APEL MIESZKAŃCÓW WIOSKI ZAJCEWO DO MIĘDZYNARODOWEJ SPOŁECZNOŚCI

15 czerwca 2016 o 9:54 rano

Обращение мирных жителей из Зайцево к мировому сообществу

Pekok Antylichwiarz

http://vk.com/video226351033_456239033?fb_ref=Default

APEL MIESZKAŃCÓW WIOSKI ZAJCEWO DO MIĘDZYNARODOWEJ SPOŁECZNOŚCI

„Drodzy mieszkańcy Anglii, Francji, Czech, Słowacji, krajów Europy. Zamieszkujemy wioskę Zajcewo. Nasza wioska jeszcze istnieje, z nami są nasze dzieci. Pomóżcie nam! Nas ostrzeliwuje ukraińska armia. Niech Ukraina przestanie strzelać! Nie można żyć, nas zabijają. Jesteśmy zwykłymi ludźmi, nie terrorystami. Nie wypędzajcie nas z naszych domów. Wojna trwa od trzech lat i nie kończy się. Nie ma żadnego rozejmu. Ukraina cały czas nas morduje. Kiedy to się skończy? Przybyliśmy na ten mityng z własnej woli. Pomóżcie nam! Przyjedźcie tu i przekonajcie się sami, że nie kłamiemy. Ostrzały zaczynają się o szóstej rano i trwają przez cały dzień. Spytajcie naszych dzieci – potwierdzą. Ludzie chcą żyć w pokoju. Ukraino, przestań strzelać! Nie chcemy żyć w piwnicach. Wynegocjujcie pokój! Pomóżcie, pomóżcie, chcemy żyć! ”

Jeśli nie jesteś obojętny – udostępnij!!! Prośba, by ktoś przetłumaczył tekst apelu na angielski i również udostępnił.

View original post

Reklamy

Komentarze 2 to “APEL MIESZKAŃCÓW WIOSKI ZAJCEWO DO MIĘDZYNARODOWEJ SPOŁECZNOŚCI”

 1. mgrabas Says:

  co na to żydostwo będące w Polsce u władzy?

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz%2Fmacierewicz-polska-gotowa-udzielac-ukrainie-dalszego-wsparcia

 2. mgrabas Says:

  Pomoc dla potrzebujących mieszkańców Donbasu


  Afanasij Kose przed wojną pracował jako filmowiec, kręcił wideo na ślubach, rodzinnych uroczystościach, czasami na festynach. A później zwolennicy Majdanu wyrazili swoje zdanie. I pewnie Afanasij dalej zajmowałby się swoja pracą, gdyby nie to, że podobnego prawa odmówiono mieszkańcom Donbasu.

  W Kijowie świętowano „wypędzenie krwawego tyrana Janukowycza”, a przeciwko Donbasowi przygotowywano czołgi. Jeszcze w maju 2014 roku, kiedy wojna dopiero pukała do drzwi i wszyscy byli pełni nadziei, że skończy się na straszeniu bronią, on wstąpił w szeregi pospolitego ruszenia (opołczenia). Stał się żołnierzem bez broni. Jak wspomina jego przyjaciel, korespondent wojenny Georgij Morozow: „on nie był człowiekiem wojennym. Był zbyt dobry. Nienawidził wojny”.

  Nie walczył z karabinem, w inny sposób bronił swojej ziemi, dokumentował to czym jest faktycznie „Antyterrorystyczna Operacja”, czyli pacyfikacją sprzeciwu ludzi- niegdyś mieszkańców jednego kraju. Został korespondentem przy batalionie Kozaków Dońskich. Jeździł wszędzie tam, gdzie wojna wyrządzała zło- pod kulami, pod ostrzałami, po to, aby świat nie mógł powiedzieć „nie wiedzieliśmy”. W połowie listopada praca Afanasija dobiegła końca. Pojechał w rejon donieckiego lotniska o które wtedy trwały zacięte boje. Odłamek z ukraińskiego pocisku zabił go na miejscu. Afanasija już nie ma.

  Przed wojną dokumentował życie, zginął dokumentując śmierć.

  Jednak żyje jego matka- Sima Aleksiejewna. Sima ma obecnie 90 lat i jest ciężko chora na serce, wymaga pomocy medycznej, ale w Doniecku jej nie może otrzymać- musi jechać do Rostowa, tylko lekarze ostrzegają ją, że takiej podróży może nie przeżyć. Potrzebuje leków, ale ich nie może kupić, ponieważ jej na to nie stać. Otrzymuje zapomogę państwową w wysokości 2000 rubli (około 120 zł), oraz pomoc humanitarna dla rodzin poległych żołnierzy: 15 kg produktów żywnościowych (głównie kasza, makaron, olej, cukier) raz na 45 dni. I to wszystko.

  Pomimo ciężkiej sytuacji Sima zachowuje pogodę ducha, uśmiecha się chociaż niełatwo jest jej mówić o swoich problemach. Kiedy wspomina syna, łzy napływają jej do oczu.

  Obóz Wielkiej Polski prowadzi zbiórkę pieniędzy na pomoc mieszkańcom Donbasu. Postanowiliśmy pomóc Simie. W dniu 08.06.2016 r. w imieniu Obozu Wielkiej Polski przekazałem Simie Aleksiejewnej niezbędne jej lekarstwa, środki higieniczne oraz najpotrzebniejsze produkty żywnościowe. Nie jest to pierwsza taka akcja pomocy z Polski zorganizowana przez OWP i jak zastrzegł prezes stowarzyszenia Dawid Berezicki, nie ostatnia: “Pomoc w miarę możliwości będzie przekazywana tak długo, jak długo będzie taka potrzeba”.

  Akcję można wesprzeć dokonując wpłaty na konto:

  Obóz Wielkiej Polski
  IdeaBank 35 1950 0001 2006 5196 7287 0002
  z dopiskiem „Dla Donbasu”.

  Dawid Hudziec”

  źródło: http://www.owp.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=945&Itemid=1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s