Poglądy Szejka Imrana Nazar Hoseina na współczesną sytuację polityczną w świecie

Szejk Imran Nazar HoseinPrzedstawiamy niżej wybór wypowiedzi szejka Imrana Nazar Hoseina na temat kluczowych zagadnień polityczno-gospodarczych i cywilizacyjnych współczesnego świata. 

Szejk Imran Nazar Hosein (ur. 1942 na Karaibach, Trynidad i Tobago, rodzice przybyli z Indii)  jest islamskim uczonym,  filozofem,  specjalizującym się w islamskiej eschatologii, polityce światowej , autorem licznych prac z zakresu  ekonomii, socjologii i  światowej polityki. Autorem m.in. pracy:  „Jerozolima w Koranie” (Jerusalem in the Qur’an). Studiował na Uniwersytetach w Karaczi, Uniwersytecie Indii Zachodnich, a doktoryzował się w Insytucie Stosunków Międzynarodowych w Szwajcarii. Przebywał 10 lat  w USA , głównie w Nowym Jorku, gdzie prowadził w środowisku muzułmańskim działalność edukacyjną, naukową i religijno-społeczną.  Specjalizował się w debatach teologiczno – cywilizacyjnych między chrześcijanami, muzułmanami, a żydami. Z wykładami odwiedzał także Florydę oraz Kanadę. Ma za sobą także liczne doświadczenia w pracy administracyjnej i kierowania działalnością naukowo-badawczą, gdyż w młodości był pracownikiem ministerstwa spraw zagranicznych Trynidadu i Tobago, a w wieku dojrzałym dyrektorem ds badań Swiatowgo Kongresu Islamskiego w Karaczi, dyrektorem ds Edukacji i Badań Instytutu Islamskiego w Miami na Florydzie oraz twórcą zasad  The Aleemiyah Institute of Islamic Studies, więcej: http://en.wikipedia.org/wiki/Imran_N._Hosein  oraz  http://www.imranhosein.org/

„Długoterminowym skutkiem wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii będzie upadek euro obok upadku amerykańskiego dolara” – mówi szejk Imran Hosein.

Przedstawiam tłumaczenie wypowiedzi szejka Imrana Hoseina w sprawie Brexitu – pisze bloger Metro. – Jeśli to będzie ciekawe, to informuję, że szejk Hosein wypowiada się dzisiaj również o Rosji, Iranie, Izraelu i Arabii Saudyjskiej: http://www.youtube.com/user/108morris108/videos

Szejk Imran Nazar Hosein nie jest w Polsce znany, choć ten fragment jego wykładu zdobył pewną popularność:

http://www.youtube.com/watch?v=sGAjOzjgaDQ

Szejk Hosein zajmuje się islamską eschatologią, jest autorem wielu książek: http://imranhosein.org/books.html

Żyje w opinii świętości w Kuala Lumpur.

http://www.youtube.com/watch?v=Zj3EoaX-Xjk

Tłumaczenie filmu – wideo:

Morris:  Szejk Hosein, jestem zaszczycony goszcząc szejka. Chcielibyśmy zapytać o opinię na temat Brexitu; co się kryje pod powierzchnią, co się naprawdę dzieje.

Szejk Hosein:  Dziękuję Morris, dużo czasu minęło od naszego ostatniego wywiadu. Jestem szczęśliwy będąc znowu w Malezji w moim mieszkaniu w Kuala Lumpur, mogąc znowu z tobą rozmawiać. Żyjemy w bardzo ciekawych czasach, dzieją się interesujące rzeczy, między innymi Brexit, decyzja większości Brytyjczyków o wyjściu z Unii Europejskiej.

Chciałbym się ograniczyć do wstępnego komentarza, ponieważ nie jestem dziennikarzem śledczym, który może przedstawić sprawozdanie w ciągu 24 godzin od komentowanego wydarzenia. Zajmuję się eschatologią i potrzebuję czasu, aby przeanalizować takie zdarzenie i ciągle jest za wcześnie, aby przedstawić coś więcej niż wstępny komentarz na temat Brexitu. Cieszę się, że mogę się wypowiedzieć na ten temat, bowiem mam wiele pytań od ludzi, którzy chcieliby wysłuchać mojego wstępnego komentarza na ten temat.

Mój pierwszy komentarz: powinniśmy spojrzeć na Brexit z punktu widzenia mikroanalizy i makroanalizy.

Mikroanaliza to krótkoterminowe implikacje. Unia Europejska nie może pozwolić sobie na wyjście (poszczególnych państw z UE). Konsekwencje mogą być dla niej niebezpieczne, jeśli  W. Brytania rzeczywiście wyjdzie z Unii. Przewiduję wobec tego, że UE zrobi Brytanii to samo, co uczyniła Grecji. W Grecji też było referendum, chyba 69% poparło rządową politykę i spoliczkowało Unię, a mimo wszystko Bruksela była w stanie wywrzeć taki nacisk na grecki rząd, że ten powrócił do realizacji „planu oszczędnościowego”, jakby referendum nie zdarzyło się.

Przewiduję, że to samo jest możliwe w kontekście Wielkiej Brytanii. W najbliższych miesiącach możemy oczekiwać, że UE zrobi wszystko, co może, aby rząd brytyjski mógł powiedzieć Brytyjczykom, że koszt wyjścia z Unii jest za wysoki. W ciągu dwóch lat, kiedy Brytania ma czas na wyjście z Unii, opinia publiczna może zmienić zdanie. Decyzja o wyjściu z Unii może być cofnięta z powodu agresywnej polityki części Unii, która maksymalnie utrudni przeprowadzenie Brexitu.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy wykonał taki manewr z Wenezuelą. Hugo Chavez chciał wystąpienia Wenezueli z MFW. Warunki przedstawione przez Fundusz były za trudne. Mimo że Hugo Chavez miał serce po właściwej stronie, wystąpienie z MFW było po prostu niemożliwe. Brytyjczycy mogą się spodziewać na przykład nagłego spadku wartości funta. Dotychczasowy spadek wartości funta nie był alarmujący, ale to się może zmienić w najbliższych tygodniach i to wpłynie na brytyjską opinię publiczną.

Z drugiej strony w mikroanalizie powinniśmy pamiętać, że Brytania jest małą wyspą. Francja czy Niemcy to duże kraje, a uchodźcy kierują się do dużych państw, które mogą zapewnić lepszy standard życia. Do wyboru w Europie jest Brytania, Francja, Niemcy i Belgia. Uchodźcy nie będą chcieli zostać w Grecji, a nie ma tak dużo wolnego miejsca w Wielkiej Brytanii i kraj ten już dzisiaj doświadcza nadmiaru nie-Brytyjczyków, którzy tam przyjechali, niektórzy legalnie, inni jako uchodźcy. Wynik referendum pokazał, że Brytyjczycy są już zmęczeni przyjmowaniem imigrantów, chcieli zatrzymać ten proces, chcieli odzyskać kompetencję do zadeklarowania „stop przyjmowaniu nowych imigrantów”.

Jeśli Brytyjczycy zakaszą rękawy, a są to ludzie bardzo wytrwali, będą mogli zawalczyć w sposób, jakiego zaniechali Grecy. Brytyjczycy są znani ze swojego temperamentu buldoga. Będą mogli zrewanżować się Unii Europejskiej właśnie w sprawie imigracji. Unia Europejska musi utrzymywać politykę otwartych drzwi, polegającą na możliwości podróżowania po całej Unii. Muszą utrzymywać taką politykę dla utrzymania atrakcyjności Unii dla uchodźców. Jeśli Brytania z sukcesem się wycofa z tej polityki to inne kraje, które mają ten sam problem, mogą również zadecydować o wycofaniu się z polityki nieograniczonego przyjmowania uchodźców.

