Syria: Mossad udziela wsparcia terrorystom

Czerwiec 8, 2016

Efraim Halevy

Były szef Mossadu Efraim Halevy w wywiadzie dla arabskiej telewizji al-Jazeera powiedział, że Hezbollah należy do antysyjonistycznego frontu i stanowi niebezpieczeństwo dla Izraela, dlatego nigdy nie otrzymałby od żydowskiego państwa pomocy. Natomiast jako przeciwieństwo „Partii Boga” niestanowiące zagrożenia dla państwa Izrael wskazał islamistów, co jakże zgodne jest z zasadą, że „nie gryzie się ręki, która karmi”.

Halevy przyznał, że izraelskie wsparcie otrzymują terroryści z Frontu al-Nusra, który w konflikcie w Syrii opowiedział się za „opozycją” i aktywnie włączył się do walk mających na celu obalenie rządów prezydenta Bashara al-Assada. Islamiści mają otrzymywać przede wszystkim „pomoc humanitarną”, co niewybrednie wskazuje, że nie ogranicza się ona jedynie do tego, w szczególności, gdy uwzględni się niejednokrotnie podawane przez syryjski reżim informacje, iż zajęte uzbrojenie tzw. opozycji i islamistów pochodzi z Izraela.

Co bystrzejsi obserwatorzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, kim są ojcowie-założyciele islamistycznych band, które nigdy nie stanowią niebezpieczeństwa dla Izraela, a zawsze walczą z przeciwnikami syjonistycznych interesów. Dość przejrzystym jest fakt, że konflikt w Syrii wywołany jest nie przez rzekomą opozycję wspartą przez islamistów, lecz przez antysyryjskich najemników mających zdestabilizować cieszącą się harmonijnym pokojem Syrię, która naraziła się Izraelowi, ponieważ nie ugięła się pod naporem żydowskich – sprzecznych z syryjskim – interesów.

Na podstawie:
zmianynaziemi.pl

Posted by: Michał Padacz     

za: http://3droga.pl/aktualnosci/syria-mossad-udziela-wsparcia-terrorystom/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s