Grabarze Polski i Polaków: Duda, Macierewicz

forumemjot dla Polski

Przenosząc swój nuklearny potencja uderzeniowy z terytorium USA do Polski i Rumunii, Stany Zjednoczone przesuwają tym samym cel ewentualnego prewencyjnego uderzenia nuklearnego Rosji, ze swego terytorium, na obszar wschodnioeuropejskich wasali.

Agencje prasowe pokazały uroczystość inauguracji budowy systemu „obrony przeciwrakietowej” NATO, na polskim Pomorzu. 

— Reprezentujący III RP, Duda i Macierewicz, złapali za łopaty i zaczęli kopanie.  — W tym miejscu należy zadać pytanie, co „nasi przywódcy” zaczęli kopać?

Reakcją na tą radosną uroczystość, była narada Putina z rosyjską generalicją.

View original post 244 słowa więcej

Reklamy

Komentarzy 5 to “Grabarze Polski i Polaków: Duda, Macierewicz”

 1. mgrabas Says:

  Oświadczenie ministra Macierewicza dla prasy światowej: „Rosja największym wrogiem Polski i Polaków”

  Minister nie traktuje jednak ISIS jako największego zagrożenia dla świata. Takim nazwał Rosję. „Żadne państwo w historii ostatnich kilkudziesięciu lat tak nie podważyło ładu światowego” – uważa polityk.


  Minister Macierewicz chce zaangażować polskie wojsko w walkę z Państwem Islamskim. Czeka na zgodę prezydenta. • Fot. Przemek Wierzchowski

  Minister obrony narodowej chce podkreślić, że Polska jest rzeczywistym partnerem w walce z terroryzmem. Stąd plan wsparcia koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu. Do Kuwejtu i Iraku poleci ponad 200 żołnierzy i pracowników wojska.

  – Polskie F-16 oraz do 150 lotników i pracowników wojska może trafić do Kuwejtu w ramach wsparcia koalicji przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu – powiedział szef BBN Paweł Soloch. Dodał też, że w Iraku miałoby znaleźć się 60 żołnierzy Wojsk Specjalnych.

  Soloch zaznaczył, iż tylko prezydent może podjąć decyzję o wysłaniu sił zbrojnych za granicę. I już otrzymał wnioski w tej sprawie, podobnie jak premier Beata Szydło. – Poddawane są obecnie stosownej procedurze – wyjaśnił podsekretarz stanu w MSWiA.

  Antoni Macierewicz już kilka miesięcy temu zapowiadał zaangażowanie w wojnę z ISIS. Informację tę nagłaśniały arabskie media. Temat powraca tuż przed szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży. Przed 2 tygodniamiDepartament Stanu USA wydał ostrzeżenie o niebezpieczeństwie ataków terrorystycznych na Europę.

  Minister nie traktuje jednak ISIS jako największego zagrożenia dla świata. Takim nazwał Rosję. „Żadne państwo w historii ostatnich kilkudziesięciu lat tak nie podważyło ładu światowego” – uważa polityk.

  źródło: TVP Info, TVN24

  za: http://miziaforum.wordpress.com/2016/06/16/rosja-najwiekszym-wrogiem-polski-i-polakow-oswiadczenie-ministra-macierewicza-dla-prasy-swiatowej/

 2. mgrabas Says:

  „Opublikowano: czwartek, 09, czerwiec 2016 07:43

  Warszawa zaprosiła do udziału w „Anakondzie16” oddziały ochotnicze AZOW i OUN

  ANAKONDA-16 jest szóstą edycją ćwiczenia, trzecią w wymiarze międzynarodowym z udziałem przedstawicieli sił zbrojnych 24 państw sojuszniczych i partnerskich. Ćwiczenie jest najważniejszym przedsięwzięciem szkoleniowym SZ RP w 2016 r i prowadzone będzie w dniach 07-17 czerwca br.

  Celem ćwiczenia jest zgrywanie narodowych i koalicyjnych dowództw oraz pododdziałów w ramach połączonej operacji obronnej w warunkach zagrożeń hybrydowych. Dodatkowym aspektem podlegającym weryfikacji i sprawdzaniu jest funkcjonowanie systemu i procedury realizacji zadań w ramach funkcji państwa gospodarza.