Myślę, że najbliższe dni, tygodnie i miesiące pokażą interesujący scenariusz – z jednej strony Unia Europejska zrobi wszystko, aby Brytania nie wystąpiła z Unii, a z drugiej strony jest możliwość rewanżu brytyjskiego buldoga, takiego rewanżu, który był poza zasięgiem Grecji.

To była moja wstępna mikroanaliza. Jeśli chodzi o makroanalizę, to chyba eschatologia ma do zaoferowania najwięcej spośród dostępnych gałęzi wiedzy. Nasza eschatologia pochodząca z Koranu pozwala nam na wyodrębnienie trzech etapów, trzech części Wielkiego Cienia, mianowicie Pax Britannica jako systemu organizacji świata, potem Pax Americana i one nie nastąpiły przypadkowo. To etapy dziejów, mające doprowadzić do nadania Izraelowi statusu najważniejszego kraju na świecie, kiedy Antychryst objawi się w Jerozolimie i ogłosi Mesjaszem. To jest nasza (islamska) eschatologia i jest ona bardzo podobna do eschatologii chrześcijańskiej. Żydowska eschatologia jest oczywiście zupełnie inna, według Żydów Mesjasz nigdy nie przybył na ziemię, nadejdzie pierwszy raz. Jest ona skrajnie odmienna od eschatologii chrześcijańskiej czy islamskiej.

Uznajemy, że w tym momencie dziejów Pax Americana jest w stanie nieodwracalnego upadku. To makroanaliza. Nowy porządek zastąpi upadający Pax Americana i w mojej książce „Jerozolima w Koranie”, którą napisałem 14-15 lat temu, przedstawiam tezę, że następcą Pax Americana będzie Pax Judaica. Nowym rządzącym krajem świata stanie się Izrael.

Pax Britannica nie mógł nastąpić bez nadania funtowi brytyjskiemu statusu głównej waluty świata, a przejście z Pax Britannica do Pax Americana nie było możliwe bez zniszczenia tego statusu funta brytyjskiego i zastąpienia go przez amerykańskiego dolara. Dolar amerykański początkowo był wspierany umową z Bretton Woods (1944) i wymienialnością na złoto w stosunkach międzypaństwowych, a od 1971 roku dolar stał się petrodolarem.

Twierdzimy, że trzecia faza nie może nastąpić bez zastąpienia obecnego systemu monetarnego opartego na petrodolarze. Nie tylko dolar musi ustąpić, to samo dotyczy euro. Najważniejszym atutem Unii Europejskiej, dającym jej władzę na świecie jest właśnie euro. Długoterminowym skutkiem wyjścia Brytanii z Unii będzie upadek euro obok upadku amerykańskiego dolara. Nastąpi to w celu dania przestrzeni dla powstania nowego systemu monetarnego, będzie to jedna waluta dla całego świata i oczywiście będzie to waluta elektroniczna (cyfrowa) kontrolowana przez system bankowy podporządkowany europejskim Żydom, syjonistycznym Żydom.

Moja makroanaliza prowadzi do wniosku, że Brexit, nawet jeśli się powiedzie, doprowadzi do upadku obecnego systemu monetarnego i stworzenia nowego na całym świecie.

Morris:  A więc chodzi o upadek całej gospodarki, aby można było wprowadzić nową walutę cyfrową?

Szejk Hosein:  Tak, dokładnie tak. Nie tylko dolar musi upaść, lecz również euro.

Przetłumaczył: Metro

za: http://zygumntbalas.neon24.pl/post/132494,co-w-europie-bez-wielkiej-brytanii-03-07-2016

 

Bliski Wschód

„Nie sądzę, aby opinia o gorącej przyjaźni Rosji i Izraela była prawdziwa, ponieważ Rosjanie nie są głupcami” – mówi szejk Imran Hosein.

Cztery dni temu przedstawiliśmy szejka Imrana Hoseina, wypowiadającego się w sprawie Brexitu: http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/07/03/co-w-europie-bez-wielkiej-brytanii-03-07-2016/

Dziś dalszy ciąg rozmowy Morrisa z szejkiem Hoseinem, opowiadającym o Rosji, Izraelu i o problemach państw Bliskiego Wschodu:

http://www.youtube.com/watch?v=EcD-7wf-UqE

Morris:  Obserwuję polepszające się relacje pomiędzy Rosją a Izraelem. Pisze o tym‚Sputnik’, a także wiele osób publicznych. Na ile szejk się zgadza z tą obserwacją, jakie ten proces przyniesie konsekwencje, biorąc pod uwagę rosyjskie zaangażowanie w Syrii. Co szejk sądzi o działalności Rosji w Syrii?

Szejk Hosein:  Cieszę się, że zadałeś to pytanie, ponieważ wiele osób, w szczególności w świecie arabskim, tego nie rozumie. Obserwują oni sygnały o polepszających się relacjach pomiędzy Rosją a Izraelem, one nie są spójne z innym obrazem Rosji jako kraju, który nie poddaje się syjonistom.

Powinniśmy pamiętać, że społeczeństwo rosyjskie jest złożone, poszczególne grupy mają odmienne interesy. Jest tam bardzo wpływowa grupa syjonistów i są oni szczególnie dobrze reprezentowani w mediach. Ta właśnie grupa robi wszystko aby stworzyć wrażenie wśród opinii publicznej że Rosja jest wielkim przyjacielem Izraela. Nie sądzę, aby opinia o gorącej przyjaźni Rosji i Izraela była prawdziwa, ponieważ Rosjanie nie są głupcami.

 

Co się dzieje na Bliskim Wschodzie - 06.07.2016.

 

Rosjanie wiedzą, że Izrael był aktywnie zaangażowany w przygotowanie gruzińskiej wojny z 2008 roku (ministrem „obrony” Gruzji był wówczas obywatel Gruzji i Izraela Dawid Kezeraszwili, http://pl.wikipedia.org/wiki/Dawit_Kezeraszwili  – Rosja, która wyłoniła się z upadku Związku Radzieckiego i prezydentury Borysa Jelcyna, miała siły zbrojne w rozsypce. Wówczas Zachód użył Gruzji do przetestowania stanu armii Rosji. Izrael był po szyję umoczony w tej wojnie.

Rosja odpowiedziała godnie, że nie boi się prowokacji, nie zawaha się użyć sił zbrojnych dla obrony swoich interesów. Rosja użyła wojska, brygad czeczeńskich, muzułmanów, którzy obili gęby gruzińskiemu wojsku. Rosjanie nie są głupcami i doskonale wiedzą, co Izrael zrobił w 2008 roku i dali im odpowiednią lekcję. Rosjanie na poziomie relacji międzypaństwowych utrzymują poprawne, grzeczne stosunki z Izraelem, ale to nie znaczy, że Izrael jest rosyjskim sojusznikiem. Nie ma powodu, aby Rosja miała mieć wrogie stosunki z Izraelem.

Spójrz, w jaki sposób Rosja zareagowała na niezgrabne tureckie przeprosiny za zestrzelenie myśliwca. Rosyjska reakcja była bardzo jednoznaczna. Gdy Turcja zdecydowała się przeprosić, to nie ma już powodu dla zaniechania ustanowienia z Turcją przyjaznych stosunków. To jest bardzo dojrzała polityka zagraniczna, widać tutaj głęboką mądrość. Dlatego nie jestem zaskoczony, obserwując przyzwoite relacje pomiędzy Rosją a Izraelem. To jednak nie czyni Rosji sojusznikiem Izraela.

