„Polska” zawarła z „Ukrainą” porozumienie ws. dostarczania broni!!!

Dodane przez Lipinski
Opublikowano: Sobota, 09 lipca 2016 o godz. 19:07:34


[Stepan Połtorak i Antoni Macierewicz. Fot. twitter.com źródło: http://forumemjot.files.wordpress.com/2016/07/a23d9eaebd9919ea99c8ca72674680f2-1.jpg -mg]

Przedstawiciele rządów Polski i Ukrainy podpisali podczas warszawskiego szczytu NATO porozumienie ws. współpracy wojskowej i technicznej. Umowa dotyczy m.in. dostaw uzbrojenia na Ukrainę.

Podczas drugiego dnia szczytu NATO w Warszawie, szef polskiego MON Antoni Macierewicz podpisał z przedstawicielem Ukrainy, ministrem obrony Stepanem Połtorakiem dokument dotyczący dostaw uzbrojenia dla Ukrainy. Wprowadza on zmiany do porozumienia zawartego w 1996 roku.

Przeczytaj: Media: wyciekły maile byłego dowódcy NATO – miał naciskać na Obamę ws. wysyłania broni na Ukrainę

Dokument to umowa w sprawie porozumienia między rządami Polski i Ukrainy o wzajemnych dostawach uzbrojenia, techniki wojskowej i świadczenia usług o charakterze wojskowo-technicznym. Według dziennika „Fakt”, szczegółów umowy na razie nie ujawniono. Również ukraińskie wydanie Polskiego Radia zatytułowało wiadomość na ten temat, że „Polska i Ukraina zawarły porozumienie ws. dostarczania broni”. Podano tam również, że umowa dotyczy wzajemnych dostaw broni. Na Twitterze potwierdziło to polskie MON.

Źródła ukraińskie, powołujące się na służbę prasową ukraińskiego resortu obrony, dokument z góry zakłada ustanowienie grupy roboczej ds. współpracy wojskowo-technicznej. Protokół ten ma również regulować działania w zakresie tej kooperacji, a także umożliwiać zdefiniowanie potencjalnych projektów dotyczących konkretnej współpracy bilateralnej.

Rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz poinformował, że celem porozumienie jest rozwój współpracy w sektorze technologii.

Ponadto, minister Macierewicz podpisał list intencyjny z ministrem obrony Turcji ws. pozyskania zdolności radioelektronicznych w przestrzeni powietrznej.

Niedawno przeciwko wysyłaniu broni na Ukrainę wypowiedziała się ukraińska deputowana Nadija Sawczenko. Uważa, że może to wywołać trzecią wojnę światową.

Jak informowaliśmy wcześniej, pod koniec czerwca Ukraiński PPHZ SpecTechnoEksport tworzący konsorcjum z polskim WB Electronics dostarczy polskim Siłom Powietrznym pociski rakietowe powietrze-powietrze średniego zasięgu R-27R1 dla myśliwców MiG-29. W dokumentacji przetargu znalazł się zapis, który zezwala na dostawy z Ukrainy.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

John Mearsheimer: Nie dozbrajajcie Ukrainy

Dlaczego dozbrajanie Ukrainy to naprawdę bardzo zły pomysł

Polskieradio.pl / fakt.pl / kyivpost.com / censor.net / polradio.pl / Kresy.pl”

źródło: http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/polska-zawarla-z-ukraina-porozumienie-ws-dostarczania-broni


od mg: doskonale wiedzą, że Ukraina tej broni użyje przeciw Polakom, szczególnie w tych 16 nadgranicznych polskich powiatach, których żądają ukraińscy ekstremiści!

 

Reklamy

Komentarze 4 to “„Polska” zawarła z „Ukrainą” porozumienie ws. dostarczania broni!!!”

 1. mgrabas Says:

  źródło: http://miziaforum.wordpress.com/2016/07/09/banderowski-rzad-w-kijowie-jawnie-wprowadza-symbolike-ss-jako-oznaczenia-pulkow-na-mundurach-wojskowych-2/#comment-279693

 2. mgrabas Says:

  Jakubiak: „Agresja sowiecka do zbrodni UPA ma się jak piernik do wiatraka”

  Opublikowany 09.07.2016

  Poseł Kukiz ’15 – Marek Jakubiak stwierdził, że zrównanie sowieckiej agresji na Polskę z apogeum banderowskich zbrodni na Wołyniu jest czystym szaleństwem, ponieważ Ukraińska Powstańcza Armia kolaborowała z nazistami, a nie komunistami. Jego zdaniem propozycja rządu jest nie do zaakceptowania, ale opozycja nic nie może zrobić. „Skoro Prawo i Sprawiedliwość wie wszystko lepiej, to po co my tam? Oni nie słuchają tego co my mówimy. My im to wykrzykujemy, a oni nie biorą tego pod uwagę” – komentuje poseł dodając, że: „wszystko zmieniło się w ciągu paru miesięcy, w myśl interesów politycznych, nie narodowych”.

  Rezuny z banderowskiego batalionu Azov ukrzyżowali Powstańca i podpalili go – Новости dla pl

  Opublikowany 25.04.2015

  Na filmie udokumentowano fakt zbrodni jakiej mieli się dopuścić ukraińscy żołnierze z pułku gwardii narodowej „Azow”. Zbrodnia ta polega na tym, że wziętego do niewoli ochotnika sił powstańczych przybito do krzyża, który następnie podpalono

 3. „Polska” zawarła z „Ukrainą” porozumienie ws. dostarczania broni!!! | forumemjot dla Polski Says:

  […] Says: 2016/07/10 o 07:07 | […]

 4. „Polska” zawarła z „Ukrainą” porozumienie ws. dostarczania broni!!! | forumemjot dla Polski Says:

  […] mgrabas Says: 2016/07/10 o 07:07 | Odpowiedz […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s