Radosław Patlewicz masakruje w Sejmie umowę TTIP

15 Lipiec 2016

źródło: http://pekokantylichwiarz.wordpress.com/2016/07/15/radoslaw-patlewicz-masakruje-w-sejmie-umowe-ttip/

/Opublikowany 13.07.2016
Fragment konferencji na temat TTIP, która odbyła się 12 lipca 2016 w Sali Kolumnowej Sejmu na Wiejskiej. Przemawia Radosław Patlewicz/

Reklamy

Komentarze 2 to “Radosław Patlewicz masakruje w Sejmie umowę TTIP”

 1. mgrabas Says:

  http://marucha.wordpress.com/2016/07/20/czlowiek-ktory-pogrzebal-ttip/

  • mgrabas Says:

   Niemiecki wicekanclerz mówi o porażce koncepcji TTIP

   Posted by Marucha w dniu 2016-08-29 (poniedziałek)

   Według wicekanclerza Sigmara Gabriela, że Transatlantyckie Partnerstwo w dziedzinie Handlu i Inwestycji nie zostanie zawarte.

   W wywiadzie dla niemieckiej telewizji ZDF czołowy reprezentant Socjaldemokratycznej Partii Niemiec w rządzie i jego wiceszef powiedział: „W mojej opinii negocjacje ze Stanami Zjednoczonymi de facto poniosły porażkę, choć nikt nie chce tego przyznać. W ciągu trzech lat negocjacji i 14 rund rozmów nie udało się zamknąć ani jednego z 27 dyskutowanych rozdziałów. Jednym z powodów dla którego nie ma przełomu jest to, że my Europejczycy nie chcemy poddać się naciskom Stanów Zjednoczonych”.

   Zakładający powstanie strefy wolnego handlu między Unią Europejską a USA układ TTIP negocjowany jest całkowicie nietransparentnie [czyli w tajemnicy przed motłochem – admin] przez urzędników Komisji Europejskiej i Departamentu Handlu USA.

   Wielu analityków i polityków w Europie wskazuje że zniesienie barier handlowych będzie niebezpieczne dla szeregu sektorów gospodarki państw europejskich (przemysł stalowy, szczególnie rolnictwo). W zakresie rolnictwa wskazują na zagrożenia nie tylko o charakterze ekonomicznym ale łączące się również ze znacznie niższymi standardami produkcji żywności w USA (nadużywanie nawozów w Europie uważanych za niezbyt bezpieczne, nadużywanie antybiotyków w hodowli, niekontrolowana ekspansja GMO).

   TTIP zakłada na obecnym etapie szereg zapisów, które będą kwestionować suwerenność państw narodowych. Państwa będą mogły być pozywane do trybunałów arbitrażowych przez wiekie korporacje. Na podstawie TTIP korporacje będą mogły domagać się rekompensat za wprowadzenie przez państwa przepisów oznaczających „pogorszenie warunków inwestycyjnych” dla korporacji.

   Rozumiane w ten sposób mogą być nawet decyzje rządów i parlamentów o podwyższaniu podatków, czy podwyższaniu standardów prawa pracy.

   Czytaj także: Geopolityczny wymiar TTIP
   http://www.kresy.pl/

   za: http://marucha.wordpress.com/2016/08/29/niemiecki-wicekanclerz-mowi-o-porazce-koncepcji-ttip/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s