Morris:  Jeśli chodzi o działanie Rosji w Syrii, o bombardowanie opozycji, czy jest to właściwa polityka?

Szejk Hosein:  Święty Prorok Mahomet (niech będzie błogosławiony!) przewidział, że na tym terenie, na północy Syrii i Iraku, wybuchnie wielka wojna. Możliwe więc, że dojdzie tam do eskalacji konfliktu, który doprowadzi do wywołania tej wielkiej wojny tam na północy Syrii. Rosjanie musieli interweniować w Syrii, nie mieli innego wyjścia. Rosja musiała to zrobić na tyle zgrabnie, aby zaakceptowała to rosyjska opinia publiczna. To się udało. Rosjanie zadziałali bardzo mądzree, bardzo inteligentnie i potrafili bardzo szybko zniszczyć misterną grę Zachodu.

 

Co się dzieje na Bliskim Wschodzie - 06.07.2016.

Rosyjskie samoloty w Syrii

Jak dotąd każdy krok Rosji w Syrii był bardzo inteligentny i muszę uklęknąć w podziwie dla dojrzałości i mądrości rosyjskiej polityki zagranicznej. Sam sporo się dowiedziałem o polityce zagranicznej, obserwując pracę ministra Ławrowa oraz działalność Putina (szejk Hosein był dyplomatą w Pakistanie i w Trynidadzie-Tobago).

Nie sądzę, aby Rosja obawiała się kontynuować tak inteligentną politykę zagraniczną. Oni nie mogą pozwolić Państwu Islamskiemu (ISIS) na destabilizowanie Rosji. Właśnie teraz (w Syrii) oni grają z Państwem Islamskim. Po zmuszeniu tureckiego rządu do przeprosin za zestrzelenie samolotu Rosja odbudowuje normalne stosunki z Turcją i ma silną pozycję w regionie, ponieważ Turcja nie będzie chciała ponownie zaogniać relacji z Rosją, nie będzie chciała znowu okazać się głupcem. Turcja już okazała się wielkim głupcem, bo wcześniej zadeklarowała, że nigdy nie przeprosi Rosji, a jednak przeprosiła.

Myślę, że rosyjska polityka zagraniczna w Syrii jest dobrze prowadzona i będzie kontynuowana w ten sam sposób, dopóki Zachód się nie zmęczy i nie przeprowadzi jakiejś prowokacji (operacji fałszywej flagi) w celu wywołania wielkiej wojny.

* * *

http://www.youtube.com/watch?v=ZN7jh_MaHWM

Morris:  Nieodległa od sytuacji w Syrii jest rywalizacja pomiędzy Arabią Saudyjską a Iranem. Te państwa prowadzą wojny przez pośredników (proxy wars) w wielu miejscach: w Iraku, Syrii, Libanie, Jemenie, pewnie więcej. Do czego to doprowadzi? Czy świat islamski się nie rozpada?

Szejk Hosein:  Nie uważam Arabii Saudyjskiej za część mojego świata islamskiego. Ci, którzy nie potrafią patrzeć i nie szukają wskazówek w Koranie, mogą uznać reżim saudyjski za część świata muzułmańskiego. Ja – nie (Saudowie są krypto-żydami). Koran jest bardzo klarowny i czytelny, i ci, którzy mnie słuchają i czytają moją eschatologię, wiedzą, że Koran mówi o przymierzu chrześcijańsko-żydowskim. Koran przewiduje wydarzenia, które mają dopiero nastąpić. Ten sojusz judeochrześcijański został zawarty i Koran zakazuje muzułmanom sprzymierzyć się z judeochrześcijanami. Sojusz judeochrześcijański kontroluje władzę w Waszyngtonie, Londynie, Paryżu, Bonn (Berlinie), NATO jest jego wojskowym narzędziem i Saudowie są częścią tego sojuszu. Saudowie są ich pucybutami.

Koran mówi bardzo wyraźnie, że ci muzułmanie, którzy sprzymierzą się z nimi (judeochrześcijanami) i polecą do Waszyngtonu, aby pograć w golfa z Barackiem Obamą, wystawiają się poza nawias świata islamskiego, w ten sposób opuszczają świat muzułmański. Więc jeśli Saudowie walczą z Iranem, to nie jest to symptom podziałów w świecie islamskim. Saudowie nie należą już do świata islamu, ludzie mieszkający w Arabii Saudyjskiej – tak, ale rządzący reżim już nie.

Myślę, że reżim saudyjski prowadzi z upoważnienia NATO – jako pełnomocnik syjonistów – politykę wobec Iranu. Główny mózg, który chce nadać Izraelowi status rządzącego państwa na świecie, musi sprowokować islamską wojnę domową, wojnę pomiędzy szyitami a sunnitami. Wojna ta, jeśli wybuchnie, oczywiście zaprezentuje islam z najgorszej strony i bardzo osłabi świat muzułmański w jego oporze przeciwko izraelskiej agresji. Saudowie właśnie rozsyłają wici o wojnie szyicko-sunnickiej, robią wszystko aby tą wojnę wywołać.

Irańczycy nie byli zadowoleni gdy powiedziałem, że tak długo jak szach rządził Iranem, wojna szyicko-sunnicka była niemożliwa. W celu wywołania tej wojny w czasach ostatecznych koniecznym było pozbycie się szacha i zastąpienie go reżimem szyickim. Dlaczego Zachód publicznie protestował przeciwko rewolucji irańskiej, a po cichu ją radośnie witał? – Przecież właśnie tak było.

To, co dzisiaj robią Saudowie, to rozsyłają wici o wojnie szyicko-sunnickiej i prawdopodobnie im się powiedzie. To się może udać, jeśli Saudowie czy syjoniści zrobią coś, co sprowokuje Iran do zaatakowania Półwyspu Arabskiego. Co to może być? – Na przykład izraelski atak na irańskie instalacje nuklearne i irańska odpowiedź w postaci ataku na Bahrain. Cokolwiek w tym rodzaju. Jeśli Iran przekroczy wody Zatoki Perskiej będziemy mieli wojnę szyicko-sunnicką.

Musisz zrozumieć politykę zagraniczną Saudów w odniesieniu do Iranu w kontekście tego długoterminowego celu, wywołania wojny szyicko-sunnickiej wśród muzułmanów. Zrozumiałem tę politykę i robię dokładnie odwrotnie. Teraz nadszedł bardzo ważny moment, kiedy powinniśmy budować solidarność pomiędzy szyitami i sunnitami.

* * *

Rzekomy organizator ostatnich ataków terrorystycznych w Konstantynopolu (Stambuł), Ahmed Czatajew, był agentem gruzińskich służb specjalnych za prezydentury Saakaszwilego – informuje portal katehon.com. – Oświadczenie o tej treści złożył przewodniczący parlamentarnego komitetu obrony i narodowego bezpieczeństwa, Irakli Sesiaszwili. Twierdzi on, że terrorysta działał zgodnie z poufnymi poleceniami strony gruzińskiej.

 

Zobacz obraz na Twitterze

Port Lotniczy Atatürka po zamachu
.

Gruziński ślad – Ta informacja pośrednio potwierdza przypuszczenie, że zachodnie służby szpiegowskie stoją za atakiem terrorystycznym w Stambule. Za prezydentury Saakaszwilego gruzińskie służby bezpieczeństwa były używane przez Zachód (głównie Amerykanów) dla prowadzenia antyrosyjskiej działalności szpiegowskiej. Jedną z funkcji gruzińskich służb specjalnych była współpraca z narodami północnego Kaukazu. W szczególności Gruzja wspierała czeczeńskich terrorystów i separatystyczny projekt Wielkiej Czerkiesji.