  Ćwiczenie ANKODNA-16 powiązane będzie z realizacją szeregu krajowych przedsięwzięć szkoleniowych, z których ważnym elementem będzie Regionalne Ćwiczenie Obronne. Złożoność ćwiczenia ANAKODNA-16 wyraża się realizacją w jego ramach szeregu ćwiczeń Sił Powietrznych, Wojsk Specjalnych i Żandarmerii Wojskowej oraz ćwiczeń z zakresu reagowania kryzysowego. Na rozmach ćwiczenia mają wpływ także przedsięwzięcia szkoleniowe Sojuszu odbywające się w tej części Europy. Najważniejsze to: ćwiczenie SWIFT RESPONSE dotyczące międzykontynentalnego przerzutu strategiczny sił USA do Polski oraz SABRE STRIKE obejmujące przemieszczenie sił USA do krajów bałtyckich i prowadzenie operacji na ich terytorium. ANAKONDA-16 bezpośrednio poprzedzona będzie ćwiczeniem BRILIANT JUMP, będącym najistotniejszym w tym roku sprawdzianem Połączonych Sił Zadaniowych Bardzo Wysokiej Gotowości – VJTF (tak zwanej Szpicy NATO. Siły hiszpańskiego korpusu NATO, stanowiące trzon lądowego komponentu Szpicy NATO, zostaną przemieszczone do Polski i po zakończeniu ćwiczenia wezmą udział w ANAKONDZIE-16 jako siły międzynarodowe. Również w terminie ANAKONDY-16, Flota Uderzeniowa NATO przeprowadzi odrębne ćwiczenie sił morskich BALTOPS na akwenie Morza Bałtyckiego.

  Przyjęty scenariusz ANAKONDY-16 jest narzędziem umożliwiającym sprawdzenie reakcji ćwiczących na całe spektrum wyzwań zidentyfikowanych w trwających współcześnie konfliktach, w tym odpowiedzi na zagrożenie hybrydowe. Pododdziały będą realizować szereg zadań, do których należą przede wszystkim: integracja taktyczna dowództw i wojsk w układzie międzynarodowym, kierowanie ogniem broni połączonych, ewakuacja medyczna, likwidacja skutków użycia broni masowego rażenia, realizacja zadań państwa-gospodarza oraz przemieszczenie i ruch wojsk na dużą odległość. W czasie ćwiczenia nastąpi również przekazania zadań między wybranymi stanowiskami dowodzenia Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej i elementami struktur dowodzenia NATO. Mobilny element dowodzenia Dowództwa Komponentu Lądowego NATO przejmie zadania od Polskiego Dowództwa Komponentu Lądowego, a większość sił lądowych przejmie w podporządkowanie Wielonarodowy Korpus Północ-Wschód.

  Ćwiczenie realizowane będzie w 7 głównych lokalizacjach w międzynarodowej strukturze dowodzenia. W czterech komponentach: lądowym, powietrznym, morskim i wojsk specjalnych, ćwiczyć będzie 31 000 żołnierzy, w tym ok. 12 000 żołnierzy polskich. Zaangażowane zasoby sprzętowe to 3000 różnego rodzaju pojazdów, 105 statków powietrznych oraz 12 okrętów marynarki wojennej.

  Polska zaprosiła do udziału oddziały z Ukrainy i Gruzji. Ponadto na manewrach obecne są oddziały ochotnicze Azow, OUN Aidar i Donbas z Ukrainy.

  W wymiarze międzynarodowym w ćwiczeniu ANAKONDA-16 udział wezmą żołnierze z dziewiętnastu państw członkowskich NATO i pięciu państw Partnerstwa dla Pokoju oraz dwóch elementów sojuszniczych struktur dowodzenia.

  MAREK SYNPEK

   

  źródło: http://dziennik-polityczny.com/index.php/bezpieczenstwo/4811-prasa-niemiecka-warszawa-zaprosila-do-udzialu-w-anakondzie16-oddzialy-ochotnicze-azow-i-oun

 3. mgrabas Says:

  „Opublikowano: piątek, 17, czerwiec 2016 08:59

  „Polska wysyła samoloty śmierci”. Dżihadyści zaczną nam GROZIĆ

  b_360_240_16777215_00_images_635587528125109140234.jpg

  Deklaracje polskich władz o wysłaniu żołnierzy na Bliski Wschód w ramach wsparcia koalicji walczącej z dżihadystami wywołały krytykę polityków opozycji. Szef MSWiA zapewnia jednak, że nie ma powodu do obaw i podkreśla, że udział w koalicji poprawi naszą pozycję wśród sojuszników. Materiał magazynu „Polska i świat”.

  Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch poinformował, że w ramach wsparcia koalicji przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu Polska zamierza wysłać dwa kontyngenty liczące łącznie do 210 żołnierzy i pracowników wojska do Kuwejtu i Iraku. Większość z nich, a także cztery samoloty bojowe F-16, prowadziłaby misje rozpoznawcze z Kuwejtu. Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wyraził nadzieję, że polskie samoloty znajdą się na Bliskim Wschodzie jeszcze przed szczytem NATO, czyli w ciągu najbliższego miesiąca.

  Choć polskie władze wspominały już wcześniej o takich planach, jednak po tej zapowiedzi eksperci zauważyli niepokojącą aktywność w mediach społecznościowych. – Już w środę pojawiły się informacje podawane dalej przez aktywistów tzw. Państwa Islamskiego w mediach społecznościowych oraz pierwsze groźby – mówi Wojciech Szewko, specjalista ds. Bliskiego Wschodu. – Te groźby są dzisiaj kontynuowane – dodaje.

