic?

— Z pewnością jest to pretekst do tego, żeby tu wejść. Tylko powstaje pytanie, po co oni są tu potrzebni? Jakie mają tu interesy? Jak się głębiej popatrzy, to interesy mogą być, ale nie są to wyłącznie interesy militarne. Nie chciałbym o tym mówić w tej chwili, bo są to tylko moje sugestie, ale jak się w tym temacie głębiej poszuka faktów, to można łatwo znaleźć, czym jest okręg Suwalszczyzny, i nie tylko w kontekście spraw surowcowych. Jedno z drugim można wiązać.

Dowodów na to na razie nie ma, ale wiele wskazuje na to, że jest to możliwe.

Ja bym raczej właśnie w takiej optyce rozważał te sprawy. Raczej chodzi o to, żeby wejść w obszar, tam, gdzie są jakieś interesy gospodarcze, i robić to, co od dawna Amerykanie niestety robią.

http://pl.sputniknews.com/opinie/20160726/3569585/atak-rosji-straszydla.html

*                         *                           *

Opowieści o rosyjskim blitzkriegu to jakieś „pseudoanalizy szaleńców”

Kreml ocenił artykuły amerykańskich ekspertów traktujące o możliwej napaści zbrojnej Rosji na Polskę, określając je mianem „pseudoanalizy szaleńców”.

Niemiecka gazeta Bild przywołała opinię ekspertów amerykańskiego ośrodka analitycznego Antlantic Council, których zdaniem Rosja mogłaby zająć Polskę w ciągu jednego dnia. Krótką prezentację wywodów amerykańskich ekspertów można znaleźć na naszej stronie.

Moskwa niejednokrotnie podkreślała, że Rosja nie zamierza napadać na żaden kraj członkowski NATO. Dlatego też, odpowiadając na pytania dziennikarzy, jak należy oceniać tego typu oświadczenia, rzecznik rosyjskiego prezydenta był lakoniczny:

„[Należy je oceniać w charakterze] pseudoanalizy szaleńców” — powiedział Dmitrij Pieskow w czasie wtorkowego brefingu na Kremlu.

http://pl.sputniknews.com/swiat/20160726/3566554/Pieskow-napasc-Rosja-Polska-Kreml.html

Advertisements

Jedna odpowiedź to “Atlantic Council: Rosja mogłaby przejąć Polskę w ciągu jednej nocy”

 1. mgrabas Says:

  „Volviak19 said
  2017-04-29 (sobota) @ 21:04:16

  Z tą Koreą Płn. to jest ściema, Ussrael gromadzi wojsko blisko Chin, po to by kitajce nie protestowały- KRLD jest pretekstem.
  W dogodnej chwili uderzą na Chiny razem z Japonią i Australią. Tak samo gromadzą więcej wojska w Syrii i Iraku, ale tam ich celem jest Iran. Jakby tego było mało jeszcze rozpierducha w Wenezueli, coś mi się wydaje że koniec Usraela bliski. Rosja, Iran, Chiny i Korea Płn mają wspólny sojusz wojskowy, nie dadzą się załatwić.

  źródło: http://marucha.wordpress.com/2017/04/29/czym-motywowane-sa-dzialania-korei-polnocnej/#comment-671516

  Czym motywowane są działania Korei Północnej?

  źródło: http://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/201704285356513-sputnik-korea-polnocna-kim-dzong-un/

  „Grace said
  2017-04-29 (sobota) @ 15:54:03

  Caly ten artykul to zgadywanka. Autor nie ma pojecia o tym co naprawde mysli Kim ani ludzie w tym kraju. Ostatnia parada wojskowa w Pjongjang, jak sie dobrze przyjrzec zachowaniu Kima i otaczających go generałów, nie potwierdzi plotek i domysłów że Kim wciąż się obawia sprzeciwu czy jakiegoś powstania ze strony wojskowej wierchuszki. Nie da się takich zachowań wyreżyserować. W każdym kraju znajdą się tacy którzy za pieniądze zdradza własny kraj. Korea nie jest wyjątkiem, być może tacy są, ale tak naprawde to nikt nie wie czego koreańczycy chcą. Wszystko co się pisze na temat Korei Północnej to tylko glownie wytwór wyobraźni autorów i nieco informacji od „uciekinierów” (a te nigdy nie będą uczciwe). Korea nikomu nie zagraża podobnie jak Rosja, a oba kraje wciąż są na celowniku psychopatów wojennych. Są dwa inne kraje natomiast które są światowym zagrożeniem a nazywają się najlepsza demokracja na świecie. Niech zostawia Koreę w spokoju!

  źródło: http://marucha.wordpress.com/2017/04/29/czym-motywowane-sa-dzialania-korei-polnocnej/#comment-671457

  Groźby Macrona wobec Polski: element tylko propagandowy

  źródło: http://pl.sputniknews.com/opinie/201704295357970-sputnik-polska-macron-sankcje/

  Polska: Czarnecki (PiS)jesteśmy patriotami NATO, Macron lepszy dla Polski bo bardziej antyrosyjski

  źródło: http://xportal.pl/?p=29165

  „W opinii europosła PiS, w kontekście rosnącego wszędzie eurosceptycyzmu, Polska nie powinna przystępować do strefy euro. Polska będąc jednym z siedmiu najbiedniejszych krajów Unii Europejskiej jeśli chodzi o PKB na głowę mieszkańca, jest krajem, który by zapłacił wysoką cenę za wejście do strefy Euro. Bo to byłaby drożyzna, byłoby to uderzenie w obywateli – powiedział Czarnecki.”

  źródło: http://kresy.pl/wydarzenia/czarnecki-macron-lepszy-dla-polski-niz-le-pen-bo-jest-bardziej-sceptyczny-wobec-rosji/

  „Joannus said
  2017-04-29 (sobota) @ 16:28:33

  Ad 2
  Są dwa inne kraje natomiast które są światowym zagrożeniem a nazywają się najlepsza demokracja na świecie. Niech zostawia Koreę w spokoju!”
  Te dwa kraje chcą zawłaszczyć i zniewolić cały swiat włącznie z przeprowadzeniem szeroko zakrojonej depopulacji.

  źródło: http://marucha.wordpress.com/2017/04/29/czym-motywowane-sa-dzialania-korei-polnocnej/#comment-671469

  „Jacek2 said
  2017-04-29 (sobota) @ 21:44:42

  Laos, pamięta ktoś Laos? Pięćset tysięcy nalotów i dwa miliony ton zrzuconych bomb. Więcej niż przez całą II WW. Nie chwaląc się wuj sam tego dokonał.

  źródło: http://marucha.wordpress.com/2017/04/29/czym-motywowane-sa-dzialania-korei-polnocnej/#comment-671526

  „acek2 said
  2017-04-29 (sobota) @ 21:51:41

  Nawet na żydopedii nie ukrywają że większość ofiar wojny w Korei to robota „demokratów” i ich przydupasów.!”

  źródło: http://marucha.wordpress.com/2017/04/29/czym-motywowane-sa-dzialania-korei-polnocnej/#comment-671528

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s