Ślad ukraiński  – Wcześniej pojawiły się informacje, że terrorysta, który cały czas był poszukiwany w Rosji, cieszył się wsparciem i patronatem Walentyna Naływajczenko http://pl.wikipedia.org/wiki/Wa%C5%82entyn_Na%C5%82ywajczenko  – agenta CIA, kierującego Służbą Bezpieczeństwa Ukrainy w latach 2006-10 oraz 2014-15. Naływajczenko także nadzorował powstanie neonazistowskiego Prawego Sektora, który działał na zapleczu ukraińskiego Majdanu w 2014 roku. Lider Prawego Sektora, Dmitro Jarosz http://pl.wikipedia.org/wiki/Dmytro_Jarosz  – pracował jako asystent Naływajczenko podczas jego pracy posła do Rady Najwyższej (Werchownej Rady).

Ręka Waszyngtonu  – Ta informacja wskazuje na bliskie powiązania pomiędzy nacjonalistami, siecią islamskich terrorystów a siecią zachodnich służb specjalnych i ich agentów, takich jak służby specjalne z Europy Wschodniej. Atak terrorystyczny na Port Lotniczy Atatürka był zorganizowany przez ludzi zamieszanych w antyrosyjską działalność, co potwierdza hipotezę że amerykańskie służby stoją za zamachem. Wybuchy były ostrzeżeniem dla Turcji przed ociepleniem stosunków z Rosją http://katehon.com/agenda/attacks-constantinople-american-footprint-all-more-obvious

Przetłumaczył: Metro

za: http://zygumntbalas.neon24.pl/post/132540,co-sie-dzieje-na-bliskim-wschodzie-06-07-2016

ArabskaWiosna

Imran Hosein o tzw. „arabskiej wiośnie”:”Pod powierzchnią były precyzyjne plany przejęcia Libii i dlatego zdarzyła się rewolucja, dzięki głupcom, którzy prowadzili dżihad sponsorowany przez CIA”.

Poniżej zapowiadany wywiad z szejkiem Hoseinem – pisze w e-mailu Mariusz B. – Uważam, że jest to dobry materiał, bo szejk Hosein był w Belgradzie; to wywiad dla serbskiej telewizji, dopasowany do naszych realiów. Materiał jest długi, 40 minut.

ZB.:  W związku z tym dzielę Pańskie tłumaczenie na dwie części. Dziś część pierwsza:

http://www.youtube.com/watch?v=IVqNFfYTee0

Daniel Kowaczewicz:  Dobry wieczór, magazyn polityczny ‚Protokół’. Gościem programu jest szejk Imran Nazar Hosein, islamski teolog i filozof. Dobry wieczór, witamy Pana!

Szejk Hosein:  Dziękuję, Danielu!

Daniel Kowaczewicz:  Pańskie wykłady tutaj w Bośni i Hercegowinie przyciągnęły publiczną uwagę, gdy stwierdził Pan, że w Srebrenicy nie miało miejsca ludobójstwo, lecz tylko straszna masakra. To była gołosłowna deklaracja, czy mógłby Pan ją rozwinąć?

Szejk Hosein:  To nie była gołosłowna deklaracja, taka jest prawda według mojej definicji ludobójstwa. Zdefiniujmy więc termin ‚ludobójstwo’.Ludobójstwem jest masowe zabijanie ludzi, przeprowadzane przez innych ludzi. Definicję ludobójstwa spełnia migracja Europejczyków do Nowego Świata, do dzisiejszych Stanów Zjednoczonych i Kanady. Europejczycy spotkali tam amerykańskich Indian i Indianie byli wyrzynani jak karaluchy.

 

Co się dzieje w Europie i na Bliskim Wschodzie - 11.07.2016.

Srebrenica

Jest termin, którego oni używają, bo nie lubią terminu ‚ludobójstwo’, to ‚czystki etniczne’. Nie było w tym nic czystego, to było bardzo brudne. To było ludobójstwo. Europejczycy, którzy przybyli do Nowego Świata, jako wspólnota tego nie potępili. Nie było żadnego znaczącego głosu, aby tę kwestię podnieść. Raczej wspierali ten proces i odnieśli z tego wiele korzyści. To było ludobójstwo. Czy to miało miejsce w Srebrenicy? Czy prawosławni chrześcijanie z tego terenu wspierali to, co stało się w Srebrenicy? Czy byli szczęśliwi z powodu masakry muzułmanów? Okazywali radość z tego powodu? Odnieśli z tego korzyści materialne? Celebrowali to? Czy do dzisiaj są z tego powodu rozradowani? – Nie.

Serbowie ani pozostali prawosławni chrześcijanie z tego regionu nie są szczęśliwi z powodu masakry w Srebrenicy, potępiają ją. Raczej chcieliby się dowiedzieć, kto za tą masakrą stoi, a ja nie myślę, Danielu, że znana jest nam cała prawda o tym zdarzeniu. Ciągle dużo elementów tej historii jest ukrytych, a ktokolwiek chciałby dopisać brakujące fragmenty tej historii, może zostać zabity. Tak samo jak ktokolwiek, kto zna brakujące elementy zamachów z 11 września 2001 roku i zechce je ujawnić, może zostać zabity. To jest ich metodologia. Część tej historii nie została jeszcze ujawniona, to ukryta ręka w akcji.

To jest chyba świetna ilustracja ‚ukrytej ręki’:

http://thewildvoice.org/wp-content/uploads/2015/07/ee.jpg

 

https://i1.wp.com/ngopole.pl/wp-content/uploads/2011/03/walesa-napoleon.jpg

 

Oni zorganizowali zdarzenie, które pozwoliło zrealizować ich militarno – polityczny plan, a mówię teraz o NATO, o sojuszu judeochrześcijańsko-syjonistycznym, rządzącym w większości państw Europy Zachodniej i w Ameryce. Byłoby wspaniale, gdyby prawosławni chrześcijanie tego regionu domagali się powołania komisji śledczej, która byłaby wyposażona we władzę i mandat na wyjaśnienie kulisów masakry w Srebrenicy. Wtedy dowiedzielibyśmy się, kto jest za nią odpowiedzialny.

Dzisiaj wiemy, że prawosławni chrześcijanie w ogromnej większości nie popierali i nie popierają tej masakry i dlatego zdarzenie to nie jest ludobójstwem. To jest moja definicja ‚ludobójstwa’. Ale ludzie często zmieniają znaczenie słów podług ich własnego prywatnego słownika. Kiedyś mogłem użyć słowa ‚gej’ (‚gay’ – ‚wesołek’ w języku angielskim); to coś miłego, teraz słowo ‚gej’ ma inne znaczenie. Kiedyś‚ludobójstwo’ miało inne znaczenie, a teraz masakra w Srebrenicy ma być ludobójstwem. Nie róbmy sztuczek słowotwórczych. Dlatego przyszedłem i mówię:  NIE,  TO  NIE  BYŁO  LUDOBÓJSTWO.

Mam coś jeszcze do powiedzenia: tam w Srebrenicy był realizowany ukryty plan. Ukryty plan był realizowany również w Radzie Bezpieczeństwa ONZ (która miała uznać masakrę w Srebrenicy za ludobójstwo, ale Rosja złożyła veto).