  „Polska wysyła samoloty śmierci”

  W sieci można znaleźć np. wpis, według którego „niedobra Polska od komunizmu przeszła do służalczości Amerykanom” i „wysyła samoloty śmierci, żeby zabijać mudżahedinów Państwa Islamskiego”. Dr Ziad Abou Saleh, Syryjczyk mieszkający od trzydziestu lat w Polsce i socjolog z SWPS we Wrocławiu podkreśla, że autor wpisu nie używa poprawnie arabskiego, a całość robi wrażenie amatorszczyzny. Zauważa przy tym, że tzw. Państwo Islamskie kładzie duży nacisk na jakość swoich publikacji. Mogą to być więc naśladowcy. – Wariatów, neofitów jest niewielu i w zasadzie głównie po stronie niemieckiej, tam się radykalizują – tłumaczy prof. Daniel Boćkowski, historyk, ekspert ds. bezpieczeństwa. – W Polsce jest ich promil – dodaje.

  Boćkowski nie ma wątpliwości, że wsparcie koalicji jest posunięciem pokazującym naszym sojusznikom gotowość do pomocy, której sami oczekujemy od NATO na wschodniej flance. Problem widzi jednak w sposobie, w jaki ogłaszane są nasze plany. – Wojskowi NATO, czy będziemy krzyczeć czy nie, że wyślemy tam swoje samoloty i tak będą wdzięczni. Nie musimy ogłaszać całemu światu, że już za chwilę będziemy tam latać i strzelać do wszystkiego, co się rusza – mówi. – Niestety, u nas jest taka mentalność, że musimy zrobić od razu z tego ogłoszenie na cały świat – ocenia. Szef MSWiA nie widzi związku między decyzją o wysłaniu polskich myśliwców na Bliski Wschód a zwiększeniem zagrożenia terrorystycznego. Przekonuje natomiast, że polska aktywność poprawi naszą pozycję w Sojuszu. – Przestaniemy być członkami NATO drugiej kategorii, a będziemy równoprawnymi partnerami w Pakcie Północnoatlantyckim. W związku z tym musimy ponosić pewne obciążenia – tłumaczył Mariusz Błaszczak.

  ŹRÓDŁO: TVN24

  źródło: http://dziennik-polityczny.com/index.php/bezpieczenstwo/4878-polska-wysyla-samoloty-smierci-dzihadysci-zaczna-nam-grozic

 4. mgrabas Says:

  Państwo Islamskie już wie, że Polska idzie na wojnę. Są groźby! “Podłe polskie psy wkrótce zaskowyczą”

  W ostatnich dniach pojawiły się pierwsze od lat groźby ze strony Państwa Islamskiego w kierunku Polski. Dżihadyści odnotowali już, że

  polskie F16 i oddziały żołnierzy włączą się do walki z ISIS na terenie Iraku i Kuwejtu.

  O sprawie na Twitterze poinformował Wojciech Szewko, uznany w Polsce znawca strategii islamskich terrorystów. – Jeśli ktoś myśli, że IS nie odnotowało info o wysłaniu przez Polskę F16 do Kuwejtu, to się grubo myli – przekazuje Szewko.

  Podła Polska spod komunizmu przeszła w rolę amerykańskiego psa i wysyła swoje samoloty do walki z bojownikami islamu, którzy tylko czekają by sprawić by zaskowyczeli – brzmi jedna z gróźb.

  Szewko informuje również, że terroryści zachęcają swoich zwolenników do ataków w Polsce.

  szewko1

  Dzień później pojawił się podobny tweet, o którym polski arabista również wspomniał na portalu społecznościowym.

  szewko2

  W sumie do Kuwejtu ma zostać wysłanych około 150 polskich żołnierzy, lotników i pracowników wojska oraz samoloty F16.

  screen

  Politycy opozycji zarzucają ministrowi Macierewiczowi i prezydentowi Dudzie, że narażają Polaków na odwet ze strony ISIS. Również w sieci można znaleźć liczne komentarze internautów, którzy boją się odwetu ze strony islamistów.

  Inni z kolei uspokajają, wskazując na mały udział naszych sił w porównaniu z innymi.

  Prędzej czy później terroryści i tak by nas wzięli na celownik – twierdzi profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego Hubert Królikowski, specjalista do spraw terroryzmu. – W tej sytuacji bardziej bym się obawiał o bezpieczeństwo naszych żołnierzy. Nasz udział nie jest duży, a niebezpieczeństwo odwetu po ogłoszeniu decyzji dramatycznie się nie zwiększyło.

  źródło: http://newsweb.pl/2016/06/21/panstwo-islamskie-juz-wie-ze-polska-idzie-na-wojne-sa-grozby-podle-polskie-psy-wkrotce-zaskowycza/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s