Koran, który ma najwyższą rangę w islamie, nie rząd turecki i na pewno nie premier Turcji, to Koran, najwyższa władza w islamie, mówi w sposób jasny i czytelny o chrześcijanach, którzy będą serdecznymi przyjaciółmi muzułmanów przy Końcu Dziejów. Moim zdaniem Koran wskazał, jacy to będą chrześcijanie i mówiłem o tym w wielu moich wykładach i nie muszę tego dzisiaj powtarzać. Cała Bośnia zna moje poglądy – to są prawosławni chrześcijanie. Jeśli ja się mylę, to powiedzcie mi, kto ma rację! Powiedzcie mi, że to jest Waszyngton, powiedzcie mi, że to jest Londyn czy Bonn (Berlin) lub Paryż, które wy czcicie!

Jeśli mam rację, to powinien nastąpić serdeczny sojusz pomiędzy muzułmanami i chrześcijanami zgodnie z przepowiednią Koranu, to moje serce jest we właściwym miejscu. Przyjechałem do Belgradu, aby pomóc zbudować przyjaźń, miłość i zrozumienie pomiędzy muzułmanami i prawosławnymi chrześcijanami, czy robię źle? Jaki głupiec, przez wielkie ‚G’, powie mi, że robię źle!

Jeśliby rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ o ludobójstwie w Srebrenicy została uchwalona, wtedy moglibyśmy się pożegnać z przyjaźnią i porozumieniem pomiędzy muzułmanami a prawosławnymi chrześcijanami w tej części świata, pomimo wspólnego życia przez 500 lat w osmańskiej niewoli.

 

Co się dzieje w Europie i na Bliskim Wschodzie - 11.07.2016.

Szejk Imran Nazar Hosein

Daniel Kowaczewicz: W jednym ze swoich wykładów powiedział Pan, że za tą wykładnią polityki, która twierdzi że w Srebrenicy miało miejsce ludobójstwo, stoją te instytucje, które organizują takie masakry. Czy może Pan to rozwinąć?

Szejk Hosein: Jeślibyśmy mieli komisję śledczą, dążącą do odkrycia kompletnej prawdy, dodatkowe informacje o masakrze mogłyby wypłynąć. Obecnie, jeśli ktoś ma takie informacje i pojawi się niebezpieczeństwo, że je ujawni, jest zabijany. Wiele osób zostało zlikwidowanych od 11 września 2001 roku po to, aby ochronić potworne kłamstwo o tych zamachach. Ale możemy zebrać informacje i zapytać, kto skorzystał z zamachów 11 września 2001 roku? Co się dzieje od tamtego czasu? Kto na tym skorzystał? Podobnie możemy spojrzeć na masakrę w Srebrenicy. Kto na niej skorzystał? A odpowiedź jest jasna jak słońce, choć nie widziałem dużo słońca od mojego przyjazdu do Belgradu (wywiad z października 2015).

Odpowiedź jest jasna jak słońce. Ci, którzy skorzystali, mają drugą największą w Europie bazę wojskową, zaraz po Niemczech, tutaj w Kosowie. To NATO, militarne narzędzie sojuszu judeochrześcijańsko-syjonistycznego. Jeśli muzułmanie w tym zakątku świata tego nie wiedzą, jeśli ich przewodnicy im tego nie powiedzieli, to nadszedł czas, aby powiedział o tym Imran Hosein.

Koran zabrania muzułmanom członkostwa w NATO; oczywiście premier Turcji o tym nie wie, myślę że on nie czytuje Koranu. Księga Boga, Koran, zabrania wam członkostwa w NATO! Gdzie to jest w Koranie? Poczytajcie, posłuchajcie moich wykładów!

Odpowiadając na pytanie, nie możemy przedstawić kulisów masakry w Srebrenicy, bo osoby mające tą wiedzę i gotowe ją ujawnić, zostały zabite. Możemy to ujawnić w inny sposób. Kto najwięcej skorzystał na masakrze w Srebrenicy? Odpowiedź jest jasna. To jest NATO!

Daniel Kowaczewicz: Myślę, że Pan wie, ale po Pańskich wykładach o Srebrenicy i po radach dla muzułmanów, aby zbliżyli się do prawosławnych chrześcijan, spadła Pańska popularność wśród bośniackich muzułmanów. Jaki jest Pański komentarz?

Szejk Hosein: Nie jestem zaskoczony. Kiedy Prorok Mahomet (niech będzie błogosławiony!) zawarł pokój z mekkańczykami, którzy z nim walczyli, porozumienie nazwano traktatem z Hudajbiji, żaden z jego uczniów go nie poparł. Nie zaakceptowali porozumienia. Jeden z punktów traktatu mówił, że zwierzęta ofiarne mają być ofiarowane właśnie w Hudajbiji, a nie w Mekce, jak to było w zwyczaju. A kiedy Prorok prosił ich o złożenie ofiary, oni zgodnie odmówili. Także nie jestem zaskoczony reakcją Bośniaków, nie jestem też zniechęcony.

Jedna z żon Proroka (niech będzie błogosławiony!) powiedziała Mu: „Ty dokonaj ofiary”. Wtedy On wziął nóż i ofiarował zwierzę, dopiero wtedy pozostali przyszli. Dlatego tu jestem, w Belgradzie, podążam za Sunną tak jak Prorok (niech będzie błogosławiony!). Nie jestem Prorokiem, ale podążam jego Sunną (ścieżką).

Dlatego jestem w Belgradzie. Moja popularność może spaść, ale pewnie nie na zawsze. Kiedy przyjechałem do Belgradu, miałem wykład wczoraj na Uniwersytecie Belgradzkim, spotkałem się z bardzo ciepłym i pełnym szacunku przyjęciem. Dlatego myślę, że to jest dobry początek.

Daniel Kowaczewicz: To jest bardzo niestandardowe, składa Pan przeprosiny na rzecz prawosławnych chrześcijan za okrucieństwa popełnione na nich przez Imperium Osmańskie. Dlaczego uważa Pan, że przeprosiny są teraz konieczne?

Szejk Hosein: Prawdziwa religia wykazuje się zerową tolerancją dla ucisku, niezależnie od tego, czy mówimy o judaizmie, chrześcijaństwie, islamie czy innej religii, która twierdzi, że dysponuje pierwiastkiem Prawdy. Nie sądzę, aby jakiś Żyd ze mną się spierał. Prawdziwa religia nie toleruje ucisku.

Imperium Osmańskie było opresorem przez wielkie ‚O’. Oni twierdzili że prowadzą dżihad przeciwko chrześcijanom. Czy Koran im to nakazywał? Czy może Sunna Proroka ich tak kierowała? To był fałszywy dżihad, tak samo jak dzisiaj ISIS (Państwo Islamskie). Oni prowadzili wojny agresywne, aby uciskać ludy, powinni zostać za to potępieni. Ten ucisk trwał 600 lat i był prowadzony w imię islamu. Dlatego powinienem przeprosić.

Nie tylko chrześcijanie zostali oszukani, ale również muzułmanie zwycięscy w bitwie na Kosowym Polu (1389). Chrześcijanie wierzyli, że pokonał ich islam, zostali oszukani, to nie był islam, to był Gog i Magog. Jestem nauczycielem, zajmującym się eschatologią, więc mam uprawnienia do wypowiadania się w sprawie Goga i Magoga. Oczywiście, jeśli składam takie oświadczenie, możesz się ze mną nie zgodzić. Jeśli wierzysz, że się mylę, powiedz mi, gdzie jest prawda. W innym przypadku to jest arogancja. Oni oszukali chrześcijan, a także muzułmanów. Muzułmanie wierzą, że to było wielkie imperium islamskie, prowadzące dżihad w imię islamu, a wszyscy, którzy zginęli w tej walce, zabijając chrześcijan, pójdą do nieba. Oni zostali oszukani.

Jednym z powodów, dla których muzułmanów dało się oszukać, było to, co wydawało się niemożliwym. Osmanowie zabrali stolicę islamu ze świata arabskiego i przenieśli ją do stolicy prawosławnego chrześcijaństwa. Wiele dziwnych rzeczy zdarzyło się w historii, takich, których nie potrafię wyjaśnić, ale nie znam takiej, która przebiłaby właśnie to. Zabranie stolicy islamu i przeniesienie jej do stolicy chrześcijaństwa i po tym oni nabyli uprawnienia do przemawiania w imieniu islamu. W ten sposób Osmanowie oszukali muzułmanów, że Osmanowie mają prawo przemawiać w imieniu islamu.

Nie mówcie mi, że Imperium Osmańskie zrobiło to lub tamto dobrego. To bez znaczenia! Twierdzę, że Imperium Osmańskie było opresorem. Tak czy nie? – Jeśli jest opresorem, to nie jest już reprezentantem islamu.

Daniel Kowaczewicz: Czy myśli Pan, że przeprosiny są także konieczne z drugiej strony?

Szejk Hosein: Cokolwiek zostało zrobione w imię islamu, a nie jest reprezentatywne dla islamu, i zraniło innych ludzi, jak na przykład odebranie katedry (Bazyliki) Mądrości Bożej (Hagia Sofia) i bezwstydne i grzeszne przekształcenie jej na meczet, takie wbicie wiecznie uwierającej drzazgi w samo serce chrześcijaństwa, mam obowiązek powiedzieć że było to bezwstydne i grzeszne i mam obowiązek przeprosić w imieniu islamu. Robiąc to tworzę przykład postępowania. Mam nadzieję że nie robię tego w sposób protekcjonalny czy arogancki.

Nie jest moją rolą zwracanie się do moich chrześcijańskich braci z uwagą, zrobiliście to lub tamto zło. Nie. To jest rola mojego chrześcijańskiego brata, jego rolą jest przejrzenie jego historii i znalezienie tych uczynków, które zostały dokonane w imię chrześcijaństwa a nie reprezentują chrześcijaństwa i potępienie ich. To nie jest moja rola.

Daniel Kowaczewicz: Chciałbym przejść do geopolityki. Czy wierzy Pan że ‚arabska wiosna’, seria rewolucji w świecie arabskim, była spontaniczna, czy raczej ktoś napisał scenariusz i z ukrycia pociągał za sznurki.

Szejk Hosein: Teraz jest już oczywistym, że był ukryty scenariusz przy tworzonym na zewnątrz wrażeniu spontaniczności. Ten plan był stworzony w imieniu sojuszu judeochrześcijańsko-syjonistycznego, który działa w zachodnim chrześcijaństwie. Wiesz, o którym chrześcijaństwie mówię? O tym, w którym nie można nosić bród. Ale mają jednego człowieka, który ma długą białą brodę, zastąpił Chrystusa i przyjeżdża raz w roku na reniferze. Nazywają go świętym Mikołajem. Mam na myśli to chrześcijaństwo. Mam nadzieję, że święty Mikołaj nie przybywa do prawosławnego chrześcijaństwa, jeśli się pojawia, wyproście go.

Zachodnie chrześcijaństwo jest inne od prawosławnego chrześcijaństwa. Zachodnie chrześcijaństwo pogodziło się z Żydami. Oni pogodzili się nie z semickimi Żydami, którzy teraz są niewielką mniejszością, ale z tajemniczą grupą, nazywaną europejskimi Żydami, ja nie wiem, skąd oni pochodzą. Jak Europejczyk może być Żydem? Ten układ dał początek sojuszowi judeochrześcijańskiemu, o którym mówi Koran. Koran zakazuje nam, muzułmanom, sprzymierzyć się z tym sojuszem. Siłą ich łączącą jest syjonizm, syjonizm chrześcijan i Żydów, a efektem sojusz judeochrześcijańsko-syjonistyczny. NATO jest ich militarnym narzędziem do wykonywania brudnej roboty.

Sojusz judeochrześcijańsko-syjonistyczny wie, że musi wywołać wojnę z Egiptem. Izrael musi wywoływać wojny w celu ekspansji terytorialnej dla osiągnięcia biblijnych granic Ziemi Świętej od Nilu do Eufratu ( Rdz 15:18-21, http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=15 ). Nasze (islamskie) źródła twierdzą, że to fałsz, że to nie są granice Ziemi Świętej. Zostawmy ten problem. Jeśli Izrael wywoła tę wojnę, by przejąć wschodnią deltę Egiptu, wojna w powietrzu czy na morzu będzie niewystarczająca, potrzebne będą siły piechoty. Egipt ma ponad 80 milionów ludzi, jak więc to zrobić? Odpowiedzią jest NATO po jednej stronie (w Libii) i Izrael po drugiej stronie, Egipt może być wzięty w kleszcze.

Do tego było potrzebne to wrażenie spontaniczności, pod powierzchnią były precyzyjne plany przejęcia Libii i dlatego zdarzyła się rewolucja, dzięki głupcom, którzy prowadzili dżihad sponsorowany przez CIA.

Potrzebują Syrii, koniecznie potrzebują Syrii. Jeśli mają Syrię, to mają również w garści Liban. Wtedy mogą wywołać wielką wojnę z dziecinną łatwością.

Przetłumaczył: Mariusz B.

za: http://zygumntbalas.neon24.pl/post/132633,co-sie-dzieje-w-europie-i-na-bliskim-wschodzie-11-07-2016

cd.

„Mam nadzieję, że się mylę, ale boję się, że wojna nuklearna będzie sprowokowana niedługo” – mówi szejk Hosein.

Wywiad z szejkiem Imranem Hoseinem, część druga (i ostatnia)

Link do części pierwszej: http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/07/11/co-sie-dzieje-w-europie-i-na-bliskim-wschodzie-11-07-2016/

http://www.youtube.com/watch?v=IVqNFfYTee0

Przekład z języka angielskiego:

Daniel Kowaczewicz:  Wspomniał Pan o ISIS. Jaka jest Pańska opinia o ISIS, jakie jest pochodzenie i cele tej organizacji?

Szejk Hosein:  Od zawsze wiedzieliśmy, że ci, którzy prowadzą fałszywy dżihad, jakąkolwiek nazwę by nie przybrali, a nazwy się zmieniają – wczoraj słyszeliśmy o czymś zwanym al-Kaida – oni przejęli ogromne terytoria, wszystkie media o tym mówiły, ja żyję już dość długo, 73 lata, a nigdy o czymś takim nie słyszałem, wczoraj al-Kaida, dzisiaj co innego, oni zmieniają nazwy, ale to ciągle są ci sami ludzie – skąd oni mają broń? Kto ich sponsoruje? – Zawsze wiedzieliśmy.

Oni chcą uzyskać społeczną akceptację, na zewnątrz prezentują się jako bojownicy prawdziwego dżihadu. W rzeczywistości podli ludzie z CIA, z Mossadu, z brytyjskiego wywiadu dostarczają im zadania do wykonania, broń, szkolą ich i ciągle sponsorują.

Jeszcze przed interwencją Rosji usłyszeliśmy głosy: „Ale wy nie atakujecie ISIS, wy atakujecie naszych chłopców!” – Wyszło więc, CIA przyznała, że sponsorowała, trenowała i uzbrajała opozycję w Syrii przeciwko Asadowi. Więc teraz możemy otwarcie zadeklarować, że jest to dżihad CIA. Ale ja mam lepszą nazwę dla ISIS i spółki, nazywam to jankeskim dżihadem.

Daniel Kowaczewicz:  Rosyjska interwencja zmieniła równowagę sił w tym rejonie. Czy widzi Pan koniec tego konfliktu? Jaka Syria i cały Bliski Wschód się z tego wyłonią?

Szejk Hosein:  To jest moment, w którym chrześcijańska i islamska eschatologia powinny przejąć inicjatywę i pomóc naukom politycznym. Sam studiowałem stosunki międzynarodowe i ekonomikę międzynarodową, więc znam zagadnienie, ale twierdzę, że metodologia nauk politycznych jest tutaj nieadekwatna, potrzebna jest eschatologia. Chrześcijańska i islamska eschatologia idą tutaj w parze w interakcji, dlatego że są pewne elementy chrześcijańskiej eschatologii, których nie ma w islamskiej i odwrotnie. Więc muszę słuchać, muszę się uczyć z chrześcijańskiej eschatologii i mam nadzieję, że chrześcijanie również będą słuchać tego, co ja mam do zaoferowania z islamskiej eschatologii.

Perspektywa eschatologiczna, którą przyjmujemy, wskazuje, że obecnie jesteśmy w tym miejscu historii, w którym następuje przekształcenie. Tak jak wcześniej nastąpiło przekształcenie z Pax Britannica na Pax Americana, teraz mamy przekształcenie Pax Americana na to, co nastąpi potem. Naszym zdaniem to Pax Judaica.

‚Pax’ znaczy ‚pokój’, ale w tym nie ma nic pokojowego, jest tylko krew i kłamstwa, więc sama nazwa ‚Pax’ jest błędna. Ten Pax Judaica zastąpi Pax Americana, dlatego amerykański dolar znajduje się w stanie nieodwracalnego upadku. Dlatego w stanie nieodwracalnego upadku znajduje się rządzące państwo świata – Stany Zjednoczone.

Dla przekształcenia Pax Britannica w Pax Americana nie tylko potrzebna była zmiana systemu monetarnego, zastąpienie funta brytyjskiego przez dolar amerykański, ale również wiele wojen, I wojna światowa, II wojna światowa, miliony ludzi musiało zginąć. Podobnie dla zastąpienia Pax Americana przez Pax Judaica potrzebne są wojny. Dotychczas jesteśmy świadkami zwiastunów wojen, które dopiero mają nadejść. Chrześcijańska eschatologia mówi, że jest to Armageddon, w islamie jest to al-Malhama. Muzułmanie o tym wiedzą.

Moja eschatologiczna perspektywa wskazuje, że teraz zbliżamy się do tej wielkiej wojny. To będzie wojna nuklearna. Rosja zdecydowała się na interwencję wojskową w Syrii i teraz się nie wycofa. Rosja nie zredukuje skali swojego zaangażowania. Jak Rosja zainterweniowała, to NATO musiało publicznie ujawnić swoje zaangażowanie. Jak NATO się pojawia, to Rosja musi odpowiedzieć.

Myślę o sojuszu islamsko-chrześcijańskim, nad którym pracuję. Sojusz ten ma wspierać Rosję. Ze względu na naszą wiarę chrześcijanie i muzułmanie nie boją się śmierci. Jeśli miliony muszą umrzeć w walce z opresorem, to muszą. Ale ci, którzy są w armii amerykańskiej ze względu na zielone papierki, oni nie są gotowi na śmierć. Oni są przestraszeni perspektywą wojny nuklearnej.

 

Zbliżamy się do wielkiej wojny(?) - 12.07.2016.

 

Nie sądzę, aby Rosja chciała wojny nuklearnej, ale Rosja mówi: „Nie boimy się was!”– Nie sądzę, aby amerykańscy żołnierze wyczekiwali na wojnę nuklearną, oni boją się śmierci. Ale są jeszcze ci, którzy chcą wojny nuklearnej i Bośnia wie, kto to jest, ja nie muszę tego mówić. Oni chcą wojny nuklearnej, bo chcą rządzić światem, chcą zastąpić Stany Zjednoczone jako państwo rządzące światem. Ale Izrael jest za mały.Albo Izrael musi stać się większy, aby stać się następcą Stanów Zjednoczonych, albo świat musi się zmniejszyć, aby dopasować się do małego Izraela. Znamy odpowiedź. Dlatego właśnie oni oczekują wojny nuklearnej. To, co pozostanie po świecie po wojnie nuklearnej, będzie łatwe do zarządzania dla Izraela.

Kiedy Izrael stanie się państwem rządzącym światem, wtedy – jak mówi Prorok – dzień jak tydzień nadejdzie dla Antychrysta (w islamie al-Masih ad-Dadżdżal, Fałszywy Mesjasz) i Antychryst, Dadżdżal objawi się jako człowiek w Jerozolimie i ogłosi się Mesjaszem. To jest nasza eschatologia. Dlatego mówię, teraz zmierzamy do wojny nuklearnej. Jak na nią odpowiedzieć? – Po pierwsze, nie bójcie się śmierci. Wiem, że chrześcijanie nie boją się śmierci i powinienem również powiedzieć moim islamskim braciom – nie bójcie się śmierci! Jeśli śmierć musi przyjść, to na pewno nadejdzie. Nie uciekajcie z pola bitwy, bojąc się śmierci.

Jeśli nadejdzie wojna nuklearna – po której stronie jesteście? Czy jesteście po stronie bezbożnego opresora, tam gdzie mężczyzna może się ożenić z mężczyzną i otrzymać certyfikat zawarcia małżeństwa? Tam jest wasze serce? Czy jesteście po tej stronie, która stawia opór ciemiężcy?

W Koranie jest Zulkarnein, Karnein znaczy dwie ery. Pierwsza era przed uwolnieniem Goga i Magoga, a druga potem. Według Sury al-Kahf władza w tym regionie świata, w basenie Morza Czarnego, władza spocznie na fundamencie wiary i będzie użyta do ukarania ciemiężyciela. Koran mówi nam, że w tym regionie, a wiemy, że Krym jest na Morzu Czarnym, władza będzie opierać się na wierze, mimo rewolucji bolszewickiej, żydowskiej rewolucji bolszewickiej, po komunizmie, po Związku Radzieckim, Rosja powraca do swojego duchowego dziedzictwa.

Dziedzictwo drugiej strony to barbarzyństwo, dlatego mężczyzna może ożenić się z mężczyzną, ale fundamenty Rosji są inne, duchowe – czy tego nie widać? Władza jest w Rosji i oni muszą to uszanować. Ta władza teraz spoczywa na fundamencie wiary i świat teraz zobaczy, a jest to zapisane w Koranie, że ta władza zostanie użyta do ukarania ciemiężyciela.

Po której stronie powinniśmy się znaleźć w tej nadchodzącej konfrontacji? – Powinniśmy być po stronie Rosji. Dlatego wysyłam wiadomość do muzułmanów. Nie oczekujmy od ‚amerykańskiej’ Republiki Pakistanu czy ‚amerykańskiego’ Królestwa Arabii Saudyjskiej, aby przyłączyły się do Rosji. To wy, ludzie, zwłaszcza mieszkający w Federacji Rosyjskiej, powinniście wstąpić do rosyjskiego wojska. Oni kupują ludzi od ISIS za tysiąc dolarów dziennie, wy nie jesteście na sprzedaż, dołączcie do rosyjskiej armii i bądźcie po właściwej stronie w nadchodzącej wojnie. A jeśli jesteś młodym człowiekiem w Arabii Saudyjskiej, przyjedź i dołącz do rosyjskiej armii, aby spełniło się proroctwo Świętego Proroka Mahometa (niech będzie błogosławiony!). On przepowiedział sojusz muzułmanów i Rzymu, czyli prawosławnego chrześcijaństwa, tej sojusz będzie miał miejsce, jeśli dołączysz do rosyjskiego wojska w nadchodzącej wojnie z NATO.

Daniel Kowaczewicz:  Jaka jest przyszłość islamu w Europie?

Szejk Hosein:  Jutro nie będzie Europy. Myślę, że nie będzie Ameryki Północnej po wojnie nuklearnej. Nie sądzę, aby Europa czy Ameryka Północna po wojnie nuklearnej nadawały się do zamieszkania. Rozsądni ludzie powinni emigrować z tych regionów świata. Jeśli ktoś nie może emigrować, to powinien porzucić wielkie miasta i przenieść się na głęboką prowincję. Jest wers w Koranie w Surze al-Isra, w której Bóg wspomniał o zniszczeniu całych miast. Jestem na początku procesu zmiany interpretacji tego wersu. Być może Koran mówi nie o zniszczeniu każdego miasta na świecie, ale jedynie wszystkich miast, które zasługują na zniszczenie. Na pewno miasto, w którym mężczyzna może poślubić mężczyznę, zasługuje na taki los.

Więc należy wyjechać z miast i udać się na głęboką prowincję. Koran mówi, że miasta, które nie zostaną zniszczone, poniosą straszną karę. Wojna nuklearna zniszczy łańcuch dostaw żywności, system dostawy wody, ludzie będą głodować, będą zamieszki. Nasz przekaz, który głosimy, podczas gdy inni jedzą hamburgery w MacDonaldzie: mamy już mało czasu. Moje przeczucie, a mam nadzieję, że się mylę, to mamy mniej niż rok (materiał z początku października 2015 roku) do wybuchu wojny nuklearnej. Jeszcze raz powtórzę, mam nadzieję i modlę się, abym był w błędzie.

Jeśli wojna nadejdzie, należy uciec z miasta, bo nawet jeśli miasto nie zostanie zniszczone w wojnie, konsekwencją będzie brak wody i żywności i będziesz odpowiedzialny za cierpienia żony i dzieci. Należy udać się na wieś, gdzie jest woda i można produkować żywność. To jest przyszłość, niezależnie od tego, czy jesteś muzułmaninem czy nie.

Daniel Kowaczewicz:  Chciałbym na koniec spytać się o Pańską opinię na temat Samuela Huntingtona. Czy chrześcijańska i islamska kultura mogą współistnieć?

Szejk Hosein:  Proszę, przekaż ode mnie Samuelowi Huntingtonowi, że odniósłby wielką korzyść, gdyby wygospodarował czas na lekturę Koranu. Na świecie dzieje się coś spektakularnego, o czym on nie ma pojęcia. Coś o niewyobrażalnie spektakularnych konsekwencjach właśnie się dzieje na świecie, pomimo przepowiedni Huntingtona. Dwie cywilizacje zbliżają się do siebie.

Jutro obudzi się Bośnia, jutro obudzi się Albania. Oni mnie kochają. Potrzebują przemyślenia moich interpretacji ludobójstwa w Srebrenicy, ale jutro się obudzą, bo kochają Koran, a wiedzą, że ja nauczam Koranu. Co jest zapisane w Koranie, musi się zmaterializować. Po hiszpańsku mówią „que sera, sea”. To znaczy ‚co będzie, to będzie’. To nadejdzie. Te dwie cywilizacje zbliżają się do siebie, chrześcijańska i islamska, zbliżają się do siebie, a Koran mówi, że będziemy w bliskim sojuszu, więc proszę, powiedz Samuelowi Huntingtonowi, aby trochę poczytał Koran.

Daniel Kowaczewicz:  Dziękuję bardzo.

====================================

Szejk Hosein w październiku 2015 roku przewidywał, że wojna wybuchnie w ciągu roku. Poniżej fragment wypowiedzi szejka z początku lipca 2016 roku, gdzie rozwija tę myśl:

http://www.youtube.com/watch?v=JLcx1iPz6WQ

Szejk Hosein:  Chciałem podzielić się z wami pewną refleksją. Jest część mojego życia, która jest prywatna, to moje sny. Nigdy nie ujawniam moich snów i nie używam ich w swojej pracy (w islamie wyjaśnianie snów ma status nauki). Tym razem muszę uczynić wyjątek. W ostatnim okresie mniej niż dwóch lat miałem osiem snów o wojnie nuklearnej. To zadziwiające, że te sny się powtarzają (…). Boję się;mam nadzieję, że się mylę, ale boję się, że wojna nuklearna będzie sprowokowana niedługo.

Jeśliby Donald Trump został wybrany na prezydenta Stanów Zjednoczonych, powstałby poważny problem dla NATO, dążącego do wojny nuklearnej z Rosją. Przecież Trump publicznie powiedział, że nie rozumie powodu, dla którego Stany Zjednoczone mają utrzymywać wrogie stosunki z Rosją. Dlatego obawiam się, że oni będą chcieli użyć tego czasu, który mają od teraz do 4 listopada (wybory prezydenckie w USA) do sprowokowania wojny z Rosją. Ich ulubioną bronią jest oczywiście atak pod fałszywą flagą. Używali tej metody bardzo często, to jest chore (…).

Przygotujmy się więc na wielki potworny atak terrorystyczny, operację fałszywej flagi, który zostanie wykorzystany do sprowokowania wojny z Rosją, która po jakimś czasie, nie wiem jak długim, przekształci się w wojnę nuklearną. Taka wojna w ciągu godziny może obrócić większą część świata w pył. Jak się przygotować na wojnę nuklearną? – Wiemy, że ona nadchodzi, to tylko kwestia czasu. Wraz z Piero San Giorgio mieliśmy na ten temat seminarium w Genewie, zdaje się w kwietniu:

http://www.youtube.com/watch?v=u8N8Rs2rY-A

http://www.youtube.com/watch?v=IlVByGV-jU8

Ostrzegaliśmy ludzi, zwłaszcza Piero, że jeśli bomba atomowa wybuchnie na niebie, to cała wasza elektronika staje się bezużyteczna. Wszystko, co ma elektroniczne komponenty, przestaje pracować. Nie możemy sobie pozwolić na zależność od elektroniki. Należy oczywiście gromadzić żywność i wodę. Wody nie należy przechowywać w plastikowych pojemnikach, tylko w szklanych. Przechowywanie wody w metalowych pojemnikach może być za drogie, można robić to tak, jak się robiło przez tysiące lat, w pojemnikach glinianych. Glina jest tania i dobrze się nadaje do tego celu.

Moja wiadomość dla osób, które będą oglądać moja wypowiedź: zgromadźcie żywność, wodę i uwolnijcie się od zależności od urządzeń z komponentami elektronicznymi. Nie dajcie się wciągnąć w system pieniądza elektronicznego (cyfrowego), który właśnie nadchodzi (wspominał o tym św. Jan Ewangelista, Ap 13:16-18, http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1101 Sposobem na uchronienie się przed tym finansowym niewolnictwem jest zaopatrzenie się w srebrne i złote money (…).

Przetłumaczył: Mariusz B.

za: http://zygumntbalas.neon24.pl/post/132648,zblizamy-sie-do-wielkiej-wojny-12-07-2016
źródło: http://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/07/13/poglady-szejka-imrana-nazar-hoseina-na-wspolczesna-sytuacje-polityczna-w-swiecie/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s